|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   "udaranje" krvi na nosić
19.5.2008 22:33:31   
Nemirna
Moj sin je prije dva dana napunio tri godine. Sa dvije i pol mu se znalo desiti da mu poteče krv na nos i to obilno... baš jako bi tekla sve dok ne bih štapićem za uši izvukla, na prvi pogled, komad zgrušane krvi. Tada bi to prestalo. Prva dva puta nisam obracala paznju na to da li je u pitanju zgrušana krv ili nesto drugo... treci put kad mu je potekla u maramici sam zadržala ono sto je ispuhnuo i kad sam rastvorila vidjela sam da nije u pitanju zgrusana krv nego nešto bijele boje. Ne prozirno nego sasvim bijelo. U to vrijeme su se desili praznici i nisam ga odvela pedijatru... kasnije se vise nije desavalo i tako da ga nisam nikada ni odvela...

Danas mu je ponovno potekla krv ali nije bilo tog ugruška ili čega već... i nije trajalo dugo kao ta tri puta... Sutra ću ga odvesti doktoru ali me zanima da li je ko od vas imao slično iskstvo...

Dosta starijih mama sa vise od jednog djeteta su mi rekle da se ne sekiram i da su i njihova djeca imala te faze ali da je proslo... Mene je ipak strah... 

< Poruku je uredio Nemirna -- 19.5.2008 22:35:58 >


_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: "udaranje" krvi na nosić
19.5.2008 22:40:46   
RAJA
Nemogu ti pomoć Nemirna jer se to mojim nije dešavalo samo znam da stari ljudi kažu da je bolje da krv isteče nego da ostane unutra

_____________________________

MAMINI SINOVI
DŽANIN 08.03.2003.
DINO 21.03.2006.

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: "udaranje" krvi na nosić
20.5.2008 10:20:41   
Kesten
Draga moja možda ti ja mogu malo olakšati...
Mom Ivanu  to se  stalno događa, svako malo krvava jastučnica,
kada se igra sa djecom vani i ako je previše aktivan i zagrijan krv redovno curi na
nosić...e pošto ja nisam imala mira kao ni ti, odvela sam ga liječniku..i čika doktor nam je rekao ; da kod neke djece su krvne žilice u nosu jako osjetljivi, i pri naprezanju,fizičkoj aktivnosti, može doči do prsnuća....
 
..to sto se desilo tvom malenom, taj bijeli čep, to može da bude gnjojni iscjedak iz sinusa ili nakupljeni šlajm, sto je uveliko dobro jer djeca se jako pate a tvom malenom je to možda i bio uzrok ..u svakom slučaju mislim da nije nista strasno..
 
javi sta je čika doktor rekao...user posted image  pusa

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu RAJA)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: "udaranje" krvi na nosić
20.5.2008 12:09:59   
Nemirna
Hej Kestenčiću, jesi mi živa? user posted image

Evo bili smo jutros kod tete doctorice... Rekla nam je da nije nista opasno. Tin ima mal nosić i jako uske kanale... Inace mu nos nikada ne curi. Doktorica kaze da je i to jedan od uzroka. Sekret koji bi trebao da redovno izlazi se zadržava i kad vise nema mjesta onda to prokrvari... a to bijelo je upravo sekret iz sinusa... Rekla nam je da se učimo što bolje i ječe ispuhivati nos, čak i kad se čini da nema ništa.

Uglavnom, dobro je :) a ja se uspanicila pravo user posted image


_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: "udaranje" krvi na nosić
20.5.2008 12:14:45   
Kesten
Ej mila pa nema te sto godina...user posted image user posted image user posted image
 
baš sam te poželila,,,sunce malo ma ja rekla sma ja tebi, da to može da bude
uzrok krvarenja, ej kad mi neko spomene više krv, zlo mi dolazi..user posted image user posted image
Drago mi je da je sve ok, poljubi mi puno Tinaaa...user posted image

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: "udaranje" krvi na nosić
20.5.2008 12:24:12   
Nemirna
A nema me... spremam se za bebicu user posted image Moler mi je sve prostorije sređivao pa sam čistila danima za njim, onda nam je bio roćkas... sad imam nekog posla svog i eto tako...

Uglevnom sve pet.

Bubi svoje mrvice  user posted image


_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: "udaranje" krvi na nosić
1.8.2008 3:11:33   
suncan_dan
a kod neke djece su krvne žilice u nosu jako osjetljivi, i pri naprezanju,fizičkoj aktivnosti, može doči do prsnuća....
IZVORNA PORUKA: Kesten

doktor nam je rekao ; da kod neke djece su krvne žilice u nosu jako osjetljivi, i pri naprezanju,fizičkoj aktivnosti, može doči do prsnuća....
 
..to sto se desilo tvom malenom, taj bijeli čep, to može da bude gnjojni iscjedak iz sinusa ili nakupljeni šlajm, sto je uveliko dobro jer djeca se jako pate a tvom malenom je to možda i bio uzrok ..u svakom slučaju mislim da nije nista strasno..
 
javi sta je čika doktor rekao...user posted image  pusa





Kod mene je se od malena otvarala krv iz nosa, skroz cesto, sve do 18-19god. to se moze  da naprvi.




_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: "udaranje" krvi na nosić
21.8.2010 22:11:11   
acudesa
Prenos postova sa: Potreban mi je savjet, hitno
IZVORNA PORUKA: noa

nemam pojma jel tema postoji ili ne al nije ni vazno jer moje djete nije cici-mici bubi-grubi pa se postovi preskoceuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
veceras mi se bebi otvorila krv iz lijeve nosnice,nije puno tekla al ja sam se prestravila,moze li mi netko reci sta misli od cega se to desava i sta da radim ako joj se ponovi u toku nociuser posted image hvala unaprijed



IZVORNA PORUKA: koka i po

Vjerovatno ako nije došlo do krvarenja radi udarca,onda je kapilar pukao.user posted image

Da je  šta ozbiljnije mislim da bi krvarenje bilo obilnije,uglavnom prati i reaguj na vrijeme.user posted image

ako se krvarenje ponovo ponovi u toku noći možda bi dobro bilo posavjetovati se sa doktorom.


IZVORNA PORUKA: Mya_81

Mislim da je to pukao kapilar.

Meni se znalo dosta često desiti, ali ne znam šta je uzrok.

Mislim da ne moraš puno paničariti, pogotovo ako je malo toga bilo.

Glavu treba saviti medju koljena u tom slučaju, ali ne znam kako tako malo dijete na to natjerati.



IZVORNA PORUKA: noa

nije se udarila jednostavno joj se desilo dok je sjedila u kolicima a neki dan se bas udarila u nosic i bio joj je nateknut al krvi nije bilouser posted image


IZVORNA PORUKA: mala86

Krvarenje iz nosa (epistaksa)

Obično se radi o malom krvarenju koju može izgledati obilno: nosne šupljine bogato su opskrbljene malim krvnim žilicama koje imaju zadaću zagrijavanja i vlaženja zraka prije nego dođe u ždrijelo.

Krvarenje može nastati nakon bezazlenog diranja nosa, prehlade, pretjeranog izlaganja suncu, neznatnog udarca u nos, strano tijelo i dr. Puknuće male žilice smještene vrlo blizu površine sluznice uzrok je krvarenju. Sluznica nosa vrlo je nježna, posebice u neke djece, te ponekad čak jače kihanje može biti uzrok puknuću žilice.

Kako bismo zaustavili krvarenje valja mirno posjesti dijete i držati ga tako da je glava u uspravnom položaju i da krv teče prema van (vrlo često se koristiti nepravilan postupak - zabacivanje glave prema natrag - krv tada teče u grlo i upravo u gornje dišne putove). Palcem i kažiprstom stisnite korijen nosa i zadržite lagani pritisak 5 -10 minuta: to je vrijeme potrebno za zgrušavanje krvi i zatvaranja krvne žilice. Krvarenje se zaustavlja.


ovo sam copy paste sa neke hrv stranice

nije to nista strasno ne brini user posted image



IZVORNA PORUKA: Mya_81

Nešto ne znam je li to može biti povezano user posted image

Ali ne mislim da je nešto strašno mada vjerujem da te je šokiralo otkuda sad ta krv.



IZVORNA PORUKA: noa

hvala vam punouser posted image koga sam god pitala svi kazu ma nista je to al meni je bio sok jer meni se za 29 godina nikad nije otvorila krv na nos... a danas je kod nas bilo nenormalno vruceuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: Mya_81

Meni je to prije često bilo (ili ovako iz čista mira dok sam budna ili ujutro na jastuku samo vidim krv). Odavno nije, a uvijek su mi govorili da je to samo kapilar pa nisam nešto brinula.

Bit će curetak OK. Ne brini user posted image



IZVORNA PORUKA: noa

ma ja sam ti panicar ufffffff kako mrzim sebe zbog togauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: noa

nemam pojma jel tema postoji ili ne al nije ni vazno jer moje djete nije cici-mici bubi-grubi pa se postovi preskoceuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
veceras mi se bebi otvorila krv iz lijeve nosnice,nije puno tekla al ja sam se prestravila,moze li mi netko reci sta misli od cega se to desava i sta da radim ako joj se ponovi u toku nociuser posted image hvala unaprijed



zao mi je...nisam pametna, ali mislim da je moguce od velike vrucine da se to desi...mm se to cesto desava na ljetovanju kada je na suncu

a ovaj prvi dio posta nisam ti bas kontala najboljeuser posted image


IZVORNA PORUKA: acudesa RR

ništa se ne brini...
meni se znalo desiti da samo vidim kap krvi ispred sebe, ništa ne osjetim...a kapa li  kapa
mislim da je sad važno da djetetu ne prenosiš paniku, jer ako bude od one djece kojima se to često dešava neka to prihvati najnormalnije, kao da pije vodu...ništa uzbuđenja
hladnu oblogicu na vrat, potiljak...bez previše aktivnosti dok se to ne smiri, i neko kaže da ne treba dijete zavaljivati, znaš ono kao do sada: legne i zabaci glavu...taj dio nisam načisto


IZVORNA PORUKA: felix

noa,mogu misliti kako si se prepala stvarno neznam sta da ti,kazem sem nebrini ako vise neide krv bit ce sve o.k draga
Ljubim dusicu maluuser posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: acudesa RR

ništa se ne brini...
meni se znalo desiti da samo vidim kap krvi ispred sebe, ništa ne osjetim...a kapa li  kapa
mislim da je sad važno da djetetu ne prenosiš paniku, jer ako bude od one djece kojima se to često dešava neka to prihvati najnormalnije, kao da pije vodu...ništa uzbuđenja
hladnu oblogicu na vrat, potiljak...bez previše aktivnosti dok se to ne smiri, i neko kaže da ne treba dijete zavaljivati, znaš ono kao do sada: legne i zabaci glavu...taj dio nisam načisto




ja sam isto cula da ne valja zabacivati glavu i da treba pustiti da istece



_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *