|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Romska djeca
4.11.2009 15:23:04   
teta berta
Mislim da tema nije bila......
Sto mislite o ovoj, djeci, jesu li ugrozena, jesu li zapostavljena???? Mislim da ste imale prilike vidjeti kako curica od nekih 6 godinu u narucju nosa tek rodenu bebu... Po suncu, po buri po kisi... Kroz glavu mi odmah prode milijun pitanja: jesu li gladni, zedni, ukakani, cisti, presvuceni... Tako mi ih nekad bude zao...
Mislite li da je politicare u ovoj zemlji imalo briga za tu djecicu, da oni nikako nisu zasticeni... I kako se vi sami odnosite prema tome, date li im novac kad vas pitaju ili pak nesto drugo... Meni ih je pravo zao...



_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Romska djeca
4.11.2009 15:27:06   
Hocu bebu

IZVORNA PORUKA: teta berta

Mislim da tema nije bila......
Sto mislite o ovoj, djeci, jesu li ugrozena, jesu li zapostavljena???? Mislim da ste imale prilike vidjeti kako curica od nekih 6 godinu u narucju nosa tek rodenu bebu... Po suncu, po buri po kisi... Kroz glavu mi odmah prode milijun pitanja: jesu li gladni, zedni, ukakani, cisti, presvuceni... Tako mi ih nekad bude zao...
Mislite li da je politicare u ovoj zemlji imalo briga za tu djecicu, da oni nikako nisu zasticeni... I kako se vi sami odnosite prema tome, date li im novac kad vas pitaju ili pak nesto drugo... Meni ih je pravo zao...




Meni ih je zao , onako iz srca, bas mi se stuzi.
A onda mi se jos vise stuzi ako ima ne dadnem pare kako mi psuju majku, izgovaraju vulgarnosti za koje nisam znala ni da postoje, pljuju i eventualno nasrcu
Jos mi se vise stuzi kad cujem da su pretukli zenu jer im nije htjela dati novac
Jos mi se vise stuzi kad su me pokrali , ta ista mala djeca od 5 godina


_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Romska djeca
4.11.2009 15:27:16   
milenium
A dadnem im uvijek,iako znam kako to već ide i gdje će taj novac završit. mislim da bi se to pitanje trebalo nekako zakonom regulirat.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Romska djeca
4.11.2009 15:29:42   
HanaBana
I meni ih je veoma zao. Blizu mene zive romi i to tacnije dvije skupine od kojih su jedni divni ljudi, koji se bore za zivot svoje djece i stalno im nosim garderobu i sve sto imam a da mi vise ne treba (TV, usisivac itd) dok druga skupina mi je ovratna i oni se sami medju sobom ne podnose. Vozaju bijesna kola i svako jutro djecu razvezu po raskrsnicama da bi mogli vozati ta auta i prikupiti za gorivo a djeca hodaju gola, bosa i gladna i ne mozes im nista. Naime mam i ja smo jednom tako nasli Roma pored zgrade koji je plako od gladi, uvele smo ga u kucu, dale mu da jede, obukle ga i okupale. Zahvalio nam se i otisao i nikda ga vis eposlije toga nismo vidjeleuser posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Romska djeca
4.11.2009 15:33:31   
reallove
meni je puno zao ove male djecice..kod nas u ze ih ima puno po ulicama..kada sam bila u bosni,u 12 mjesecu mm i ja smo se vracali kuci,kisa padala,hladno puno a za nama krenuo jedan mali djecacic,nema ni jaknicu na sebi hladno mu,i pita nas svasta nesto i kaze ja necu da mi vi dajete novac,samo tako sam krenuo za vama,mi smo mu naravo dali a onda je po njega dosla neka malo starija,on u gradu stavi malu kutiju ispred sebe i pjeva a ljudi mu ubacuju po koji novcic,mali je presladak i tako mi ga zao,dusa mala..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Romska djeca
4.11.2009 15:35:56   
milenium
jadničak mali,teta b postoji li u Mo pučka kuhinja i ako postoji da li je toj djeci dozvoljen ulaz u istu?

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Romska djeca
4.11.2009 15:44:51   
teta berta
nemam pojmauser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Romska djeca
4.11.2009 15:53:08   
ivana st
U Splitu ih isto ima, i da ,žao mi je te djece.Kad ih vidim uvijek im dam koju kunu,ali njihove roditelje baš i ne žalim.Znam da je postojala u Splitu inicijativa kojom im se pružala mogućnost da se zaposle u Parkove i nasade gdje su zaista dobre plaće,bolje nego u većini dućana.Ne znam je li se tek koji odazvao user posted image Oni su naučili živjeti nomadskim životom i teško ih je natjerat na sređen život.Nekoliko djece je i posvojeno i to u starijoj dobi,a nisu znali ni čitati ni pisati.Puno se sa njima radilo i danas su to vrijedni mladi ljudi sa završenom školom.Trebalo bi se više raditi sa tom djecom,jer sa starijima je puno teže.

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Romska djeca
4.11.2009 15:57:41   
Visnja RR
meni je jako zao bebica koje majke drze po kisi i snijegu a i jakom suncu da bi prosile...
zao mi je sto niko tome ne stane u kraj...
zao mi je sto ih kolketivno dovoze da prose a NIKO se o tome ne brine...
svake nedelje vidim nekoliko kombija koje dovezu zene sa bebicama da prose na auto pijacu... organizovano sve a niko da to sprijeci...
nekom je to biznis...
a dusa me boli kad vidim da vuku bebice koje ko zna kad i jedu i kad budu presvucene...
zivot je okrutan za neke jos samim rodjenjem...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Romska djeca
4.11.2009 16:14:43   
reallove
a jedan je trcao zamnom i rekao da ce me istuci ako mu ne dam novac,a sva ta mala djecica imaju nekog za koga rade,ko samo dodje da "pokupi"novac,ko ih salje na ulicu..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Romska djeca
4.11.2009 16:21:24   
hanabanana
Ja im nikada ne dajem novac. Takvo što mi ne dopušta ni vjera ni odgoj, ni zdrav razum.
ALi djeci uvijek dam da jedu ili piju.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Romska djeca
4.11.2009 16:25:57   
ledy blue
Naravno da mi je zao djece..bez obzira kojoj rasi pripadaju...ali moramo biti realni i reci da su vecina roma ti koji ne zele da mjenjaju svoj nacin zivota..a djeca im predstavljaju izvor prihoda.Evo mislim da ste svjedoci kako vlast..bar na mojoj opcini vodi racuna o njima...dosta ih je dobilo kuce..neke su jos u izgradnji....naravno veliki broj tih kuca je sada bukvalno devastiran...user posted image ... jednostavno ne zele da iskoriste pomoc koja im se pruza...bar njih vecina...
A da imam averziju prema takvim ljudima imam..bez razlike ko su i sta su..;ali isto tako  i jako cijenim romske porodice koji se na posten nacin bore za svoju egzistenciju i svoju djecu...

Djece mi je uvijek zao..al eto kad vec pominjete ja mislim da bi vlast trebala preduzeti i nesto protiv ''peraca''prozora...nekako mi to vec poprima oblik huliganstva...i ako su to u pitanju vecinom romska djeca i tinejdzeri ..znaju jako...jako biti agrasivni...


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Romska djeca
4.11.2009 16:26:37   
sheri
ni ja imnikada ne dam novac.
a kad sam bila trudna jedna me djevojcica nasmijala zestoko. ide ona za mnom i govori hajd daj mi pola marke , dabogda rodila sina. ja njoj kazem ne rode svi sina, a ona malo zbunjena, pa kaze, hajd dabogda rodila zenskog sinauser posted image user posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Romska djeca
4.11.2009 16:27:59   
ledy blue
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja im nikada ne dajem novac. Takvo što mi ne dopušta ni vjera ni odgoj, ni zdrav razum.
ALi djeci uvijek dam da jedu ili piju.



Potpisujem ...


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Romska djeca
4.11.2009 16:30:33   
acudesa
IZVORNA PORUKA: ledy blue

Naravno da mi je zao djece..bez obzira kojoj rasi pripadaju...ali moramo biti realni i reci da su vecina roma ti koji ne zele da mjenjaju svoj nacin zivota..a djeca im predstavljaju izvor prihoda.Evo mislim da ste svjedoci kako vlast..bar na mojoj opcini vodi racuna o njima...dosta ih je dobilo kuce..neke su jos u izgradnji....naravno veliki broj tih kuca je sada bukvalno devastiran...user posted image ... jednostavno ne zele da iskoriste pomoc koja im se pruza...bar njih vecina...
A da imam averziju prema takvim ljudima imam..bez razlike ko su i sta su..;ali isto tako  i jako cijenim romske porodice koji se na posten nacin bore za svoju egzistenciju i svoju djecu...

Djece mi je uvijek zao..al eto kad vec pominjete ja mislim da bi vlast trebala preduzeti i nesto protiv ''peraca''prozora...nekako mi to vec poprima oblik huliganstva...i ako su to u pitanju vecinom romska djeca i tinejdzeri ..znaju jako...jako biti agrasivni...


slažem se, ne može forum mijenjati državni sistem koji im dozvoljava neke stvari, a što se mene lično tiče apsolutno nemam predrasude, i među njima ima i dobrih a i loših ljudi

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Romska djeca
4.11.2009 16:40:51   
dojbinica
ne znam šta da kažem pametno na ovoj temi, ne znam stvarno ne znam...Ko je tačno krv  za stanje te djece da li roditelji koju šalju djecu da prose, ili država koja nema neke ustanove, gdje bi se ta jadna djece smjestila i gdje bi se odgajala kao moraln i i pošteni ljudi.Kao što neka forumašica ovdje reče ima roma, koji su stvarno pošteni ljudi, i koji se kao i mi svi bore pošteno za život.A Boga mi ima i oni ''džabalebaroša'', koji samo sjede kod kuće i '' prave'' radnu snagu, da ih sutra mogu rasporediti po raskrsnicama da prose za njih........Ja kada ih sretnem ja ima ne dajem novac, ali za pojest i popiti nešto uvijek sa za, a najgore mi padne to, kada im dam hranu, on je bace i meni psuju što im nisam novac dala

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Romska djeca
4.11.2009 16:42:28   
ledy blue
Evo vjerojatno se nisam lijepo izrazila..kada sam rekla averziju mislila sam opcenito na ljude koji svojim neradom..izazivanjem sazaljenja ili sto je najgore svojom djecom,pribavljaju prihode za zivot...nimalovodeci racuna o  djeci....a mnogo je takvih roditelja...

Evo primjer..mozda je off topic al slicno je..covjek svoje 10djece izveo pred kamere place kako mu djeca nemaju sta jesti..traze pomoc...i dobili su je ...jer svako se sazali na djecu..kaze on dobio otkaz na poslu...a ja saznam od njegove kolegice..da je jednostavno napustio posao ..trazi da ga u firmi proglase viskom,,,, i sada koristi svoju djecu  ...eto isti primjer ..samo je on malo sofisticirani..i ne salje djecu po ulici..al da mu zatreba vjerojatno bi i to ucinio...
Mrzim takve roditelje..


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Romska djeca
4.11.2009 16:55:24   
emma.L
Iako mi bude žao kad vidim da djecu razvlače okolo, zaista rijetko kada Romima dam novac. Jednostavno su napadni, ne volim taj način 'iskanja' i nabrajanja, mrzim kad mi brljaju po autu iako im kažem da odmaknu (da se razumijemo, nekada sam govorila 'svaka im čast, bar ne traže nego eto kao nešto rade'- ne više), a da ne pričam da dobijem želju za oružjem kada počnu pljuvati i psovati za ljudima koji im ne daju ništa user posted image .
Jednom sam ponudila prosjakinji da počisti baštu ispred kafića gdje sam radila po zatvaranju, da mi pomogne i da ću joj platiti - naravno, nije htjela.
S druge strane, tko god mi pozvoni na vrata i traži pomoć u hrani, dobije i novac pride. Često sam znala ostaviti nas bez mlijeka i Emu bez sokova i kašica i utrapiti sve mamama koje moraju obilaziti haustore i ne traže novac, nego 'bilo što za bebu'. A takvih slučajeva je sve više.
Dakle, mislim da bi oni nestali sa raskrsnica i ulica i okrenuli se poslu kakvom bilo kada bismo mi prestali davati novac.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Romska djeca
4.11.2009 17:22:31   
Mik Mik
Mnogi ljudi smatraju rome manje vrijednim ljudima od nas, ja lično ne. Meni je jako zao te djece, ne mogu vam reci koliko. Ima nekoliko njih kojima lično pomažem i koji to cijene. Jednom dječaku sam kupila 3 knjige za koje nije imao novac a učiteljica mu je moja prijateljica. Jedan malostariji rom (17 god) mi uvijek pomaže kada idem u kupovinu i dovezem pun gepek stvari, tada ga nazovem i on mi sve iznese na 6 sprat a ja mu platim naravno. Jednoj djevojci redovno dajem svoju garderobu i cipele i svašta nešto. Ne dajem novac nikada kada prose ali kupim da jedu i da piju. Jednom sam se vracala s posla i zena je stjala na cesti sa malom bebom (mozda 3 mj) a bilo je ca 38 C i još se pravio auto put. Puno prašine a ona s tom bebom pored ceste. Ja sam stala i zamolila je da se makne s ceste, ona mi je rekla da ne smije, da ima muza koji je prati. Ja sam joj rekla hajde molim te, inace cu pozvati policuju. Ona je otisla ali je moj suprug vidio opet nakon 15 min na istom mjestu.

Ja bih rado uradila dosta toga za njih, al ne  znam odakle da pocnem. Činim ovo sad za sad, jer za više nemam ideja stvarno.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Romska djeca
4.11.2009 17:34:32   
MELLI
IZVORNA PORUKA: teta berta

Mislim da tema nije bila......
Sto mislite o ovoj, djeci, jesu li ugrozena, jesu li zapostavljena???? Mislim da ste imale prilike vidjeti kako curica od nekih 6 godinu u narucju nosa tek rodenu bebu... Po suncu, po buri po kisi... Kroz glavu mi odmah prode milijun pitanja: jesu li gladni, zedni, ukakani, cisti, presvuceni... Tako mi ih nekad bude zao...
Mislite li da je politicare u ovoj zemlji imalo briga za tu djecicu, da oni nikako nisu zasticeni... I kako se vi sami odnosite prema tome, date li im novac kad vas pitaju ili pak nesto drugo... Meni ih je pravo zao...



Da ne budem pogrešno shvaćena,ali ja bih postavila pitanje,DA LI JE TE RODITELJE UOPĆE BRIGA ZA TU DJECUuser posted image
Bilo kojeg djeteta koje pati,koje je nezbrinuto,nezaštićeno,kojemu je uskraćeno djetinjstvo,meni je jako žao.
Novac ne dajem nikada,hranu sam par puta ponudila i onda je kupila po haustoru poslijeuser posted image Tako da ne znam,šta bih rekla i mislila o njima.
Što se države tiče i to nisam pametna šta da kažem.Ne žele se školovati,raditi,a rado bi dobili krov nad glavom,kakvu pomoć...(ovdje naravno ne mislim na one rijetke izuzetke).
Nekada sam ih imala u komšiluku i jedne prilike slušam ženu koja ima 8 djece,od čega ni jedno ne ide u školu,niko ne radi, jer ne želi za sitne pare da se prodajuuser posted image user posted image (tako mi je ona rekla),žive bez dozvole u napuštenom stanu i očekuju da im država sredi stambeno pitanje jer su manjinauser posted image user posted image
Onda kontam kako se neko godinama bori,otplaćuje kredit,radi,uskraćuje sebi sve i svašta da sam sebi osigura krov nad glavom,a nekome država treba dati sve to onako jer je manjina i ugroženuser posted image
Nemam predrasude,niti sam rasista,ali ponekad ne mogu suosjećati s njima.
Opet ponavljam,svaka čast vrijednim Romima,ali takvih je nažalost jako malo.

Djece mi je strašno žao,jer se baš zlostavljaju i izrabljuju u svakom smislu te riječiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Romska djeca
4.11.2009 18:01:27   
teta berta
Draga meli ja sam htjela reci da mi ih je zao upravo iz razloga sto ih roditelji doslovno iskoristavaju, a drzavu i zakon boli briga... To je za mene javni oblik ZLOSTAVLJANJA djece....... Rad na crno, oblik izivljavanja(cula sam cak da im znaju ruku ili nogu namjerno slomiti)...
Koga briga jesu li ta djeca primili vakcinu, jesu li isli na redovne zdravstvene preglede......
Evo recimo kod nas redovito zovu i prijete sudom ako ne vakcinisemo dijete, a koga je briga za njih, oni izgleda ne spadaju u skupinu ljudskih bica.....
Da se mene pita ja bi ih sve kaznila i pozatvarala(roditelje) koji na takav nacin iskoristavaju djecu, posebno bebe...
Nek oni prose kolko ih je volja, al djecu i bebe treba maknuti s ulica.... Ili im ih jednostavno oduzeti...
Ali kao sto rekoh socijalna sluzba za nih ne mari ni 1%....
Zamislite samo ono jadno gladno, ukakano, zedno, na minus deset samo zbog necije pohlepe i lijenosti, u ovom slucaju njihovih roditelja...


_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Romska djeca
4.11.2009 18:20:46   
MELLI
Kad spomenu roditelje,sjetih se događaja od neki dan.Izvela ja djecu u parkić neki dan i između ostalih jedna majka romkinja sa svojom bebom.Djeca se zaigrala i žene ko žene oplele pričuuser posted image
Priča ta majka romkinja kako joj je  beba pala sa balkona i to sa drugog spratauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .Sad mi svi u čudu,kako se to moglo dogoditi,a ona objašnjava kako je eto bila umorna,legla ,a on se igrao na balkonu na kojem nema ogradeuser posted image Priča žena o tome ,kao da se okliznuo na parketu i pao.Nimalo nasikirana.Bio je kaže desetak dana na posmatranju ,ali ništa mu nije.imao je samo potres mozgauser posted image user posted image user posted image user posted image .
Tek za utjehu, sveki joj je, kaže, rekla da ne dvori toliko nad tim djetetom,pa nije kraljević,biće djece,jedno manje više svejedno jeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Jadna djeca,kako se gledaju i tretirajuuser posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Romska djeca
4.11.2009 22:48:29   
Blue rose RR
Ljudi su ljudi, i ne klasifikujemo ih, nikako drugačije nego na dobre i loše.
Država se (ne)brine o Romima ni više ni manje koliko se brine o ostalim ljudima. Makar je to moje stanovište.
Primjer: u Reljevu i u Semizovcu (koliko ja znam) izgrađene su manje zgrade u kojima se može smjestiti meni se čini po 4 obitelji. Nove zgrade,novi stanovi ... Možete li sebi stvoriti predstavu na šta te zgrade sada poslije pola godine liče, i zgrade i okolina oko njih?!
Nažalost na ogromno smetljište .

Jedno su pripadnici romske populacije koji rade, zarađuju, bore se za svoju djecu, školuju ih. Skidam im kapu.
A drugo su pripadnici te iste populacije koji žele da žive na tuđi račun. Na žalost ova druga populacije, kod mene ne izaziva apsolutno nikakvu samilost.
Zapljuni brate, pa radi.
Djece mi jeste žao, ali veliki broj njih, kada odraste, sirotinja ne bude nauk, da promijene svoj način života.

Što se tiče djece koja prose - ne.
Zato što taj novac ne ide njima u stomak, već ceribaši u džep.

Mnogo njih dolazi iz nama susjednih država, i prose ovdje. Naši nadležni mogu samo da ih smjeste u institucije dok im se ne potvrdi identitet, i onda ih šalju u matične države. Ali džaba i to, kada se ovi vraćaju sa prvim lastama.

Pitat ćete mogu li se ta djeca oduzeti i smjestiti negdje?!
Ja pitam - gdje?
Ionako su na Bjelave pune.

Nažalost.user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Romska djeca
4.11.2009 23:06:33   
anitaMO
meni ih je žao,pogotovo te male bebice koja ima 8 mjeseci pitala sam joj seku koliko joj je.dodju svaki dan da nam se javi kad sam na poslu ,novac ne dajemo ali voće ,kekse to damo.kupimo im u pekari šta izaberu.a one su tako skromneuser posted image .duša me boli kad ih visim.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Romska djeca
4.11.2009 23:07:54   
anitaMO
da zaboravih napisati da spavaju na cesti kad prose .sjedeći spavaju.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *