|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   desert za malisane
18.8.2009 14:09:01   
Lulu_
ponukama nekim postovima na forumu sam se zapitala sta vi dajete svojoj djeci za desert, i dali ga uopste imaju?
ja smatram da je desert jedan jako vazan dio obroka i naomih ga uvijek ima.
mislim da jdecu ne treba kaznjavati time sto nece dobiti desert ako nisu slusala ili ako ne isprazne u potpunosti tanjir , jer iskreno, to moze dovesti i do prejedanja i pretilosti.
nikako nisam za da se djeci daju pudinzi svaki dan,monte,cokoladice,joghurti i nastojim da uvijek napravim sama.
jer ja sve do neki dan nisam znala da arome koje su u svemu sto dolazi iz kesica i gotovo(puding,monte,muffin,jogurt)ima dodatak arome i da taj dodatak arome sprecava slanje signala sitosti...dakle jedemo i dalje i dalje i kad smo vec siti...starsno

ja imam mnostvo recepata djecijih pudinga koje pravim sama,zdravih maffina,mekinja sa vocem i jogurtom i mi ih obozavamouser posted image
dok naomih nije dosla nisam to ni kuhala.
imam djecij kuhar IZ MAMINE KUHINJE I TATINE koji je izvrstan.
mi cesto jedemo sutliju,griz vakav , griz nakav(sa komadicima voca),snenokle njam njam...mekinje na pari sa pogurtom i vocem(najdrazi desert maqmin user posted image ),muffine sa zitaricama i vocem i pudinge koje spremam po receptu iz kuhara ...
sta vi pravite za desert i dali vam je bitan?

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: desert za malisane
18.8.2009 14:13:21   
Lulu_
zaboravi napisati da sad ne bude opet rafala...pojede i ona kindercokoladicu i monte i smoki...ali rjetko i umjereno i kad nismo kuci.kad smo kuci forsira se maksimalno mamina kuhinjauser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: desert za malisane
18.8.2009 14:14:10   
Suzana
Lulu, pa podijeli sa nama recepte! user posted image

I ja izbjegavam ove industrijske proizvode o kojima pričaš...
Moji nemaju redovno desert, ali jedan dnevni obrok im je voćni.
U posljednje vrijeme ih ponekad počastim Monte-om, tačnije Dukatino lješnjak/čokolada, a više volim deserte na prirodnoj bazi. I mi pravimo griz sa voćem, sa slatkim od borovnica i šumskih jagoda, sedmično se pravi i mramorni kolač pa i njih dvojica užinaju i tako...
Vrlo sam raspoložena za nove recepte. user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: desert za malisane
18.8.2009 14:17:31   
sheri
mi smo jos mali za desert, beba ce u petak napuniti 2 mjeseca, ali bih bas voljela znati kako taj griz pravite pa ako vam nije problrm da natipkate. uostalom, i beba ce preko mame dobiti, jer bih ja to vrlo rado njupalauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: desert za malisane
18.8.2009 14:17:37   
Ilhana RR
kod nas to nije obicaj nakon svakog obroka ali cesto ga jede...

Posto je puno slatkisa jela dok je bila u Bosni kod nane i dede sada smo malo umanjili sa tim, umjesto slatkisa dobija voce koje se u svedskoj vodi kao desert...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: desert za malisane
18.8.2009 14:18:21   
ElmaB
Ja svojima redovno pravim puding, u koji ubacujem razno voce, zatim kompote, sutliju, pa stavim kockicu cokolade, a ponekad kupim i gotovu, a pojedu i po cokoladnu bananicu, monte... Neki dan su jeli i tortu koju sam pravila od piskota!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: desert za malisane
18.8.2009 14:19:21   
Hanady RR
mi svaki dan imamo desert, naime Hanady voli da poslije ručka ima slatkiš...i uglavnom to sama spremam za nju. Ona baš nije ljubitelj kupovnih voćnih jogurta, pudinga nikako a monte ponekad. E voli sutliju sa čokoladom to joj je omiljeno i jako voli voćne salate.sladoled pravimo i jako puno kolača...ona baš nevoli čokoladu u kolačima ali voli voće...pa često pravimo kiflice, mufine, gurabije ali sa voćem unutra. I mi imamo kuhar za bebe...beogradsko izdanje koje je prilagođeno za uzrast od rođenja do trenutka kada djete sve jede i jako puno recepata koristimo. I još na voli štapiće to su joj cigare puši sa nanom (mamu bih udavila zbog tog fola) a smoki mrzi.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: desert za malisane
18.8.2009 14:34:36   
chuci
hajde lulu daj neki recept za domaći pudinguser posted image

moja bratišna sad napunila godinu i počeli joj davati slatko, pa da joj tetka napravi nešto fino kad bude dolazila


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: desert za malisane
18.8.2009 14:39:58   
Lulu_
cokoladni puding
dvije solje mljeka
pola solje secera
3 kasike kaka(onog nezasladjenog obicnog)
2 kasike kukurzunog brasna(ne palente) visenamjenskog brasna

mala kasika vanilinog secera

sve sasuti u lonac i kuhati na blagoj vatri dok ne pocne bacati kljuc i gustit se.
skloniti sa vatre i ohladit u firzideru...njam njam

muffini od mekinja i banana

1 soljica neizbjeljenog visenamjenskog brasna
pola solje mekinja
cajna zlica soli
cajnazlica sode bikarbone
1 stapic maslaca otopljenog
trecina solje smedjeg secera
tri zrele banae (pire)
2 jaja

ugrijati rernu na 190 stupnjeva,i lagano namastit kalupe za muffine (ili posloziti papirnate kalupe ali ne mastit)
u manju posudu izmjesati brasno,mekinje,sodu,sol i dobro izmjesati viljuskom
u vecu izmjesati banane , jaja maslac i secer,dodati suhe sastojke i mjesati dok se sve ne upije
napuniti casice muffina do 2/3 i pecite 15 do 20 minuta...

inace u muffine ide prasak za pecivo a ne jaja, ali oni su to prilagodili djeci

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: desert za malisane
18.8.2009 14:40:16   
neki
Lulu,please napisi recepte za muffineuser posted image

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: desert za malisane
18.8.2009 14:41:02   
neki
Hvala puuuunouser posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: desert za malisane
18.8.2009 14:43:55   
Lulu_
krema od jaja

i zumanjak istucen
pola solje mljeka
pola cajne kasike extrakta vanilije

ugrijte rernu na 175 stupnjeva . pomjesati sve sastojke.mjesavinu podjeliti na dvije soljice od po 120 grama.
stavite soljice u ugrijan u rernu.stvorite vodenu kupelj tako sto cete dodati vodu oko soljica.razina vode bi trebala doci do polovine soljica.pecite kremu 30minuta

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: desert za malisane
18.8.2009 14:45:12   
Lulu_
zanimaju li vas torte od cvekle i mrkve user posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: desert za malisane
18.8.2009 14:45:31   
hanabanana
Mi nemamo svaki dan desert, ali imamo užine izmedju obroka.
Obično jedu voće, ali pojedu i integralni keks, napravim sutliju, slatko od banane, pšenični griz sa domaćim jabukovim pekmezom. Ili jogurt u koji umiksam voće koje imam....

Nekada pojedu i kinder snitu, mladja odnedavno ( do sada nije jela slatko ), a neki dan je sa oduševljenjem pojela pola kesice smokija koji joj je dala mama od jednog dječaka. user posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: desert za malisane
18.8.2009 14:46:26   
Lulu_
u vam poslati osnovni recept za muffine...i onda ga kombinujte kako zelite
ja nabacam sve so imam tu...voce ostatke cokolade...
i kad mi se neko najavi tako brzo ide a djeca ih vole...njam njam

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: desert za malisane
18.8.2009 14:50:28   
Hanady RR
ja bih samo željela dodati da korištenje kakaoa onog pravog nezaslađenog je vrlo važno u ishrani djeteta jer sprječava anemiju ili je uspješno sanira.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: desert za malisane
18.8.2009 14:54:41   
chuci
user posted image user posted image user posted image user posted image
hvala,
ja ću sada biti omiljena tetka user posted image user posted image user posted image


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: desert za malisane
18.8.2009 14:55:11   
emma.L
Mi isto imamo jedan obrok voćni, jedan su pahuljice- dakle, unosi slatko u organizam. Ali još ništa nismo pošećerili. I ponekad, ako nije dobro jela slano, dam joj voćku odmah nakon ručka, pa ispadne kao desert. Definitivno sam za slatko, ali kako vidim da njoj bolje idu slane varijante, ne forsiram. Lako će se na slatko navići. Svejedno, neka ovih recepata tu, za par mjeseci će nam sigurno trebati. Samo da isprobamo kravlje mlijeko i bjelance i eto nas user posted image .  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: desert za malisane
18.8.2009 14:55:45   
Lulu_
ja koristim samo taj i za piti nekad , koristim taj.nekako mi se ne svidja da kupujem nekvik i tako neke...

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: desert za malisane
18.8.2009 14:58:55   
Lulu_
a sta je sa sejkovima
kod mene mala kad slabo jede ja joj na pari malo omeksam jabuku ili krusku i dodam bananu ili breskvu
uvijek dvije vocke i izmiksam sa mljekom...ona bas voli(ne secerim)

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: desert za malisane
18.8.2009 14:59:46   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: chuci

user posted image user posted image user posted image user posted image
hvala,
ja ću sada biti omiljena tetka user posted image user posted image user posted image


ja sad smazala jedan njam njam...user posted image
svi recepti su uglavnom iz te knjige

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: desert za malisane
18.8.2009 15:01:23   
Lulu_
http://knjizara.ekupnja.com/Djecja-hrana-iz-mamine-kuhinje-i-tatine-M.-i-D.-Kimmel-S.-Goldenson-pr-17507.html

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: desert za malisane
18.8.2009 15:02:34   
Hanady RR
Moja hanadi voli bananu i mlijeko, a jagode i mlijeko su joj poslastica . Mi imamo naše jagode, ja ih konzerviram pa imamo za zimu...jagode i mlijeko pa ona vesela što ima frape ko fifi iz crtića.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: desert za malisane
18.8.2009 15:04:21   
Lulu_
i ja sam vala nasmrzavala tih jagoda,kupina,borovnica...ne moze mi nista vise stati u zamrzivac ...naomih voli sutljiju sa sumskim vocem...

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: desert za malisane
18.8.2009 15:07:08   
Hanady RR
joj kod mene hanadi voli sladoled sa borovnicama to je ludilo...a da nepričam o sirupu od duda. Imamo dudu kod komšije pa naberemoa ja ukuham sirup pa napravimo sutliju a odzgo stavimo sirupa...davi se.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *