|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Čime se igraju vaša djeca?
20.7.2009 16:28:39   
sarayka
Znam odgovorit ćete sa igračkama user posted image ali da li ima faza zavisno od uzrasta gdje mjenjaju interesovanja.??
Moja curica se npr.zna mjesecima ne igrati sa igračkama već jako voli crtane i igra se "s nama"user posted image zatim se igra sa sudićima ( i to pravim ne igračkamauser posted image ) pa onda bojanke, onda je lopta aktuelna a neizbježna je i trka kroz kuću i neprikosnoveno skakanje... (o tome koliko je mirna pisala sam na mnogim temamauser posted image )
A nekad joj je i pored svega toga toliko Dossaadnooouser posted image
Šta radite kad vam je djeci dosadno? Jel ih zabavljate ili se snadju sami? Šta im najduže zaokupi pažnju u zavisnosti od uzrasta?? (slušam prijedlogeuser posted image )


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Čime se igraju vaša djeca?
20.7.2009 16:44:35   
nanika
Mojoj curici je sada tri godine i ona bi mogla bez prestanka da gleda crtane filmove. Ja joj to naravno ne dozvoljavam osim ujutro kada ustane, malo i navecer pred spavanje. Mislim da nije dobro za dijete da stalno gleda TV.
Sto se tice igracaka to je vise nista ne interesuje, samo izvrne korpu sa igrackama i to je to.
Nedavno  sam joj kupila ona slova od spuzve i sada joj je to preokupacija, stalno pita i zapitkuje, sva slova je naucila i sada me tjera da je ucim da ih napiseuser posted image
Sada kako je lijepo vrijeme, a mi imamo veliku bastu izadje sama napolje i voza se na biciklu.
Cesto je odvedem i u park da se igra sa djecom, jako je drustvena i brzo sklapa prijateljstva sto mi je drago.
Sarayka,koliko godina ima tvoja curica?

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Čime se igraju vaša djeca?
20.7.2009 16:49:48   
sarayka
Moja ima 2 godine i 4 mj...sve je interesuje pomalo,kako koji danuser posted image
A standardne igračke koristi jako malo dok je prije 2h znala sjediti ispred korpe sa igračkama i igrati se sama...sad smo joj mi igračkeuser posted image user posted image


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Čime se igraju vaša djeca?
20.7.2009 16:53:46   
nanika
Ma svako ti je dijete isto, samo trka kroz kucu iz jedne sobe u drugu. I moja Esma je znala sjediti i igrati se po 1-2h ne cuje se ziva.......eeeeeeeeee sad je druga prica.
Maloprije ja izasla da vidim sta radi a ona obukla moje cipele i lupa, kaze, cuj mama kako kuckajuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Čime se igraju vaša djeca?
20.7.2009 17:07:33   
lejlaze
Darisu je 10 mjeseci i sad mu je interesanto ono sto moze da lupa, voli loptu, igramo se zirafom koju smo dobili od pampersa, a voli i ono sto nije za njega - olovke i slicno user posted image  

_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Čime se igraju vaša djeca?
20.7.2009 17:26:39   
mamine oci
moj Fatih se sa svacim igra samo ne sa igrackama user posted image sudze,rastura igracke ali se sa njima ne igra,user posted image kad hocemo van jedva ga odvojim od drvenih kasikauser posted image a znamo ponekad i sa njima izaci vanuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Čime se igraju vaša djeca?
20.7.2009 22:21:54   
almai
sve zavisi od uzrasta djeteta i vremena na polju.Ako je lijepo vrijeme pretezno su vani skoro cijeli dan i tad je zanimljivo biciklo,pjesak i lopta.Dok ako su u kuci rijetko se igraju sa igrackama.Moje djecake 3,5 i 1,8god. najvise zanima alat ali pravi.U zadnje vrijeme se samo igraju sa sarafcigerom,klijestima i tako tim stvarima sto i nisu za djecu.Najgore je sto ih stalno moram posmatrati da se nebi povrijedili ali bas ih nesto to zanima,dok igracke ih interesuju samo kad dobiju nesto novo i to sat-dva i vise ne.

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Čime se igraju vaša djeca?
20.7.2009 22:27:19   
Blue rose RR
U suštini malo toga joj šta može zaokupirati pažnju dulje od pola petnaest minuta, i to je super.
Prelazi sa stvari na stvar, sa igračke na igračku, kao leptirić sa cvijeća .... :)

Ne sputavam je, već dopustim koliko je to u razumnim granicama.

Trenutno smo u fazi sklapanja raznih oblika na nekoj tabli, uzeli u TL. Onda učimo (ali bezuspješno boje), ah da i sada joj je omiljeno da kod majke čupka travu okolo cvijeća, vozi bicikl, i igra se sa vodom.
Npr. uzmem malu kadicu, napunim je vodom i dam joj njenih malih igračkica da perucka, presipa vodu itd.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Čime se igraju vaša djeca?
21.7.2009 9:56:05   
neki
Mom Seadu su 3,5god.Ne znam odakle da pocnemuser posted image user posted image user posted image Svaka njegova zanimacija za igrackom traje po 10min....Skace po krevetu,po kaucu(pogotovo dok ja slazem posteljinu ujutro),igra se sa par igrackica nekih 5min. zatim predje na kockice,pa gradi nesto(to mu najduze zaokupi paznju)...Cim smo na terasi,voda je glavna,sipa,presipa,prska...Ponekad uzmemo  novu slikovnicu(matematika u stihovima i sa slikama),pa kofol ucimo,vise padamo od smijeha jedno drugom;ponekad uzme i mac(koji mu je kupljen protiv moje volje) pa se bori sa lopovimauser posted image user posted image user posted image Eto,to je uglavnom to,ako nismo napolju...Kad je napolju,vozi biciklo,pise po avliji kredom,ganja se sa djecom i sl.user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Čime se igraju vaša djeca?
21.7.2009 9:58:53   
neki
Zaboravih dodati...Nedavno je od tete iz prodavnice dobio slicice fudbalera(mali milion onih paketica,valjda od prosle ili pretprosle godine),pa on ima svoju sveskicu gdje lijepi te slicice,i kad naidje na Dzeku,kaze:mama,on igra za Bosnu,ovo je Edin Dzekouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Čime se igraju vaša djeca?
21.7.2009 13:28:59   
M kao Mama
Moja najviše sa mojim živcima, 

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Čime se igraju vaša djeca?
21.7.2009 13:40:57   
emy24
evo koliko sam uspjela procitati ni jedno se dijete ne igra sa pravim cekicem,eh da moj se igra i to vec odavno,neznam dali je to zbog toga sto mi je svekar stolar pa je vidio od njega ali cekic i to pravi je zakon.Napravi njemu svekar i drveni dobio je i iz Amerike bas cekic ni manje ni vise koji svira ali on sam vjeruje u pravi,ah da zabavi se i na pjesku dosta vremena pa ga razvlaci po dvoristu,jednostavno receno zijani,ali sta ces sve je to dio djecijeg svijeta i maste pa nek uzivaju.
p.s kako neka forumasica rece najvise od svega voli da zivcira mamu


_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Čime se igraju vaša djeca?
21.7.2009 14:21:20   
mišur
Mom dječaku će još malo 16 mjeseci...
Od igračaka najviše voli lopaticu i kanticu, pošto ipsred zgrade imamo pijesak, pa je tu naučio da se igra sa ovim igračkama...
Problem je što je nedavno skontao mamino cvijeće u kući, pa je počeo i to kopati..user posted image
Slikovnice obožava i sigurno ih ima 20 komada...Pošto svi znaju koliko ih voli, stalno mu kupuju nove...
To je to što se tiče igračakauser posted image
Obožava zdjelice i šerpice, kašike, daljinski, telefone, štipaljke, vlažne maramice, sve što se otvara i zatvara, zavrće i odvrće, sve što lupa i sve ostale gluposti...

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Čime se igraju vaša djeca?
21.7.2009 14:24:11   
mivica
Mom malom je 13 mjeseci i on najvise voli mamu kao igracku. Samo sto me ugleda, rukice pruza i nastupa trcanje kroz kucu. Usput sva vrata po kuci otvori i zatvori po nekoliko puta. Bas nam je veselo user posted image

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Čime se igraju vaša djeca?
21.7.2009 14:24:37   
Doraa
IZVORNA PORUKA: mišur


Obožava zdjelice i šerpice, kašike, daljinski, telefone, štipaljke, vlažne maramice, sve što se otvara i zatvara, zavrće i odvrće, sve što lupa i sve ostale gluposti...

potpisujem 

_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Čime se igraju vaša djeca?
21.7.2009 14:24:58   
Skvo RR
Laptopom,,,,Bas sam ljutauser posted image user posted image ,,,Nisam pazila na nju 5 minuta i razvalila mi je dvije tipka,,,jednu nebitnu, a drugu sa tackom,,,tako da sada nemam tacke, samo imam zareze,,,,user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Čime se igraju vaša djeca?
21.7.2009 14:31:38   
tea lana
IZVORNA PORUKA: mama alma

Moja najviše sa mojim živcima, 


vala bas i moja je ista

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Čime se igraju vaša djeca?
21.7.2009 14:36:11   
Ivona
...najmanje igrackama user posted image Favorit:kljucevi od auta,mobitel,flasice plasticne,moj nakit,sve sto se odvrce i zavrce user posted image ...,a najcesce posjecuje cipelar,kantu za smece i kupatilo user posted image ,pa smo stan pretvorili u igraonicu sa barikadama (vrata od kupatila su uvijek zatvorena,jedan ooogroman jastuk je na putu prema racunaru,stolice stite kantu za smece,ona tzv"igraonica"/"vrtic"/ili kako je neki popularno nazivaju "kavez",nikada nije posluzila svrsi...,ali zato odlicno stiti prolaz prema radijatoru user posted image )

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Čime se igraju vaša djeca?
21.7.2009 14:38:19   
remzy
IZVORNA PORUKA: tea lana

IZVORNA PORUKA: mama alma

Moja najviše sa mojim živcima, 


vala bas i moja je ista




e vala ova recenica je zlata vrijedna

znaci i moji se najvise igraju mojim zivcima!!!!


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Čime se igraju vaša djeca?
21.7.2009 14:38:43   
emma.L
Igračke su ok samo ako imaju veeelllllllliiiiiiiikkkkkkeeeee etikete, jedino je etikete mogu malo zaokupiti. majice iz Manga su, recimo, nešto najbolje jer imaju cijele zadaćnice ispisane i našivene umjesto etikete. user posted image  Na more smo ponijeli gomilu igračaka, a ona se igrala neseserom, dezodoransom ili praznim tetrapakom od mlijeka. Sad je u fazi mobitela i telefona i daljinskih, i iako ima od svega po jedno svoje (dakle, pravi daljinski, samo bez baterija), naravno da nije zanimljiv, jer nas valjda ne može trenirati prebacivanjem sa jednog kanala na drugi. Shvatite me kako hoćete, ali željno iščekujem taj period slikovnica ili crtića.
(Sada mi  bukvalno ne sjedamo, uvijek smo iza nje jer je prošla fazu običnog puzanja i gdje god stigne, penje se, a onda i pada)

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Čime se igraju vaša djeca?
21.7.2009 14:42:25   
Ivona

IZVORNA PORUKA: sarayka



Šta radite kad vam je djeci dosadno? Jel ih zabavljate ili se snadju sami? Šta im najduže zaokupi pažnju u zavisnosti od uzrasta?? (slušam prijedlogeuser posted image )



Moja kcerkica ima 13,5 mjeseci i ona ne dopusta da joj bude dosadno user posted image Kada dodje do toga samo mi se zakaci na nogu kao mali krpelj i moram je uzeti.Otkako je prohodala puno mi je lakse (ovo vrijedi samo u kuci,vani je haos user posted image ),jer se sama zabavi...,uzme nesto,pa nosa po kuci,razbacuje,hoda iz sobe u sobu...,uglavnom se zabavi sama nekih satic vremena,sto je meni dovoljno da bar rucak napravim.
Eh kada se pocne buniti,obicno pustimo sebi muziku,pa malo zajedno plesemo ili je zainteresujem za neku igracku tj. neko cudo iz kuhinje-cjediljka,kutljaca i ono cudo za pisanje po torti,uvijek pale user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Čime se igraju vaša djeca?
21.7.2009 14:44:57   
Ivona
E daaa,etikete su bile zakon jedno vrijeme...Uglavnom smo joj kupovali plisane zveke,kojima se ne moze povrijediti,a ona bi rekordnom brzinom pronasla etiketu i zvakuljila je dok se ne raspadne user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Čime se igraju vaša djeca?
21.7.2009 14:55:14   
Nedi
Moj dječak ima skoro 19 mjeseci a igra se najmanje sa svojim igračkama. Mobiteli,ključevi, daljinski,lupanje vratima po 100 puta, lupi i kaže upss, mašina za veš, mašina za suđe, sve vrste suđa (pravog), frižider.....razlupa jaja u sekundi i svi ostali dječiji nestašluci. Najsretniji smo vani jer se umori i kad dođemo kući brzo uplovi u carstvo snova.

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Čime se igraju vaša djeca?
21.7.2009 16:18:21   
sarayka
Moj cilj ove teme je bilo da cujem neke nove prijedloge kako zabaviti djete ali i da se malo utješimuser posted image user posted image
I sad mi je puno bolje hvala vam ženeuser posted image user posted image
Helem sva su djeca "u pet deka" iako svi bar jednom sedmično pomislimo "Jooj moje je najgore!!" ( ja bar 2 x dnevno)...al nek su nam živa i zdrava sta smo trazili to smo i dobiliuser posted image user posted image


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Čime se igraju vaša djeca?
21.7.2009 23:54:22   
Dida79
Pozdrav...Izgleda da nam je svima isto i moj Vildan sve igracke razaspe po kuci pa onda zovne MM i mene da se igramo pa nakon nekog vremena skonta da sam mu ugasila crtani i onda vika upaji upaji user posted image user posted image user posted image i tako sve u kruguser posted image user posted image  

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *