|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako ugostiti kuci 30-40 ljudi0
6.9.2009 14:44:46   
idana_85
Evo mi slavimo prvi rodjendan sljedeci mjesec i ne znamo kako da ugostimo mnogobrojnu rodbinu i prijatelje,sto bi rekli u cestitkama i pozdravima. Mene zanimaju vase ideje kako ih ugostiti,tj smjestiti, kakvu hranu pice posluziti i koliko toga treba kolicinski. Najvise me me brine kako organizovati prostor da svi sjednu i osjecaju se udobno

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako ugostiti kuci 30-40 ljudi0
6.9.2009 14:52:13   
mu be da
dobro pitanje ...user posted image user posted image user posted image
i mi slavimo rodjendan  3.10. i
ja bas sinoc s mm razgovarala  dali slaviti prvi rodjendan i gdje i kako jer zivimo u 37 kvadrata....user posted image user posted image user posted image i koga pozvati ,
dali samo osobe sa djecom(radi druzenja djece) ili i rodbinu a ima je  masala ......

ako neko zna neko povoljno mjesto u  zenici  gdje bi se moglo organizovati sve to neka javiiiiiiiiuser posted image user posted image user posted image




_____________________________

SULTAN MAMIN ...DAVUD 3.10.2008.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako ugostiti kuci 30-40 ljudi0
6.9.2009 14:53:29   
idana_85
Nas stan je veliki, imamo veliki dnevni i terpezariju,spojeno,ali nam je namjestaj glo.mazan i ne upotrebljiv. kod mojih je malo manje,dvije sobe,ali je ogroman ugao i to...a nama je 

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu mu be da)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako ugostiti kuci 30-40 ljudi0
6.9.2009 14:57:07   
leli§
ja draga idana ne znam koiiko ti prostora imas ali moze li tebi toliko ljudi uopste sjesti u kucu?

eh sad ja vidim po tvojim postovima da si ti poprilicno tabijatli zena, ja nisam, ali evo cu ti reci sta bih ja kad bi kod mene bilo 30-40 ljudi kuci na rodjendanu:)

sto se pica tice-kahva, sok (naravno vode kome treba)
jelo-ne bih nista puno pravila. nije niko dosao da ruca vec na rodjendan i torta treba da bude u prvom planu. narucila bih mozda 40-ak zvrkova pita, 4-5 velikih pizza (ili ako neces pizze, naruci mozda 2-3 kile pecenja), salata, mezah i to sve fino oredala na svedski sto. a ja kakva sam luda bih fino iznijela plasticne tanjire (case i escajg bi bili normalni, ali vala tanjire ja ne prala)...

ja rodjendane djecije nisam jos slavila (nema djece) ali mislim da bi mi bilo najvaznije da je mojoj porodici i mom malenom najljepse...

nadam se da ce sve sa rahatlukom da dodje i prodje i bude onako kako si ti to zamislila :)

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako ugostiti kuci 30-40 ljudi0
6.9.2009 15:15:25   
Anushka
i mi imamo slicne "muke", ali nemamo bas prijatelja sa djecom, ali imamo sa slaganjima moje familije i familije od mm. Tako da cemo kao i do sada ja napraviti dvije a mozda i tri male tortice, rucak sa mojima, vecera sa svekrom i svekrvom, a nasi prijatelji ce sutradan, u nedjelju doci na "zabavu". Ako bude toplije ici cemo na rostilj kod prijatelja na vikendicu.
A sto se prostora tice, ne znam gdje bi zakupili u Ze, ja ne bi svakako. Mi imamo 54 kvadrata, i spavaca nije upotrebljiva za goste, dnevna + trpezarija + balkon moze primiti oko 10 ljudi bez guranja a za muku i vise, i tu obicno budu nepusaci i zene (mrski bosanski obicaj razdvajanja po spolovima). Mala soba je za pusace, sa 2 kompjutera i tu se obicno muski i pusaci skupe, i nema se bas za sjediti, ima nekih 5 stolica ali posto je nase drustvo mogu i na podu nikome ne smeta. Inace, ne bi ni zvala vise od 15 ljudi, zato i imamo rodjendan u tri ture, kad malo poraste bit ce prave rodjendanske zabave.
hrana.. ja obicno napravim bogatu mezu - nesto kao rusku salatu ali u kombinaciji koja mi padne na um, i pavlaku umjesto majoneze, i to dvije veelike zdjele za dvije sobe. Onda najmanje jednu tepsiju kiflica, a ako je vise ljudi a imam snage i vremena onda i dvije tepsije - 2x24 kiflice. onda imam jedan kao specijalitet - rolovani pileci bataci i karabataci bez kosti punjeni sirom i suhim mesom pa izrezani u kolutove - jako je i ukusno, i super izgleda. I jos ako napravis burek i/ili neku drugu pitu - super. Ne praktikujem cesto samo narezati sira i mesa iako je i to super opcija kad nemas bas vremena - za svoju svadbu sam u mesnici narucila da mi narezu i sira i mesa i poslije samo poslozila. i umjesto kiflica mozes kupiti razna peciva, onda racunaj 2-3 po osobi. I u ovom slucaju rodjendanska torta.
Pice - racunaj prosjecno pola litre po osobi, i ja uzmem vise negaziranih nego gaziranih sokova. kafa za odrasle, za djecu kakao da se zabave kao odrasli:)kod nas se pije i alkohol pa uvijek ima dosta leda i neko maksuz pice uz mezu, te eventualno pivo i vino ali se uvijek predhodno dogovorimo ko ce sta piti pa se tako i odredimo.
U svakom slucaju ako nemas veeliki stan ili svoj prostor objasni familiji da je recesijauser posted image  i planiraj zabavu za do 15 ljudi tj koliko imas sjedecih mjesta u kuci. A ostali neka dolaze u narednih mjesec dana kad se uskladite. 

< Poruku je uredio Anushka -- 6.9.2009 15:16:59 >

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako ugostiti kuci 30-40 ljudi0
6.9.2009 15:21:41   
nikita
Evo na stranici 2 hanady je postavila slike i recepte kad je ona slavila rodendan(ili nesto drugo ne znam) pa mozda dobijes neku ideju

http://www.ringeraja.ba/forum/Kuharica-na%C5%A1i_recepti/m_327746/tm.htm


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako ugostiti kuci 30-40 ljudi0
6.9.2009 15:57:47   
milenium
Draga,Idana,sve ovisi jel živiš u stanu il kuću,kolko prostora imaš,i financija hehehe.Možda si čitala moju priču ''tužni rođendan'',kojeg smo na kraju ipak proslavili,ne onako raskošno kako smo planirali ali je se ipak razmjenilo 52 ljudi,naravno nisu svi dolazili u isto vrijeme,i kroz par dana.A tih 52 ljudi su samo braća mm,njihove žene i djeca i kumovi od malog i naši vjenčani,bez prijatelja i susjeda i druge rodbine.Možeš onda zamisliti kolko bi nas bilo da smo pravili onako kako smo planirali,bilo bi ih 80 najmanje,pekli bi janje,i sve bi bilo slično ko na krštenju,sjedili bi u podrumu(imamo jedan podrum viška prazan i uređen) jer je bilo ljeto.A ovako smo samo napravili roštilj na dan D,mezu,salatu,slanih kiflica sam pripremila stotinjak pa nek stoje u hladnjaku kad zatreba,pravila sam one male pizzete oko isto toliko,slatkiši,torta,kolači,pića malo gaziranog,malo negaziranog ,sladoled,voća raznog itduser posted image

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako ugostiti kuci 30-40 ljudi0
6.9.2009 16:14:06   
Hanady RR
Draga idana nikita ti je postavila slike moje meze ma malu i veliku raju, prostorno čini mi se da nam je isti. Imam dnveni boravak i trpezariju koji su sojeni a prostor je veliki tako da sam ponudila švedski stol za male i za velike odvojeno. Pored tog naravno piće i torta.
Ovo je bio 3 rođendan moje kćeri i bilo je oko 60 malih i velikih koji su se vrtili po kući. doduše ja imam veliku baštu a bilo je ljeto pa su dječica malo i tamo izlazila ali za 1. rođendan moje hanady ja sam spremila dernek za 120 ljudi i zamisli desi se oluja i sve sa tarase odnese stolice, stoljnjake i bude pravo hladno te mi postavimo duž ovih prostorija stolove i stolice i neke klupe improvizovane i tada su svi sjedili a pića i hrane je bilo pravo puno. Tada sam potrošila oko 800 KM za taj rođendan i bio je baš širokih razmjera. ( bilo i jagnje pečeno)

Za ovaj treći potrošila sam 300 KM sa pićem i čak u to ulaze i one karafeke za djecu, tanjirići salvetice krunice na glavu.

Za prvi rođendan moje druge kćeri planiram isto ovako uraditi i samo da znaš ja na prvi rođendan zovem one koji su mi na babine došli. sa prvom kćerom bilo ih je baš puno al ova druga im nije zabremedet pa neće ni biti u februaru moji gosti kada budem slavila prvi rođendan njoj.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako ugostiti kuci 30-40 ljudi0
6.9.2009 16:18:47   
Anoniman
Švedski stouser posted image -idealno rješenje i kao što Lelis reče malo, pizze, malo meze, torta, malo šiz i kud koji mili mojiuser posted image user posted image user posted image ...

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako ugostiti kuci 30-40 ljudi0
6.9.2009 22:23:48   
idana_85
Draga Hanady, hem ogromno hem skupo...Ja imam fobiju od puno ljudi, pogotovo u zatvorenom prostoru.

Ne bih ja pravila ruckove, napravila bih mezu, npr mesni rolat i neki krompir, kupila pitu, grickalice,pice,torta.... i na sto,svakome tanjire (vjerovatno jednokratne) i neka se posluzi ko sta hoce....
Nesto sam kontala napraviti u dvije ture. U cetv mu je rodjendan pa tada iskupiti ove starije,a u subotu ove mladje i eto...ma ne znam vise ni ja


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako ugostiti kuci 30-40 ljudi0
6.9.2009 23:07:46   
Ilhana RR
imam ti jedan prijedlog posto vidim hoces da pravis rolate...

rolat od spinata, sira fete i paradajiza... extra je!!!

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako ugostiti kuci 30-40 ljudi0
6.9.2009 23:15:48   
teta berta
a kako se pravi taj rolat ha... Ueti vam ja na temu...user posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako ugostiti kuci 30-40 ljudi0
6.9.2009 23:17:29   
bloom
Ako imas veliku trpezariju i dnevni boravak, ja bih predlozila svedski sto. Cesto budem na okupljanjima raznim gdje je svedski sto i mogu ti reci da je super i gostima se svidja. Jer nema ustogljenosti dok sjede, to ih opusti a i domacici da prostora da s gostima komunicira obidje svakog i svakom posveti vrijeme.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako ugostiti kuci 30-40 ljudi0
6.9.2009 23:18:05   
idana_85
IZVORNA PORUKA: Ilhana

imam ti jedan prijedlog posto vidim hoces da pravis rolate...

rolat od spinata, sira fete i paradajiza... extra je!!!


Posalji mi recept,ja cu to sebi napraviti,luda sam za povrcem,ali za rodjendan ne znam bas....ovi su familija mesara, mislim samo vjeruju u meso u tanjiru


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako ugostiti kuci 30-40 ljudi0
6.9.2009 23:18:24   
Lulu_
za ne znam kako je kod vas u sarajevu sa cjenama ali mislim da bi ti najpametnije bilo iznajmiti neku malu salu...kod nas to kosta izmedju 100 i 150 km (nasa je kostala 120 km)
samo kad se pomislim sta sudja poslje toga treba oprati i koliko ce ti trebati da pospremis sve...joj bas mi te zao slomit ces se

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako ugostiti kuci 30-40 ljudi0
6.9.2009 23:19:12   
Ilhana RR
uh jos kad bi znala bilo bi dobro al sredit cu vam recept ovih dana ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako ugostiti kuci 30-40 ljudi0
6.9.2009 23:21:15   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: idana_85

IZVORNA PORUKA: Ilhana

imam ti jedan prijedlog posto vidim hoces da pravis rolate...

rolat od spinata, sira fete i paradajiza... extra je!!!


Posalji mi recept,ja cu to sebi napraviti,luda sam za povrcem,ali za rodjendan ne znam bas....ovi su familija mesara, mislim samo vjeruju u meso u tanjiru



Nema veze sto su mesarosi i moji su pa im se svidilo... vidjet ces da ce im se svidjeti a za servirati je fenomenalno samo da nazovem ovu prijateljicu koja to pravi ovih dana pa ti javim recept ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako ugostiti kuci 30-40 ljudi0
6.9.2009 23:45:37   
new mama
Mojoj malenoj je isto ubrzo rodjendan i kod mene ce isto biti dosta ljudi oko 30-tak,jest da je veliki stan,ima prostora dnevni i trpezarija su mi u nizu,ali vjerujem da ce opet biti guzvancija,ali kad sam kontala kako bi opet mi je to nekako ispalo najbojla zamisao da pozovem kuci ,napravim  iftar,tortica,djeca nek se malo igraju i superiska ionako je Ajna malena da bi je sad u igraoni pravila rodjendan,a ovo sam i ja uzu rodbinu i prijatelje pozvala,a samo nekl prodje sve dobro pa nek je i guzvauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako ugostiti kuci 30-40 ljudi0
7.9.2009 0:05:33   
neki
user posted image user posted image
Evo ti draga kako je bilo za Seadov 3.rodjendanuser posted image Demolirali mi kucu,a ja trudna,samo sto ne rodimuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako ugostiti kuci 30-40 ljudi0
7.9.2009 0:10:40   
neki
Sto se love tice,oko 250KM smo potrosili,jelo,torta,dzidze-midze,piceuser posted image
Namjestaj smo kombinovali,kako smo stigli(MM i djever),oni su vala sve i cistili,jer sam ja bila bas tromauser posted image Sto se jela tice,ja sam nesto pravila,a sto je bilo zahmetli,mama mi je pomogla,ona kuci napravila i donijela...Ja nisam bila za dernek,jer sam svake sekunde iscekivala porod,ali sad ne zalim,bilo je idealnouser posted image user posted image Evo malo i harmonike,bio je i tarabuk,sjedilo se do 4h ujutrouser posted image user posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako ugostiti kuci 30-40 ljudi0
7.9.2009 0:23:27   
acudesa
bude frke, gužve-ali se isplati, bude super zabavno za djecu
ja ne spremam ništa spec dok je mali i ne može da upamti, kako raste-tako i kompikujemo višeuser posted image
šta mi se, uglavnom, desi,  da hrane bude previše, a ja dok pripremam, sve mi se čini -bit će malo
prvi rođendan smo zvali familiju (bilo kumstvo, a i nije imao svoje rajeuser posted image )
drugi rođendan dječicu sa roditeljima tu negdje uzrasta kao i on i familiju sa malom djecom
(odvojila sam djecu posebno i njima sam kupila rođendanske papirne čaše i tanjire i plastične viljuške-najviše radi sigurnosti, i naravno dosta slatkiša i grickalica)
a velikima, klasično stakleno, svako je dobio tanjire i escajg, a na sredini stola sam stavila sve što sam pripremila (mini švedski stouser posted image )
servirala sam i (ja ih zovem ) kolačiće (kockica hljeba, šunka i trapist sa nabijenom maslinom), a ostalo standard

user posted image



< Poruku je uredio acudesa -- 7.9.2009 0:29:46 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako ugostiti kuci 30-40 ljudi0
7.9.2009 0:37:49   
neki
IZVORNA PORUKA: Lulu_

za ne znam kako je kod vas u sarajevu sa cjenama ali mislim da bi ti najpametnije bilo iznajmiti neku malu salu...kod nas to kosta izmedju 100 i 150 km (nasa je kostala 120 km)
samo kad se pomislim sta sudja poslje toga treba oprati i koliko ce ti trebati da pospremis sve...joj bas mi te zao slomit ces se

Meni je muzic ujutro sve sredio,ja se probudila,a on taman oprao svo sudjeuser posted image user posted image (to vjerovtno sto sam trudna bilauser posted image user posted image user posted image )

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako ugostiti kuci 30-40 ljudi0
7.9.2009 0:50:29   
acudesa
meni je najbolje ovako kao kod neki-lom napraviti za pamćenje, a iskreno nije svaki dan pa da ti dođe tako teško, poslažeš suđe u 2-3 user posted image mašine i hajd
po igraonicama i objektima mi je super-ali je ipak intimnije i opuštenije u kući, imam osjećaj da se po igraonicama više slavi-formalno

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako ugostiti kuci 30-40 ljudi0
7.9.2009 0:51:59   
neki
IZVORNA PORUKA: acudesa

meni je najbolje ovako kao kod neki-lom napraviti za pamćenje, a iskreno nije svaki dan pa da ti dođe tako teško, poslažeš suđe u 2-3 user posted image mašine i hajd
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Jeste draga,meni tri godine zaredom lomuser posted image user posted image user posted image Ali fakat bude urnebes do jutarnjih satiuser posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako ugostiti kuci 30-40 ljudi0
7.9.2009 8:33:25   
tweety
I mi ga slavimo za 2mj i uradit ćemo kao i za sinov sunet.Prvo rodbina jedan dan pa sutra dan naša raja.Običaj je da se janje okrene za 1. rođendan tako da će to biti pored svega ostalog,bez toga se nekako ne može.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *