|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Infekcije vagine i cervixa
31.12.2009 21:45:48   
prva
Dame moje, lijep pozdrav user posted image

Prije 20 dana brisom vagine i cervixa ustanovljen mi je kultura bakterije Streptococcus haemolyticus grupe B, te terapija Xiclav 10 dana. Nakon toga, kontrolni pregled je pokazao da Strep vise nema, no sada je tu novi stanovnik E. Coli. user posted image Tim povodom dobila sam terapiju 10 dana Esbesul-Bactrim, na osnovu antibiograma. Prije sam imala ceste urinarne infekcije sa oba ova stanovnika, i popila sam antibiotika vise nego svih drugih tableta zajedno.

Molim vas da mi na osnovu iskustava predlozite nesto dodatno - ljekovito bilje, sredstva za ispiranje, jacanje vaginalne flore.

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Infekcije vagine i cervixa
31.12.2009 22:04:04   
malena27 RR
prva, imam isto iskustvo s e. coli. poslacu ti na pp caj koji mozes piti da se rijesis e. coli.
sto se tice ispiranja, meni je jedna prijateljica rekla da je koristila jogurt u sprici i navecer je ubrizgavala u rodnicu, ja nisam probala. ja sam koristila multigyn actigel, gel koji se ubrizga u rodnicu.
za jacanje vaginalne flore, uzimaj vitamin C svakodnevno u tabletama i mozes kupiti laktogyn kapsule- prvu sedmicu pij 2x1 a narednu samo 1x1.


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu prva)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Infekcije vagine i cervixa
31.12.2009 22:41:18   
prva
hvala mila, molim Boga da ti uslisa dovu iz potpisa!user posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Infekcije vagine i cervixa
31.12.2009 22:42:20   
malena27 RR
amin user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu prva)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Infekcije vagine i cervixa
2.1.2010 10:58:50   
Mirkica
ja nisam nikada imala e.cooli al sam jedno v"ijeme imala nekakve upalice itd, i nadzem na netu slucajno da je doba" caj za to i zene su komenta"isale da je pomogao p"otiv e.colli malena ja mislim da sam ti vec jednom poslala slika je ispod
user posted image
ja ga uvijek imam u kuci i cesto pijem...malena sto se tice  vaginalne flo"e i ja sam dobila neku k"emu neznam kako se zove sada sko"o ali mi je zena u apoteci "ekla je ta k"ema jaka i nije p"epo"ucljiva ako pokusavam da zat"udnim je" bi bilos stetno za plod i tako ja bacim i to i ko"istim sodu nekoliko dana za ispi"anje i ko"istim maslinovo ulje (ne za unuta"nje ko"istenje)  posto mi je jedno v"ijeme koza pucala i masala'' nikakvi'' p"oblema bas me je mucilo jedno 2 mjeseca sad je masala'' supe".

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 21.5.2010 12:43:26 >


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Infekcije vagine i cervixa
2.1.2010 12:10:04   
prva
Pijem taj cajuser posted image , stvarno je super, mnogi su probali i zadovoljni su. .Cak znam zenu koja nije zivjela bez dulcolaxa, a otkad pije caj, nema vise dulcolaxa user posted image

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Infekcije vagine i cervixa
2.1.2010 12:34:09   
ena0002
A zasta je taj caj i ima li ga kupiti u Sarajevu? I ja imam non-stop nekakve upale user posted image  

(odgovor članu prva)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Infekcije vagine i cervixa
2.1.2010 12:41:11   
prva
IZVORNA PORUKA: ena0002

A zasta je taj caj i ima li ga kupiti u Sarajevu? I ja imam non-stop nekakve upale user posted image  


Najkrace receno za urinarna oboljenja. Nieren und Blasen - za bubrege i mjehur. Moja tetka kaze da joj je urin nalaz uvijek OK otkad koristi. BTW ovaj caj imate kod AG-a, u apoteci i kosta 14.xxKM. Nisam ga nigdje drugo primijetila.

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Infekcije vagine i cervixa
4.1.2010 16:08:00   
prva
Za vaginalno ispiranje preprucuje se 2 kasike hrastove kore staviti u kljucalu vodu i kuhati 3-4 minute. ispirati pumpicom/irigatorom vaginalno kada se caj umlaci.
Navodno lijeci i najgore upale. Ima li iko iskustva?

(odgovor članu prva)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Infekcije vagine i cervixa
4.1.2010 16:22:28   
Leva
Imas vec slicne teme pa malo pogledaj mozda uspijes naci nesto korisno.
http://www.ringeraja.ba/forum/Ureaplasma_i_nepolodnost%3F/m_204040/tm.htm
http://www.ringeraja.ba/forum/mycroplasma%2C_ureaplasma/m_437659/tm.htm

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu prva)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Infekcije vagine i cervixa
4.1.2010 16:32:18   
dzeni_nl
ja trenutno imam upalu i pece me kada uriniram, babica mi je rekla da sutra ujutro odnesem urin kod kucnog doktora jer sigurno imam upalu mokracnih kanala.
a vec 2 sedmice me pece. u 10 mjesecu sam isla kod urologa i on je isto ustanovio da imam upalu mokracnih kanala, ali bubrzi su hvala bogu zdravi i dao mi antibiotik da pijem i njega sam ispila i prestalo, ali evo opet se pojavilo, i ja pijem caj HEUMANN blasen-und nierentee kupjem ga u njemackoj i dok njega pijem prestane me peci, cim prestanem ono se vrati, vise ne znam sta da radim, a sad se jos vise bojim zbog toga sto sam trudna da mi nebi sta naskodilo


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Infekcije vagine i cervixa
4.1.2010 16:34:01   
dzeni_nl
IZVORNA PORUKA: prva

IZVORNA PORUKA: ena0002

A zasta je taj caj i ima li ga kupiti u Sarajevu? I ja imam non-stop nekakve upale user posted image  


Najkrace receno za urinarna oboljenja. Nieren und Blasen - za bubrege i mjehur. Moja tetka kaze da joj je urin nalaz uvijek OK otkad koristi. BTW ovaj caj imate kod AG-a, u apoteci i kosta 14.xxKM. Nisam ga nigdje drugo primijetila.



ne znam kako je tamo, al ovaj sto ja uzimam je prah u galonu i ima svoje mjerilo koje se stavi u solju i zalije se vrelom vodom, nista se necijedi...


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu prva)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Infekcije vagine i cervixa
4.1.2010 17:02:34   
fatimica09
Dzeni pokusaj naci brusnicu, ono na kilu ako ima kod vas..susena ili svjeza jos bolje...ne znam kako bih ti objasnila, ona izgleda ma meni ista sipak...one bobice i ako nadjes pij taj caj sto vise mozes, 2-3 litre....on je birilac za upale mokracne...kazu da uvin caj ne valja u trudnoci, mada je on najbolji za te upale....a mozes i grickati tu brusnicu, ukusna je bas io kad je skuhas za caj obavezno pojedi bobice isto su grozdjice...bice to dobro aBd....pusa

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Infekcije vagine i cervixa
4.1.2010 20:16:04   
prva
IZVORNA PORUKA: fatimica09

Dzeni pokusaj naci brusnicu, ono na kilu ako ima kod vas..susena ili svjeza jos bolje...ne znam kako bih ti objasnila, ona izgleda ma meni ista sipak...one bobice i ako nadjes pij taj caj sto vise mozes, 2-3 litre....on je birilac za upale mokracne...kazu da uvin caj ne valja u trudnoci, mada je on najbolji za te upale....a mozes i grickati tu brusnicu, ukusna je bas io kad je skuhas za caj obavezno pojedi bobice isto su grozdjice...bice to dobro aBd....pusa


Meni se brusnica pokazala kao najucinkovitiji lijek, ali ja nisam zadovoljna onom slatkom americkom, vec kupim onu jako sitnu koja izgleda kao smezurana smrekina bobica tamno crvene boje. Tu brusnicu mozes pronaci u Konzumu, Mercatoru u zamrzivacu, pola kg je cca 8KM. Skuhas je nekih 15tak minuta i pijes vazdan. Takodjer, jedan super preparat je bio med sa tom svjezom brusnicom (moze i suhom, ali tada je malo drugaciji). Kada sam to koristila izlijecila sam upale i kasnije nisam imala nikakvih problema.

HAUMMAN Uro caj je u prah i kod nas user posted image

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Infekcije vagine i cervixa
4.1.2010 20:17:26   
prva
IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

ja trenutno imam upalu i pece me kada uriniram, babica mi je rekla da sutra ujutro odnesem urin kod kucnog doktora jer sigurno imam upalu mokracnih kanala.
a vec 2 sedmice me pece. u 10 mjesecu sam isla kod urologa i on je isto ustanovio da imam upalu mokracnih kanala, ali bubrzi su hvala bogu zdravi i dao mi antibiotik da pijem i njega sam ispila i prestalo, ali evo opet se pojavilo, i ja pijem caj HEUMANN blasen-und nierentee kupjem ga u njemackoj i dok njega pijem prestane me peci, cim prestanem ono se vrati, vise ne znam sta da radim, a sad se jos vise bojim zbog toga sto sam trudna da mi nebi sta naskodilo



Caj ti ako Bog da nece naskoditi i nastavi da ga koristis i nakon sto se izlijecis, samo pij manje, npr 1-2 puta dnevno, radi preventive i bit ce sve OK.

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Infekcije vagine i cervixa
4.1.2010 20:40:24   
dzeni_nl
Pa ne znam da li smijem heumann piti u trudnoci? A brusnice ovdje nema kupit imau nasoj radnji al je u filter kesicama i ja sam je kupila pa i nju pijem.

_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu prva)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Infekcije vagine i cervixa
4.1.2010 20:46:43   
fatimica09
joj te u filter vrecicama su blage, obicno ima samo oko 3-4% brusnice a ostalo je narandje ili hibiskus user posted image , pa zar nema neka radnja da drze Arapi ili Turci, ne znam da ti neko posalje....jer ta brusnica ti je super cijelu trudnocu da je pijes, bas i kao prevenciju....ma dobro hajd valjda ce proci, ne sikiraj se....obavezno pamucni ves nosaj, ne znam koji bi ti caj jos mogao, potrazi na netu nesto...ma vala i to za uvu kazu ne valja, a na jednom forumu, mislim ,,21 dan"bas neka doktorica govori da je to cista glupost da se uvin caj ne smije u trudnoci, ali hajd znaj kad svi to izbjegavaju....

< Poruku je uredio malena27 RR -- 21.5.2010 13:53:11 >

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Infekcije vagine i cervixa
4.1.2010 20:53:26   
dzeni_nl
Ma i ja sam to cula draga fatimice, pa zato i nesmijem ga piti, a ima ovdje dosta turskih radnji i marokanskih pa cu potrazit tu pravu brusnicu, znam i ja da ovaj u filter vrecicama nije bas najbolji, al sta cu kad sam samo taj nasla...

< Poruku je uredio malena27 RR -- 21.5.2010 13:53:21 >


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Infekcije vagine i cervixa
4.1.2010 21:04:12   
fatimica09
ma ja probaj pronaci a do tada pij tu u vrecici....ma bice to ok user posted image

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Infekcije vagine i cervixa
4.1.2010 22:15:27   
prva
Zanimljiv tekst:

http://www.midwiferytoday.com/articles/garlic.asp

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Infekcije vagine i cervixa
25.2.2010 14:44:51   
prva
Novi nalaz kaze : enterococcus faecalis i strep. beta haemolyticus grupa B.

Sta sad? Ne ide ovo s antibioticima nikako, strep se vratio user posted image Ima li ista za tusiranje grlica ? Sta da jedem da ih organizam istjera?

(odgovor članu prva)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Infekcije vagine i cervixa
21.5.2010 12:46:05   
Amelaa RR
Ja se cesto pitam kako se uopste zarazimo s tim malim a jakim bajama.... Ja licno mislim ako je licna higijana bolja da je i mogucnost dobijanja bakterija manja..ali opet haj znaj.. Nama je na prvom pregledu receno da i ja i MM imamo bakteriju koju smo jedno drugom prenijeli sexom..pa cak i oralnimuser posted image user posted image .

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu prva)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Infekcije vagine i cervixa
21.5.2010 15:56:25   
vjestica
zašto mnogi povezuju infekcije sa nedovoljnom higijenom user posted image
ispada da su žene koje su sklone infekcijama prljavice
a nekad upravo pretjerana higijena i dnevni ulošci mogu biti uzrok infekcija
ma uostalom postoji masa razloga za vaginalne infekcije i masa uzročika koji se mogu prenjeti na različite načine, ne samo seksom
a kad su gljivice u pitanju, njih može izazvati antibiotik ili čak previše slatkiša



_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Infekcije vagine i cervixa
21.5.2010 16:04:43   
Amelaa RR
I ja sam se to pitala..mada sam kada se bakterija ili neka infekcija zaradi nema te vode i sapuna koji bi mogli oprati tu baju...Ja sam jednom imala ozbiljnu infekciju izazvanu koristenjem sapuna za intimnu njegu...uh kad se samo sjetim...Sada samo voda i voda...i da..obavezno posusivanje poslje svakog pranja..

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Infekcije vagine i cervixa
26.5.2010 23:56:41   
Sanelina73

Drage moje,

Radila sam sljedece briseve i nalaz je:

Bris na Chlamidiu trachomatis
Rezultat: negativan

MIKROBIOLOSKA ANALIZA VAGINALNOG I CERVIKALNOG BRISA:

Iz kulture ovih briseva izolovane su bakterije identifikovane kao: Enterococcus faecalis i blastospore iz porodice Candida

ANTIBIOGRAM
Nitrofurantoin S
Amoxicillin S
Ampicillin I
Garamycin S
Vancomycin I
Erithromycin S

U direktnom mikroskopskom preparatu nadene su:
Deskvamirane epitelne celije, gram + stapici, blastospore iz porodice Candida

Poslije nalaza briseva preporucene su mi sljedece tablete:
FUNZOL 150 mg 1x1
PIYELOSEPTYL 50 mg 3x1 , 7 dana

Molim vas vase misljenje o ovim mojim nalazima briseva, jeli sta opasno i jeli neka imala slican nalaz

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *