|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Alergije na hranu
16.9.2008 9:41:01   
Anoniman
Evo procitah zanimljiv tekst, pa ako niste imale priliku da ga dosad pricitate, sad imate user posted image
meni je odgovorio na dosta pitanja,nadam se da ce i vama pomoci.

Da li moja beba može da dobije alergiju na hranu?
Nije uobičajeno, ali je moguće.

Ako razumete kako alergija izgleda i kako se manifestuje, bićete u stanju da prepoznate rane znake, za svaki slučaj. Takođe je važno da znate šta treba da radite ako vaša beba bude ikada imala alergijsku reakciju.

Šta se dešava kada moja beba dobije alergijsku reakciju na hranu?
Ako je vaša beba alergična na hranu, njeno telo će hranu tretirati kao napad i proizvodiće antitela (IgE). Ako ponovo pojede istu hranu, antitela će reći imunom sistemu da otpusti supstancu histamin koja će pokrenuti protivnapad.

Simptomi se ublažavaju u roku od nekoliko minuta do dva sata, mada u nekim slučajevima simptomi traju i mnogo duže (satima), a mogu biti i hronični. Reakcija može biti i blaga i veoma jaka.

Kod većine dece, alergijska reakcija na hranu izaziva osip ili otok, hronični ekcem ili teškoće u disanju. Ponekad su simptomi gastrointestinalni – beba će povraćati ili će imati proliv. Ako beba ima veoma jaku alergijsku reakciju, ona može biti opasna po život.

Nemojte zaboraviti da vaša beba može imati alergijsku reakciju na hranu koju je pre jela bez problema. Pa tako, ako je beba nasledila mogućnost da bude alergična na jaja, možda neće imati rekaciju prvih nekoliko puta kada bude jela jaja, ali će na kraju ipak pokazati simptome. (Zapamtite da prva izlaganja nekim sastojcima ne moraju biti u očiglenim oblicima, kao što su jaja, mleko, ili koštunjavo voće u keksu).

Na koju hranu moja beba može biti alergična?
Beba može da bude alergična na bilo šta, ali sledećih osam vrsta hrane je odgovorno za 90% alergija na hranu: jaja, mleko, kikiriki, pšenica, soja, koštunjavo voće, riba (kao što je tunjevina, losos ili bakalar), morski plodovi (jastog, rakovi, kozice).

Šta treba da radim ako mislim da beba ima alergijsku reakciju na hranu?
Ako ikada vidite da vaša beba ima problema sa disanjem, ima oteklo lice ili usne, ili počne ozbiljno da povraća ili ima proliv, odmah pozovite hitnu pomoć (94).

Sa ozbiljnim i jakim alergijskim reakcijama se ne sme šaliti! Disajni putevi vašeg deteta se mogu zatvoriti u roku od nekoliko minuta, pa zato ne treba da zovete lekara da dođe, niti da vozite dete u hitnu. Vama je potrebna hitna medicinska pomoć, na licu mesta i to što pre!

Ako vaša beba konstantno ima simptome u naredna dva sata od kada je jela neku hranu, razgovarajte sa pedijatrom. Trebalo bi da vas pošalje kod specijaliste na ispitivanje. Specijalista će vam reći koja hrana pravi problem, kao i da li su simptomi deo reakcije imunog sistema (što ukazuje na alergiju) ili su znak da beba ne može da vari hranu (što ukazuje na netoleranciju).

Kada vaša beba jednom dobije alergiju na hranu, morate biti spremni za sledeći napad (ako se desi). Iako je prva reakcija bila blaga, sledeća može biti veoma jaka. Lekar će vam pomoći da se pripremite i daće vam uputstva kako da se ponašate i da li treba sa sobom da nosite lek epinefrin.

Kada beba malo poraste, konsultujte se sa svojim lekarom da li je potrebno da sa sobom uvek nosite ampulu epinefrina (adrenalin) koji zaustavlja napad. Namenjen je deci koja teže minimum 15 kilograma.

Postarajte se da svako ko čuva vašu bebu – bebisiterka, rođaci, baka, deka, prijateljica – zna za alergiju i šta beba ne sme da jede. Takođe se postarajte da svako ko čuva vašu bebu zna šta treba da radi u slučaju da se desi alergijska reakcija.

Da li su alergije nasledne?
Vaša beba će naslediti tendenciju da ima alergjie, ali ne mora nužno da nasledi određenu alergiju. Na primer, ako imate alergiju na polen, alergiju na ljubimce ili na hranu, vaše dete će imati 50% šanse da razvije neku alergiju, ali ne mora nužno da razvije istu alergiju koju i vi imate. Šanse se povećavaju na 75% kada su oba roditelja alergična.

Da li će moja beba prerasti alergije na hranu?
Moguće je. Oko 85% dece preraste alergije na mleko, jaja, soju i pšenicu do vremena kada kreću u školu. Alergije na kikiriki, koštunjavo voće, ribu i morsku hranu češće traju ceo život. Ipak, oko 20% dece mlađe od dve godine, a koja su alergična na koštunjavo voće, gube alergiju do poslaska u školu.

Šta je to netolerancija na hranu i kako se razlikuje od alergije na hranu?
Većina reakcija na hranu je u stvari netolerancija na hranu.

Netolerancija na hranu ne uključuje imuni sistem. Ako vaša beba ima netoleranciju na hranu, to znači da ima problema sa varenjem određene hrane. Primetićete da svaki put kada jede ili pije tu hranu ima mučne digestivne simptome kao što su gasovi, nadimanje ili proliv.

Najčešća netolerancija na hranu je netolerancija na laktozu. Ljudi koji imaju netoleranciju na laktozu imaju manjak enzima koji je neophodan za varenje šećera iz kravljeg mleka i drugih mlečnih proizvoda. Nije preporučljivo da bebe mlađe od godinu dana piju kravlje mleko, ali laktoza je prisutna i u drugoj hrani koju jede vaša beba, uključujući i formulu.

Šta treba da radim ako mislim da moja beba ima alergiju na hranu?
Razgovarajte sa bebinim pedijatrom. Preporučiće vam da zapisujete šta beba jede, kako biste lakše identifikovali koja hrana pravi probleme, a možda je potrebna promena formule, ili uput kod specijaliste alergologa ili dečjeg gastrointerologa.

Specijalista će vas detaljno ispitati o bebinim simptomima. Uradiće test na koži ili test krvi, kako bi ustanovilo da li se radi o reakciji imunog sistema.

Ako test na koži prouzrokuje osip, ili test krvi pokaže da beba proizvodi IgE antitela na hranu, moguće je da je alergična na neku hranu. Ako su testovi negativni, onda simptomi najverovatnije ukazuju na netoleranciju na hranu, a ne na alergiju.

Posle toga će vas poslati kod gastrointerologa kako bi se ustanovilo koja hrana pravi probleme, kao i da se istraže svi ostali simptomi.

Da li mogu nešto da učinim da sprečim razvoj alergije na hranu kod moje bebe?
Ovo je pravo pitanje, ali još bez odgovora. Neki stručnjaci predlažu sporije uvođenje one hrane na koju su alergični roditelji u jelovnik deteta. No, sudeći po nekim slučajevima ni ova metoda ne garantuje uspeh.

Ako ne znate šta da radite i kako da se ponašate – konsultujte se sa pedijatrom.

Ono oko čega se većina stručnjaka slaže je da dojenje obezbeđuje jedan nivo zaštite od alergija. Potrudite se da dojite bebu koliko god možete, a naročito ako u vašoj porodici postoji istorija alergija.

Druga stvar koju možete da uradite je da novu hranu uvodite polako. Neka razmak između dve nove hrane bude po nekoliko dana. Na taj način ćete videti na koju hranu beba ima alergijsku reakciju, ako je uopšte dobije.

Da li se alergije na hranu i netolerancija na hranu mogu lečiti?
Ne postoje lekovi koji će sprečiti ili izlečiti alergijsku reakciju na hranu, a injekcije koje se upotrebljavaju za alergijsku reakciju na polen ne funkcionišu kada su u pitanju alergije na hranu. Jedini ’’lek’’ za sprečavanje alergijske reakcije na hranu je – izbegavanje te hrane.

Izbegavanje određene hrane je komplikovanije nego što zvuči. Ta hrana se pojavljuje na mestima na kojima je i ne očekujete, a čak i najmanji trag je dovoljan da izazove jaku reakciju. (Većina ljudi koja ima jake reakcije pojela je hranu za koju su mislili da je sigurna). Moraćete da budete veoma oprezni kada čitate etikete, morate znati šta da izbegavate, i morate se navići da postavljate pitanja u restoranima.

Ako dojite bebu koja ima alergiju na hranu, i sami ćete morati da izbegavate tu hranu, jer se proteini koji izazivaju alergiju prenose mlekom.

Ako bebu koja je alergična na kravlje mleko hranite formulom, moraćete da menjate formulu. Neke bebe, koje su alergične na kravlje mleko, takođe su alergične i na soju, ali se svakako uvek konsultujte sa pedijatrom pre nego što budete pravili bilo kakve izmene.

Ako je vaša beba dobila dijagnozu da je alergična na hranu, morate o tome da naučite sve što možete – uključujući i to koju hranu da izbegavate, kako da čitate etikete, kao i kako da prepoznate rane znake alergijske reakcije.


< Poruku je uredio Hanady RR -- 20.4.2010 14:39:31 >
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Alergije na hranu
16.9.2008 12:37:55   
nikka
Super tekst Dina,ovdje se baš jednostavno pojašnjava dosta stvari vezano za alergije.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Alergije na hranu
17.9.2008 16:50:07   
haidy
Moja beba je danas napunila cetiri mjeseca i dala sam joj prvi put sok od jabuke HIPP, popila je oko 10 ml (nije joj se bas svidjao), ali se ubrzo poslije toga zacrvenila po obrazima i neke sitne bubuljice su se pojavile. Prvo sam mislila da joj je toplo, ali i poslije 4 sata ne prolazi. Da li to moze biti alergija i sta da radim daljeuser posted image



_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Alergije na hranu
17.9.2008 17:01:19   
nikka
Haidy  nebi bilo zgorega da ju odvedeš ili nazoveš bar pedijatra,to može biti znak za alergiju,a ako si pročitala ovaj članak o alergijama,piše i kada prođe da se može povratiti nakon par sati,a možda nije ništa,bar ćeš biti mirna onda.

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Alergije na hranu
19.11.2008 1:18:37   
merimaa
ja sam svom sincicu u devetom mjesecu prvi put dala spinat i oko usta su mu se pojavile male kao flekice.....mislil sam da je to od vlaznih maramica drugi put kad sam mu dala poslije jedno mjesec dana osuo se sav po cijelom tijelu odma smo ga  vodili doktoru dali mu samo  jednu kasikicu nistantin sirupa i u roku od 3 min. to je nestalo njegova doktorica kaze mozemo probat sad ponovo da vidimo hoce li se osut a mene nesto sve strah....trebace mi dosta vremena da skupim hrabrost i ponovo mu damuser posted image

_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Alergije na hranu
19.11.2008 8:27:34   
ElmaB
Dobar tekst! Dinouser posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Alergije na hranu
19.11.2008 15:22:43   
Visnja RR
nakon moje druge godine sam bila alergicna na sumske jagode (na obicne ne) i na pastetu ...
i to je trajalo nekoliko godina, sve do polaska u skolu...
tako da cu  najvjerovatnije Asju postedjeti toga... pasteta je ionako buckuris svega nezdravog... a sumske jagode ehhhhhhh :)

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Alergije na hranu
19.11.2008 21:37:24   
bebano
Drage mame da li samo rumeni obrazi mogu biti znak alergije user posted image . Sorry ako je  pitanje glupavo, ali moj sincic je danas prvi put jeo blitvu i veceras primjetim da su mu obrazi prilicno rumeni, ali nema nekog osipa ili tako necega. Ja ga sve zagledam da nece kakav osip, ali zaista nema. Prilicno je "ziv" pa mislim da se mozda samo zarumenio od toga ali mi bas nesto neuobicajeno rumen. 

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Alergije na hranu
5.2.2009 0:16:15   
Anoniman
ja sam mojoj maci jutros dala po prvi put kasicu od mijesanog voca, do sad je uvijek jela odvojeno
medjutim, u ovoj kasici pored banana, jabuke i kruske koje je do sad probala, ima i mango i breskva... uzela je par kasikica, al joj se nije svidjela, mora da joj je bila malo ljuta, jer je bas cita kasica, nisam stavljala rizine pahuljice koje obicavam staviti
i veceras primjetim osip po ledjima i po vratuuser posted image male crvene tackice...
sta mislite da li je to od toga? nju nista ne svrbi koliko primjetim, mada mi ona jadnica ne bi ni mogla reci, sve je normalno cijeli dan, nije plakala... okupala sam je i namazala kremom...ja sam se bas zabrinula, ne znam kako cu noc prdeverati da vidim kako je stanje ujutro
et bar da vam se pozalim... ako nista drugo user posted image

(odgovor članu bebano)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Alergije na hranu
5.2.2009 8:45:43   
Anoniman
Pokusaj drugi dan tu istu kasicu, ali bez manga, pa vidi hoce li sta biti.
Kad sam ja trazila savjet od jedne pedijatrice za voce, rekla mi je ne bobicasto i ono koje nije sa naseg podrucja, to moze biti alergeno.
Nadam se da nije nista.
A je li se povuklo posle kupanja?
Da nisi obukla neku novu garderobu, ili oprala novim deterdzentom?

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Alergije na hranu
5.2.2009 10:47:27   
Anoniman
evo jutros primjetim da je manje hB
al ima jos user posted image
odjecicu perem istim deterdjentom od njenog rodjenja, obukla je pidzamicu koju je vec dosad par puta oblacila

nazalost ne mogu izdvojiti mango, jer je ovo gotova kasica, samo sam procitala sta je sastav...
vidjecu hoce li se povuci u toku dana, ako ne moracu je voditi doktoru user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Alergije na hranu
5.2.2009 12:01:00   
mamyca
Dino nemoj joj davati vise to da jede,moguce je da je to alergija na mango,nesto cisto sumnjam da je na breskvu.Prati stanje,ako ne prodje danas odvedi je doktoru.Jeli Inaam imala nedavno temperaturu?Kod Hamze se tako bilo pojavilo al on je imao temperaturu par dana prije toga,i taj osip je bio posljedica temperature.Javi nam kako nam je curica.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Alergije na hranu
5.2.2009 13:34:25   
camm
moja curica kad aje imala prvi put alergiju na hranu dobila je osip
bez ikakvih posledica,i sam je proso za 2dana.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Alergije na hranu
5.2.2009 13:55:50   
dinaa
Dino moja curica se tako osula kad je imala 5,5 mjeseci a novo sto je pojela tada bila je kasica od breskve i rize koja ide od 4 mjeseca.Trajalo je 2 dana i proslo,ja joj vise nikad nisam dala da to pojede ali breskvu u sezoni jesam i nikad vise nije bilo osipa ni od kakve hrane.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Alergije na hranu
5.2.2009 14:04:04   
Visnja RR
Dino nemoj joj vise davati tu kasicu...ali ponovi ponovo za desetak dana...


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Alergije na hranu
5.2.2009 22:15:27   
Anoniman
Dino, je li prosao osip? Ili ste morali ici dr?
Nadam se da je bolje

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Alergije na hranu
5.2.2009 22:29:22   
Anoniman
hB povuklo se... ostalo je jos par tackica oko vrata... huh bas sam se sinoc prepala
posavjetovala sam se sa pedijatrom, kaze da je najvjerovatnije u pitanju mango, jer kao sto kazete nasa djeca su vjerovatno vise osjetljivija na ove juzne vocke nego njihova
tako da se sad klonim manga, sad zasad (a vala ga ni ja ni mm ne volimo nikako user posted image )

mamyce, nije bilo temperature, do hrane je ocito user posted image

hvala vam na savjetima i podrsci user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Alergije na hranu
5.2.2009 22:51:00   
teta berta
a zna li netko koliko je keks alergen, je li itko imao s tim iskustva. namjeravala sam sustra bebi dati keksolino, ne puno, jenu do dvije kašičice... do sad je probala skoro sve voćne kašice i nije bilo nikakve alergije. da napomenem ima pola godine, a ni ja ni mm nikad nismo imali neku alergiju. je li rano za gluten sa 6 mj?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Alergije na hranu
17.2.2009 22:21:00   
Daja_sa
IZVORNA PORUKA: bebano

Drage mame da li samo rumeni obrazi mogu biti znak alergije user posted image . Sorry ako je  pitanje glupavo, ali moj sincic je danas prvi put jeo blitvu i veceras primjetim da su mu obrazi prilicno rumeni, ali nema nekog osipa ili tako necega. Ja ga sve zagledam da nece kakav osip, ali zaista nema. Prilicno je "ziv" pa mislim da se mozda samo zarumenio od toga ali mi bas nesto neuobicajeno rumen. 


Vec dvije noci primjetim rumene obraze  male...nikakva druga promjena na kozi u vidu osipa ili slicno...
Da li rumeni obrazi mogu biti znak alergije ili je to mozda reakcija na rast zubicauser posted image user posted image user posted image ... Pa ona trpa sta stigne usta..ali su rukice neprevazidjene i bas jako puno baliuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Alergije na hranu
24.2.2009 0:35:00   
kana
evo i ovaj moj se izgleda osuo od piletine!!??!! A ona se bas preporucije pva sa uvodjenjem.Kad god smo mu je dali bio je osip sa cvenilom,svrbi ga,cese se i popraceno je kasljem....necu mu je vise davati do daljnjeg...sad mazem mustelom i nadam se da se atopija nije vratila(imao je sa oko 3, 4 mjeseca)...

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Alergije na hranu
25.2.2009 10:01:16   
Anoniman
Davud ima alergiju!!!user posted image user posted image user posted image
Jutros se poceo crvenit u licu i pocelo se sirit. Za minutu svo mu je lice bilo crveno. Ja ne znam kojom brzinom sam ga ubacila u skafander i sling i trcala sam do DZ. Kad sam dosla, sestra me vidjela i jos me vise uplasila reakcijom:"Brze,brze unutra!" Dr mu je dala muskularno dexazon i iskljucila mu sirup jer je amoxibos pencilinski pa sumnja na to. Jeo je jetros zumance, ali vec sam mu 4-5 puta do sad davala pomalo. Jedino novo je uzeo koricu hljeba pa malo grickao, bojiom se da nisu ti aditivi i umjetne boje iz hljeba. Sve ostalo je isto. Pogotovo u protekla 24 sata nije bilo nista novo.Sad je na strogoj dijeti od sve alergenske hrane. Sreca u svemu je sto doji.
 
Malo sam zbunjena oko hrane jer sam mu radila IGE  i IGE na specificne alergene,jaja, meso, mlijecne proizvode.user posted image user posted image

(odgovor članu kana)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Alergije na hranu
25.2.2009 10:26:32   
mamina princeza
Draga Maida , pa sta su ti rekli jel moze biti na pencilin.... ne znam cudno mi da je to na hranu ako mu niije prvi put ni zumance a jos si i radila te provjere. Usput ne znam ni kako se te provjere koje si radila rade????

Ja imam alergiju na pencilin .... bar mislim .... IDENTICNU reakciju imala sam kao beba... nikad mi nisu provjerili nemam pojma zasto ali u svim kartonima mi pise da sam alergicna na pencilin. Ako se to moze provjeriti sta mislis da vidis da nije to...

I ja sam se danas pripremala da probamo prvi put zumance a evo sad mi se suha svezala pa ne smijem


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Alergije na hranu
25.2.2009 10:45:35   
Anoniman
Ove testove koje je radio, to je preko krvi. Izvadili su mu krv, a za penicilin nisam sigurna da li se to moze provjerit.

(odgovor članu mamina princeza)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Alergije na hranu
26.2.2009 13:54:49   
bebano
Maida kako je mali djecak danas? Ja mislim da se i alergija na penicilin moze vidjeti preko krvi.
A ima li iko kod tebe alergiju, ti ili suprug? Malo mi je cudno da je sada reagovao na zumance ako je vec par puta jeo bez problema. Ma joj eto samo da se covjek nasekira. Drzim palceve da sve bude ok.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Alergije na hranu
26.2.2009 13:59:14   
Anoniman
Stranica: [1]
Danas je dobro hvala Bogu. Hvala ti Bebano!
Nema niko alergiju, ali "mamina princeza" mi juce rece da je i ona kao mala imala tu reakciju na penicilin a niko u porodici nema alergiju. Ma na zumance nije, ali sta cu sad. Moram malo sacekat pa cu opet probat dati da vidim. Moram znati od cega je.

(odgovor članu bebano)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *