|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bronhitis kod djece
20.8.2012 21:34:55   
škorpija
daris mi se borimo s bronhitisom od 4 mjesea, sad su mu 3,5 godine, nikad nisam dala da popijje anibiotike zbg bronhitisa jer mu je uvijek virusni, nama pomaže samo kod prvog znaka prehlade, odmah uključimo inhalaije ventolinom, sami ga kući inhaliramo, tako već nekoliko puta spječvamo da dođe do opstrukcije, a prehladu liječimo uobijčajeno, čistitmo nos babyvacom da ne ode šlajm na pluća, pije fluimucan za razrjeđenje sluzi, i dosad smo uspjeli da se izborimo sami bez ljekara

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Bronhitis kod djece
20.8.2012 21:41:03   
mamina princeza
Ja sam nedavno citala i u nekim casopisima za djecu a i po interentu da sada istrazivanja pokazuju puno prednosti kozijeg nad kravljim mlijekom. U svim slucajevima se ne preporucuje za djecu do godinu dan akao ni kravlje... al eto postoje ovi neki slucajevi kad se tosvetreba izvagati.
Koliko sam ja upucena8a dosta sam istrazivala prijenego ga je kcerka pocela piti koziji mlijeko sadzi manje flne kiseline to je jedini vitamin na koji treba pripaziti mada ako se pije casa dnevno to niej onda neko petjerivanje. ni kravlje mlijeko nije neki izvor zeljeza .. tako da taj manjak ako se koristi kozije vis eu ishrani svakako ne dolazi odatle. opet svako sebi odlucuje. Kod nas se hemoglobin nije promjenio nakon upotrebe kozijeg a jako nam je puno pomoglo ...

moja cura je velika al evo recimo ona pije 200 ml ujutro kozijeg mlijeka 4-5danasednmcino dok u hrani kad upotrebljavam koristim kravlje. i da kozije mlijeko kao i kravlje domace obavezno prokuham prije upotrebe. to se podrazumjeva:)
a kad nismo imali domace koristili smo vindijino kozije - tad je bila manja oko 1,5 je imala.


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Bronhitis kod djece
20.8.2012 22:20:37   
Majka Tereza
Kozije mlijeko je sigurno za piti poslije 4 mjeseca (neki daju i prije, ako nemaju mlijeka, jer je daleko lakse za provariti od kravljeg, ali cak i oni koji su "protiv" kozijeg mlijeka kao alternative, i oni kaz da je potpuno sigurno nakon 4. mjeseca). Prvi put cujem da kozije mlijeko ima manje D vitamina???Vitaminski i mineralni sadrzaj kozijeg i kravljeg mlijeka je slican, ali kozije mlijeko ima malo vise kalcija, vitamina B6, vitamina A, potasijuma, niacina (B3),kopra i seleniuma (koji cisti tijelo), kako god kravlje mlijeo ima vise B12 i folne kiseline, pa je dobro dodati hranu sa malo vise ovih vitamina i kiselina ako potpuno izbacite kravlje mlijeko. Kozije mlijeko ima daleko manje proetina koji su alergeni, vise masnoca koje je lakse provariti i manje laktoze.Drugim rijecima, kravlje mlijeko moze uzrokovati ekcem, alergije i probleme sa probavom, dok kozije to ne cini. Kozije ima sitnije cestice proteina i masnoce pa je zato lakse za provariti, pogotovo za bebe. Kravlje mlijeo se obicno pasterizuje, a taj proces ubija dosta vitamina i minerala, odnosno i dobrih bakterija, dok je kozije nepasterizovano i stoga automatski prirodnije i zdravije. Treba spomenuti i da se od kravljeg mlijeka stvara slajm, kozije mlijeko ga ne stvara.

Ja sam patila od hronicnog bronhitisa, od svoje prve godine, ali se u mom slucaju pojavio kao poslijedica roditelja pusaca, ali to je bilo drugo vrijeme i sigurna sam da niko u danasnje vrijeme nije toliko nesavjestan da pusi u kuci gdje zivi dijete sa bronhitisom, tako da to valjda ne moram napominjati..

Ove godine je rentgen pokazao da su mi pluca cista, uglavnom iz iskustva su super bijeli sljez, bijeli luk (sve bijelouser posted image ) Za malo vecu djecu, i nas veike, najbolji lijek je prirodno jabukovo sirce (ono prav sa onim mutnim "gnijezdom" sto pluta), zajedno sa prirodnim medom ili malo bikarbone, Moram jos napomenuti da djeca ispod godinu dana APSOLUTNO ne smiju koristiti med, jer med (pogotovo domaci) moze biti zarazen Clostridium botulinumbakterijom koja moze uzrokovati botulizam, jer tijelo bebe nije dovoljno jako da podnese ovu bakteriju...Koji su simptomi botulizma, necu ni da spominjem, uglavnom treba ovo uzeti u obzir..

Toliko od mene...

p.s. ne prodajem kozije mlijekouser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Bronhitis kod djece
20.8.2012 22:24:43   
Majka Tereza
I samo da dodam da je prociscivac super stvar, mi imamo zaheban sa hejbet filtera, ali ima i onaj ionizator koji ispusta negativne ione, a to je citava poenta sa morskim ili planinskim zrakom, znaci svakodnevno udisati takav zrak kuci puno pomaze...

(odgovor članu Majka Tereza)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Bronhitis kod djece
20.8.2012 22:35:26   
Hanady RR
Kozije mlijeko je sigurno za piti poslije 4 mjeseca (neki daju i prije, ako nemaju mlijeka, jer je daleko lakse za provariti od kravljeg, ali cak i oni koji su "protiv" kozijeg mlijeka kao alternative, i oni kaz da je potpuno sigurno nakon 4. mjeseca).


ja se ne bih kladila u ovaj podatak...vrlo je hrabrno na forumu koji je savjetodavan napisati da se kozije mlijeko reporučuje prije godin...

niti jedno mlijeko s amanje masnoće ne smije biti osnovna hrana djetetu jer dolazi do anemije...
a prije godine teško da je djeci što od mlijeka preče...
samim tim AD mlijeko je najbolji izbor...ako nema dojenja tada....
čak se i pri uvođenju kravljega mlijeka nakog godine oabvezno sugeriše unos 3.2 ili 3.8 mlijeka jer sve ispod toga može dovesti do anemije...
kravlje domaće je najbolji izbor (jer njegova masnoća i do 4% dolazi) tada al narano nemoguć jer nemaju svi dostupno domaće mlijeko

kozije mlijeko smije se piti...i pomaže kod brohitisa...to je istina ali glavna hrana ne smije biti jer prekomjerni unos istoga zasićuje djecu koja neće ranoliko jesti i dovest će do anemije...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Majka Tereza)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Bronhitis kod djece
20.8.2012 23:27:53   
niki83
Mi smo, kako sam vec pisala, kozije koristili kao lijek, dakle, jedna mala soljica ujutro nataste sa medom..i hvala Bogu pomoglo nam je. N je tada imala 2,5 god. i smatrala sam to sasvim ok namirnicom/lijekom za dati joj..
Naravno za sve ostalo koristili smo i dalje kravlje mlijeko..
Mada vjerujem da je imala cak i godinu dana, a bila onako bolesna, i tad bih joj dala kozije mlijeko kao lijek.
Jer danas kad vidjeh bebu od 10 mj. sa onakvim kasljem i bronhitisom, kazem vam, srce mi se steglo user posted image i sto neko vec rece, tu treba dobro izvagati, svaki roditelj za svoje dijete.

_____________________________

N&N

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Bronhitis kod djece
20.8.2012 23:38:46   
Hanady RR
sin moje zaove je sa 5 mjeseci prvi put ležao u bolnici sa dijagnozom brohitisa...
nakon toga opet sa 8 mjeseci
pa je i prvo rođendan dočekao u bolnici...

nakon toga uveli smo kozije mlijeko...

naime...
ne samo da treba izvagati nego treba znati od čega dolazi do brohitisa...
imate milion alegičara koji imaju htonični brohitis a da nemaju pojma na što su alergični...djci se iz krvi mogu uraditi alergotestovi koji su nepouzdani al mogu dati određene smjernice...mojoj zaovi su dali...med ni slučajno, zovu koju mu je nakon godine kuhala u mlijeko...istu ne smije itd...

prije godine doba bilo koja alergija za malo dijete može biti jako opsana pored brohitisa koji izazava opstukcije i spazma su strašne za vidjeti...user posted image
ja sma imala priliku nekoliko puta nažalosz...kod zaovinog sina, kod njene kćerke i kod svoje mlađe kćerke...
al lijek nisma davala u slučaju da mogu dijete dovesti u još neki rizik...

dugoročnija upotreba kozijega mlijeka jeste lijek..al ako ćemo realno nije lijek nego je zaliječenje i održavanje stanja pripravnosti jačanja brohija itd...

vrlo je važno upoznati ono što dovodi do bronhitisa...
recimo mojoj kćerki je svako bezaleno curenje nosića izazaivalo isti...u roku od 2-3 sata...
slijav s eniz rgrlo i dole upali...
zato je meni vavy vc najvažnija stavr u kući...
upoznavanjem njega brohitis smo poslali u zaborav...


< Poruku je uredio Hanady RR -- 20.8.2012 23:39:57 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Bronhitis kod djece
22.8.2012 1:09:49   
Majka Tereza
Hanady, potpuno se slazem. Malo se cudno izrazih, sad vidimuser posted image Naravno da kozije mlijeko ne smije biti glavna prehrana, za bebe koje ne doje postoje i ekoloske i obicne varijante umjetnog mlijeka, mislila sam visse da se kozije moze davati kao nadopuna uz umjetno mlijeko. Htjela sam samo da kazem da postoje dokazi da je daleko sigurnije od kravljeg, ali nikako UMJESTO majcinog mlijeka ili prehrane. Mislila sam vise da nadovezem na ovo sto se neko pitao da li je mozda nesigurno piti prije godine dana, sto smatram da nije ako se pije u nekim manjim kolicinama, recimo ujutro kao lijek.. Reci mi sta je vavy vc`???? Puno mi je drago sto ti je ceza dobrouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Bronhitis je meni upropastio djetinjstvo, tvoja mala je mala sretnica koja ima mamu koja se toliko brine.. Naci korijen bolesti je presudno, lijek samo masia simptome, potpuno se slazem.. I sta je na kraju bilo to sto je izazvalo bronhitis??

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Bronhitis kod djece
22.8.2012 15:33:38   
Nedi
IZVORNA PORUKA: Majka Tereza

Reci mi sta je vavy vc`????



Reko da ti ja prevedemuser posted image
Hanady je mislila na babyvac, pumpica za ciscenja djecijeg nosica sto se montira na usisivacuser posted image

(odgovor članu Majka Tereza)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Bronhitis kod djece
22.8.2012 22:52:18   
Majka Tereza
ahaaa hahahahaha hvala ti na prevodu user posted image

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Bronhitis kod djece
22.8.2012 23:01:32   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Majka Tereza

Hanady, potpuno se slazem. Malo se cudno izrazih, sad vidimuser posted image Naravno da kozije mlijeko ne smije biti glavna prehrana, za bebe koje ne doje postoje i ekoloske i obicne varijante umjetnog mlijeka, mislila sam visse da se kozije moze davati kao nadopuna uz umjetno mlijeko. Htjela sam samo da kazem da postoje dokazi da je daleko sigurnije od kravljeg, ali nikako UMJESTO majcinog mlijeka ili prehrane. Mislila sam vise da nadovezem na ovo sto se neko pitao da li je mozda nesigurno piti prije godine dana, sto smatram da nije ako se pije u nekim manjim kolicinama, recimo ujutro kao lijek.. Reci mi sta je vavy vc`???? Puno mi je drago sto ti je ceza dobrouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Bronhitis je meni upropastio djetinjstvo, tvoja mala je mala sretnica koja ima mamu koja se toliko brine.. Naci korijen bolesti je presudno, lijek samo masia simptome, potpuno se slazem.. I sta je na kraju bilo to sto je izazvalo bronhitis??


naš brobhitis izazivala je prašina iz plišanih igračaka...
polen...
virusne prehlade curenja nosića dovodile su nas do brohitisa...bezazlene za neku djecu al za moju curu jako zeznute...

a baby vac objasniše....
imamo temu o njemu...
ja se u njega kunemuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Majka Tereza)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Bronhitis kod djece
22.8.2012 23:07:10   
Teddy Bear
Sad se sjetih da je moja seka kad je bila mala imala bronhitis, i mama je dobila jedan jako jednostavan recept od zene koja je po zanimanju farmaceut, uzeti par cehni bijelog luka 2-3, iscijediti i pomijesati sa mlijekom, tetrapak, da ispadne kolicinski jedna supena kasika, i to da joj damo poslije jela, i jos da napomenem da se to daje u periodu kad je dijete puno slajma, i kad smo joj to dali, dusu je svoju ispovracala, al sami slajm, nista od hrane, sto je nama bilo najinteresantnije... To smo ponovili par puta i hvala Bogu proslo je, seka je tad imala 2-3 godine,,, e sad jel to bila slucajnost il je taj lijek djelovao, ne bih znala reci.

(odgovor članu Majka Tereza)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Bronhitis kod djece
22.8.2012 23:38:24   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Sad se sjetih da je moja seka kad je bila mala imala bronhitis, i mama je dobila jedan jako jednostavan recept od zene koja je po zanimanju farmaceut, uzeti par cehni bijelog luka 2-3, iscijediti i pomijesati sa mlijekom, tetrapak, da ispadne kolicinski jedna supena kasika, i to da joj damo poslije jela, i jos da napomenem da se to daje u periodu kad je dijete puno slajma, i kad smo joj to dali, dusu je svoju ispovracala, al sami slajm, nista od hrane, sto je nama bilo najinteresantnije... To smo ponovili par puta i hvala Bogu proslo je, seka je tad imala 2-3 godine,,, e sad jel to bila slucajnost il je taj lijek djelovao, ne bih znala reci.


vrlo moguće da je lijek djelovao...
al da se razumijemo i vi i seka imali ste sreću...nasilno izbacivanje šlajma na ovaj način može dovesti do spazma...kada je dijete malo u spazmu kisik mu je neophodan staviti nalice...a to kući nemamo...
nasilno izbacivanje šjalma povraćanjem mnogima zna nanijeti više štete nego dobra...

lijekovi koji to rade iz djelova, polako i sistematski su mnogo bolji izbor

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Bronhitis kod djece
23.8.2012 14:10:18   
daris
jeli ogranicen uzrast djeteta za babyvac?

_____________________________

volim svog malog dečka!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Bronhitis kod djece
23.8.2012 14:13:50   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: daris

jeli ogranicen uzrast djeteta za babyvac?


sad iskreno malim bebama ne bih ...ali moja kćerka od 4 mjeseca koristi...
tek rođena beba ima sve nježno još pa nebih rekla da bi baby vac bio dobro rješenje....

a veo ti tem o istom
http://www.ringeraja.ba/forum/babyvac/m_173286/mpage_15/tm.htm#1314997

ima i linkova porepručenih da vidiš kako djeca regiraju na njega...


moje cure same idu na njega...
starija više ne...jer može sama ispuhati nosić...
mlađa nije komlet prošlu zimu imala ni potrebu...ako bude imala ove baby vac joj ne gine...jer nevjerovatno koliko slinica bude u tim malim nosićima...nema šanse da se ispušu drugačije

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu daris)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Bronhitis kod djece
23.8.2012 14:56:33   
daris
pitam u stvari jer mali ima 3 godine.on vec zna ispuhati nosic ali posto smo zadnju informaciju dobili da mu se opstrukcije bronhitisa najvise javljaju u stvari najprije pocinju od nosa mislila sam jos i to da probam jer zaista vise neznam sta da radim.Sve sto su mi govorili probala sam...ja cu svakako danas da kupim baby vac pa cu da vidim.Nije na odmet

_____________________________

volim svog malog dečka!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 41
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *