|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   drzavljanstvo?!
21.6.2009 1:53:23   
Nunny
Znate li kada se beba rodi u BiH dobija li automatski drzavljanstvo...moj muz je drzavljanin BiH a ja posjedujem samo MNE drzavljanstvo....djete ce se ako Bog da najvjerovatnije roditi u Sarajevu...i ja sam u dilemi kako i gdje prijavit bebicu voljela bih da ima i MNE drzavljanstvo...da li ja mogu prijaviti rodjenje djeteta u CG kako to ide...eto ako imate neki savjet mozda licno iskustvo sve sugestije su dobro dosle...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: drzavljanstvo?!
21.6.2009 2:00:30   
Anoniman
draga Nunny,
koliko znam i koliko se sjecam (sto sam ucila u skoli iz prava), dijete stice drzavljanstvo po rodjenju, po porijeklu i po porijeklu roditelja, prvenstveno majke... znaci ako ti se rodi u Sarajevu, naravno da ce imati bosansko-hercegovacko drzavljanstvo, ali ako zelite mozete mu dodati i drzavljanstvo po majci, a to je kako skontah MNE...
Eh sad, jedino ako se sta nije bitno izmjenilo u Zakonu o drzavljanstvu, o dvojnom drzavljanstvu, to bi trebalo tako da funkcionise...
Moja sestra je rodila sina u SWE, sad mali ima i svedsko i nase drzavljanstvo, bez obzira sto su se davno vratili u BIH...
Nadam se da sam ti pomogla koliko toliko... Cmoka

(odgovor članu Nunny)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: drzavljanstvo?!
21.6.2009 2:04:06   
Nunny
e bas si me obradovala user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image mada jos uvjek ne postoji sporazum o dvojnom drzavljanstvu sa CG ...ne znam evo trazim po netu za sada bezuspjesno

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: drzavljanstvo?!
21.6.2009 8:57:18   
Blue rose RR
Koliko sam ja upućena Bosna i Hercegovina nije potpisnica dvojnog državljanstva sa Republikom Crnom Gorom, tako da još uvijek nema mogućnosti te opcije. Dijete će po rođenju, i po jednom roditelju automatizmom dobiti državljanstvo Bosne i Hercegovine, tako da opcija ti je da čekaš potpisivanje sporazuma (ako ikada do njega dođe).

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: drzavljanstvo?!
21.6.2009 11:25:55   
mila81
Draga Nunny, upravu je M.Amina, a i ja znam iz licnih razloga posto sam ja drzavljanka Srbije, imam pravo na dvojno jer su one potpisale taj ugovor, a djete sam rodila u BiH, i dobio je sve papire, cak i pasos Bih, a posto sam iz pazara, dole kad sam otisla upisala brak, rodjenje djeteta u opstinu. Sretno i nista ne brini, sve ce se to zavrsit samo zdravljauser posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: drzavljanstvo?!
21.6.2009 15:03:48   
luna77
IZVORNA PORUKA: Nunny

e bas si me obradovala user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image mada jos uvjek ne postoji sporazum o dvojnom drzavljanstvu sa CG ...ne znam evo trazim po netu za sada bezuspjesno

zovni veleposlanstvo CG i pitaj najlakse ti je a ako niej potpisano brzo će kao i sa ostalim drzavama u okruzenju

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: drzavljanstvo?!
21.6.2009 20:23:18   
mama_debeljuca
Ima nas još koji čekamo potpisivanje tog sporazuma sa Crnom Gorom user posted image . Ko ozebli sunce user posted image user posted image user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: drzavljanstvo?!
22.6.2009 10:20:07   
M kao Mama
a znam da moje komšije koje su oboje rođeni u Foči , sada je to znači RS-, više od mjesec nisu malom mogli da upišu državljanstvo, jer su morali ići tamo da se odreknu tog državljanstva, pa kada su to obavili dijete je dobilo bh. državljanstvo, ali ja ću ti se raspitati danas pa ti javim. 

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: drzavljanstvo?!
22.6.2009 11:31:46   
Anoniman
Ja sam iz BiH a MM iz Srbije (Sandžak) ali on ima naše državljanstvo a sada aBd ćemo uzeti i Srbijansko,ali moja kolegica je iz Sandžaka a muž joj iz Makedonije žive u Sarajevu ovdje su se i vjenčali,prije 7 mjeseci je rodila sina ovdje u Sarajevu ali dijete nije moglo dobiti državljanstvo bez obzira što je ovdje rođeno.

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: drzavljanstvo?!
22.6.2009 12:08:49   
luna77
IZVORNA PORUKA: mama alma

a znam da moje komšije koje su oboje rođeni u Foči , sada je to znači RS-, više od mjesec nisu malom mogli da upišu državljanstvo, jer su morali ići tamo da se odreknu tog državljanstva, pa kada su to obavili dijete je dobilo bh. državljanstvo, ali ja ću ti se raspitati danas pa ti javim. 

moglo ej dijete dobiti drzavljanstvo BH ali nije moglo dobiti FBIH,ko nam je kriv kad imamo 3 drzavljanstavu drzavi BH,RS i FBIH....ma kako glupo zvučalo tako je

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: drzavljanstvo?!
22.6.2009 12:15:03   
M kao Mama
Draga Nunny i sve mame koje se brinete oko ovog pitanja, informacija iz pve ruke, iz mog Odjela kojis e bavi državljastvima, znači provjereno 100%, prema članu 6 stav 2 Zakona o državljanstvima FBiH, ako jedan roditelj ima bh. državljanstvo, s tim da je rođen u BiH, a dijete će se roditi u BiH, dijete automatski stiče državljanstvo BiH. 

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: drzavljanstvo?!
22.6.2009 12:17:04   
Medić*
Moja beba rodjena prije 8 mj nije mogla dobiti drzavljanstvo , baba iz Skoplja, mama iz Sandzaka, nema sta nismo pokusavali, mada sam citala po zakonu bi trbala dobiti ono drzavljanstvo na teritoriji kojoj se rodi,ali ganjacemo ponovouser posted image

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: drzavljanstvo?!
22.6.2009 13:02:52   
ziki
Ja i MM smo državljani Srbije Tarik je rođen u Gračanici ali nema državljanstvo. Prošle godine kad smo bili na odmor upisali smo ga u knjigu državljana, a inače i njemu vadimo boravišnu vizu kao i nama.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: drzavljanstvo?!
22.6.2009 13:23:02   
ziki
Ne dovrših post, naiđe šefica.
Mislim da ti možeš da upišeš dijete u knjigu državljana  kad odeš u rodni kraj i da mu tamo izvadiš izvod iz MKR i ako hoćeš pasoš bez obzira na sporazume. To zamoli tamo nekog da ti se raspita

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *