|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Milbiol - sprej protiv grinja
19.10.2009 19:13:33   
M kao Mama
Drage forumašice iz inostranstva, tačnije iz Autrije ili Njemačke, molim Vas ako možete provjeriti u Vašim apotekama kako se zove sprej protiv grinja.

Naime, curici mi je utvrđena alergija na grinje i kućnu prašinu, a prije nekoliko gdoina mom rođaku taj sprej je spasio život, ali na žalost nismo zapisali ime tog spreja, niti ostavili ambalažu. Molim Vas za ovu uslugu, bila bih Vam zahvalna.

mama alma

< Poruku je uredio mama alma RR -- 15.10.2010 8:24:51 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
19.10.2009 19:22:29   
Ilhana RR
draga moja Alma ja sam ti alergicna na grinje i meni je doktor rekao da nikakvog lijeka toj alergiji nema, rekao mi je samo da mjenjam posteljinu sto cesce, najmanje jednom sedmicno je mjenjam. Rekao mi je takodjer da nikad nespremim krevet odma kad ustanem nego da otvorim prozor na jaz i tako dva tri sata da stoji ili ako idem na poso odma ujutru da ostavim vrata od sobe otvorena da se ono luftira uz pomoc drugi soba.

Nemoj da previse grijes prostorije, treba biti normalna temperatura u sobama pogotovo gdje ona puno vrmenea provodi.

Grinje se najvise mnoze u vlagi i toploti, zato gledaj isto ako joj je ista na njoj vlazno da je odma presvuces.

Ja ti imam sve moguce simptome kad me ufati sto se mogu imati, kisem, nos mi zacepljen (a ja uvijek kontala da sam prehladjena jer meni nos nije zacepljen samo preko ljeta), oci svrbe i nos curi, ekzem i problem sa disanjem.

A alergija mi je se tek vidljivo pokazala kad sam zatrudnila, valjda kako sam se znojila puno... al eto sreca u nesreci radi ove alergije meni nestade pola od strija sto sam dobila kad sam bila trudna =)



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
19.10.2009 19:28:41   
Anoniman
Joj Almic, bas mi e zao duse drage. A sta mislis da za pocetak zovnes one za dubinsko ciscenje i usisavanje pa da usisaju jogije na kojima spavate, kauce i sve sto je tapacirano?
To je moj prijedlog pa eto vidi.

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
19.10.2009 19:31:52   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Maida RR

Joj Almic, bas mi e zao duse drage. A sta mislis da za pocetak zovnes one za dubinsko ciscenje i usisavanje pa da usisaju jogije na kojima spavate, kauce i sve sto je tapacirano?
To je moj prijedlog pa eto vidi.


NE to niposto neradite, to mozete samo ljeti kad mozete ostaviti madrace i jogije na kojim spavate da se suse sedam dana jer ostane vlaga u njima inace.

To sam ja prvo pitala doktora kaze on ni posto a i ja sam saznala za ovo bas prije godinu dana... sad kad je hladno trebas samo ujutru ostaviti prozore otvorene na sat dva da se luftiraju i onda spremis krevet jer hladan zrak ce ih poubijati sto vise.

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
19.10.2009 19:35:17   
Anoniman
Pa dobro, ljeti treba da se susi, aliima i dubinsko usisavanje, ne mora biti mokro.

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
19.10.2009 19:37:08   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Maida RR

Pa dobro, ljeti treba da se susi, aliima i dubinsko usisavanje, ne mora biti mokro.


e to more al kad bi ga sad prali nebi izasla vlaga iz njega do ljeta sigurno...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
19.10.2009 19:39:52   
M kao Mama
Ma, moja Ilhana sve ovo što si nabrojala, ništa od toga kod nas, prevruče nam nije, ona ne podnosi toplotu, sada evo termosat se pali na 18 stepeni, nikada ništa na njoj nije vlažno, zato što ja se bojim da se ne prehladi od opične vodene flekice, tako da je stalno presvlačim, posteljinu sedmično mjenjam, a soba se zrači, vjeruj čim ustanemo, a kako je ona u obdaništu nekada i po čitav dan. Dušek nam je anatomski-antialergijski, tako da više nisam pametna.

A, što se tiče tog čiščenja, ne znam Bogami, ipak nekako najviše vjerujem u taj sprej, mada kažu da grinja ima najviše na rukama, a ona Bogu hvala ne vadi ruke iz usta. Ovaj sprej nam je pomogao sa Emirom baš najviše, nema šta nismo probali, tako da bih baš voljela da ga nabavim što prije.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
19.10.2009 19:45:15   
Ilhana RR
Nemoj nista mjenjati oko ciscenja samo mozes napraviti da joj bude gore, tako je meni doktor rekao. Kaze to inace narod zove na prasinu al kaze kad se razmisli svaki covijek ce kihnuti u prasini tako da je to alergija na grinje a ne na prasinu. Nemoj ni slucajno da cistis netso vise nego sto si do sad cistila jer to se zna pogorsati ako previse se cisti isto.

Nadam se da cete moci naci taj sprej, haj kad saznas kako se zove javni i meni pa da kazem daidzi u njemackoj da mi ga kupi i ponese kad podje jer voljela bih probati.

Neki dan mi se bio ekzem pojavio, trebali da idemo kod rodjaka na par dana a pantalone mi se nisu stigle osusiti kako treba, bar onaj jedan mali dio i haj reko nece mi nista biti, on zivi 2 sata od nas, nismo ni stigli do njega vec mi je se ekzem pojavio oko stomaka gdje je bilo mokro...

Ja koja inace sam smrzla, nesmijem vise da se tuntam ko nekad sto sam tako da mi je skoro uvijek hladno, srecom pa nam nije toliko hladno u stanu pa mogu razgolecena da hodam a tako je i kod moji.



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
19.10.2009 19:56:44   
larina
jesi li pogledala u dm-u slucajno da nema tih sprejeva,jer imaju nekih raznih za svasta,ali neznam sta su grinje a cula sam za touser posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
19.10.2009 20:00:11   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: larina

jesi li pogledala u dm-u slucajno da nema tih sprejeva,jer imaju nekih raznih za svasta,ali neznam sta su grinje a cula sam za touser posted image


To ti je kao neka bubica, evo ovako izgleda =)

user posted image

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
19.10.2009 20:06:04   
triplemama
da nije ovo mama alma

http://www.milbiol.de/milbiol/milbiol_index.php

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
19.10.2009 20:08:51   
triplemama
ili Nimbasan

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
19.10.2009 20:27:09   
larina
ja mislim da se zove na njemackom milben pa cu vidjeti gdje ima tih sprejeva a cini mi se da ih ima i u lidl a bas cu otici ovo koji dan do dm-a

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
19.10.2009 20:34:04   
M kao Mama
Joj, ne znam ime da m ubijete, znam samo da je bio u bijelom pakovanju i mislim da je crnim slovma pisao naziv i da je šprica bila također crne boje, ali opet kažem mislim. Ko je znao da će mi opet to trebati, da sam znala zapisala bih ime, ali....

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
19.10.2009 20:37:55   
noaa
mama alma ako ima u lidlu,ja cu ovih dana u Metkovic pa ti mogu pgledati,dole je lidl opremljen pravo.

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
19.10.2009 20:42:50   
M kao Mama
Drage, moje baš Vam hvala, evo i rodicu sam angažovala, ona je inače naručivala taj sprej, pa sada iščitava ovu sranicu što je triplmamam dala, uglavnom, ja ću i sutra se malo raspitati pa Vam javim. Hvala u svakom slučaju, a i tebe LArina molim ako možed da vidiš taj u Lidu kako se zove i koliko košta pa da mi javiš, inače nisam jedina koja se interesuje, ima još žena sa RR koje su mušterije, hahahah

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
19.10.2009 21:02:47   
suncan_dan
neznam sta tacno traziz spray kao za asmaticare ili spray koji se stavlja po duseku.

evo sta sam ja nasla sta pomaze
user posted image Pestwurz pre Pestwurz
latinsko ime: petasites

pomaze kod raznih alergija.ima da se kupi kao tablete, svicerski proizvod (tesalin) - al istom od 12 g. :(
i sta sam jos nasla da je kod te alerigije, da se previse histamina iztresa, pa reko da probas, da i promijenes izhranu.



_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
19.10.2009 21:40:43   
M kao Mama
E, drage moje evo dilema riješene, hvala veliko triplmami, jeste to je milbiol, i našle smo i cjene i sve, na ovoj stranici, helem ako naručimo kao preko njih ovaj od pola litra je oko 50 eura, ali eto ja molim ove mame iz Nemačku, hahaha i Austriju da provjere je li nešto puno jeftinije ako se uzima direktno tamo, a sutra zovem i onu kolegicu što radi u apotei da joj kažem kako se zove pa da vidimo koliko je preko nji, jer oni su direktni nabavljači iz Austrije.

Uh, ako mi vjerujete lakše ću spavati.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
20.10.2009 10:14:08   
M kao Mama
Da Vam javim ako je još neko zainteresovan, sprej se može naručiti preko jedne naše firme koja uvozi lijekove, onaj od pola litre je 50 eura, 250 ml 30 eura, a 100 ml 16,50 eura. Pa eto da znate. 

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
20.10.2009 10:17:37   
Ilhana RR
Almic, jos nam samo reci kako se zove da znamo =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
20.10.2009 10:21:01   
M kao Mama
Milbiol, triplmama je postavila link, ja sinoć malo pogledala, rodica mi potvrdila da je to taj i evo naručila sam. 

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
20.10.2009 10:21:57   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: mama alma

Milbiol, triplmama je postavila link, ja sinoć malo pogledala, rodica mi potvrdila da je to taj i evo naručila sam. 


aha znaci taj je... bas cu i ja naruciti ga iz Njemacke, daidza treba da mi dodje za novu godinu ako Bog da pa cu po njemu to =) jer prosle godine mi je bilo uzasno preko zime radi grinja...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
20.10.2009 10:22:45   
tea lana
Alma orijentacije radi koliko ti vremenski moze biti taj od pola litre,i jel sa njim planiras cistiti sve ili samo Lajline stvari

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
20.10.2009 18:40:46   
suncan_dan
ima i ovde raznih koji to imaju u sortimentu http://www.google.de/products?client=firefox-a&rls=org.mozilla:de:official&channel=s&hl=de&source=hp&q=milbiol&um=1&ie=UTF-8&ei=iOXdSoLLCJqf_Ab5q8SbAg&sa=X&oi=product_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CCsQrQQwAw

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: MOLBA: Sprej protiv grinja iz inostranstva
20.10.2009 21:29:44   
M kao Mama
Mislim da može dugo, mislim špricati sve, jastuke, malo u zrak, posteljinu, a i rodica će mi pojasniti malo bolje, jer je ona to radila kada je rođak imao alergiju, ona je to nedjeljom radila.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *