|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bronhitis kod djece
11.4.2012 10:45:29   
budućamama
Znam da tema bronhitis kod beba već postoji, pa sam zato otvorila novu temu za malo veće "bebe".
Moja djevojčica od navršene godine povremeno ima problema s bronhitisom. Najgore stanje je bilo prošlog ljeta kada je primila 5 inekcija i 12 inhalacija u sred augusta user posted image . Sada joj se desi da čim ima šlajma, zaglavimo na inhalacijima.
Koliko sam čitala, stvar je u imunitetu jer svaka upala grla i sl može prouzrokovati bronhitis, kao i alergije.
Počela sam joj davati med s propolisom, acerolu i trista dodatnih čuda i stanje se popravilo,ali se ipak desi, kao sada, da opet moramo na inhalacije. Sada su joj 2,5 godine.
Razmišljala sam da je odvedem specijalisti pulmologu da vidim šta i kako dalje i koliko se efektivno može prevenirati bronhitis?
Kakva su vaša iskustva?

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Bronhitis kod djece
11.4.2012 20:23:34   
nanika
Moj maleni ima problema sa opstruktivnim bronhitisom. Ja ti preporucujem da joj kupis prepelicja jaja i da joj dajes dva ujutro prije jela. Od kako ih pije on je drugo dijete.

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Bronhitis kod djece
12.4.2012 8:35:37   
budućamama
Čula sam za prepeličja jaja i skroz sam zaboravila na touser posted image
Kako ih pripremaš? Gdje ih kupuješ?
Viđala sam u Mercatoru da ih ima, a po oglasima se nešto ne usuđujem kupovati.
Kakva su tvoja iskustva?

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Bronhitis kod djece
12.4.2012 9:22:05   
henna ze
i ja dajem svojoj curici..evo danas peta školjka će stići...
umutim dvoje jaja sa malo mlijeka otprilike jedan fildžan i jednu kašičicu šećera...to mutim štapnim mikserom kratko..stvori se pjena..ona bez problema pije...dobro je za imunitet..samo pazite ako bi djeca počela uzimati antibiotike..odmah prestati...jer na njima ( kao i na ostalim jajima ) kandida buja...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Bronhitis kod djece
12.4.2012 9:37:01   
MAMA MA
Od svih preparata za jacanje imuniteta za djecu ja najtoplije preporučujem "KINDERVITAL"-Salus(njemački proizvod,neznam ima li ga u svim apotekama)....to je isti proizvođač poznatog sirupa za kasalj "Alpenkraft"...moj sin je do godinu i 8 mjeseciimao problema sa stalnim prehladama,slajmom,skoro i bronhitis da fasujemo,i uopste bio je kao paucak nekako slabasan sav...popio je jednu bocu KINDERVITAL-a za mjesec jos jednu...sad su mu skoro tri godine(u maju aBd)...nije imao temperaturu(znaci nikakvu upalu vec godinu i po)ono bude tu i tamo po koji dan mu nosic curi ako se malo prehladi ali upale nikakve nema...znaci moje iskustvo govori KINDERVITAL za svu djecu...user posted image

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Bronhitis kod djece
12.4.2012 9:38:53   
Malenaoduvijek
mama ma a gdje si ga kupovala

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Bronhitis kod djece
12.4.2012 9:40:55   
MAMA MA
Apoteka "Hrasno"..nisam sigurna ima li ga u svim apotekama..kosta oko 18 maraka

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Bronhitis kod djece
12.4.2012 9:42:08   
Malenaoduvijek
privatna ili apoteke sarajevo

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Bronhitis kod djece
12.4.2012 9:50:31   
MAMA MA
Privatna je apoteka,kod robota u hrasnom....preko puta Zmaja(muz ga je kupio pa dok mi objasniuser posted image )..

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Bronhitis kod djece
12.4.2012 9:52:00   
Malenaoduvijek
e super hvala ti,gledala sam sastav dobro mi izgleda sa kalcijem a tata mi je dole pa te zato pitam,hvala user posted image

imas pp

< Poruku je uredio MALA1994 -- 12.4.2012 9:53:20 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Bronhitis kod djece
12.4.2012 9:58:36   
MAMA MA
user posted image
Ma super stvarka...samo to sam mu dala za imunitet od kako se rodio...Ali stvarno je ohrabrujuca cinjenica da je citavu zimu prosao bez ijedne upale grla....jednom mu je nos curio u januaru pet dana ali temperaturu nije imao....a da ne govorim
kako mu je uticao na poboljšanje apetita....

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Bronhitis kod djece
12.4.2012 10:00:48   
Nina_Lana
U apotekama imas balzam za djecu od Dr. Theissa...namazes dijete, a mozes i u prokuhanu vrelu vodu staviti jednu kasikicu da se otopi i time inhalirat dijete...provjereno pomaze...

_____________________________

Mamina princeza 01.10.2008.
Mamin princ 25.12.2011.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Bronhitis kod djece
12.4.2012 10:25:15   
budućamama
hvala vam puno na savjetima, svaki je dobro došao. Pokušaćemo primjeniti i ovo i nadam se najboljem.

Niko mi nije napisao da li je dlaje dijete vodio kod specijaliste? Šta se tamo može očekivati? Htjela sam uzeti uputnicu pa da vidim i možda koji je dr. najbolji za Kanton Sarajevo. Hvala unaprijed user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Nina_Lana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Bronhitis kod djece
12.4.2012 10:31:32   
Malenaoduvijek
buducamama

sto se bronhitisa tice najbolja dr po meni i mom iskustvu je dr Saracevic koja je bila sef na pulmologiji na pedijatriji ali je otisla u penziju ali do nje mozes doci u ordinaciji suncokret i u solviti (slanoj sobi)

mi smo kod nje bili i sa mladjim i starijim sinom
a ko je sada dobar gore na ped to ti ne bih znala reci

< Poruku je uredio MALA1994 -- 12.4.2012 10:32:06 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Bronhitis kod djece
12.4.2012 10:51:53   
budućamama
Hvala puno za info o dr. Pokušaću pronaći broj telefona ili ako ti imaš bila bih zahvalna.
Jednostavno želim da sebi olakšam savjest i da znam da sam sve pokušala da malenoj olakšam tegobe s bronhitisom.

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Bronhitis kod djece
12.4.2012 11:09:20   
Malenaoduvijek
033 266 266 ti je br tel.sretno user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Bronhitis kod djece
12.4.2012 11:39:20   
budućamama
user posted image
IZVORNA PORUKA: MALA1994

033 266 266 ti je br tel.sretno user posted image

user posted image user posted image hvala puno

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Bronhitis kod djece
20.8.2012 13:51:56   
daris
S obzirom da sam pokusala da poslusam svaki savjet a znam da ih i vi takodje imate mnogo zelim jos sa vama razgovarati.
Moj mali djecak ce ako Bog da ubrzo napuniti 3 godine.Zadnja godina nam je bila grozna bolje je ne spominjati.Prosle godine na ljeto je kasljao, imao temperaturu, streptokoku sve u tri cetiri mjeseca.Vodili smo ga kod doktora Lutve i dobio je svaki put Sumamed sirup za koji sam tek nedavno saznala da u stvari nesmije se dati vise od jednom u pola godine i to je ???Moj mali je popio tri puta sumamed u samo par mjeseci.Poslije toga ubrzo dijagnosticira mu isti doktor upalu pluca i mi zavrsimo na Pedijatriji 8 dana.To je bio oktobar.Nakon mjesec dana od izzlaska mali dobije bronhitis.Od tada znaci tacnije od oktorbra njegova istorija bolesti ide ovim redosljedom upala pluca,bronhitis,upala pluca,bronhitis,upala pluca bronhitis, i sad opet bronhitis .U samo 10 mjeseci.Svaka opstrukcija bronhitisa je prosla sa Urbazonom.Netrebam vam govoriti koliko mi je teska ova godina bila.Probala sve moguce narodne lijekove za koje sam cula ali izgleda pomaka nema.Radili smo alergo test.Kazu nije alergican.Ja neznam sta je! Sutra idem kod doktorice Civic zakazali smo termin...Imate li ikakav savjet bila bih vam mnogo zahvalna!


_____________________________

volim svog malog dečka!

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Bronhitis kod djece
20.8.2012 14:42:08   
henna ze
ako ikako možeš probaj ga odvesti na more..u promajnu eto najbliže..i rano s njim ujutro kraj mora...ma ustati u pet i nek on spava na plaži..da udiše ..zagnjuriti ga u more..moja svake godine ispovraća tonu šlajma na moru..

narodnih lijekova ima tona..bitno je prepoznati simptome prve i odmah reagovati..vrati se malo nazad pa pročitaj moje postove...

mi smo hvala bogu..puno puno bolje...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu daris)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Bronhitis kod djece
20.8.2012 15:17:55   
daris
Mi smo ove godine tri puta bili na moru.Kazem ti skoro sve smo probali.

_____________________________

volim svog malog dečka!

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Bronhitis kod djece
20.8.2012 15:38:17   
niki83
Mi smo jutros imali priliku upoznati malog djecaka (10 mjeseci mu) koji se vec 4 mjeseca bori sa bronhitisom user posted image Dijete kaslje, jedva dise, ljudi od doktora, kazu opet injekcije, plus nekakvi jadni neuki, pa niti sta znaju niti probavaju, joj srce mi se steglouser posted image
Jos mu vidim na nogicama dematitis, onako bas u paketu, kaze mazem mu neku kremu (Advantan poslije se sjeti imena), vec je dvije potrosiouser posted image . Dala sam im naseg mehlema, pa da barem zalijeci dermatitis, a za bronhitis sam samo rekla da smo mi kod upale pluca u maju koristili domaci puter i med, caj od zove i majcine dusice, i na kraju svak jutro kozije mlijeko na taste.. Ne znam da li beba od 10 mj. smije piti kozije mlijeko, onako po malu kolicinu..user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu daris)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Bronhitis kod djece
20.8.2012 16:06:42   
daris
iskreno receno neznam za bebe i za kozje mlijeko.Ja svom malom takodje dajem svako jutro kozje mlijeko jeste da nije domace vec ono iz tetrapaka ali eto trudimo se nekako.
Dusa draga mogu zamisliti kako je toj mami s obzirom na tako malu bebu.Moj djecak ima tri godine ali ipak se tesko nosimo s timuser posted image

_____________________________

volim svog malog dečka!

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Bronhitis kod djece
20.8.2012 16:41:06   
mamina princeza
ako pije kravlje ili bar koristi u hrani ja bih pokusala s kozijim. jeste mali al eto ..

mojakcerka je pocela ponekad piti kozije sa nekih 15 mjeseci a u nazad 3-4 mjeseca pije svaki dandomace kozije mlijeko koje je nama jedino pomoglo kod kaslja koji je trajao 3 mjeseca bez prestanka a dr mu nisu mogli naci uzrok ( nije bio ni bronhitis ni alergija). zato ja sada vjerujem u to kozije mada prije nisam..
moji poznanici imaju bebu i manju koja imaprobleme s plucima pa su ukljucivakli pomalo kozije.


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu daris)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Bronhitis kod djece
20.8.2012 17:01:00   
niki83
Eto mozda bi i moglo, samo treba biti ustrajan zaista, i ako je ikako moguce naci bas domace mlijeko.
Mi cemo opet u septembru onako preventivno uzimati ga na taste, ne moze skoditi, a moja N ne primjecuje neku razliku, nasrecu user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Bronhitis kod djece
20.8.2012 17:23:54   
Emica_sa
Kozije mlijeko se ne preporucuje djeci ispod 2 godine,ako se vec pije onda se treba razbalaziti sa vodom,drugacijeg je sastava od kravljeg i moze opteretiti nezrele bubrege.Sadrzi manje natrijuma,a vise kalijuma i hlorida.Manji je sadrzaj zeljeza i vitamina D,pa mala djeca koja piju kravlje mlijeko obole od jedne vrste anemije koja se zove megaloblastna anemija.Uvijek ga treba dobro prokuhati zbog bruceloze i ostalih bakterija.Uglavnom oprez i ne velike kolicine,a mala djeca ne bi smijela nikakouser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *