|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nagla promjena u ponašanju kod trogodisnjaka
19.7.2012 23:49:19   
EESE
Pozdrav svima,

nova sam na forumu, molila bih vas za savjet ,koji mi je prijeko potreban .Imam dječaka od tri i pol godine i do prije 15 dana je bilo sve uredu ..uvijek veseo, pametan i poslušan dječačić dok nam u goste nije došla rodica sa dvoje male djece koji su bili jako bučni i nemirni (moram napomenuti da mi živimo sami u stanu i da nemamo drugo dijete ) ..u posjeti su bili 5 dana ,nikakvih problema nije bilo prva dva dana ..ostala tri su se pretvorila u pravi košmar za njega ,bez nekog poznatog razloga odjednom je prestao svu komunikaciju sa njima , sami njihov pogled upućen ka njemu je bio razlog da plače i počne da vrišti i bježi u sobu krijući se iza jastuka ,pokušavala sam ga pitati koliko je to moguće da mi objasni u čemu je problem a umjesto odgovora slijedila je kiša suza jecaji ..kad bi ga pokušala uzeti sebi i odvesti u sobu gdje svi sjedimo , tad postaje jako histeričan vrišti i rukama se hvata za vrata ,jako plače odbija da se iznese iz sobe i na kraju od tog silnog plača sve završi povraćanjem ..Gosti su otišli ,ali to i dalje traje ..sad nema tih histeričnih napada ali se pojavi njegova drskost crvenilo u licu i navala suza u očima ako nam neko dođe u goste ..čak odbija i osjeća odbojnost prema ljudima sa kojim je doskoro bio jako blizak ..npr deda ,baka..čak se neželi igrati ni sa djecom ,izgubio je volju i za igračkama po cijeli dan bi sjedio na kauču i držao svog medu ..kada mu prinesem jelo kao da nema apetit ko prije i stalno se žali boli me zub..boli me stomak ..al zapravo poznajem ga i znam da to nije istina ..od samog jutra je bezvoljan i to traje čitav dan ,jako sam zabrinuta jer neznam šta je razlog mlada sam majka ,trudim se da pričam sa njim što više ali nema promjena molim vas dajte mi savjet i neku utjehu da je sve to prolazno brinem se za njegovo zdravlje ..Sada kada ga nešto pitam osjećam promjenu u boji glasa, kao da hoće da zaplače i suze u očima!

unaprijed zahvaljujem
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Nagla promjena u ponašanju kod trogodisnjaka
20.7.2012 0:02:31   
škorpija
ese kolika su djeca, da ga nisu tukli ili zlostavljali,  moj malac od 3 godine isto mrzi goste, moli boga da im vidi leđa, govori idemo spavati, gura ih da idu, ali kod tvog malca je stvarno pretjerana reakcija, mora da ga je nešto jako povrijedilo,. ide li u vrtić, ali možda je samo navikako da ste stalno sami pa je tolika halabuka za njega bila šok

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu EESE)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Nagla promjena u ponašanju kod trogodisnjaka
20.7.2012 0:07:20   
EESE
Škorpija
djeca su uzrasta 4 i 10 god..mali još uvijek nije krenuo u vrtić ali stalno je sa djecom ..da sigurno ima i toga sva ta halabuka mu nije prijala sigurno jer je navikao na mirno okruženje ..vjerovatno je to neka faza koja će vremenom proći tješim se user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Nagla promjena u ponašanju kod trogodisnjaka
20.7.2012 0:10:02   
Hanady RR
Vjerujem da mu je ta pormjena koja se donosi na dolazak njihov i pormjenu redovnih dnevnih aktivnosti s avama donijela nešto što niste očekivali...
samo..
relano meni je rekacija koju opisuješ pretjerana pomalo...

posebno jer se nastavlja a njih nema...
jedno je ne voljeti goste ali ovo
''čak odbija i osjeća odbojnost prema ljudima sa kojim je doskoro bio jako blizak ..npr deda ,baka..čak se neželi igrati ni sa djecom ,izgubio je volju i za igračkama po cijeli dan bi sjedio na kauču i držao svog medu ..kada mu prinesem jelo kao da nema apetit ko prije i stalno se žali boli me zub..boli me stomak ''

ne znam...
možda da popričaš sa nekim stručnijim...
user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu EESE)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Nagla promjena u ponašanju kod trogodisnjaka
20.7.2012 0:13:17   
Visnja RR
neko je uzurpirao njegovu teritoriju... nije bio "cenatr svijeta" kako je navikao... ocito ga je to jako potreslo i mucilo...dusa draga... moja asja voli goste ne vise od 3 sata.... tesko bi ikom "dozvolila" da spava ovdje...cak i baku koju obozava u vecernjim satima kaze "bako svako ima svoju kucu" sto znaci ajd ziva bila idi user posted image
nadam se da ce ga to proci ...pokusaj mu objasnoti da su gosti morali biti tu ali da je to samo njegov dom i da je s gostima ili bez njih on vas centar svijeta ...
tesko mi je vjerovati da ga je neko "maltretirao" pa opet djeca nekad znaju biti okrutna ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu EESE)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Nagla promjena u ponašanju kod trogodisnjaka
20.7.2012 0:14:47   
Visnja RR
a roditelji te djece??? da mu nije neko rekao nesto ruzno ili nedaj Boze udariouser posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Nagla promjena u ponašanju kod trogodisnjaka
20.7.2012 0:14:56   
EESE
neznam ...mislila sam to prvo podjeliti sa vama ..tek da vidim dali je neko imao slično iskustvo , pa naravno ako se to njegovo stanje nastavi moraću se obratiti nekom stručnom za pomoć..al prvenstveno kao majka želim čuti i vaše mišljenje ako ste kad bili u istoj situaciji ili bar sličnoj .. user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Nagla promjena u ponašanju kod trogodisnjaka
20.7.2012 0:20:30   
EESE
Visnja
hvala ti malo si me utješila .. pa da primjetila sam da je imao malu čvorugu na glavi i kasnije se ispostavilo sa su se sudarili glavama dok su se igrali u sobi , rodica je bila sa njima u sobi i čuvala ih ,a ja sam u medjuvremenu išla do prodavnice i kad sam se vratila zatekla sam ga kako se krije iza jastuka , a mala curica je bila u naručju svoje mame i jako je plakala ...od tad se on i danas ponekad sakrije iza svog meda i govori ššššššššš...čini mi se da je to upravo uzrok , ali šta dalje kako dalje kako da mu pomognem ..stalno snjim pričam al nepije vod ešto bi se reklo user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Nagla promjena u ponašanju kod trogodisnjaka
20.7.2012 0:22:14   
Hanady RR
djeca zaista znaju iznenaditi...
kako koji dan domiče i sama se znam šokirati izjava, pitanjima, gestom....


svi smo imali neke faze ili fazice, mama je smao moja, idi svojoj kući, ti si meni dosadan itd....

međutim nekako mene tvoj opis baš potresao...
iskreno...

ja ovo čitajući pomišljam da je to starije dijete njega uarilo i zaprijetilo mu nečim...
ili mu nešto ružno rekli...pa je njega dojmilo...

ne znam...user posted image

nemama isksutvo al ovo kao mama dvije curice u uzrastu 6 i 3 i pol godine govorim...znači drugi do sada prolazim treću godinu

a da pokušaša sa animacijom nekom...
da odte sami nedgej u grad, po omiljenu igračku...
da vidiš malo tu zaintersiranostm jel kao prije....
da odete nekome u goste ko ima jdecu sa kojom se prije igrao...
user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu EESE)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Nagla promjena u ponašanju kod trogodisnjaka
20.7.2012 0:25:18   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: EESE

Visnja
hvala ti malo si me utješila .. pa da primjetila sam da je imao malu čvorugu na glavi i kasnije se ispostavilo sa su se sudarili glavama dok su se igrali u sobi , rodica je bila sa njima u sobi i čuvala ih ,a ja sam u medjuvremenu išla do prodavnice i kad sam se vratila zatekla sam ga kako se krije iza jastuka , a mala curica je bila u naručju svoje mame i jako je plakala ...od tad se on i danas ponekad sakrije iza svog meda i govori ššššššššš...čini mi se da je to upravo uzrok , ali šta dalje kako dalje kako da mu pomognem ..stalno snjim pričam al nepije vod ešto bi se reklo user posted image

user posted image user posted image user posted image

prepao se...
možda je očekivao utjehu da ga uzmeš u naručje kao rodica svoje dijete...
jesi ga pogledala kad si došla...
mislim možda se našao kao krivcem...ako je do sada slušao i bio poslušan...a ta ga reakcija možda potakla da pomisli da je nečemu kriv i d aga ti kao mama nisi zaštitila...
user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu EESE)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Nagla promjena u ponašanju kod trogodisnjaka
20.7.2012 0:31:27   
EESE
Hanady
nemislim da je starije dijete udarilo mog sina ili mu nešto ružno rekao jer on njega voli jako puno i čak šta više uvao ga je ko veliki ..kupovao mu je igračke i tako igrali su se ..ali curicu nije mogao ni pogledati nakon ta 2 dana ..čim bi ona prošla pored njega bilo bi user posted image .. izlazimo stalno van..kupujemo mu svaki dan igračku i prije toga mu objasnimo kako je on taj autić dobio jer sluša ... ali taj tužni pogled u njegovim okicama me lomi ..osjetim da je nekako manje zainteresovan za svoje dnevne aktivnosti i igre user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Nagla promjena u ponašanju kod trogodisnjaka
20.7.2012 0:34:01   
Hanady RR
user posted image

onda se jednostvno prepao ...
ako se sudario sa malenom pa ona jače plakala do njega, poletila mami u naručje ona je prihvatila tješila...a on onako sam čekao da ti dođeš iz prodavnice...možda ga to prepalo i poremtilo njegov mirni svjetić....




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu EESE)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Nagla promjena u ponašanju kod trogodisnjaka
20.7.2012 0:34:52   
EESE
čim sam došla i zatekla tu situaciju uzela sam ga u naručje i potepala mu ..neboj se pa seka se malo igra držala sam ga u naručju i dok sam mu tepala on se raskmezio ..do tad ga nisam vidjela da plače ..tek onda kad sam ja počela da ga tješim..

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Nagla promjena u ponašanju kod trogodisnjaka
20.7.2012 0:38:20   
Hanady RR
ma prepao se ...
al baš...
dok si došla on je mislio d aje on nečemu kriv...malena plakala jače...on jedva čekao tebe...čisti strah...
on bi sad da ste sami da sam sebe zaštiti da mu se ne desi opet nešto slično...
možda misli da je povrijedio nju...
možda kad sus e sudarili rodica je imala rekciju nenamjernu da se on odjetio odbačenim

Da pokušaš telefonom da se čuju...
recimo ti pirčaš sa rodicom i kažeš zovu te, poželili te...pa d amu rodica tepa...
pa javi se malena p pirčaju...
šta misliš...
da on shavti da nije ničemu kriv i da je sve sasvim OK...
da ga malo opustiš i strah odagnateuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu EESE)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Nagla promjena u ponašanju kod trogodisnjaka
20.7.2012 0:49:57   
Medić*
IZVORNA PORUKA: EESE

Visnja
hvala ti malo si me utješila .. pa da primjetila sam da je imao malu čvorugu na glavi i kasnije se ispostavilo sa su se sudarili glavama dok su se igrali u sobi , rodica je bila sa njima u sobi i čuvala ih ,a ja sam u medjuvremenu išla do prodavnice i kad sam se vratila zatekla sam ga kako se krije iza jastuka , a mala curica je bila u naručju svoje mame i jako je plakala ...od tad se on i danas ponekad sakrije iza svog meda i govori ššššššššš...čini mi se da je to upravo uzrok , ali šta dalje kako dalje kako da mu pomognem ..stalno snjim pričam al nepije vod ešto bi se reklo user posted image


Moguce da je upravo ovo sto si navela glavni razlog njegovom iznenadnom ponasanju. Osjeca se sigurno krivim, tesko mu je palo, sigurno je previse osjetljiv.

Vidim da pokusavas odgonetnuti sta mu je, kao i svaka mati, on ti ne zeli reci... pokusaj promijeniti taktiku, nemoj ga vise pitati o tome, gledaj da mu pridjes na drugaciji nacin. Vjeovatno ima svari koje volite skupa raditi, znas sta je njemu interesantno ( moj recimo voli butati smjesu za palacinke ) nada se da me razumijes, pokusaj ga pridobiti stvarima koje voli i u aktivnostima koje ga privlace. Bit cete zajedno, zaboravit ce na medu na trenutak. Zanimat ce se necim.

Izmisli situaciju ako treba, mene cesto pali da odgonetnem zasto je ljut na nekoga iz vrtica ili zasto je tuzan. Reci kako si se sudarila sa kolegicom i da te je bas zaboljelo, ali da si ti kriva, medutim vise te ne boli i da se sada smijete oko toga. Izmamit ces mu osmijeh mozda, demonstriraj mu ako treba, mozda ti na taj nacin opise sta se zabpravo desilo pa je se on sakrio iza jastuka a curicia je u krilu plakala.

Mozda kroz tvoje neke price nevezno za njega sam se otvori.
Jesu li vam oni blizu ? Ja bih ponovo sastavila djecu, napravila bih druzenje, svakako u tvom prisustvu, vjerovtano dijete osjeca krivicu neku sto su se sudarii.

Ili ga ukljuci sa djecom, da je /ste u drustvu, mozda se malo raspolozi. Jesi li pitala mamu od djevojcice sta se desilo?

Odvojite vrijeme samo za njega i to na nain da uvedete nekakve zajednike rituale koje ete provoditi svi zajedno. Odredite ih s obzirom na njegove interese. Moda je to odlazak u etnju gradom ili u pozoriste, parkic, pa poslije toga na kolae. Bitno je da u tim trenucima on bude vazan i da se paznja pomakne s njegova neprihvatljiva ponaanja. Pomaknite fokus. Pricajte mu price koje nemaju veze s njegovim trenutnim ponacanjem.

< Poruku je uredio medic slatki -- 20.7.2012 1:00:21 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu EESE)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Nagla promjena u ponašanju kod trogodisnjaka
20.7.2012 1:05:18   
EESE
Hanady hvala na savjetima dala si mi par ideja pokušaću već sutra sa telefonom ..
da ,jeste emotivan vjerovatno krivi sebe a da nisam toga ni svjesna..
neznam ..malo mi je ovo sve novo i malo me poljuljalo to njegovo ponašanje ..žao mi ga ..

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Nagla promjena u ponašanju kod trogodisnjaka
20.7.2012 1:16:45   
EESE
da..pokušaću da ga odvratim od te priče sa sekom ..stalno mu je spominjem možda malo i ja pretjerujem sa pitanjima .. ta djeca nežive blizu nas dođu godišnje kod nas malo u posjetu ..
imamo mi svoje rituale tokom dana , šetamo ,družimo se sa djecom idemo na kolače
mali voli mikser pa sam mu jedan pokvareni i poklonila i on tako pravi kolačiće i
skupa pravimo svašta od papira ..danas smo baš pravili srca od papira na koje smo
potpisali imena svih onik koji nama dođu u posjetu..zalijepili smo ih na zid iznad krevetića
aktivni smi da mu se vrati osmijeh na lice ..trudimo se ono baš baš ..al me nervira situacija kad dođe
neko nama u goste sad poslije svega toga i on odjedamput počne plakati i tjerati goste iz kuće
jasno im kaže " vi imate sojuu kucuu i idi kucii " prije je jedva čekao da neko dođe
zatrpa ga igračkama pjeva broji ..a sad samo sjedne u ćošak posmatra okice pune suza
onda izleti pred gosta samo tako i kaže idi kući i počne plakati ..haus ..toliko strepim da nam neko dođe
znam prisješće nam to ..nadam se ...izmorena sam user posted image user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Nagla promjena u ponašanju kod trogodisnjaka
20.7.2012 13:19:30   
idana_85
I meni je to jako cudno,ne bi valjda jedan sudar glavicama to izazvao. Mozda je majka te curice burno reagovala pa ga prepala,a mozda su ga stvarno maltretirali. Pokusaj kroz igracke s njim pricati, uzmi ti jednog medu on drugog pa neka medo medu pita...meni to s R cesto upali i sve mi izbrblja

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu EESE)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Nagla promjena u ponašanju kod trogodisnjaka
20.7.2012 13:48:07   
Nunny
M

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Nagla promjena u ponašanju kod trogodisnjaka
20.7.2012 14:11:33   
EESE
evo danas pravimo lutkarsku prerstavu u kojoj su glavne uloge upravo ta djeca i moj sin ..sam je počeo sa pitanjima ..zašto si plakala , hoćemo li se pomiriti ..i tako se i pomiriše user posted image danas je drugačiji mnogo ..igra pleše ..pravli smo i jedan autić od papira u kom je on lijepio svoje prijatelje i sad ih voza i izvodi ih na kolače ..ono ..znam da se prepao , bila je to jaka promjena za njega ..ipak mi imamo jednu divnu porodičnu atmosveru i sva ta halabuka mu definitivno nije prijala ..on je stalno sa djecom stalno ga izvodim ali oni su bili jakoo nemirni i puno su se derali da je i meni sva ta situacija išla na živce user posted image al evo upravo dok ovo pišem neko nam je zvonio na vrata ..potrčao je ka vratima ,a onda se naglo vratio u dnevni boravakuser posted image i sakrio se ispod stola i opet je počeo sa onim "šššššššššššš"..zamalo opet suze .. bila je to neka teta nešto prodavala ..kad je sazno da nama niko neće svraćati opet je usto i počeo da pleše ko lud ..nadam se uz mnogo truda biće bolje ...nadam se par danas nije počeo od samog jutrauser posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Nagla promjena u ponašanju kod trogodisnjaka
20.7.2012 16:23:00   
Vinetu
Meni je palo na um da ga je možda tvoja rodica naružila dok si ti bila odsutna, dakle nisi bila tu u tom trenu da ga zaštitiš i da mu je to teško palo... hem mu uzurpirali teritorij, hem ga naružila (možda).
a bih ti savjetovala da odeš do psihiloga... ima divnih dječijih psihologa koji mogu "pročitati" dijete čak i bolje od vlastitih roditelja, a mogu ti dati i koji savjet, pored ovih divnih savjeta koje su ti RR ženice već dale.

(odgovor članu EESE)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Nagla promjena u ponašanju kod trogodisnjaka
20.7.2012 17:04:22   
EESE
zahvalna sam vam mnogo na savjetima..danas je malo bolja situacija ,puno bolja ..ide na bolje ukoliko se ovo nastavi ovako nadam se da ćemo uspješno prebrodii ovu krizicu ..danas sam sretnija kad vidim da je i on sretniji :) ukoliko se iznova počne tako ponašati svaki put kad nam neko dođe naravno da ću posjetiti psihologa sve za svoje malo pileuser posted image

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Nagla promjena u ponašanju kod trogodisnjaka
20.7.2012 20:11:20   
škorpija
EESE drago mi je da je bolje, moguće da ga je rocia naružila, pitaj je, neka ti iskreno kaže, ipak je dječija psiha u pitanju, nema potrebe da se krije

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu EESE)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Nagla promjena u ponašanju kod trogodisnjaka
21.7.2012 0:19:39   
Medić*
IZVORNA PORUKA: EESE

zahvalna sam vam mnogo na savjetima..danas je malo bolja situacija ,puno bolja ..ide na bolje ukoliko se ovo nastavi ovako nadam se da ćemo uspješno prebrodii ovu krizicu ..danas sam sretnija kad vidim da je i on sretniji :) ukoliko se iznova počne tako ponašati svaki put kad nam neko dođe naravno da ću posjetiti psihologa sve za svoje malo pileuser posted image


Draga vidim da je djecaku danas bolje. Drago mi je. Nemoj se zabrinjavati previse, proci ce sigurno, samo fino sa snjim i stalozeno.

Vezano za goste. S obzirom da znas kako on sada reaguje na dolazak gostiju, budi pribrana u smirena, ne dozvoli da budes uznemirena ako znas da ce ti neko doci i znas kako ce se on ponasati. Pokusaj da ne budes nervozna, jer ce dijete to osjetiti. Govorim ti iz iskustva. Moj djecak nikako nije volio jedan bracni par, jako su bucni i stalno ga nest gnjave, ljupkaju, dzaba vole ga. On to ne trpi, cim bi oni na vrata ili mi kod njih osjetila bih njegovu nervozu, a i ja sam bila nervozna jer sam znala da nece mira bitI.

Nikako nije volio ici kod njih. Slabo smo i isli. Vremenom rijesih da promijenim taktiku. Pocela sam cesce ici, u pocetku je bilo suza, kasnije sve manje. Naucio se da mu dolaze, sada ih sa radoscu ocekuje iako ga gnjave. Shvata to kao igru.

Moj bi ti savjet bio, pokusavaj da vas se sto cesce dolazi, da idete nekome u kucnu posjetu, kako bi se navikao i kako bi te barijere sto bolje savlado. Bit ce u pocetku negodovanja i bjezanja ali polako i na fin nacin, moze se pridobiti. Nemoj dozvoliti da vam se ne dolazi, er ce se on navici da budeete sami, da mu prija tisina i samoca. Znam da je to mozda izgleda tesko, ali ce se on takvim suocavanjem sa gostima brze opustiti vjeruj mi, ali preuvjet je da se ti ne nerviras i ne mislis da ce on to tesko podnjeti. Svaki put bit ce lakse. Te zato nastoj sto cescu komunikaciju sa ljudima iz okoline, kod vas i kod drugih.

< Poruku je uredio medic slatki -- 21.7.2012 0:25:45 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu EESE)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Nagla promjena u ponašanju kod trogodisnjaka
22.7.2012 22:55:31   
EESE
Medić slatki
zahvalna do neba za vaše savjete ..ovako..trudili smo se svim silama da mu izmamimo osmjeh na lice i da više nebude tužan ,vodili smo ga u prirodu ,pecali smo ,organizovala sam druženja sa djecom u jednom prelijepom parku namjenjenom samo za djecu ..svaki put kad bi mu kupili neku igračku nagovjestili bi mu da je to dobio zato jer sluša ..muž je uzeo odmor da bi u tome skupa sudjelovali ..međutim sva ta pažnja i staloženost prema njemu dovela je do nove situacije , čini mi se da bi to slobodno mogla nazvati do razmaženosti ,sad plače za najmanju sitnicu ..ako se pogrešno naslonim na kauč plače ..plače za najmanju sitnicu ..baš je skoro tražio crtić na kompu ali je to tražio plačljavim glasom ,rekla sam mu da nije problem i da će ga gledati ako mi lijepo kaže ..međutim on je baš počeo da plače i jednostavno mi je pukao film uzela sam prutić i rekla sad nećeš nikako ..protiv batina sam naravno ,uvijek sam za dogovor i priču ali prešao je svaku mjeru ,tačno vidim da prelazi sve granice razmaženosti ,malo sam ga prepala prutićem i poslala u sobu jer nesluša (na spavanje ) sutradan ista stvar , samo što je ustao opet ista stvar ..fino sam sjela do njega i rekla mu ako me nebude slušao doćiće čika policajac i odvešće ga ..otad nagla promjena evo danas nije nikako plako sve ok ..stalno mu sad provlačim kroz uši kako policajci nevole djecu koja neslušaju , a one koje slušaju vole i kupuju im poklone user posted image neznam izgleda da pali ...vidjeću odma se smiri i više neplače nego mi lijepo kaže šta hoće i stalno mi ponavlja -ja te slusamm sad ) a da .. ijoš jedna promjena koju sam primjetila kod njega je da malo bježi od djece što nije bio slučaj..sad kad vidi nekog da prilazi npr za tobogan brže boljeuser posted image pa ga ja onda lagano uzzmem za ručicu i vodim od djeteta do djeteta i sa njima ga upoznajem djelimo im bombone ...trudimo se valjda će biti bolje ..nadam see uskoro ćemo i d mora pa možda mu baš to bude godilo ...hvala vam svima na savjetima joj jednom ,hvala od srca !

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *