|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   alternativno liječenje dijabetesa
10.6.2013 12:19:44   
sara85
evo, već duže vrijeme pokušavam da pokrenem forum na ovu temu, jer smatram da se jako malo o diabetesu piše, a svačiji komentar i iskustvo bi dobro došao...

pa da li neko ima iskustva o diabetesu tip 1, i da li je neko pokušavao sa alternativnim liječenjnjima...

ja sam diajbetečar deset godina,pokušavala sam sa raznim alternativnim liječenjima, pa smatram da mi je to kolko toliko pomoglo da spriječi negativne posljedice diajbetesa...isto tako nadam se da ću u budućnosti imati djece, pa bi od velike koristi bilo da podjelimo međusobna mišljenja..user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: alternativno liječenje dijabetesa
10.6.2013 12:50:19   
minja_
mila, dijabetes tip 1 nije moguće izliječiti alternativnim metodama, jer u tijelu osoba sa dijabetesom tipa 1 nema šta stvarati inzulin - stanice pankreasa jednostavno su stradale i nije ih moguće regenerisati.

Alternativnim metodama, uz inzulin, moguće je pospješiti kontrolu bolesti i smanjiti vjerovatnoću komplikacija po bubrege i oči.

Trudnoća se uz dobro regulisanu bolest može jako lijepo iznijeti i dovesti do poroda zdravog djeteta i tu nemaj sumnje.

Ja to zapravo ne želim nazvati bolešću, dijabetes je jednostavno stil života - zdravi  stil života koji se nametnuo sam od sebe, gdje ti uz inzulin, zdravu prehranu, fizicku vjezbu i optimizam možeš živjeti kvalitetnije i duže od pola nas "zdravih"

Sretno, ne gubi nadu, vjeruj u dobar ishod za sve što poželiš. Probaj sve metode alternativnog liječenja, nipošto ne izostavljajući inzulin!

(odgovor članu sara85)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: alternativno liječenje dijabetesa
10.6.2013 13:11:47   
sara85
hvala ti minjauser posted image

ja bez obzira šta koristim od alternativnog liječenja, nikad ne izbacujem inzulin...međutim ono što mi pomaže jeste kad redukujem ishranu uz vježbe i čajeve upjem da izbacim jednu dozu pa čak nekad i dvije doze inzulina. jednostavno moram jer mi previše opada šećer, a i sa dvije bude u potpunoj normali...ja inače primam inzulin 4 puta na dan...upravo zbog toga nekad pomislim da mogu opet pokrenuti svoju gušteraču, a i zbog mišljenja da za sve ima lijeka samo treba biti uporanuser posted image

ovih dana se baš tjeram da opet započnem neku vrstu prihvatljive dijete, jer sad ima dosta i voća i povrća...prošle godine u ovo vrijeme sam zdravom ishranom uspjela hbc spustiti na 6,8...

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: alternativno liječenje dijabetesa
10.6.2013 13:30:34   
minja_
odlicnouser posted image
naravno da si ti sebi najbolji terapeut, posebno u titriranju doze inzulin. Dok se ne desi cudo sa mogućnosti regeneracije pankreasnih ćelija, ne isrcpljuj se previše uskraćivanjem ugljikohidrata. 

(odgovor članu sara85)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: alternativno liječenje dijabetesa
10.6.2013 13:42:48   
sara85
ja uglavnom jedem sve u manjim količinama, osim kad mi dođe malo i da pretjeram, pa navalim na sve i svaštauser posted image joj joj, pa zato imam i višak kilogramauser posted image

zato u ovo vrijeme kad ima dosta i voća i povrća volim da odem na neku dijetu da se malo pročistim...

međutim ono što mi je obavezno jesu svakodnevni čajevi, i očuvanje masnoće i triglicerida u krvi da ne pređu granicu.

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 5
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *