|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
8.3.2013 14:14:48   
mala_sa
Moj A je prvo unuce i mojima i mm; i hB stvarno ima odnos pun ljubavi na obje strane user posted image . Jedino sto je mene iznenadilo, naravno pozitivno, jeste da mog A toliko voli moja nana (tj njegova pranana); znala sam da ce joj biti drag, ali da ce ga voljeti u ovoj mjeri stvarno nisam mogla ni predpostaviti user posted image .
Sto kaze Salmy u slucaju da oni ne nazovu, ja uvijek okrenem br i dam A telefon da prica; tako da je svaki dan u kontaktu i sa njima.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
11.3.2013 8:17:04   
Blue rose RR
Kikica je iako prvo, nije jedino unuče. Sada imamo još troje unučadi sa obje strane, i iskreno ne gledam da li neko više ili manje pridaje pažnje mom djetetu kao unučetu.

Ljubav prema unuku/unuki ne može se ničim mjeriti, nane/majke i dede mogu u neka doba biti više vremenski biti sa djetetom, iz raznih razloga, i samim time će dijete biti u tom momentu više privrženo njima, mada ne treba dopustiti da i druga strana bude uskraćena.




_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
11.3.2013 8:26:39   
ljubičica 28
Mojim roditeljima je J. prvo unuče i znaju ponekad i pretjerati u izljevima ljubavi prema njemu, ali hajd, sve to ide u njihov staž.

S druge strane, svekrvi je treće unuče, prvo dvoje je čak i odgojila, ali ja opet ne primijetim neku znatnu razliku u odnosu prema njima. J. je najmlađi i tako se svi i ponašaju. Pretpostavljam da će kasnije biti razlike, ali, kao što većina kaže, tu smo mi roditelji da im pružimo dovoljno ljubavi, sve ostalo je samo dobrodošlo, a ne obavezno.

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
27.5.2013 6:21:28   
Mamara25
Citam izjave i pomalo zavidim(ne mislim nista lose sa tim)..:-)Moji roditelji jako vole svoga jedinog unuka pored svoje dvije unuke,kcerke od brata.Ali,mi smo daleko i vidjamo se jedanput godisnje.Imamo doduse ovdje muzevu familiju ali ta vidjanja su na "kasikicu".Sve je to stvar uzajamnog nepoznavanja,prevelikih ocekivanja,ljubomorei petljanja u bracnu vezu,takodje i njihovi rastureni odnosi.Sad smo na tom saznanju da muzeva familija nema kontakt sa nama (osim dede i ujaka) pa tako ni sa nasim malisanom.A sve zbog njihovih neprestanih prigovaranja,verbalnih napadanja i zapocinjanja svadja,ogovaranja i taktike "mak na konac".Unistili su svaku mogucnost da covjek prema njima bude tolerantan.Umjesto da i unuk bude dio njihovog zivota oni se ponasaju kao da on ne postoji.Ali on je toliko obasut ljubavlju bez obzira na te neke.Kako je tesko jednoj majci, naprimjer,kad ode kod te familije da i ne upitaju kako je dijete (od preokupiranosti da pricaju o sebi), da dijete niko ne pomazi,poljubi ili uzme u ruke.Ja opet, njihovo dijete (mislim na dio te familije) uzmem i zapjevam i tepam..moje srce ne moze nekoga da mrzi.Ali,to sam ja a ono su oni.I zanimljivio je to kako neciji nepravedni postupci uvijek "prolaze" a neciji ni "ispravni"ne. Zbog traceva koje je neko narcisoidan smislio prekinuti kontakt sa djetetom? Ogromna je ta ljudska sposobnost da mrzi, da se sveti, da kaznjava, da bude arogantna i sebicna i da uvijek ima podrsku u istomisljenicima..Nazalost, ljudi su zli,postanu to svojom odlukom i vole da povrjedjuju.Jedno je kad te "bolestan"maltretira pa covjek trpi i trpi donekle ali kad te neko "zdrav"pocne "bacati pod noge" sa svojim postupcima to se ne moze podnositi do unedogled.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Odnos drugih clanova porodice prema vasem...
12.6.2013 13:02:09   
tobleronica1
Pokušaj biti iznad svega toga.
Djeca tih ljudi nisu krivi za roditeljske budalaštine.

Ako je rodbina toliko nerazumna i egoistična,
možda je i  najbezbolnije da ne budete bliski.
Poštedit` ćes sebe nerviranja, a dijete razočarenja.

Na tvom mjestu dijete ne bih opterećavala time,
niti bih išta ružno pričala sa mužem pred njim.

Ko zna,možda se vremenom opamete …

A,ti uživaj u svojoj porodici,kao što si i do sada
Bitno je da izmedju vas ima dovoljno ljubavi i pažnje
















(odgovor članu Mamara25)
Neposredna veza do poruke: 55
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *