|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Polazak u vrtić
2.5.2012 23:40:25   
Medić*

IZVORNA PORUKA: škorpija

fino mi zvuči tvoje iskustvo, ai gledala sam slike na FB vrtića, baš lijepo izgleda, sretno, da li se to prvi put odvaja od tebe



Prvi put. Nikada nije ostao osim kod oca ili nane. Sa nepoznatim ili manje poznatim nikada ni par min user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1751
   RE: Polazak u vrtić
2.5.2012 23:48:13   
škorpija

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: škorpija

fino mi zvuči tvoje iskustvo, ai gledala sam slike na FB vrtića, baš lijepo izgleda, sretno, da li se to prvi put odvaja od tebe



Prvi put. Nikada nije ostao osim kod oca ili nane. Sa nepoznatim ili manje poznatim nikada ni par min user posted image

možda da ostaješ s njim po sat , dva, rpva dva-tri dana, da se lakšw navikne na novu sredinu

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1752
   RE: Polazak u vrtić
3.5.2012 0:20:08   
Medić*

IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: škorpija

fino mi zvuči tvoje iskustvo, ai gledala sam slike na FB vrtića, baš lijepo izgleda, sretno, da li se to prvi put odvaja od tebe



Prvi put. Nikada nije ostao osim kod oca ili nane. Sa nepoznatim ili manje poznatim nikada ni par min user posted image

možda da ostaješ s njim po sat , dva, rpva dva-tri dana, da se lakšw navikne na novu sredinu


Ostat cu samo prvih 15 tak min, dok on udje, dok se pozdravi sa drugarima i uciteljicama. U 10 im pocinju aktivnosti, fino cu mu objasniti da moram na posao, pozdraviti se, izljubiti ga i otici. Objasniti mu da ce se mama vratiti po njega,da slusa i da uziva sa drugarima.... I ako bude plakao a hoce, otici moram, smirit ce se. Mozda ga sutra samo ostavim 2 sata a onda mu svaki dan budem pomjerala duzinu boravka. Sutra cu sve znati kada odemo kako i sta user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1753
   RE: Polazak u vrtić
3.5.2012 6:35:31   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: škorpija

medić slatki gdje vi krećete, mi nit mso našli vrtić nit smo se upisali


zar niste krenuli u nur?

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1754
   RE: Polazak u vrtić
3.5.2012 6:38:05   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: škorpija

fino mi zvuči tvoje iskustvo, ai gledala sam slike na FB vrtića, baš lijepo izgleda, sretno, da li se to prvi put odvaja od tebe



Prvi put. Nikada nije ostao osim kod oca ili nane. Sa nepoznatim ili manje poznatim nikada ni par min user posted image

možda da ostaješ s njim po sat , dva, rpva dva-tri dana, da se lakšw navikne na novu sredinu


kazu uciteljice da ostajanje roditelja teze se diejte navikava, toje pedagoska praksa, e sad ...



_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1755
   RE: Polazak u vrtić
3.5.2012 7:35:47   
Apotekarka
Moje dijete jutros osta samo u vrticu s osmjehoim na licu a mamauser posted image

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1756
   RE: Polazak u vrtić
3.5.2012 9:13:48   
anidla

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Moje dijete jutros osta samo u vrticu s osmjehoim na licu a mamauser posted image



ja bih bila najsretnija mama da je moje dijete tako ostalo, nemas razloga da budes tuzna niti bilo sta.... budi ponosna user posted image

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 1757
   RE: Polazak u vrtić
3.5.2012 10:04:06   
Lady26
Medic, sretno draga user posted image user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 1758
   RE: Polazak u vrtić
3.5.2012 10:05:38   
Lady26

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Moje dijete jutros osta samo u vrticu s osmjehoim na licu a mamauser posted image

Ooooo cemu tuzna faca, pa trebas biti sretna zaboga...sta bi da ti se kidao od placa kao moja Lana? Pa srce da ti pukne...proslu sedmicu kad je isla bez problema, niko sretniji od mene...
Zato ne budali i budi sretna user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 1759
   RE: Polazak u vrtić
6.5.2012 11:06:32   
felix
da se i mi ovdje prijavimo mi sutra abd krecemo u vrtic , mm me od jutros ubi u pojma.
Kak ce anel bez tebe (on je krpo i po umazen , bez mene ni do wc trazi me place , malo naporan tezak ) ja stvarno neznam kak cu svu nos se prevrcem mislim.
Još mi mm vice joj kak cu ja , kad ti podjes radit recimo radim od 7 a on ce ga vodit ko ce njemu pempas menjat neda mm menjat ko ce ovo ko ce ono ,.
Šta kad se razboli oceš ti moc izac po njega (jer mm više na poslu nego snjim ništa nezna) ma sam me još više baci u bed i razmišljanje
dodje mi da dignem ruke od svega posla ma svega da sjedim snjim kuci do škole user posted image
Neznam kak ce anel sve podnijet , mislim kad me ugleda da me nema u vrticu da ce šok dobiti .
Tezak na spavanju , jelu ma jojjjjjjjj okrece mi se zeludac od juce
Koliko god mi se radi toliko i ne .
MM je teški pesimista odma unaprijed sve kalkulira vidi crno,trazi crno ...
Ja pokušavam da ne mislim al nemogu
Imam brigu velikuuuuuuuuuuuu brigu tugo moja nisam pametna šta da radim.
Prvo da vidim ocel A. i kak ce ic sa vrticem pa da bi ja prifatila poso, radila bi dve smjesne od 7 do 3
i od 3 do 22 uvecer .
MM . bi ga kupio s posla dr smjena ..... bio bi snjim on vec brine kako ce sa A i pempasemuser posted image
ak se razboli i sl ma jojjjjjjjjjjjjjjjjj mamice milion pitanja po glavi

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 1760
   RE: Polazak u vrtić
6.5.2012 11:45:20   
škorpija
feliks probaj mjesec pa ćeš vidjeti kako će ići, nemoj tako dugoročno razmišljati, i mi krećemo u vrtić aBd ove sedmice i rekla sma sebi, probaćemo pa ćemo vijdjeti,sretno

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 1761
   RE: Polazak u vrtić
6.5.2012 11:50:52   
felix
pa da škorpija tak cu i ja probat cemo mjes. dana pa cemo vidjet .... onda cu razmišljat šta dalje i kako od sutra idemo na 4 sata . bit cu snjim dok se ne opusti ne zaigra pa cu izmaglit .....

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1762
   RE: Polazak u vrtić
6.5.2012 12:44:07   
animagical
felix ja mislim da ce on u vrticu biti bolji nego kuci, samo dok prodje adaptacija...

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 1763
   RE: Polazak u vrtić
6.5.2012 13:06:28   
reallove

IZVORNA PORUKA: animagical

felix ja mislim da ce on u vrticu biti bolji nego kuci, samo dok prodje adaptacija...

Slazem se..Cak ce mu biti bolje da malo ide u vtric,da se druzi sa djecom,vrsnjacima,nije ok ni da bude stobom tako,vezan previse,nije on mali,ako tako nastavi,u skolu ces morati da ides sa njim,malo u pocetku bit ce neobicno i tebi i njemu..Samo polako

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1764
   RE: Polazak u vrtić
6.5.2012 14:53:37   
Medić*
Joj Felix znam kako ti je. Moj ti je savjet ne razmisljaj previse, to je ne moguce znam ali jednostavno prosaburaj i malo se opusti.

Moj F dva dana vec ide u vrtic, poludnevni boravak. Nikada se nije od mene odvojio, nikada mu niko ( osim muza ) nije tene skinuo, majicu obukao, nahranio i sl...

Prvi dan bila sam 15 tak min sa njim, ostavila ga uplakanog...Misila sam puci ce mi dijete...Naprotiv ja sam prepukla a on se smirio nakon 5 min. Plakao je kada sam dosla po njega. Sutradan mnogo bolje, malo se kmezio da nece, zagrlio me i otisao sa uciteljicom/tetom. Kada sam dosla po njega nije plakao vec mi samo pritrcao u zagrljaj. Mnogo bolje nego sam ocekivala. Adaptacija mogu reci fino protice i moja i njegova.

Kazu tete jako je fin, pitom i komumikativan...Za sada nece da im jede nista osim sto popije sok ili caj. Ali nadam se pocet ce ubrzo dok se jos malo navikne na novu okolinu.

Probaj, budi u ocetku po malo sa njim unutra, sutra malo krace i sve tako. zelimo vam puno srece, vrtic je najbolja solucija za dijete. Puno srece, strpljena i bez suza. Ja drugi dan kada sm ga ostavila nisaam plakala uopste jer sam shvatila da nema potrebe, da svako mora proci perio adaptacije, neko prije neko sporije. Sretno i istrajno user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 1765
   RE: Polazak u vrtić
6.5.2012 16:02:00   
madam x
Ja drugi dan kada sm ga ostavila nisaam plakala uopste jer sam shvatila da nema potrebe,

user posted image user posted image user posted image

Izvini medić, ali baš sam se slatko nasmijala.....mada potpuno razumijem o čemu pričaš, ja nakon mjesec dana nekad dođem u situaciju da plačući odem na posao.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1766
   RE: Polazak u vrtić
6.5.2012 17:13:04   
ElmaB
Ja se do sada nisam javljala na ovu temu, ali čitajući Vaše postove, jednostavno moram nešto da napišem. Kroz ovo što ste Vi napisale, ja sam došla do zaključka da sam ja jedina majka koja je lako i jednostavno svoju djecu pratila u vrtić i to ne na privikavanje nego odmah na cjelodnevni boravak. Uvijek sam išla tom logikom da im je među svojim vršnjacima mnogo lijepo i da djeca to jako vole.
Da budem iskrena, plakali su i moji, Tea pogotovo, ali mi smo ih samo ostavljali i bjež iz vrtića. Nakon pet minuta oni se smire. Živa istina.
Vidim, pričate o bolestima, ishrani i tako to. Mi smo prrošli sve: prehlade, stomačne viruse, pljuskavice, vaške, ma sve. I ne krivim vrtić, po meni je to normalno. Jer i da ne idu u vrtić a da su svaki dan okruženi sa desetak različite djece u parku, vani bilo gdje postoji mogućnost da se razbole. Sve ovo smo prolazili prva tri mjeseca i kasnije, ništa. Tako da je moj savjet da se opustite, jer njima je u vrtiću zaista lijepo i djeca koja krenu ranije, prije se naviknu od one djece koja krenu u vrtić sa nekih 4-5 godina. Uvijek postoje faze privikavanja, ali one ne traju dugo.
Na jednom roditeljskom sastanku u vrtiću pedagogica nam je ispričala slučaj dječaka koji je prvi mjesec dana doživljavvao malte ne nervne slomove, a mama uplakana odlazila na posao. I jednom prilikom, mama ode tako nasekirana na posao, a on uđe u sobu i obriše suze i kaže: Hajmo se igrati! Taka je vaspitačica pitala, pa što to radiš, mama ti se stalno sekira. A, on, onako jednostavno kaže, pa to i radim da naserkiram Sabinu!!!!!
Neka je sretno svoj dječici koja kreću u vrtić, a Boga mi i njihovim mamama!user posted image


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 1767
   RE: Polazak u vrtić
6.5.2012 17:28:43   
maja78 RR
ElmaB bas si lijepo rekla

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 1768
   [Obrisana poruka]
6.5.2012 17:28:48   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 1769
   RE: Polazak u vrtić
6.5.2012 17:29:58   
Medić*
IZVORNA PORUKA: zinanina

Ja drugi dan kada sm ga ostavila nisaam plakala uopste jer sam shvatila da nema potrebe,

user posted image user posted image user posted image

Izvini medić, ali baš sam se slatko nasmijala.....mada potpuno razumijem o čemu pričaš, ja nakon mjesec dana nekad dođem u situaciju da plačući odem na posao.



Pa stvarno...Prvi dan nisam uopste bila normalna, pri sebi, plakala ko luda, zvala tete svak cas i to mi je malo bilo user posted image A on se fraercic smirio ja jos do kapije od vrtica nisam stigla, dusa moja. Ljudi me ulicom gledali sta mi je

user posted image

Drugi dan smo se lakse rastali, rekla sam sebi necu plakati, nema potrebe, vrtic je za njegovo dobro, razmisljala neprestano jesem o njemu, sta radi, kako mu je ali plakati nisam htjela a mogla sam user posted image Proucim nesto, radim nesto, odvaracam misli sa te teme i dan prodje. Sada kada pocnjem da radim bit ce mi jos lakse, bit cu preokupirana user posted image

Nama ne odg cjelodnevna varijanta, jer ja cu raditi na 4sata, pa ce stoga on biti po 5 sati u vrticu.

Elma to sve lijepo objasni user posted image


< Poruku je uredio medic slatki -- 6.5.2012 17:32:05 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 1770
   RE: Polazak u vrtić
6.5.2012 17:33:17   
ElmaB
Vjerujte mi da je tako. Nisam ja manje osjećajna od drugih, samo znam da su djeca jako pametna i ponekad prefrigana. Testiraju nas samo tako da vide dokle mogu ići. I samo budite istrajne, neka ih tamo, kada su bolesni ok, ali inače, ja vrtić nikada ne bih prekidala. I moj savjet ne mojte provoditi vrijeme sa njima u vrtiću, pa ni u početku. Ostavite ih poljubite, lijepo pozdravite i bjež iz vrtića.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1771
   RE: Polazak u vrtić
6.5.2012 17:40:49   
Medić*

IZVORNA PORUKA: ElmaB

Vjerujte mi da je tako. Nisam ja manje osjećajna od drugih, samo znam da su djeca jako pametna i ponekad prefrigana. Testiraju nas samo tako da vide dokle mogu ići. I samo budite istrajne, neka ih tamo, kada su bolesni ok, ali inače, ja vrtić nikada ne bih prekidala. I moj savjet ne mojte provoditi vrijeme sa njima u vrtiću, pa ni u početku. Ostavite ih poljubite, lijepo pozdravite i bjež iz vrtića.


Naravno da to ne znaci da si manje osjecajna. I treba biti istrajan i ne posustajtai i popustati. Vec drugi dan sam uspjela samo ga predati i otici. Mislila sam da to nikada necu moci uraditi, ali sve se moze kad se hoce. I jeste tako lakse, predati brzo dijete i otici.

Moj stvarno vise ne place jedino sto im ne jede, nece i kuci veli hocu u vrtic ali necu da jedem tamo user posted image



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 1772
   RE: Polazak u vrtić
6.5.2012 17:55:12   
ElmaB
Počet će jesti samo polako. Moja Tea je bojkotovala vrtić na taj način što nije htjela da spava. Ležala jeste, ali spavala nije. I nako desetak dana počela spavati kao i sva druga djece. Sve to dođe na svoje.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1773
   RE: Polazak u vrtić
6.5.2012 18:02:03   
Trnoruzica

IZVORNA PORUKA: ElmaB

Ja se do sada nisam javljala na ovu temu, ali čitajući Vaše postove, jednostavno moram nešto da napišem. Kroz ovo što ste Vi napisale, ja sam došla do zaključka da sam ja jedina majka koja je lako i jednostavno svoju djecu pratila u vrtić i to ne na privikavanje nego odmah na cjelodnevni boravak. Uvijek sam išla tom logikom da im je među svojim vršnjacima mnogo lijepo i da djeca to jako vole.
Da budem iskrena, plakali su i moji, Tea pogotovo, ali mi smo ih samo ostavljali i bjež iz vrtića. Nakon pet minuta oni se smire. Živa istina.
Vidim, pričate o bolestima, ishrani i tako to. Mi smo prrošli sve: prehlade, stomačne viruse, pljuskavice, vaške, ma sve. I ne krivim vrtić, po meni je to normalno. Jer i da ne idu u vrtić a da su svaki dan okruženi sa desetak različite djece u parku, vani bilo gdje postoji mogućnost da se razbole. Sve ovo smo prolazili prva tri mjeseca i kasnije, ništa. Tako da je moj savjet da se opustite, jer njima je u vrtiću zaista lijepo i djeca koja krenu ranije, prije se naviknu od one djece koja krenu u vrtić sa nekih 4-5 godina. Uvijek postoje faze privikavanja, ali one ne traju dugo.
Na jednom roditeljskom sastanku u vrtiću pedagogica nam je ispričala slučaj dječaka koji je prvi mjesec dana doživljavvao malte ne nervne slomove, a mama uplakana odlazila na posao. I jednom prilikom, mama ode tako nasekirana na posao, a on uđe u sobu i obriše suze i kaže: Hajmo se igrati! Taka je vaspitačica pitala, pa što to radiš, mama ti se stalno sekira. A, on, onako jednostavno kaže, pa to i radim da naserkiram Sabinu!!!!!
Neka je sretno svoj dječici koja kreću u vrtić, a Boga mi i njihovim mamama!user posted image




Potpis ko kuca! Osim ovog dijela sa vaskama, njih jos nismo fasovale user posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 1774
   RE: Polazak u vrtić
6.5.2012 18:20:33   
new mama
Potpis Elma i da jos je moja krenula sa 11 mjeseciuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 1775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *