|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koje mlijeko?
14.10.2010 12:36:13   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: noa

ma dobro to ne pretjerujemuser posted image al evo sad kad si rekla MM i njegova seka su pili kozje mlijeko i oboje imaju problema sa anemijomuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image hm a ja ''luda'' sto svasta citamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
hvala ti za info bit ce mi od koristiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Jeste, ovo je sigurno tacno...kozije mlijeko smanjuje i leukocite. Manja kolicina da, tu mislim na casicu dnevno...sve ostalo je diskutabilno.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Koje mlijeko?
14.10.2010 12:36:45   
hanabanana
Do anemije dolazi samo ako se kozje mlijeko daje djeci čija se ishrana isključivo temelji na mlijeku. ( dojenčad )

Zbog vrlo niskog udjela folne kiseline, kod djece koja su hranjena isključivo kozjim mlijekom može pojaviti megaloblastična anemija. Dijete koje je na prehrani isključivo kozjim mlijekom, treba dobivati na drugi način folnu kiselinu ili nositi prirodnim putem, iz voća i povrća.
Potrebe za folnom kiselinom kod djece su deset puta veće nego kod odraslih, pa mogućnost ovakvih poremećaja ne predstavlja opasnost za odrasle osobe.

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Koje mlijeko?
14.10.2010 12:59:53   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Da, i ja sam čula da je zdravo za isto za šta i Noa. Moja je starija curica rado pila to mlijeko iz onih malih tetrapaka, mislim da je Vindi...
Mene zanima koje mlijeko dajete svojoj maloj djeci, mislim na kravlje.
Svoju curicu već treći dan ne dojim. Do sada sam joj sva jela i sve napitke pravila sa Alpskim 3,5%mm. Pa, kontam da joj njega nastavim davati piti, kada ga već voli?! Ili?!user posted image





zasto ne,kad ga vec voli mi smo veliki al smo jos na AD ujutru i navece...mlijecni obroci su nam s mlijekom iz tetrapaka i kao sto gore napisah ponekad kozje...probali cokoladno i mlijeko s kras expresom al joj se ne svidjauser posted image



Hvala. Kupila sam one male kesice AD 3, ali, kao i većina dojene djece - neće ga. Alpsko popije iz svoje čašice. Čokoladno neće, baš kao ni tvoja Noa. ali, to da neće takve stvari me ne sekira. Briga me za prazne kalorije:)


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Koje mlijeko?
5.2.2011 12:58:54   
Hannica
Moja prijateljica koja imam bebu od 6 mjesci zeli da predje na kravlje mlijeko,do sada je beba pila aptamil ali zbog finansijski razloga vise ne moze.Zanima me koje mlijeko je najbolje da pije tako mala beba? Da li treba dodavati keks,vodu ili sta vec? Molim da mi neko odgovori.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Koje mlijeko?
5.2.2011 13:11:29   
many
ja sam svojoj bebi isto tako od prilike oko 6m pocela davat kravlje mlijeko i keksolino,do nekih 9-10m sam dodavala vode!presla sam isto tako zbog financiskih razloga,i pitala pedijatricu rekla mi je da to nije nikakav problem samo da ne stavljam keks-petit vec da stavljam keksolino ili plazmu i naravno da dodajem vodu .....

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Koje mlijeko?
5.2.2011 13:19:06   
Hannica
A koliko vode?

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu many)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Koje mlijeko?
5.2.2011 13:26:54   
many
ja sam na 1l mlijeka dodavala jednu casu vode od 2dcl.....

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Koje mlijeko?
5.2.2011 13:29:30   
bebacha
ako moze naci domace kravlje,to je najbolje.to nek mjesa sa vodom a ako se odluci na ovu u tetrapaku nek ne dodaje vode.ja bi nebi stavljala nista u mlijeko,ono keks i slicno

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Koje mlijeko?
5.2.2011 13:31:44   
Hannica
Hvala vam mnogo.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Koje mlijeko?
24.5.2011 10:10:00   
emma.L
Evo šta sada nađoh, i kosi se sa svim što sam prije čula ali eto, da podijelim pa neka svatko sabere i oduzme po želji

http://www.source.ba/clanak/201810255262/gastro/Kozje%20mlijeko%20je%20lijek%20za%20anemiju

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Koje mlijeko?
24.5.2011 10:36:14   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: emma.L

Evo šta sada nađoh, i kosi se sa svim što sam prije čula ali eto, da podijelim pa neka svatko sabere i oduzme po želji

http://www.source.ba/clanak/201810255262/gastro/Kozje%20mlijeko%20je%20lijek%20za%20anemiju


OVO VAŽI ZA ODRASLE!

O ishrani dojenčadi mlijekom koje nije majčino pročitajte ovdje:

http://www.paedcro.com/clanak.asp?id=45

< Poruku je uredio Lejla Ka -- 24.5.2011 10:37:08 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Koje mlijeko?
24.5.2011 13:38:10   
emma.L
Znam ja o dojenčadi, govorim o malo većoj dječici koja piju kozje mlijeko radi bronhitisa i sl. a ovamo imaju anemiju i ono im je pogoršava po jednoj teoriji, i sada ovo da je bolje u borbi protiv anemije od kravljeg.
Iskreno, malo zbunjuje i ja ga i dalje držim podalje od frižidera jer smo obje na dodatku željeza user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Koje mlijeko?
25.11.2011 12:12:24   
Ninushka
Drage moje, treba mi brzo savjet.
Moj dječak ima 14 mjeseci i još uvijek doji , ali vidim da mu nije dovoljno jer se navčer baš često budi pa sam mu uvela kravlje mlijeko i to ono 0.9. Eh sad, mene zanima, s kakvim je kravljim mlijekom najbolje početi, neko mi kaže sa obranim (nemasnim) a sad čujem da je najbolje davati punomasno odnosno ono 3.2.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Koje mlijeko?
25.11.2011 12:19:34   
sheri
Ninuska, ja se vise i ne sjecam kad smopoceli piti mlijeko, osim dojenja, ali ja sam uvijek davala ono najmasnije. kontam da je njima bitno masno mlijeko user posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Koje mlijeko?
25.11.2011 12:24:50   
animagical
mala djeca, preko godine dana, trebaju piti punomasno kravlje mlijeko, to 0,9 nije dovoljno

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Koje mlijeko?
25.11.2011 12:29:59   
Ninushka
Hvala žene, meni se ova greška omakla, ali sreća pa na vrijeme! user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Koje mlijeko?
25.11.2011 16:10:34   
Medić*
Ja sam prije dva mjeseca ( 3 g djecak ) uvela savom malenom po caus kozjeg mlijeka ili flasicu navece pred spavanje ili ujutru. Par dana ga je pio, volio ga, ali je nakon toga poceo povracati. Stpirala sam jedno vrijeme pa onda probala par dana i isto tako poceo povracati. Vise mu ne dajem, jer mislim da mu org ne podnosi, a znam da je zdravo pa sam mu to ukljucila iz tih razloga. Inace od godinu dana pije kravlje prvo 2,8 sada 3,2m,m. 

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 42
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *