|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nemirna Asja
22.1.2014 20:12:12   
sanela.asja
Drage mame ja se rjetko javljam,ali vas redovno pratim.Imam problem sa mojojm Asjom pokusala sam svasta na sve nacine,citala,googlala i nista.Zaista nemam vise snage....
Jako je arogantna odgovara mi na svaku rjec,neposlusna,ruga se.Tako se ponasa samo samnom i sa muzem.Mi smo pokusali kaznjavanjem,stapom po guzi i nogama,razgovorom ali nista dok nepostigne svoje nesmiruje.Ludim nemogu popit kafu,rucat ako mi neko dodje tu je nezeli u svoju sobu sve uslove ima igracke izvlaci neke uzasne rjeci "glupaco" "voljela bi da vas nema" "da se ti i tata rastanete".Sto je najgore Dzenan 2 god sve kupi od nje bio je bubica sad i on se dere govori necuu itd itd Prije par dan bila je kod moje drugarice,dvije noci,kaze da nema snjom nikakvih problema da je slusa znaci da je problem u meni.
Sta da radim da budem strozija,neznam vise ni sama,u kupovinu ni neposljimam snjom uvjek napravi scenu.
Inace ide na folklor i odlicna je,slusa uciteljicu prati...
Hvala Unaprjed
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Nemirna Asja
22.1.2014 20:30:08   
bebaa
pokusala sam svasta na sve nacine,citala,googlala i nista.


ovdje nećeš naći rješenje za svoj problem....
moje mišljenje je da trebate potražiti stručnu pomoć dječijeg psihologa.......

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu sanela.asja)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Nemirna Asja
22.1.2014 20:57:01   
R&T@

IZVORNA PORUKA: sanela.asja

Dzenan 2 god


Mila, ovo je odgovor na sve tvoje "probleme"...user posted image

Sin ti se nalazi u najljepsem uzrastu...vise nije njena lutka i igracka...

Svako dijete dozivljava to i prozivljava na svoj nacin...

Treba vremena da se svi naviknete na cetiri clana porodice, porodice u kojoj svaki clan ima svoje posebno mhesto...


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu sanela.asja)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Nemirna Asja
22.1.2014 21:05:39   
animagical
sanela, nekog konkretnog savjeta nemam, samo nemoj vjerovati da su sva tudja djeca zlatna, a tvoje jedino divljauser posted image vjerovatno ima i do zime, ne umore se dovoljno u kuci, pa visak energije izlazi na glupiranje.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Nemirna Asja
22.1.2014 21:25:13   
Medić*

IZVORNA PORUKA: R&T@


IZVORNA PORUKA: sanela.asja

Dzenan 2 god


Mila, ovo je odgovor na sve tvoje "probleme"...user posted image

Sin ti se nalazi u najljepsem uzrastu...vise nije njena lutka i igracka...

Svako dijete dozivljava to i prozivljava na svoj nacin...

Treba vremena da se svi naviknete na cetiri clana porodice, porodice u kojoj svaki clan ima svoje posebno mhesto...



Taman sam htjela isto napisati.

Ako ikako mozes posveti joj se sto vise, nadjite vremena samo za vas dvije, aktivnosti neke zajednicke, neka maleni ostane sa ocem ili nekim drugim...treba te ona sada sigurno.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Nemirna Asja
22.1.2014 21:49:53   
maja78 RR
koliko je Asji godina?

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Nemirna Asja
22.1.2014 23:20:53   
sanela.asja
Asji je 5.5 godina u septembru krece u skolu..A sto se tice zajednickog vremena dosta provodimo zajednoe ona i ja posle folklora se druzimo kad braco spava igramo se i kad se igramo ona hoce da je po njenom nedopusta da joj objasnim igru npr.covjece neljuti se i gledamo da joj ugodimo mali jos netrazi pa sve njoj kupujemo.Dosta je ljubomorna ne samona brata vec npr.na jetrvinu djevojcicu ako je moj tata zagrli ona se odma ljuti ili ako ja i muz se zagrlimo ona neda,nije ovo slucaj za psihologa ja iskrenomislim da smo mi negdje pogrjesili kao roditelji al et ja sam dosta opcija pokusala da je promjenim al slaba vajdauser posted image

_____________________________

Asja mamin zivot dragi...25.04.08
Dzenan bubica ..14.09.2011

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Nemirna Asja
22.1.2014 23:26:48   
veeseelaa
a od kada je Asja takva?
mislim jel od rodjenja Dženana il od kada je propričala?

primjetila sam dosta ovakve djece, kao tvoja Asja, nadam se da će se neko javiti i mene zanima kako se ljudi nose s tim
Vjerjem da je teško....

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sanela.asja)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Nemirna Asja
22.1.2014 23:28:22   
Visnja RR
jedno od tumačenja imena Asja je - neposlušna user posted image
nadam se da će vam sve to brzo proći....

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu sanela.asja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Nemirna Asja
22.1.2014 23:42:36   
sanela.asja
Ona je uvjek od rodjenja bila tvrdoglava,pravila nam scene al zadnja godina je uzas najvise zbog tog odgovarnja,ignorisanja,neposlusnosti.Ja se tjesim 5 god.proci ce faza je al neprolazi strahme zbog skole kakva ce biti hoce li htjeti raditi domaci,ona je bistra prepametna zna sve slova brojeve itd

_____________________________

Asja mamin zivot dragi...25.04.08
Dzenan bubica ..14.09.2011

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Nemirna Asja
22.1.2014 23:46:07   
animagical
ako slusa uciteljicu folklora. slusace i u skoli...mozda da iskoristis taj autoritet i zamolis uciteljicu folklora da joj provuce kroz usi kako je lijepo slusati mamu i tatu...

(odgovor članu sanela.asja)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Nemirna Asja
22.1.2014 23:51:48   
Crnkica
Mila moja nisi jedina sa tim problemom..mojoj curici nema još ni dvije godine a već me je napunila,kad naveče zaspi poslije sat vremena ljuljanja,ja se od umora samo svalim na krevet jer nemam snage ni živaca ni s mužem na miru ni minut da sjednem..

Po cijeli dan samo nešto traži,kenjka,plače,dajemo joj sve ispunjajemo obaveze prema njoj,nije ni minut gladna..a svaki dan je sve bezobraznija.

Traži nešto ja joj dam ona odmah prospe,traži crtice na laptopu uključim joj,ona traži drugi,ja dam ona odmah traži drugi,ako neću nastaje dreka i tako u krug...znam da je dosta umažena i to stalno govorim mužu da je malo ignorišemo pošto je obožava,a ona to koristi ko velika.

Nema šta nam ne radi,hoće tući rukicom,baca se igračkama,od nje ne možemo na miru ni jesti,ni piti...poranim ujutru da popijem kafu na miru,al jok ona se stvori odmah i počinje dramaturgija.

Ima tu još dosta toga,al šta da se radi..


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Nemirna Asja
22.1.2014 23:58:42   
animagical
crnkice to kod vas je tipicna faza dvogodisnjaka, imam i ja jednog od dvije i po, uglavnom slusa i kulturan je, nekad podivlja, ali brzo vidi da ne smije tako...dijete trazi da mu se postave granice...kad je dvoje djece, tu ima ljubomore, pa treba pazljivo postupati...

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Nemirna Asja
23.1.2014 0:09:15   
Crnkica
Imam sina od 8,5 godina ali kako je raspust nastupio nije kod kuće,znači nije s njom,a ovo je počelo kako je sama pa joj se poklanja sva pažnja.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Nemirna Asja
23.1.2014 0:16:53   
animagical

IZVORNA PORUKA: Crnkica

Imam sina od 8,5 godina ali kako je raspust nastupio nije kod kuće,znači nije s njom,a ovo je počelo kako je sama pa joj se poklanja sva pažnja.

pa nemojte kvariti dijeteuser posted image

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Nemirna Asja
23.1.2014 7:52:01   
bebacha
Dijete od 5,5 god punooo zna
mojoj je najgore kad ja ne pricam s njom,znaci ignorisem je
morate biti dosljedni u kaznama i u onome sto kazete
jako je ona mala da bi vama govorila takve rijeci
znam da ovo izgleda sad kao pametovanje al nije stvarno
znam kako vam to predstavčlja problem
a sad ide i škola,još jedna velika prekretnica

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Nemirna Asja
23.1.2014 8:59:48   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: animagical

ako slusa uciteljicu folklora. slusace i u skoli...mozda da iskoristis taj autoritet i zamolis uciteljicu folklora da joj provuce kroz usi kako je lijepo slusati mamu i tatu...


ma kog da molim , ma nek ona preuzme autoritet u ruke koja teta sa folklora , ma njoj ej 5,5 godina i ona je bezobazna (nemoj da se ljutis molim te ) nego ti pojacaj malo te kazen sto ih sprovodis nemoj sebi tako sto dozvoliti , ja mog sina znam ignorisat , npr. njega to najvise zaboli, pustite ba price , psiholog, faza i pusti da prodje , preuzmi ti to cvrsto u svoje ruke , pa neces valjda dozvoliti da djete od 5 godina tobom vlada cccc .MA iznesi joj sve igracke iz sobe ignoriste je , kaznite je dokazite joj da takvim rjecima i ponasanjem i ona vas povrjedi .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Nemirna Asja
23.1.2014 9:02:10   
maja78 RR
vjeruj mi da se ne razlikuje puno od djece tog uzrasta, sve su to nijanse

samo je stai na ignore i naravno reci zasto je ingorisete

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Nemirna Asja
23.1.2014 9:04:09   
bebacha

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

vjeruj mi da se ne razlikuje puno od djece tog uzrasta, sve su to nijanse

samo je stai na ignore i naravno reci zasto je ingorisete


ja nesto ne znam za djecu tog uzrasta koja koriste ove rječiuser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Nemirna Asja
23.1.2014 9:05:43   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: animagical

ako slusa uciteljicu folklora. slusace i u skoli...mozda da iskoristis taj autoritet i zamolis uciteljicu folklora da joj provuce kroz usi kako je lijepo slusati mamu i tatu...


ma kog da molim , ma nek ona preuzme autoritet u ruke koja teta sa folklora , ma njoj ej 5,5 godina i ona je bezobazna (nemoj da se ljutis molim te ) nego ti pojacaj malo te kazen sto ih sprovodis nemoj sebi tako sto dozvoliti , ja mog sina znam ignorisat , npr. njega to najvise zaboli, pustite ba price , psiholog, faza i pusti da prodje , preuzmi ti to cvrsto u svoje ruke , pa neces valjda dozvoliti da djete od 5 godina tobom vlada cccc .MA iznesi joj sve igracke iz sobe ignoriste je , kaznite je dokazite joj da takvim rjecima i ponasanjem i ona vas povrjedi .


slazem se
jesu to faze al zna se koje se faze puste i koje se moraju sasjeć u korjenu
sreca ona je još u tom periodu kad se moze dosta uticat na nju

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Nemirna Asja
23.1.2014 9:18:22   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

vjeruj mi da se ne razlikuje puno od djece tog uzrasta, sve su to nijanse

samo je stai na ignore i naravno reci zasto je ingorisete


Pa i nije baš da se ne razlikuje...
Svako dijete ima svoje bubice al svaki roditelj nađe način kontolirati iste...
Odgoj je dugotrajana provec...i plodove ubiremo kasnije od onoga što činimo i dok su bebe...


I moj je stav da ti trebaš autoritativno djelovati na svoje dijete al na način koji je njoj bliži...
dreka, svađa, prutić očito nisu...
Biti tvrdoglav je jedno al biti neposlušan je stavrno nešto drugo...
Ja razumijem tvrdoglavost neću nešto da jedem, ili neću sada da jedem...al ruganje, odgovaranje roditelju to je već malo situacija u kojoj trebaš regirati.
Istina brat joj je sada najzanimljiviji, uzima vjerovtano dio osmjeha i obraćanja familije i prijtelja...al ako ona im svoje kativnosti mimo doma, vas koji ste sa njom dosta nasamo i brinete o njoj onda ona koristi vaše emocije...i ispituje granice...
Postavi granice....
Uvedi kaznu...
jednom Ne je uvijek Ne...

Ja svoju djecu jako volim, kao i moj suprug...al u ''umaženost'' ne vjerujem...ja smao vjerujem da djeca koriste naše slabosti i postoje trenutci u kojima im to dozvolim i oni u kojima ne dozovolim ni pod razno...
Ja sma najprije roditelj pa onda najbolji prijatelj...

Ona očito poštiva druge autoritete, sluša učiteljicu folklora...
a vas ne...
Ili ste popustljivi i ona to koristi...ili misli da ako nastavi tako sve će biti kako ona želi da bude...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Nemirna Asja
23.1.2014 9:18:30   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: maja78 RR

vjeruj mi da se ne razlikuje puno od djece tog uzrasta, sve su to nijanse

samo je stai na ignore i naravno reci zasto je ingorisete


ja nesto ne znam za djecu tog uzrasta koja koriste ove rječiuser posted image



da nije ni moje djete tako nesto reklo, ali znam ih koji svasta govore, dosta se okupi u vrticu, dosta u parku, dosta i u kuci

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Nemirna Asja
23.1.2014 9:21:14   
bebacha

IZVORNA PORUKA: maja78 RR


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: maja78 RR

vjeruj mi da se ne razlikuje puno od djece tog uzrasta, sve su to nijanse

samo je stai na ignore i naravno reci zasto je ingorisete


ja nesto ne znam za djecu tog uzrasta koja koriste ove rječiuser posted image



da nije ni moje djete tako nesto reklo, ali znam ih koji svasta govore, dosta se okupi u vrticu, dosta u parku, dosta i u kuci


ma vjerujem ti al et ja stvarno nisam cula to
znam da su to jos mala djeca koja su priljepak uz roditelje pa mi malo cudno da kaze da bi voljela da nema roditelja ili da se rastanuuser posted image
jednostavno ne razumijem otkud malom djetetu takve misli uopsteuser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Nemirna Asja
23.1.2014 9:59:33   
almondray

IZVORNA PORUKA: Crnkica

Po cijeli dan samo nešto traži,kenjka,plače,dajemo joj sve ispunjajemo obaveze prema njoj,nije ni minut gladna..a svaki dan je sve bezobraznija.

Traži nešto ja joj dam ona odmah prospe,traži crtice na laptopu uključim joj,ona traži drugi,ja dam ona odmah traži drugi,ako neću nastaje dreka i tako u krug...znam da je dosta umažena i to stalno govorim mužu da je malo ignorišemo pošto je obožava,a ona to koristi ko velika.


Sta da ti kazem , ovo podebljano govori sve.
Potpisujem Hanady .I mislim da djeca kojima roditelji nisu u stanju, dok su još mali, uvesti granice , autoritet , poštovanje teško i u starijoj dobi prihvataju roditeljsku riječ kao zadnju.

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Postavi granice....
Uvedi kaznu...
jednom Ne je uvijek Ne...

Ja svoju djecu jako volim, kao i moj suprug...al u ''umaženost'' ne vjerujem...ja smao vjerujem da djeca koriste naše slabosti i postoje trenutci u kojima im to dozvolim i oni u kojima ne dozovolim ni pod razno...
Ja sma najprije roditelj pa onda najbolji prijatelj...

Ona očito poštiva druge autoritete, sluša učiteljicu folklora...
a vas ne...
Ili ste popustljivi i ona to koristi...ili misli da ako nastavi tako sve će biti kako ona želi da bude...




_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Nemirna Asja
23.1.2014 10:14:05   
veeseelaa
Sta da ti kazem , ovo podebljano govori sve.
Potpisujem Hanady .I mislim da djeca kojima roditelji nisu u stanju, dok su još mali, uvesti granice , autoritet , poštovanje teško i u starijoj dobi prihvataju roditeljsku riječ kao zadnju.


apsolutno
ja ne mogu da vjerujem šta sve vidim, čujem i pročitam
ljudi moji, žene moje samo red, rad i disciplina

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *