|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   sječenje noktića kod beba/djece
25.2.2009 18:42:31   
andji
Drage moje,nema teme...ne nadjoh...a interesantno...kako sječete noktiće kod vaših većih beba(koje puzaju,hodaju)ili kod manje djece....moj Sergej jednostavno ne da da mu osječem,pokušala sam i kad spava,ali tek kad nekoliko osječem on se probudi...jako teška situacija...ako nastavi ovako postaće kao tigar sa velikim noktićimauser posted image user posted image user posted image da čujem vas

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: sječenje noktića kod beba/djece
25.2.2009 19:02:02   
Emina*
MM mu sijece nokte, a ja izigravam budalu od sebe sa najlon kesom user posted image  user posted image
To uvijek upali..



_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: sječenje noktića kod beba/djece
25.2.2009 19:23:45   
Ilhana RR
Mozda nije bas najbolji nacin ali mi je trenutno jedini... kad spava po danu, jer je ljuljam, dok mi je na nogama ja joj osjecem noktice na rukicama... na nogama joj sjecem kad je stavim u stolicu hranilicu pa joj sjecem... nekad i njih usput kad i na rukicama...

Sjecem ih sa makazamicama za noktice... babymakazice bez spica naprijed...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: sječenje noktića kod beba/djece
25.2.2009 19:30:21   
mamina princeza
i ja sjecem dok spava na rukama...a na nogama je prava frka...jedva nekako u nekim najcudnijim pozama odsjecemo

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: sječenje noktića kod beba/djece
25.2.2009 19:39:13   
Anoniman
ja to radim dok je budna, u krilo je fino stavim, sjednem pred tv, pustim reklame... pjevam, pricam joj i rezem joj nokte user posted image
toliko bude zbunjena da nije ni svjesna sta joj radim i za tren to bude gotovo user posted image nekad zna i dragi da joj paznju odvlaci, kao sto emina radi user posted image
pokusala sam dok spava, nema sanse, odmah otima ruku ili nogu, djeluje mi da je skakljiva poprilicno

(odgovor članu mamina princeza)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: sječenje noktića kod beba/djece
25.2.2009 19:41:00   
mamina princeza
meni opet sroz nemoguce dok je budna ...ona je uvijek u poak nkretu nema sanse da miruje ni trenutak

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: sječenje noktića kod beba/djece
25.2.2009 19:42:11   
beni29
Sa Eliottom nije toliko komplikovano obicno ja mu malo pjevam pa svaki put kada odrezem jedna gorimo skupa kup kup pa je on save sretan. Gore mi je sa Benjaminom iako ima sedam godina. Naprosto ga moram pshihicki pripremiti za rezanje noktiju i naravno sto put je goe na nogama. Ja mu kazem da je srmatoa ici u skolu da dugacim noktima a kada ih sjecem na nogama imam osjecaj da ga ubijam a sigurna sam da ga nista ne boli.


_____________________________

Benjamin 18/12/2001
Eliott 28/04/2007
Mon bebe d amour

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: sječenje noktića kod beba/djece
25.2.2009 19:43:32   
MELLI
JOJ i meni je ovo bolna tema,Hanni tek u zadnje vrijeme mogu ko insanu, u budnom stanju odrezati nokte.Harisa maltretiram kada spava.Nekada uspijem odrezati sve u jednom mahu,a nekada samo dva-tri i on se probudi,pa čekamo sljedeće spavanje.Nokti na nogama su posebna priča.On je toliko škakljiv da kada ga samo pipnem za prst on se probudi.Razmišljam da mu kupim veće cipele i pustim nokte neka rastuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Rezanje u budnom stanju je misija nemogućeuser posted image

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: sječenje noktića kod beba/djece
25.2.2009 22:52:48   
dinaa
Dok je bila manja to smo radili kad zaspi isto bas isto kao sto je Ilhana vec napisala,a sada nema problema cak voli kad joj sijecem noktice i na rukama i na nogicama,sjedi mi u krilu i zacas gotovo.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: sječenje noktića kod beba/djece
25.2.2009 23:29:21   
almai
ja za 5min. odrezem 60 noktijuuser posted image
Pjevam,pricam i gluposti valjam i za cas im svima odrezem nokticeuser posted image user posted image



_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: sječenje noktića kod beba/djece
25.2.2009 23:35:50   
Mik Mik
Dominik ne pravi probleme. Stavim ga u krilo i upalim Baby Einstein i to je to user posted image

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: sječenje noktića kod beba/djece
26.2.2009 7:04:29   
mamyca
Gdje me nadje s temom.user posted image
Ja se odavno borim s Hamzom,on mi se ne da primaknutiuser posted image .Vecinom mu ih sjecem dok spava,sto uspijem odsjeci dobro jeuser posted image .Kod njega nista ne pali,mogu izigravati svasta nesto,al on po svom.Sad za sad jedina nam je opcija dok spava,i vecinom mu ih sviju uspijem odsjeci.


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Mik Mik)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: sječenje noktića kod beba/djece
26.2.2009 7:15:22   
bebbe RR
Ja sam mislila kako mi to dobro ide s Emicom, ali sada se je vec pocela buniti. Drzim je u krilu, pjevam, budalesem, i nekako ih odrezem. Meni je cudno nesto drugo: njoj nokti tako brzo narastu da ih svaki, najduze svaki drugi dan moram sjeciuser posted image Nije li to previse brzo?! Koliko cesto vi sjecete noktice? 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: sječenje noktića kod beba/djece
26.2.2009 10:55:38   
andji
Drage bebbe baš tako,mislim da toliko rastu da se svaki drugi dan mogu sjeći....i ja izigravam klovna vazda kad treba nokte sjeći,ali sad me prokužio i samo mi se smijeuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: sječenje noktića kod beba/djece
26.2.2009 11:31:27   
Lenka
ni sa jednim nisam imala problema, od rodjenja rezemo nokte dok su budni, posadim u krilo, sad vec curica posto je velika haman 4 godine sjedne na stolicu, a bebac u krilo i rezemo i pricamo 

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: sječenje noktića kod beba/djece
26.2.2009 20:37:48   
Crvena
IZVORNA PORUKA: Dina RR

ja to radim dok je budna, u krilo je fino stavim, sjednem pred tv, pustim reklame... pjevam, pricam joj i rezem joj nokte user posted image


I kod mene isto


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: sječenje noktića kod beba/djece
26.2.2009 23:53:38   
Nadi
Dok je bila manja rezala sam dok je spavala dubokim snom, sada je stavim u hranilicu, dam joj dudu (inače je dobije samo kad spava), ona sva sretna i noktići odrezani za tili čas. Nekad mi čak sama signalizira da je vrijeme za rezanje noktića user posted image

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: sječenje noktića kod beba/djece
3.3.2009 10:15:00   
HanaBana
Mi imamo problema sa nokticima. Obicno pokusavamo to odraditi dok spava, ali i to je sada postalo nemoguca misija. Kada je budna ne da nikako da sijecemo na rukicama, ali na nogicama dauser posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: sječenje noktića kod beba/djece
5.3.2009 16:00:53   
Mirna.akt
Nikad nisam imala problema s rezanjem noktica. Fino uzmem one baby makazice koje su super, starija Melina mi sjedne u krilo, i krenemo od palca, pa do malog prsta i tako dalje, i naucila je koji je koji prst bas dok rezemo noktice.. Situacija je ista i s Elmom, i na nogicama kad rezemo ne mrdne ni jedna dok ne zavrsim.. Doduse, Elma je gledala kako se Melina ponasa dok rezemo noktice, pa je kopira i mirna je.
A kad je Melina pocela pricati i shvatati neke stvari, govorila sam joj kako nije lijepo da su nokti veliki i prljavi, da se noktici moraju rezati, pa pokusajte i vi tako. :)

_____________________________

Melina 30.04.2006.
Elma 25.07.2007.

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: sječenje noktića kod beba/djece
5.3.2009 16:24:15   
mama_debeljuca
Ja sa mojim nisam nikada imala problema kod sjeckanja noktića, sjednem ga na krilo i reži. Ali nije na odmet razgovor i pjevanje pjesmica. Probaj sa pjesmicama o prstićima, napr. počni od palca, ovaj je prstić otišao u šumicu, kažiprst je ulovio zeca, veliki ga donio kući, domali skuho večeru a ovaj mali sve,sve pojeo! Možda upali user posted image user posted image user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu Mirna.akt)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: sječenje noktića kod beba/djece
2.4.2009 9:38:06   
mišur
Sa rukicama nismo imali problema do nedavno...
Stavila bi ga u krilo, upalila tv i on bi sjedio miran...
Međutim sad kako je veći, to nam više ne pali, pa mu moram sjeći kad zaspi..
A sa nogicama je uvijek problem...I njih sječem kad zaspi, ali se otima i u snu i na kraju probudi...A ja samo gledam kad ću mu capnuti prstićuser posted image
I obavezno to moram ostaviti za sutradan, tako da mu nikada nisu svi noktići odrezaniuser posted image

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: sječenje noktića kod beba/djece
2.4.2009 10:17:56   
new mama
Kod mene mm sijece nokticeuser posted image ,ja je drzim na krilu i on nabrzinu na rukicama odreze,ali je sa nogicama problem,jedva,ma nikakvo zabavljanje ne pomaze,jedva,a jos oni prsici mali strah te priciuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: sječenje noktića kod beba/djece
8.6.2009 18:02:29   
Anoniman
 Ja se sva preznojim dok osječem noktiće svom Alimu, on je miran i gleda šta se to dešava a mene sve strah da mu neću prekratko osjeć ili uhvatit kožice. Najgore što brzo i narastu pa hajd ponovo-uf. A takođe kao gore što su predhodne forumašice navele moram mu pjevati ili da gleda TV.

(odgovor članu new mama)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: sječenje noktića kod beba/djece
8.6.2009 19:17:51   
Anoniman
ma ja to radilm samo kad spava, a dok je budna nisam ni pokusala user posted image
iskreno imam problem da joj pravilno odsjecem, uvijek ostane neki coskic koji je moze ogrebati te joj nazalost  najcesce stavim rukavice, ali moracu se potruditi ovih dana da i to konacno odradim fino pa da dijete moze da rucka svoje prstice, jer ovako sve rukavice budu mokreuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *