|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kucna apoteka
15.4.2010 18:33:03   
Anoniman
Sta treba imati u kuci od lijekova i sanitetskog materijala ?

...Andrej mi je pao...nista strasno, hvala bogu, samo mala posjekotina...ali u prvi mah nisam znala sta da mu stavim osim hladne obloge...nisam zeljela alkohol da jos vise ne place...a  ni rana nije rana nego ranica...medjutim to me navelo na razmisljanje sta i kako kada budu vece povrede...koji su noviteti..moji roditelji su koristili alkohol i flaster...e a sad sigurno ima bezbolnijih nacina dezinfekcije

Od lijekova imam samo panadol sirup i voltaren cepice

pisite da se opremimuser posted image
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kucna apoteka
15.4.2010 18:40:33   
Mya_81 RR
Ja za čišćenje rana koristim Betadine...piše da ga ne smiju koristit djeca ispod 6 mjeseci...a ne znam ima li nešto 'blaže'...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kucna apoteka
15.4.2010 18:43:57   
Husic10
Ja obavezno imam flastere, bebi puder, i Bactrine antibiotik u formi spreja...ocisti ranicu a ne ujeda ni samo malo kao alkohol user posted image .
Neznam ima li u Bosni , ali vjerojatno da ima nesto slicno... mani alkohol , samo istraumira djete i kasnije neda blizu kad se posjece user posted image

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kucna apoteka
15.4.2010 18:45:25   
škorpija
ima ona neka dezinfekcijska krema za rane, ali ne mogu se sjetiti kako se zove, uglavnom ona reklama što malac maže ogrebotinu na autu jer mu je prije topga mamam namazala ogrebotinu tom kremomuser posted image

ja u kućnoj apoteci pored navedeng panadol sirupa i čepića, imam i sterilne gaze, aquamaris kapi za nos, dr. theis mast za bronhitis i prehladu, prospan sirup, linex, humana elektrolit, sterilne šprice

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kucna apoteka
15.4.2010 18:50:18   
acudesa
ja imam prah da dezinfekciju rane (bilo koji radi malog), zavoje, sterilne gaze, vezelinske gaze (hvala Bogu, nisu mi još trebale), imam i joda, rivanola, ....
sirup za skidanje temp, čepiće..ne mogu da se sjetim više


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kucna apoteka
15.4.2010 18:51:05   
Anoniman
ja zapisujeuser posted image ...a skorpija...znam na koju kremu mislisuser posted image

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kucna apoteka
15.4.2010 20:04:01   
larina
imam sve za sve,cim nesto nestane doktor propise ili kupim-flastere,zavoje,gaze,jod kremu,puder,kreme razne(za lisajeve,za suhu kozu,za crvrnilo od pelena);sirup protiv temperature,raznih kasljeva,proljeva,cepice protiv povracanja-ma svasta nesto a + jos moja apoteka.i to sve nosim bilo gdje da podem na duzi period.jednom u bosni su mi djeca pocela povracati i jedva zaustavila povracanje u apoteci mi nista nisu htjeli dati da kupim,nevjeruju da su moja djeca i kazu vodi u bolnicu,a ja tamo nemam ni osiguranja jer tamo ne zivim.ovdje gdje zivim je skroz druga situacija mogu kupiti raznih lijekova u apoteci osim antibiotika a doktor me uvijek sam pita imam li rezervu kuci da mi da recept.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kucna apoteka
15.4.2010 21:12:43   
new mama
Kod mene ima svega paracetamol,dalsy,cepici,kapi raznorazne,sterilne gaze i zavoji,prospan sirup ,sirup za iskasljavanje,kreme raznorazne za ujed,za osip itduser posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kucna apoteka
16.4.2010 14:40:50   
emma.L
Sad ste me opomenule da nemam ništa za rane osim možda malo Jekoderma za opekotine od ne znam ni sama kada user posted image . Mi imamo Panadol Baby, Dalsy, Otol H kapi za uho, Reukap P, Aquamaris spray, Enterofuril sirup, Betrion mast (pojma nemam za šta, za ono za što je prepisana nije pomoglo). Definitivno moram kupiti koju kompresu i Rivanol i nešto za dezinfekciju. Do sada, srećom, nismo mali posjekotina ili otvorenih rana, ali sam se zamislila user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kucna apoteka
16.4.2010 14:56:14   
lely
Mi smo slabi sa kucnom apotekom user posted image

Imamo paracetamol sirup,herbifit sirup za umirenje kaslja,fenistil kapi,ljiljanovo ulje za opekotine par sterilnih gaza i zavoja i to je touser posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kucna apoteka
16.4.2010 15:22:28   
Lejla Ka
Za rane se kod nas uvijek nalazi negdje pri ruci Bivacin prašak, sad postoji neki drugog naziva. To smo prašili prije flastera. No ne mora na svaku ranu, on je antibiotik pa ide samo na veće rane, male rane se očiste vodom i poljube :)

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kucna apoteka
16.4.2010 16:21:31   
muby
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

...male rane se očiste vodom i poljube :)

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kucna apoteka
16.4.2010 18:00:19   
leona81
za nas velike imamo flastere, alkohol, kafetin, analgin, kantarionovo, paracetamol, septolete ili neo angin, nesto za alergije i ujede jer sam ja alergicna na baje, tigrovu mast i mislim da je to sve...

za bebu imamo bivacin, sterilne gaze i zavoje, panadol baby, hipermangan, baby puder, jekoderm...

pokusavamo koristiti sto manje lijekova:)

< Poruku je uredio leona81 -- 16.4.2010 18:01:30 >


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kucna apoteka
17.4.2010 23:58:58   
anitaMO
jao ja onad nemam ništa.samo paracetamol sirup i bepanten sprey za rane.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kucna apoteka
19.4.2010 9:58:03   
Sonja
uh i ja sam slaba skroz i iskreno nisam ni razmisljala o tomeuser posted image sramota

imam panadol sirup, bivacin, kapi za nos, rovanol , par sterilnih gaza

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kucna apoteka
19.4.2010 10:04:19   
Anoniman
kod nas ima  ,paracetamol sirup,sljezov sirup,sirup za nahladu(zaboravila sam naziv),sterilni gazi,maza bepanten,mast genstamicin,dvoje kapi za nos......

(odgovor članu Sonja)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kucna apoteka
19.4.2010 11:42:57   
Emica_sa
Ja nemam ni jedne jedine stvari osim bebi pudera,bivacin praska i hipermangana.Ne znam ni zasto,paracetamol kupim i koristim dokle koristim poslije bacim,jer ne volim da otvoreni lijekovi u vidu sirupa i raznih suspenzija stojeuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kucna apoteka
19.4.2010 11:44:50   
leona81
kupili i chicco ampule za nos, super su...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kucna apoteka
19.4.2010 11:47:35   
Emica_sa
leona kakve su to ampule?sta?kako?user posted image user posted image

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kucna apoteka
19.4.2010 12:11:35   
jasmin
I ja volim imati svasta pri ruci.Imamo paracetamol(sirup i cepici),ibuprofen,vodicu za nos,kremicu da olaksavanje izbacivanja sekreta,jekoderm,curokotovo ulje i med su mi neizostavni.Imam cak mini sirup koji nosim u tasnici u slucaju temperature na putovanju,izletu,svejedno...

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kucna apoteka
19.4.2010 14:22:04   
leona81
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

leona kakve su to ampule?sta?kako?user posted image user posted image


pa ja sam kupovala sunce moje malo ali one traju samo 7 dana, kao i ostale kapi za nos...onda sam nasla ove ampule kostaju 19 km ali ima 33 kom ampula, jedna moze da bude za 2 puta, posto ne stavljam kapi cesto to mi se vise isplati jer inace svakih 7 dana bacam kapi jer ih ne potrosim...


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kucna apoteka
19.4.2010 16:06:19   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: leona81

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

leona kakve su to ampule?sta?kako?user posted image user posted image


pa ja sam kupovala sunce moje malo ali one traju samo 7 dana, kao i ostale kapi za nos...onda sam nasla ove ampule kostaju 19 km ali ima 33 kom ampula, jedna moze da bude za 2 puta, posto ne stavljam kapi cesto to mi se vise isplati jer inace svakih 7 dana bacam kapi jer ih ne potrosim...


Kupite 500ml fiziološke otopine za cca 1,5 km u apoteci, špricu i iglu, i kad treba iglicu u flašu, navučete fiz. otopinu u špricu i našpricate u nos. Sve vas to dođe oko 3km za pola litra fiziološke, a nema nikakvih problema da stoji dok se ne potroši.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kucna apoteka
19.4.2010 16:13:30   
Niina
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: leona81

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

leona kakve su to ampule?sta?kako?user posted image user posted image


pa ja sam kupovala sunce moje malo ali one traju samo 7 dana, kao i ostale kapi za nos...onda sam nasla ove ampule kostaju 19 km ali ima 33 kom ampula, jedna moze da bude za 2 puta, posto ne stavljam kapi cesto to mi se vise isplati jer inace svakih 7 dana bacam kapi jer ih ne potrosim...


Kupite 500ml fiziološke otopine za cca 1,5 km u apoteci, špricu i iglu, i kad treba iglicu u flašu, navučete fiz. otopinu u špricu i našpricate u nos. Sve vas to dođe oko 3km za pola litra fiziološke, a nema nikakvih problema da stoji dok se ne potroši.



Ovo sto je Lejla Ka rekla je najbolje jer i te kapi za djecu nisu nista do fizioloska otopina NaCl-a. to i ja radim. A u svojoj apoteci nema sta nemam, nekad pomislim da vise nema lijeka kojeg nisam kupila u apoteciuser posted image user posted image


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kucna apoteka
19.4.2010 16:47:38   
leona81
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: leona81

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

leona kakve su to ampule?sta?kako?user posted image user posted image


pa ja sam kupovala sunce moje malo ali one traju samo 7 dana, kao i ostale kapi za nos...onda sam nasla ove ampule kostaju 19 km ali ima 33 kom ampula, jedna moze da bude za 2 puta, posto ne stavljam kapi cesto to mi se vise isplati jer inace svakih 7 dana bacam kapi jer ih ne potrosim...


Kupite 500ml fiziološke otopine za cca 1,5 km u apoteci, špricu i iglu, i kad treba iglicu u flašu, navučete fiz. otopinu u špricu i našpricate u nos. Sve vas to dođe oko 3km za pola litra fiziološke, a nema nikakvih problema da stoji dok se ne potroši.



zar ne prodje rok nekad otvara se stalno?


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kucna apoteka
20.4.2010 19:58:30   
larina
zna li mozda neko ima li sta za djecu od 5 godina protiv povracanja jer kad idem na dalji put moj maleni povraca od voznje autom.imam cepice ali to je samo za ono jako povracanje pa da zaustavi.ako nesto znate pogotovo na biljnoj bazi pisite!

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *