|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   cir na guzi
3.8.2008 13:32:18   
nesanica
hej, drage jel ima iko iskustva sa cerevima. jedna moja poznanica evo muku muci sa cirem na guzi a nikako ne zna sta da radi. boli uzasno, maze nekom kremom od dr ali bol nesnosljiva. ima li iko ikakav prirodni lijek ili nesto slicno?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: cir na guzi
3.8.2008 15:13:11   
mamsi
Meni su pomogle obloge od Rivanola koji može kupiti u apoteci,a ispirala sam i sodom-bikarbonom,a znam kako joj je stvarno užasno boli.Želim joj brzi oporavak

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: cir na guzi
4.8.2008 18:49:53   
Monia
Obloge od Rivanola,ali prije svega otici kod doktora,jer se nije igrati tim stvarima.

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: cir na guzi
4.8.2008 19:06:34   
idana_85
Ma i ja sam imala jedan. Ustvari citavu seriju cireva i to je trajalo godinu dana. Imala sam prvi ispod usne, pa kod nosa s obje strane, jedan u uhu, jedan iza uha, dole kod mace, na guzi......U prosjeku su se svako 28 - 30 dana javljali. Cistila sam rivanolom. u sustini cir ne mozes lijeciti, samo ga cistiti rivanolom i pustiti da sazrije, on bude zuckast i onda mijenja boju, kad bude zelen samo istisnes kao bubuljicu, nista ne boli, dok ne pozeleni mozes mahati usima,samo dzaba dirati i boli. Meni su u ambulanti tako istisnuli taj kod usne, ocistili rivanolom i rekli da ni pod razno ne mazem nikakvim kremama jer kremaste tvari ga samo pogorsavaju i boli. Neka stavlja obloge od rivanola i ceka da sazrije, to je par dana. Moj cir na guzi je trajao tri dana. Prva dva dana je bilo grozno, nisam mogla sjesti bez bolova i grimasa. Treci dan sam izasla s deckom i rekla mu kakav problem imam i da mi se ne ide nigdje pa smo setali do besvjesti, odjednom kad smo krenuli kuci ne boli. Kad sam dosla kuci, setajuci on je sam izasao i ja samo fino ocistila rivanolom i to je to. Kazu da je to dobro, krv se cisti i sl....Ja nisam bas vjerovala,sve me to nerviralo,posebno jer ih je najvise bilo po licu, ali istina je da poslije toga dvije godine nisam cak ni gripicu dobila.
Sretno prijateljici


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: cir na guzi
4.8.2008 20:49:36   
nesanica
hvala vam drage moje forumasice. evo ona je danas operisala cir i nadam se da ce biti ok aBg. stvarno je umirala od bolova. pukao joj je i ona otisla kod dr. rekao joj da oni to mogu ocistiti  ali da postoji mogucnost da se opet javi a mogu i operisati tako da bude sigurna da vise nece biti. i ona se odmah odlucila za operaciju, jer kaze da su bolovi uzas. operacija trajala 10-15 min i nakon par sati je izasla odmah kuci.ne daj boze nikome!

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: cir na guzi
24.5.2009 22:09:38   
Ilhana RR
Jao ja ovaj problem imam odkako sam se porodila... i ja sam kao Idana cula da je to da se krv cisti pa se nekad pitam od cega se toliko cisti... ja imam srece pa je na nevidljivim mjestima... znaci na guzi i ubija me nekada...ja vecinom pricekam da ono bude "zrelo" pa puknem i onda cistim klindamicinom ili jos neki slican alkohol al pozutis... nemogu sada da se sjetim... i obavezno stavim flaster natopljen tim alkoholom da mi nebi dodirivalo drugi dio tijela jer kazu da su prelazni...

Rivanol nisam probala ali ako Bog da cim dodjem probavam... a gledala sam ima neki tretman u ovom jednom salonu ljepote koji to uklanja na bezbolan nacin pa sam kontala da to probam jer imam i nekoliko ispod guze pa ako bi na more isla ono izgleda ruzno, mislim oziljci od tih sto su bili ispod guze...




_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: cir na guzi
24.5.2009 22:17:30   
idana_85
Joj Ilhana, ne probavaj. Nije rivanol bas praktican, da tako kazem ,jer je zute boje i onda ostaju kao zute ili zelenkaste fleke od njega po kozi...Pobajauser posted image

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: cir na guzi
24.5.2009 22:20:34   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: idana_85

Joj Ilhana, ne probavaj. Nije rivanol bas praktican, da tako kazem ,jer je zute boje i onda ostaju kao zute ili zelenkaste fleke od njega po kozi...Pobajauser posted image


neostaje valjda zauvijek? To jedno vrijeme jel?

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: cir na guzi
24.5.2009 22:22:21   
malena27 RR
probaj s listom kupusa obloziti mjesto na kojem je cir, moja drugarica je stavljala i saniralo se... 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: cir na guzi
24.5.2009 22:23:24   
Ilhana RR
malena27 - jel bitno koji je kupus?

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: cir na guzi
24.5.2009 22:54:48   
malena27 RR
mislim da je svejedno, ona je stavljala onaj klasicni zeleni, ne ljubicasti. 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: cir na guzi
25.5.2009 9:01:45   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: malena27

mislim da je svejedno, ona je stavljala onaj klasicni zeleni, ne ljubicasti. 


samo znaci stavis i to je to, koliko dugo se drzi? ima li jos sta da je radila?

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: cir na guzi
25.5.2009 18:11:18   
nita
Poslije poroda sam imala užaaaaasan problem sa čirevima. Prvo se pojavio jedan manji, pa drugi veći i onda treći "megačir". U početku nisam smjela ići ljekaru, jer oni to zasijeku, istisnu gnoj, a zatim fino očiste. Kad je postalo nesnošljivo bolno htjela sam ići, ali sam bila bukvalno nepokretna od bola koji se javljao pri i najmanjem pokretu, pa nisam ni išla. Uh...! MM je iz apoteke donio neku mast za čireve, a predložili su mu da pijem i antibiotike. Rekli su mu da poslije nanošenja masti čir pukne u roku 12 do 24 sata. Sljedeći dan puknuo je čir i odmah je bilo manje bolno. Tek tada sam otišla ljekaru. Rekli su mi da nastavim piti antibiotike (Penbritin, jer sam dojila bebu) i da stavljam obloge od Rivanola. Čir nisu dirali. Također, morala sam uraditi i nalaze šećera u krvi. HB, nalaz je bio uredan. U narodu se kaže da se to čisti organizam i da je to zdravo. Knjige kažu da se čirevi javljaju kod pada imuniteta i da su povezani sa nekom bakterijom. Ako se primijeti da će se pojaviti čir, treba odmah stavljati obloge od rivanola i može se izbjeći. Od rivanola ne ostaju trajno žute fleke.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: cir na guzi
31.5.2009 0:35:48   
malena27 RR
samo znaci stavis i to je to, koliko dugo se drzi? ima li jos sta da je radila?


svaku vecer stavi prije spavanja, pokrij nekom pamucnom krpom, navuci gacice i prespavaj. mislim da je otprilike stavljala nekih 15-tak dana list kupusa i cir je sazrio i sam pukao.


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: cir na guzi
1.6.2009 11:28:03   
dana3
takodje se isprzi crveni luk pa sto je moguce vise vruc da bude i da se previja na cir.to ubrzava sazrijevanje cira-provjereno jer evo iznad obrve imam oziljak od istog kao i ispod brade

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: cir na guzi
7.8.2009 16:08:39   
Lillica
joj cureuser posted image i ja sam imala, u biti i dalje imam problema s tim cirevima, ali rjedje. pojavili su mi se prije koju godinu, i taj je bio velicine kovanice od 5kn na desnoj bedri. tad nisam znala sto je pa je sve rezultirano mojim vristanjem kod kirurga kad ga je vadio bez anest. užas. user posted image od tad sam ih imala vecinom po nogama al bili su manji i sami bi puknuli i povukli se. samo interesrira me, meni ostane tamnija fleka nakon sto prodje, jel kome slica situacija?? user posted image prije koji mj sam imala jedan na genitalnom podrucju, skoro pa ginekoloski slucaj sto sam morala kod kirurga takodjer. od tad mi se pojavljuju sitni cirici na tom podrucju. sami prodju.
doduse primijetila sam kada mi cir pukne i namazem ga alkoholom (kupite ga u apoteci) na tom mjestu mi se vise ne pojavljuje, sto prije dok nisam koristila alk.nije bio slucaj.

sto se lijecenja tice. prije 2mj sam pocela uzimati Beta Glucan od 100 mg, u obliku je kapsula, cisto za imunitet. moze se uzet bez recepta u apotekama. i mogu vam reci da mi se pojavljivanje cireva smanjilo i sama koza mi se nevjerojano ocistila i osjecam se super. svakako vam preporucujem. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: cir na guzi
7.8.2009 18:44:31   
tweety
Uh ja sam poslije ovog drugog poroda imala ogroman čir na guzi.Stavljala sam obloge od Rivanola i hB prošlo je.Moj je bio veličine ping pong loptice onako pod rukom.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Lillica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: cir na guzi
7.8.2009 18:45:54   
tweety
IZVORNA PORUKA: Lillica

jsamo interesrira me, meni ostane tamnija fleka nakon sto prodje, jel kome slica situacija?? user posted image



Meni je bila ova tamnija fleka nakon što se čir povukao ali je i ona nestala nakon nekog vremena.


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Lillica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: cir na guzi
7.8.2009 20:03:09   
larina
je li ta rivanol krema ista kao jod krema-tu jod kremu uvijek imam u kuci u slucaju da se posijecem.ja sam se tih cireva rijesila sa antibiotikom i svako pranje vesa sam koristila onu tecnost za dezinfekciju vesa to mi je doktor rekao jer su prelazni cak kao moze da prede ako sjednes negdje poslije nekog ko to imauser posted image

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: cir na guzi
8.8.2009 0:31:32   
tweety
IZVORNA PORUKA: larina

je li ta rivanol krema ista kao jod krema-tu jod kremu uvijek imam u kuci u slucaju da se posijecem.ja sam se tih cireva rijesila sa antibiotikom i svako pranje vesa sam koristila onu tecnost za dezinfekciju vesa to mi je doktor rekao jer su prelazni cak kao moze da prede ako sjednes negdje poslije nekog ko to imauser posted image


Ja sam koristila Rivanol tečnost,ona žute boje.Ne znam da ima Rivanol krema user posted image


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: cir na guzi
17.2.2010 23:22:54   
Ilhana RR
Imam i ja tu Rivanol mada meni toliko i nepomaze ili to se mozda mora svako vece raditi da bih skroz nestali?

jos i uvijek imam problema, katastrofa mrzim kad trebaju da puknu a moram da radim jer nosim bijelu odjecu na poslu kao medicinske sestrice... katastrofa kad bi puklo...

Evo rekla sam zaovi da mi vidi imaju li te Beta Glucan u Sarajevu da se uzmu da mi kupi kad krene vamo...

sto je najgore pocelo mi po gornjem dijelu tijela da se pojavljvaju, manji ali smetaju mi kako god...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: cir na guzi
18.2.2010 0:37:26   
Hannan
Joj ja sam sa tim deverala podavno u srednjoj skoli.Prvo se javio na glavi, pa onda u nosu, pa na listu noge e zadnji je bio na sljepoocnici, pa je taj gnoj otisao u kapak.Sve sma prije rijesila bez dr, a onda sam morala i njih posjetiti, prvo sam 4-5 dana primala injekcije a onda orl, pa su mi lijepo sjecnuli iscisti i hvala Bogu nikad se vise nije pojavilo.Nejgore od svega u isto to vijeme ako nije cir jeste jecmicak na oku...ma hodala sam sva nikakva skoro godinu dana.



_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: cir na guzi
18.2.2010 0:58:42   
Lejla Ka
Rivanol obloga bi se trebala držati koliko god ste u mogućnosti. Kupus se stavlja tako da se komad lista potrebne veličine malo istuca, tek toliko da se smekša i pusti tečnost, a oblog se mjenja kad list uvene (ne bukvano, neko kad primjetite da se gotovo osušio).

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: cir na guzi
18.2.2010 8:41:08   
tajcika
ne znam da li ce ovo nekome pomoci,ali ako neko ima problema s tim cirevima ili apcesima (urastanjem dlake) preporucujem da u apoteci potrazi IHTIOL kremu (mada sada ima i drugih naziva) izgleda kao crna tot mast,mogu slobodno reci da smrdi,al zato pomogne znam iz svog iskustva

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: cir na guzi
4.3.2010 21:30:40   
Husic10
Cure moje nista me u zivotu nije ovako boljelo, prosel godine prvo sam dobila jedan ogroman na guzici, na jednom guzu...pa onda jos jedan ogroma na drugom guzu, onda jedan ispod gdje se noge i guzovi sastavljaju, onda jedan na ljevoj strani noge al izmedju noga (kako god se vec zove taj dio hehe) i jedan na lijevoj strani po dnu stomaka....majko moja kontam sta me je ovo snaslo...pitam mm ima li on koji da mi nije od njega preslo da ga odma davim. user posted image user posted image ...niti sam mogla leci , ni sjesti, ni jesti , ni ptiti 2 dana...ma bolovi uzasni.
Odem napokon doktoru , i zena kad je vidjela zaprepastila se , kaze moramo ih probiti sto prije da se ne sire...haj legnem nekako na onaj sto kad me BOC UBODE jojjjjjjjjjjjjj bol takav nikad nisam osjetila u zivotu, i tako svaki cir probode polahko.Koliko sam stiskla sake kad sam rasirila ruke sve mokre od znoja i muke. user posted image

Pila sam antibiotike 15 dana, i dala mi Hydrocodine 500 mg da pijem po dvije znaci 1000 protiv bolova.
Najgadnije kad sam pocela skidati zavoje a ono sve onaj gnjoj zeleni neki....fuuuujjjjjjj , i racun kad sam dobila od doktorice , ama bas gadan JOS GA ODPLACIVAM !! user posted image

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *