|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Obim glave????
12.6.2009 13:04:41   
edijevamama
CAo kako se kod mog Edija sa 6 mjeseci zavtvorila fontanela moramo da pazimo kako glava raste. trenutno sa 17  mj. ima obim glave 48, nesto. Moze li mi neka reci koliko bi trebala i koliko je kod vase djece u ovom uzrastu obim glave bio ili gdje bi ja to mogla naci, trazila sam mali po netu ali samo nalazim za bebe do 1 god a poslije nista.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Obim glave????
12.6.2009 14:45:31   
edijevamama
niko nezna?

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Obim glave????
12.6.2009 14:48:36   
Chuchi
mislim da ti tu nije bitan samo obim nego i oblik glave. moze obim biti isti kod djeteta sa 17 i 20 i nesto mj.
ali ako je glava duguljasta imaju istu zapreminu, a to je bitno...

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Obim glave????
12.6.2009 15:12:26   
edijevamama
NEKONTAM TE KAKO DUGULJASTA?

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Obim glave????
12.6.2009 15:18:48   
mišur
Ja ti stvarno ne znam te parametre po uzrastu, ali Luka je na pregledu sa nepunih 13 mjeseci imao obim glave 50 cm...
Znam da je dr prokomentarisala da je mali glavonjauser posted image user posted image

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Obim glave????
14.6.2009 21:11:30   
dana3
evo gledam u knjizicu od mog sina i sad  8 mjeseci obim glave bi trebao biti izmedju 45 i 47 cm.

kod tvog sina je 48 i to lezi u liniji normale jer lijepo pisu odstupanja od bebe do bebe +-2 cm.
mozda kasnim sa odgovorom ali sad sam tek vidjela ovu temu.i jos da ti kazem ako je dijete straije evo sve do 6 godine imam ovde i nece valjda biti obim 60 haha,evo moja je 53.znaci nema sikiracije sve je ok.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Obim glave????
14.6.2009 21:48:18   
veeseelaa
dana3 haj kad već imaš tu knjižicu o obimu glave napiši nam ko kad koliko
jel ti mrsko?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Obim glave????
15.6.2009 9:05:04   
edijevamama
e hvala ti, znaci trenutno je ok.
joj brinem se pomalo i neznam dokad bi se trebao taj rast pratit, ma ovi doktori  nista ne govore. Sad na vakcini nije ga ni izvago, ma joj nista osim sto mu je grlo pogledao i onda je muz pito da mu glavicu izmjeri i to je to, ma sve moras sam trazit.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Obim glave????
16.6.2009 18:58:59   
dana3
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

dana3 haj kad već imaš tu knjižicu o obimu glave napiši nam ko kad koliko
jel ti mrsko?





nije mrsko draga samo da nadjem malo vise vremena od ovogog keljonje samo se dernja po citave dane.MM na ignore stavio ni da cuje za njega.åpokusala sam da kopiram ali nije islo pa cu napisati cim stignem

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Obim glave????
16.6.2009 19:39:52   
dana3
mislila sam odspavati sa svojim cvrkutom ali evo napisacu ovu tabelicu:

od rodjenja pa do treceg mjeseca obim glave je 35 cm sa odstupanjima+-2
4-5 mjeseci=38-43
6-7mj=44-47
7-24 mj(ovde je duzi period jer kad beba navrsi 6 mjeseci pocinje i usporeni rast.po sedmici dobije oko 110 gr a naraste oko 1,5 cm pa tako i obim glave ne raste znatno puno)=47-50 cm

eto to su otpilike standarne mjere i napominjem da 95% djece raste sa +-2 cm odstupanja


sa 6 mjeseci moj sin je vagao 8680 gr,bio dug 67,3 cm a obim glave 42,1 cm  i raste sa +-2 odstuoanjem

< Poruku je uredio dana3 -- 16.6.2009 19:40:58 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Obim glave????
16.6.2009 19:43:20   
dana3
IZVORNA PORUKA: Chuchi

mislim da ti tu nije bitan samo obim nego i oblik glave. moze obim biti isti kod djeteta sa 17 i 20 i nesto mj.
ali ako je glava duguljasta imaju istu zapreminu, a to je bitno...







ovo je isto tacno.nekim bebama glava se duzi a ne raste u sirinu tako d ai to ide u ova odstupanja o kojima govorim a kad budem isla na ponovnu kontrolu pitacu za fontanelu.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Obim glave????
16.6.2009 19:51:23   
veeseelaa
user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Obim glave????
27.6.2010 9:42:55   
Emano
drage moje
moj sincic je juce napunio 6 mjeseci i ima obim glave 47,2 cm
s 3,5 mjeseca su sumnjali da ima hidrocefalus jer mu se obim glve povecao za 2,5 cm u 5 sedmica nakon niza nalaya snimanja i ne znam ni ja cega svega su ustvari utvrdili da nema klinicki znakova hidrocefalusa  radili su ct mozga i glave i mr i ne znam ni ja sta sve i onda su mi rekli da mu mjerimo obim glave jednom sedmicno....
eh sad njemu sedmicno obim glave se poveca za otprilike 2-3 mm i ja nemam pojma jel to normalno i koga god pitam kazu mi to je induvidualno i milion nekakvih medicinskih pojmova koriste od kojih ja veze nemam....inace moj bebac je napredna beba....jel li iko imao ovakav ili slican slucaj ili ima li neko neki savjet ili slicno hvala vam

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Obim glave????
27.6.2010 9:56:39   
acudesa
IZVORNA PORUKA: dana3

mislila sam odspavati sa svojim cvrkutom ali evo napisacu ovu tabelicu:

od rodjenja pa do treceg mjeseca obim glave je 35 cm sa odstupanjima+-2
4-5 mjeseci=38-43
6-7mj=44-47
7-24 mj(ovde je duzi period jer kad beba navrsi ' mjeseci pocinje i usporeni rast.po sedmici dobije oko 110 gr a naraste oko 1,5 cm pa tako i obim glave ne raste znatno puno)=47-50 cm

eto to su otpilike standarne mjere i napominjem da 95% djece raste sa +-2 cm odstupanja



evo danin post, po kome je to sve ok...
nadam se da će sve bitu uredu, možda si trebala još nekom pedijatru otići, da se džaba ne prepadaš ako je sve kako treba

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *