|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sport i zatrudnjivanje
6.2.2009 14:03:56   
myself
Drage moje forumasice, zapocinjem ovu temu iz razloga sto me zanima vase misljenje koliko je zdravo ili ne da se bavimo nekim sportom (trcanjem, aerobikom, fitnesom i sl.) dok se borimo sa neplodnoscu.
Ja odgadjam svaku dodatnu fizicku aktivnost, jer mislim da bi mi moglo naskoditi. U međuvremenu koristim klomifen, pregnyl i ko zna sta vec ne.
Na poslu puno sjedim i potrebno mi je da se necim bavim, a bojim se da ne iskvarim terapiju. Do kad?
Zanima me vase misljenje. Hvala unaprijed.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 6.2.2009 14:15:51 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Sport i zatrudnjivanje
6.2.2009 14:20:52   
delfin
To i ja radimtalno odađam aktivnosti, ne idem na kuglanje nakon pola ciklusa (da ne dižem tešjo), ni na klizanje, da ne bih pala, ni na aerobik, a stlano sjedim i debljam seuser posted image . Kažu da je joga dobra za stres, a strah me "razvlačiti se"

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu myself)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Sport i zatrudnjivanje
6.2.2009 14:26:09   
meedic
Myself tema je super, mene takodjer interesuju druga misljenja u vezi ovog. Ja jedno vrijeme nisam radila nikakav sport, kontam da sta ne zafrkam. A isto samo sjedim na poslu i potrebno je da se bavim necim. Pa sam onda odlucila da radim sport samo do Ovoluacije. A u zadnje vrijeme vjezbam citavo vrijeme, osim za vrijeme mens. Kada vjezbam super se osjecam. A ne vjerujem da lagani sport moze uticati na terapiju mislim na djelovanje tableta i to, mene je jedino strah zbog fizioloskih razloga, da se sta ne desi.

(odgovor članu myself)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Sport i zatrudnjivanje
6.2.2009 14:52:27   
myself
Ja inace idem na trcanje dva puta sedmicno, a sada sam to zapostavila. Postavljam sebi pitanje kako bih se osjecala da zatrucnim i onda sve upropastim ako budem trcala. Kako bih sebi oprostila? Da li se to uopste moze i desiti? Stvarno ne znam. user posted image

(odgovor članu meedic)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Sport i zatrudnjivanje
6.2.2009 14:55:03   
Starka
Drage moje, drago mi je što ste zapocele ovu temu. Ja sam se uvijek bavila nekim sportom dok nisam odlucila da hocu user posted image . Međutim prosle su skoro 4 godine,  bebe nema, a ja u medjuvremenu dobila 15 kila! Užas! Posao mi je sjedeci, pila klomifen i malo po malo dosla do ove kilaze. Prije par mjeseci sam odlucila da cu ponovo  da se aktiviram i da prestanem misliti na to da li sam trudna i da li smijem da skakucem. Kad test pokaze abd user posted image , prestajem a dotada mislim da je najbolje da se ponasamo kao da se nista ne desava.

< Poruku je uredio Starka -- 6.2.2009 14:57:03 >


_____________________________


I IVF - menopur+gonal, nisam reagovala.
II IVF - klomifen+gonal, punkcija, nema jajnih stanica.
III ICSI femara,gonal-jedna jajna stanica,neoplođena.
IV AIH, beta 0
V ICSI-femara,vraćena dva embrija,beta 0

(odgovor članu meedic)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Sport i zatrudnjivanje
6.2.2009 15:00:06   
Zoe
E da se priključim user posted image user posted image

Baš sam neki dan pitala svog ginekologa za to vježbanje, rekla sam mu da želim vježbati na Orbitreku ( i ja sam na klomifenu), rekao je da nema problema, samo razumno, znači 3-4 dana po pola sata dok ne zatrudnim..

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu Starka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Sport i zatrudnjivanje
6.2.2009 15:02:06   
myself
Ma meni je najgore sto mi je doktor zadnji put rekao da imam tanak endometrij. Da li to znaci da se bas moram cuvati, a nezgodno mi je da ga pitam jer je uvijek u guzvi. 

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Sport i zatrudnjivanje
6.2.2009 15:05:41   
Zoe
ma nema šta da ti bude nezgodno, samo ga pitaj user posted image user posted image , bit ćeš onda sigurna 100%

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu myself)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Sport i zatrudnjivanje
6.2.2009 15:26:03   
Leva
Da se i ja prikljucim temi...
Vjezbala sam na Orbitecu i radila yogu ali sam sve prestala kada smo se poceli truditi. I meni je ljekar rekao da vjezbam razumno, ali sta mu to tacno dodje: ne raditi komplikovane vjezbe, ne vjezbati vise od pola satauser posted image  


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Sport i zatrudnjivanje
6.2.2009 15:58:15   
myself
Bas tako nekako. I ja ne mislim da dizem tegove. Ali da li je i trcanje opasno stvarno ne znam. Puno bi mi znacilo kada bih znala da je to ok, jer se fizickom aktivnoscu povecava nivo endorfina. Kada sam spremala pravosudni ispit svaki dan sam trcala. Da nisam, mislim da bih poludjela od nervoze i stresa. 

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Sport i zatrudnjivanje
6.2.2009 16:06:30   
Leva
myself mislim da nije stetno trcati ili se baviti sportom samo treba slusati svoje tijelo i ne forsirati se previse.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu myself)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Sport i zatrudnjivanje
6.2.2009 17:38:36   
Babyy
draga myself, ja sam se bavila sportom 11 godina*odbojkom. zadnjih sest profesionalno.. pet puta sedmicno sesti dan utakmica, i to svaki trening bi mi trajao dva sata.. prestala sam s tim onog dana kad sam saznala da sam u drugom stanju.. ma da zbog ugovora posle poroda moram opet nastaviti..

dok sam u drugom stanju za mene je najbolje ici na plivanje, setnje ako ste u mogucnosti ili ici na trudnicke vezbe...

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Sport i zatrudnjivanje
6.2.2009 17:40:03   
meedic
Starka isto tako sam i ja odlucila. Vjezbam dok ne ugledam aBd user posted image . Pa mislim da i nije bas dobro samo se na cekanje bebice fiksirati i samo na to misliti, a citav zivot pored prolazi, pa nece nam to pomoci. Naravno sve u granicama. Ja radim na orbiteku, i tu nema nekih naglih i silnih pokreta. A i ja sam se uzasno udebljala od kada se trudimo i od kada sam pocela sa klomifenom i osalim, pa nije ni cudo jer su to hormoni.

(odgovor članu Starka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Sport i zatrudnjivanje
6.2.2009 17:40:52   
Visnja RR
Prije trudnoce sam isla 2 g na aerobik i pilates... mislim da je to jako dobro za opustanje i da se generalno bolje osjecas... moze samo pomoci... sretno!
i da nam sto prije kazes da se pojavio plusicuser posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Babyy)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Sport i zatrudnjivanje
7.2.2009 9:34:12   
Starka
Draga Meedic, to si tako dobro rekla, ja sam stvarno pustala da zivot pored mene prolazi. Od user posted image  do  user posted image  ja sam samo mislila na trudnocu. Napravila sam potpunu havariju sama sebi. Od kad sam odlucila da se ponasam kao da i ne ocekujem user posted image , puno se bolje osjecam. Sinoc sam bila na koncertu, tako sam se iskakala, super, potpuno sam druga zena user posted image .

_____________________________


I IVF - menopur+gonal, nisam reagovala.
II IVF - klomifen+gonal, punkcija, nema jajnih stanica.
III ICSI femara,gonal-jedna jajna stanica,neoplođena.
IV AIH, beta 0
V ICSI-femara,vraćena dva embrija,beta 0

(odgovor članu meedic)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Sport i zatrudnjivanje
7.2.2009 17:11:37   
myself
Drage moje, toliko mi je lakse kada neki problem s vama podijelim. Ja pocinjem sa vjezbanjem cim dodje user posted image  ovaj mjesec i necu da mi zivot stane dok cekam user posted image . Potrebno mi je da se oslobodim stresa kojeg svakog dana ima i previse, od posla, pa nadalje.... Ako Bog da ostanem user posted image  onda cu da se pripazim. Jedan veliki user posted image za sve vas.

(odgovor članu Starka)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Sport i zatrudnjivanje
26.3.2009 10:08:57   
ivancica
Ja sam prije dva mjeseca krenula na fitnes i osim upale stomačnih mišića dobila sam po tri-četiri cm u bokovima, tako da sam odustala. A i činilo mi se da bi mi ono truckanje moglo naštetiti ako ostanem trudna. Tako da sam sada na čekanju user posted image .

_____________________________

obraduj nas...

(odgovor članu myself)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Sport i zatrudnjivanje
11.4.2009 17:51:21   
lila25
Pozdarav za sve trudnice i one koje ce uskoro postati aBd,mene zanima da li smijem voziti biciklo u trudnoci?

(odgovor članu ivancica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Sport i zatrudnjivanje
24.4.2009 0:42:02   
*Maki*
Ne bi smela draga jer tu uvek postoji rizik od pada-povredjivanja...ne bih ti to preporučila da radiš. Sad za onaj sobni bicikl ne znam. Najbolje je da se posavetuješ sa svojim ginekologom :)

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Sport i zatrudnjivanje
24.4.2009 11:17:51   
brzamala
ja svaki dan po 10-15 minuta vjezbam pilates,i to mi super godi,mnogo bolje se osjecam.A na osnovu onog sto sam procitala mogu reci da razumno,umjereno vjezbanje poboljsava plodnost,tj. ima blagotvoran ucinak i na hormone i na jajnike.Procitala sam dosta tekstova u kojima se vjezbanje preporucuje posebno zenama koje imaju policisticne jajnike jer poboljsava ovulaciju.Tako da mislim da umjerena vjezba ima dobar ucinak na cijelo tijelo kao i na covjekovu psihu.Ja planiram da se pomalo bavim pilatesom,i kad zatrudnim,aBd,naravno zavisno od toga kakva ce biti trudnoca.

(odgovor članu *Maki*)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Sport i zatrudnjivanje
24.4.2009 13:47:48   
ninki
Ja mislim da je pjesacenje takođe dobro. Posto sam od kuće do posla udaljena km i po ja idem i vraćam se pješke. Ne umaram se i ne iscrpljujem previse, a dobro mi dođe šetnja. Ko vozari, možda je dobro dvije- tri staice ranije izaći, pa malo protegnuti noge!user posted image

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Sport i zatrudnjivanje
11.5.2009 1:08:07   
alex_mo
 Tezina mi je bila super 53kg,ali otkad radim na bebu(10 mjeseci) fizicki sam slabo aktivna.Pijem Klomifen,Pregnil itd i od svega se cuvam.Na posao samo sedim i skoro sam dosla do 58 kg.Pocela sam vise sa salate,ali nista fizicki.Ne zelim da se udebljam iz dva razloga,ako osnova ti je vise kg,stavis i uuser posted image vise,a jos da ide ljeto i nekako mi stomak visi iz pantalona,blak.Zato ,evo vreme nam se uljepsalo pa idemo na setnju,svaki dan sat vremena i mislim da bi bila u formi,a to moze samo da godi ako se desiuser posted image .user posted image

(odgovor članu ninki)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Sport i zatrudnjivanje
11.5.2009 1:20:16   
veeseelaa
ne kuzim alex o čemu govoriš? mislim da si umisljas? sa 58 kg nikako ne možeš biti debela izuzev ako si jako niska ja imam 67-68 kg pa mi ništa ne visi, do duše imam i visinu

(odgovor članu alex_mo)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Sport i zatrudnjivanje
11.5.2009 1:25:22   
alex_mo
ma nisam debela,samo ne zelim bite.Sa 53 sam top-visina 160cm.Ali sa 5 kg.vise imam stomk kao u 2-3 mjesec user posted image .Moja mama i sestra zato sto znaju da radim na user posted image ,stalno me cudno gledaju,a meni to smeta,znas onaj pogled-"jeli ima nesto?"
Zato moram poraditi malo na stomacic,ali pre svega nauser posted image .Pozzz

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Sport i zatrudnjivanje
23.5.2011 16:00:23   
malena27 RR
prenos postova sa slicne teme:



IZVORNA PORUKA: dush

Drage buduce mame zelim da vas pitam sta mislite o ovoj temi. Vecina doktora i clanaka koje sam procitala na internetu govori o tome da treba tijelo pripremiti za trudnocu zdravom ishranom i sportom. E sada... Sta mislite da li je "pametno" npr poceti sa trcanjem, brzim hodanjem, hodanjem po planinama, aerobikom, plesom (npr trbusnim) dok "radite" na bebi. Iskreno, ja sam u zadnje vrijeme isla na trcanje i hodala po planinamam sa stapovima, isla na ples... Ali sada ne znam da li je to pametno raditi kada "radimo" na bebi. Bojim se da pretjerano trcanje ili slicno moze naskoditi plodu. Sta mislite o ovome? Jeste li razmisljale o ovim stvarima, pitale mozda svoje doktore i slicno?




IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Lagana šetnja, plivanje, to ti sigurno eće naškoditi, ali svakako popričaj sa dr. MOja kolegica je išla kod Đovane na nešto, zaboravila sam Bogami šta, ali je dostra trenirala i bila je trudna haman skoro dva mjeseca, kada je saznala da je trudna baš se bila zabrinula, ali eto hvala Bogu ve se dobro završilo. Ipak se posavjetuj sa ljekarom



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu alex_mo)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *