|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Moja djeca stalno traze da jedu
21.11.2011 17:59:47   
Esmica
Da otvorim i drugu temu,s drugim problemom.
Imam troje djece,sve troje gotovo isti po pitanju hrane,a najmanja je najgora.
Vazda cujem roditelje kako se zale djeca nece da jedu,medjutim kod mene obrnuto.
Ispocetka  nam nije smetalo,nek jedu.Medjutim,sad smo se ja i muz pretvorili samo u kuhanje,pripremanje,obmanjivanje da sacekaju...
Jutro nam uvijek pocne tako sto se najmanja probudi prva,udje u kuhinju,i uzme hljeb,i rovi.Svu sredinu pojede.
Onda mi to usisavamo sto je uneredila,ostali se bude,prvo govore hocu da jedem.I napravimo dorucak.Jedu.Za 2 sata opet gladni.
Bas se masaAllah fino najedu,al cim jedno zatrazi,odmah svi.
Ja ima nikad nisam davala salame,pastete,vec uvijek dosta povrca,za dorucak jaja,sirne namaze,sir...
Kod njih nema izbora,jedu sve kalje,paprike,grah,bas sve.Nisu debeli,najmanja je bucmasta.
Stid nas nekome otici,jedemo,krenemo,cim dodjemo,oni traze da jedu.
Nane vazda ruze kako djecu izgladnjujemo,a ne znaju da su oni takvi,vazda ce jesti.
Ne jedu isto slatkise,vrlo rijetko,al jedu dosta voca.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
21.11.2011 18:04:17   
teacher75
suti, budi sretna i kucaj u drvo da ne ureknes!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
21.11.2011 18:05:37   
bebacha
ocito su aktivni i jednostavno treba im to.ako nisu debeli,ne jedu budalastine budi sretna

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
21.11.2011 18:07:45   
koka i po
user posted image user posted image user posted image
izvini moradoh se nasmijati iako tebi mozda nije smijesno.
i moja djeca stalno jedu..pogotovo ovaj veliki ...kaze frizider mu je najbolji prijateljuser posted image .
sad ozbiljno user posted image
imaju li tvoja djeca odredjene obroke i uzine?
koliko kolicinski pojedu?
mislim da bi trebala odrediti vrijeme obroka i medjuobroka.a izmedju toga zakljucaj frizider.
djecija navika je da sladje jedu u tudjoj kuci i to je simpaticno i nemoj da te brine.ako pak smatras da se isto ponasanje ponavlja vise puta i predstavlja problem otvoreno razgovaraj sa njima.
mozda bi dobro bilo da im uradis nalaze krvi i stolice.crijevni paraziti iliti gliste mogu biti uzrok stalne gladi.

< Poruku je uredio koka i po -- 21.11.2011 18:08:15 >


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
21.11.2011 18:09:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebacha

ocito su aktivni i jednostavno treba im to.ako nisu debeli,ne jedu budalastine budi sretna
potpis

A probaj im reci ko mama moje kume...uzmi vode...mozda si zednauser posted image

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
21.11.2011 18:15:27   
Esmica
Jedna moja prijateljica doktorica kad ih je vidjela (dok je ona bila jeli su tri puta) da im obavezno provjerim stolicu,al ja sam to smetnula,zaboravila.
Moracu to odraditi.
Oni doruckuju bas obilno.Spremim ih,odemo u obdaniste,tamo im kupim sendvic (traze) i opet pojedu.Dodju kuci oko 1 sat.Rucaju svako po tanjir,zavisi sta je.Pojedu onoliko koliko ja mogu da pojedem.Prodju 2 do 3 sata,opet dolaze.Mama ja sam gladan,I ja.I ja.
I onda mi odugovlacimo,sacekaj dok napravimo,tamo vamo...Pa im damo po bananu,pa grozdjice.Pa napokon docekaju veceru.Al svo vrijeme su trazili svako malo da jedu.
Takav nam je svaki dan.
Nemam kljuca da zakljucam kuhinju,a tacno bih morala,al opet nista postici necu,ova najmanja vristi,dere se,samo daj jedem,daj jedem.
Kad neko dodje,vidi,fakat pomisli ovi ne daju ovoj djeci nista da jedu.Tako moja djeca izgledaju i ponasaju se.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
21.11.2011 18:16:40   
Esmica
Kaze muz hajmo da snimamo nase postavljanje rucka.Da vidite njihove radosti kad se sofra postavlja.
Allahami ko da si doveo onu djecu iz Etiopije,nisu danima jeli,pa se obraduju,e tako ovi moji.

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
21.11.2011 18:21:12   
Esmica
KAd neko dolazi,ili gosti,ili ja ili muz,oni trce,jesi nam kupio da jedemo,sta si donio?
A kad se igraju,cujemo ih,pricaju igraju se jedno kao pravi rucak,pa nabrajaju sta vole da jedu,pa to kao prave,pa se okupe,pa jedu.Sve u igri.Dakle i igra im je u tom fazonu.
Mada nije uvijek,oni su zivahni,skacu,trce,igraju se svega,al cesto zna tema igre biti jelo,hrana...

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
21.11.2011 18:24:28   
bebbe RR
Ma, super je da imaju apetit i da su naučeni zdravo jesti.
Uobročite ih. 3 obroka i ddvije užine. I eto ti riješenja.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
21.11.2011 18:27:40   
bananica
IZVORNA PORUKA: Esmica

Kaze muz hajmo da snimamo nase postavljanje rucka.Da vidite njihove radosti kad se sofra postavlja.
Allahami ko da si doveo onu djecu iz Etiopije,nisu danima jeli,pa se obraduju,e tako ovi moji.



user posted image user posted image slatki su



(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
21.11.2011 18:28:37   
palachinken
Esmice, znam ja da tebi nije do smijeha, ali ovo sto opisuješ meni je preslatko, bas sam se ismijala user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
21.11.2011 18:38:25   
Anoniman
Po meni ovo je super ,samo nek se zna kad se jede mislim dorucak,rucak,vecera,uzine ,da djeca  znaju sta znaci biti sit..Zdrava hrana i aktivnosti..Kucni u drvo evo kucnula i ja...
 
Kazes da nisu debeli ?Kad kazem debeli mislim na morbidnost?Jos bolje,ne treba da se sikiras uopste???

(odgovor članu palachinken)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
21.11.2011 19:51:12   
Anoniman
user posted image ja njih sad zamišljam te se ismija, baš mi to simpatično... ali da ti je lako nijeuser posted image .

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
21.11.2011 19:55:01   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Breskva

user posted image ja njih sad zamišljam te se ismija, baš mi to simpatično... ali da ti je lako nijeuser posted image .



hahahaha i ja isto posla da napisem user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
21.11.2011 19:57:39   
teacher75
lakse (isplatnije) ih obuci nego nahranitiuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
21.11.2011 20:14:57   
R&T@
Zeno moja, ja te potpuno razumijem...

Meni, koja jede samo sto mora i kad mora, Bog dao takvu djecu...

Starija uopste ne bira, manja ponekad... prosto me sramota... i opsjednuta sam time da ce biti male-debele...user posted image


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
21.11.2011 20:31:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Breskva

user posted image ja njih sad zamišljam te se ismija, baš mi to simpatično... ali da ti je lako nijeuser posted image .
user posted image user posted image i ja vako mislim hehehe ....
Al znam da kod moje rodice ljetos kad dodju djeca  3 ih ima , znaci samo jedu mama ih moja cuvala ova mala user posted image ima 3 god samo gleda sta ce strpat u usta 24 sata na dan radeuser posted image tako jednom uzela sa stola paradajz bio nasjecan a ona jela smoki pa ce taj smoki umociti u paradajz i jede user posted image
Dodje do moje mame, kad ce joj ono umiljato strina imas li ti sta da Ema jede, Ema je puno gladna i zabe joj po stomaku skacuuser posted image sve dok ne jede hahahha
Al su simpaticni i slatki pogotovo ona :)

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
21.11.2011 21:21:59   
veeseelaa
meni ovo nije jasno user posted image pa kako stalno jedu, ja bi otišla kod dr-a
mogu misliti kako ti je neugodno kad negdje odete
ipak ja volim sve umjereno, ne valja ni kad puno jedu a ni kad malo jedu
Savjet izuzev posjetite dr-a nikakav drugi ne bi imala za dati
Jel idu oni u vrtić? šta kažu tete? jel se ibrete? ne vjerujem da tamo tako jedu
Pa radiš li t išta izuzev što kuhaš?
imali bi oni meni 3 umjerena obroka, užinu i koju voćku i vozdra
Vremenom bi naučili al sve dok im vi dajete hranu kad god zatraže belaj će vam biti



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   [Obrisana poruka]
21.11.2011 21:26:05   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
21.11.2011 21:30:22   
Mjeseceva Pratilja

IZVORNA PORUKA: Esmica

KAd neko dolazi,ili gosti,ili ja ili muz,oni trce,jesi nam kupio da jedemo,sta si donio?
A kad se igraju,cujemo ih,pricaju igraju se jedno kao pravi rucak,pa nabrajaju sta vole da jedu,pa to kao prave,pa se okupe,pa jedu.Sve u igri.Dakle i igra im je u tom fazonu.
Mada nije uvijek,oni su zivahni,skacu,trce,igraju se svega,al cesto zna tema igre biti jelo,hrana...



user posted image
Uci ih polagahno kada je vrijeme dorucku, rucku i vceri, i ubaci dvije uzine.
Meni su simpa. user posted image user posted image
Sto dadada kaze, pitaj da nisu zedni..

Da li mozda primjecujes agresivnost, nocne more kod djece..Pitaj u vrticu kako se ponasaju, da li se svadaju, ruzi li ih ko..
Katkad bijeg iz stvarnosti moze biti bijeg u hranu. Ne bih da te plasim. Sve se da rjesiti..Samo malo baci oko na njihovo ponasanje i bice ok aBd..Uz tebe smo.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
21.11.2011 21:31:24   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Esmica

Kaze muz hajmo da snimamo nase postavljanje rucka.Da vidite njihove radosti kad se sofra postavlja.
Allahami ko da si doveo onu djecu iz Etiopije,nisu danima jeli,pa se obraduju,e tako ovi moji.



user posted image user posted image user posted image ovo mi je post godine,simpaticno

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
21.11.2011 21:31:36   
veeseelaa
izgleda da ja ne gledam stvari kao vi, ne znam šta je tu dobro? djeca stalno jedu i jedu, i traže i traže... mislim ne kontam... ženi treba rješenje, to je njoj problem a i meni bi bio
nećemo sad ići u krajnosti u krajnost u smislu da ne jedu nikako pa šta bi onda...
ni jedno ni drugo nije ok
Al sad zamišljam moju Ajšu da stalno jede i jede i tako u vrtiću izdvojena od sve djece , stalno traži i svi je ismijavaju, osobito ako djeca tako nastave i kad krenu u školu user posted image

Mislim da tu treba odrediti kad se i koliko jede i vozdra, nema dodavanja izmedju, vrlo brzo će se naviknuti

Inače se uvijek ibretim kad neko stalno jede il priča o hrani user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
21.11.2011 21:34:41   
salmy
IZVORNA PORUKA: Esmica

Da otvorim i drugu temu,s drugim problemom.
Imam troje djece,sve troje gotovo isti po pitanju hrane,a najmanja je najgora.
Vazda cujem roditelje kako se zale djeca nece da jedu,medjutim kod mene obrnuto.
Ispocetka  nam nije smetalo,nek jedu.Medjutim,sad smo se ja i muz pretvorili samo u kuhanje,pripremanje,obmanjivanje da sacekaju...
Jutro nam uvijek pocne tako sto se najmanja probudi prva,udje u kuhinju,i uzme hljeb,i rovi.Svu sredinu pojede.
Onda mi to usisavamo sto je uneredila,ostali se bude,prvo govore hocu da jedem.I napravimo dorucak.Jedu.Za 2 sata opet gladni.
Bas se masaAllah fino najedu,al cim jedno zatrazi,odmah svi.
Ja ima nikad nisam davala salame,pastete,vec uvijek dosta povrca,za dorucak jaja,sirne namaze,sir...
Kod njih nema izbora,jedu sve kalje,paprike,grah,bas sve.Nisu debeli,najmanja je bucmasta.
Stid nas nekome otici,jedemo,krenemo,cim dodjemo,oni traze da jedu.
Nane vazda ruze kako djecu izgladnjujemo,a ne znaju da su oni takvi,vazda ce jesti.
Ne jedu isto slatkise,vrlo rijetko,al jedu dosta voca.

Duse slatke,sad bih ih izgrlila kako su slatki
A najmanju zamisljam kako "rovi" hljeb,neka jedu masallahuser posted image user posted image user posted image user posted image
A mozda ih povrce sapere pa brzo ogladne? ja svom momku dajem za dorucak salamu,jaja,virsle,eurokrem...i bas se najede,mozda ga to drzi,ne znam evo sad pricam sa mm da pocnemo i mi sa povrcem.U pravu si draga totalno  

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
21.11.2011 22:39:30   
treciputmama
meni bi bilo drago da moji bar jednu sedmicu jedu ko insani.....user posted image , ja spremam s ljubavlju bas svasta, dekorisem ko u restoranu, sve sa ciljem da bolje jedu ...da bi na kraju samo izmeljali i naravno muz i ja pojedemo, jer "steta" je bacit...hahhaha

_____________________________

10.10.2005. rodila se moja ljepotica- nasa prva sreca
07.07.2009. obradovani smo po drugi put- stigao je jedan momak....
18.07.2011. jos jedna ljepotica se pridruzila sretnoj porodici...

eto...jedna veeeeelika sretna porodica, hvala Allahu dz.s

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
22.11.2011 9:46:37   
Lejla Ka
Ako djeca nisu bolesna vjerovatno imaju brz metabolizam.

Vjerujem da ti je dosta kuhanja i spremanja, jer to zaista zahtjeva puno vremena i samo za glavne obroke, a kamo li svako malo.

Ne znam koji uzrast tvoje djece, koliko bi mogla razgovorom objasniti da ćeš sad biti zauzeta sa tim i tim i da ne očekuju obrok do užine koja će biti tad i tad. Ako su mali da to shvate vjerovatno ćeš se morati nekako organizovati drugačije.

Kod mene u porodici ima dječak sličnog apetita, ali majka ima još i kčer koja je sušta suprotnost pa ne zna bil se žalila za stalno hranjenje ili za letanje za ovom što neće da jede user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu treciputmama)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *