|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvačići
3.9.2012 19:51:49   
R&T@
neki x, sto nam ne javi prije da izmahalamo...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 476
   RE: Prvačići
3.9.2012 19:54:09   
neki x
Ma,ja sam bio iznenadjen i uzbudjenuser posted image user posted image user posted image
Pogubila sam se kad sam ga vidjela,kontam nece to objaviti,ali eto objavise maminog prvacicauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 477
   RE: Prvačići
3.9.2012 20:33:36   
bananica
divna djecicauser posted image user posted image neka im je sa srecom

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 478
   RE: Prvačići
4.9.2012 20:03:55   
Blue rose RR
Neka je sa srećom svim prvčićima, da su mi sretni u školskim klupama, da iz njih izađu punji znanja, i da uživaju u ovim danima i godinama ispred njih.

Mi smo pregurali i naš prvi dan, i naš prvi radni dan škole. :)
Je li bilo strašno - ne znam.
Je li bilo sretno - jeste.

Jedno je sigurno - taj dan se ne može opisati, u isti mah sam tužna i imam grč u želudcu, a zatim sam presretna i osjećam da taj dan sve živi i djeluje zbog nas.
Nje koja uživa u svakom koraku koji je napravila od jutra kad su joj se okice otvorile, preko prvih malenih koraka prema školskom dvorištu, do znatiželjnog pogleda koji upija svaku riječ koju učiteljica izusti,

Bili smo najsretniji, bilo smo najpotpuniji, bila sam najtužnija, bila sam najponosnija :)
Isto kao onaj proljetni dan kad se smijene sva četiri godišnja doba.

Želim da se svakog dana sjećam nje i njene lepršave kosice, nje i njenog pogleda, nje i njene vlažne rukice koja stišće moju, ali jedva čeka da je ispusti i pohrli velikim malenim koracima u prostranstvo školskih hodnika.

Želim da svi vi osjetite iste te osjećaje, i budete ponosni na svoju djecu, na način kako sam ja jutros i jučer bila, i nadam se kako ću još puno godina biti to.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 479
   RE: Prvačići
4.9.2012 20:09:56   
koka i po
hoces aBd.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 480
   RE: Prvačići
6.9.2012 9:30:44   
Blue rose RR
Američki predsjednik Abraham Lincoln šaljući svog sina u prvi razred, napisao je pismo njegovom učitelju - vrijedi pročitati:


"Danas moj mali sin kreće u školu i sve će mu ondje neko vrijeme biti strano i novo i zato bih volio da budete nježni prema njemu. On kreće u pustolovinu koja ga može odvesti preko kontinenata, u avanturu koju će vjerojatno pratiti ratovi, tragedije, patnja. Takav će život zahtjevati vjeru, ljubav i hrabrost. Stoga, dragi učitelju, molim Vas, uhvatite ga za ruku i naučite ga onome što mora znati. Naučite ga, ali blago, ako možete. Naučite ga da na svakog neprijatelja dolazi i jedan prijatelj. Morat će spoznati da svi ljudi nisu pravedni ni iskreni. Naučite ga da na svakog podlaca dolazi jedan heroj, na svakog pokvarenog političara jedan predani vođa.

Naučite ga da je u školi mnogo časnije griješiti nego varati, neka zna časno gubiti i uživati u pobjedi. Naučite ga da bude obazriv s obazrivima, a nepopustljiv s grubima. Naučite ga odmah da je najlakše nadvladati nasilnike. Odvratite ga od zavisti ako možete i naučite ga tajni spokojnog osmijeha. Želio bih da se može nasmijati kada je tužan, naučite ga da suze nisu sramota, da slava može biti i u porazu, a očaj u uspjehu. Naučite ga da se ne obazire na cinike. Naučite ga, ako možete, čudesnosti knjiga, ali dajte mu također vremena da duboko razmišlja u vječnoj zagonetki ptica na nebu, pčela na suncu i cvijeću na zelenom brežuljku. Naučite ga da vjeruje vlastitoj ideji, čak i ako mu svi kažu da su one pogrešne. Pokušajte mome sinu dati snagu da slijedi gomilu kada svi to čine. Naučite ga da svakoga sasluša, ali naučite ga da probere sve što čuje i zadrži samo ono dobro što prođe kroz sito istine.

Naučite ga da proda svoje talente i mozak najboljem ponuđaču, ali da nikada ne izvjesi cijenu na svoje srce i dušu. Neka ima hrabrosti biti nestrpljiv i nek ima strpljenja biti hrabar. Naučite ga da uvijek ima uzvišenu vjeru u sebi, jer će isto tako imati vjeru u čovjeka i Boga."


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 481
   RE: Prvačići
6.9.2012 9:34:14   
Blue rose RR
Pitanje za mame prvačića:
imaju li vaša djeca zadaće za rad?
Kod nas nema i učiteljica mi reče, da neće biti još zadugo domaće zadaće, jer treba da se prvo djeca adaptiraju na okolinu i obaveze.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 482
   RE: Prvačići
6.9.2012 9:40:23   
R&T@
Nema ni kod nas...uz isto objasnjenje...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 483
   RE: Prvačići
6.9.2012 9:43:40   
Mala Selma
BR divno je pismouser posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 484
   RE: Prvačići
6.9.2012 9:51:02   
Blue rose RR


IZVORNA PORUKA: tajra

Nema ni kod nas...uz isto objasnjenje...


Znači da ima još učiteljica koje isto razmišljaju :)


IZVORNA PORUKA: Mala Selma

BR divno je pismouser posted image


Hvla Di, koja ga je objavila na FB-u, a meni bilo žao da ne poveženo sa ovom našom temom :)

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 485
   RE: Prvačići
6.9.2012 10:07:58   
D_K
jeste li bolje drage mamice?
jeste li se malo opustile?
mene je tek drugi dan pocelo 'drmati'.. kad sam isla po nju, vidim joj one dvije plave kikice, ma suze same krenule.. ali hajde, dobro je, bitno je da me ona nije skontala.. eto, mislila sam da sam to sve prosla jednom ali izgleda svaki polazak u skolu mora pratiti i neka suza.. ona mi se u snu trzala tu noc, vjerovatno i ona taj polazak u skolu mora da prevlada na svoj nacin, pa sam joj poklanjala vise paznje nego inace i polako, uhvaticemo ritam.. ono sto je novo je da je pocela da prica sta joj se desava u skoli, prije sam morala izvlaciti rijeci iz nje, hiljadu pitanja i varijacija na temu da bi ona rekla sta joj se desilo, kakva su djeca, kakvi su odmori i tako.. nama su pocele lagane zadace, uciteljica im daje da ponavljaju gradivo iz prosle godine i to je sve ok. opet se vracam na osnovne stvari, uciteljica je dobra, ona je voli, kad je Meri vidjela u ponedeljak uciteljicu takav iskreni osmjeh joj je bio na licu, to mi je bas super. a ostalo je moja obaveza..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 486
   RE: Prvačići
6.9.2012 10:08:58   
D_K

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


Jedno je sigurno - taj dan se ne može opisati, u isti mah sam tužna i imam grč u želudcu, a zatim sam presretna i osjećam da taj dan sve živi i djeluje zbog nas.
Nje koja uživa u svakom koraku koji je napravila od jutra kad su joj se okice otvorile, preko prvih malenih koraka prema školskom dvorištu, do znatiželjnog pogleda koji upija svaku riječ koju učiteljica izusti,

Bili smo najsretniji, bilo smo najpotpuniji, bila sam najtužnija, bila sam najponosnija :)
Isto kao onaj proljetni dan kad se smijene sva četiri godišnja doba.

Želim da se svakog dana sjećam nje i njene lepršave kosice, nje i njenog pogleda, nje i njene vlažne rukice koja stišće moju, ali jedva čeka da je ispusti i pohrli velikim malenim koracima u prostranstvo školskih hodnika.

Želim da svi vi osjetite iste te osjećaje, i budete ponosni na svoju djecu, na način kako sam ja jutros i jučer bila, i nadam se kako ću još puno godina biti to.


od ovog sam juce ujutro oplakala..


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 487
   RE: Prvačići
6.9.2012 10:18:03   
jupajdi
Moj djecak je sada vec treci razred i imala sam isti osjecaj polaska u skolu kao i kada je krenuo u prvi razred. Svi su ona nama jos mala, slatka stvorenja, nase bebe user posted image

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 488
   RE: Prvačići
6.9.2012 10:19:38   
D_K
IZVORNA PORUKA: jupajdi

Moj djecak je sada vec treci razred i imala sam isti osjecaj polaska u skolu kao i kada je krenuo u prvi razred. Svi su ona nama jos mala, slatka stvorenja, nase bebe user posted image


taman tako..
ja sam se fakat super drzala do polaska u skolu i prvi dan ali drugi dan mi je bio haos.. moraju emocije isplivati kad-tad user posted image user posted image
do duse ovo sve nije ni blizu kao polazak u prvi razred.. to je nesto posebno.. ali eto, opet trema, emocije, suze..

< Poruku je uredio D_K -- 6.9.2012 10:21:23 >


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 489
   RE: Prvačići
6.9.2012 10:23:19   
mama75

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Pitanje za mame prvačića:
imaju li vaša djeca zadaće za rad?
Kod nas nema i učiteljica mi reče, da neće biti još zadugo domaće zadaće, jer treba da se prvo djeca adaptiraju na okolinu i obaveze.

Moja kcerka citavo 1. polugodiste 1. razreda nije imala zadacu. A i u 2. polugodistu vrlo malo, uglavnom su sve radili u skoli. user posted image za uciteljicu Lejlu koja nas je s lakocom provela kroz 1. razred; bez puno zamaranja, a opet smo savladali isto kao i ona djeca koja su imala po 2-3 radna lista za zadacu.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 490
   RE: Prvačići
6.9.2012 11:31:55   
Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: D_K

jeste li bolje drage mamice?
jeste li se malo opustile?


Bolje je nego prije 10-tak dana, ali osjećam da sam izgubljena, pođem po jednu stvar ujutro, a kad dođem do nje, shvatim da mi je nepotrebna, ili nemam pojma šta sam htjela. :(

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 491
   RE: Prvačići
6.9.2012 11:35:07   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Pitanje za mame prvačića:
imaju li vaša djeca zadaće za rad?
Kod nas nema i učiteljica mi reče, da neće biti još zadugo domaće zadaće, jer treba da se prvo djeca adaptiraju na okolinu i obaveze.


Jbt gdje sam ja dijete upisala u školu.
Moja Hana je imala zadaću od prvog dana....plus dvije vannastavne sekcije....hm...
Ali fakat me nervira taj različit plan i program od naselja do naselja.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 492
   RE: Prvačići
6.9.2012 11:35:58   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Pitanje za mame prvačića:
imaju li vaša djeca zadaće za rad?
Kod nas nema i učiteljica mi reče, da neće biti još zadugo domaće zadaće, jer treba da se prvo djeca adaptiraju na okolinu i obaveze.


Mi smo imali zadaću prvi dan odmah...za drugi danuser posted image

sinoć smo imali roditeljski i kaže neće je imati...to je bilo čisto porvjera da vidi ko će zapamtitiuser posted image

pa kako je vdijela učiteljica tako nam je rekla da tene za fizičko donesmeo u romatić u školi kao i sva pribor za likovno koji je kupljen jer nije sigurna dal će se sjetiti da im treba nešto što ona kaže da ne komlikujemouser posted image

pročitala nam je porgram rada za ovaj mjesec prvi...
baš jedan lagan sljeduser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 493
   RE: Prvačići
6.9.2012 11:41:22   
Anoniman
Da se i ja javim.
Sve je nekako kao u snu.
U utorak nismo imali nastavu jer smo u 18h isli kod Zemaljskog muzeja na priredbu koju je organizovala opcina Novo sarajevo. Od nacelnika Koldze dobili smo ruksak.
Jucer je bio nas prvi skolski cas, onaj pravi. Imali su neki dvorac da oboje, neke isprekkidane linije da spoje i poslije te slike da oboje. naucili su kako ce se redati u vozic dok cekaju uciteljicu pred skolom, kako se dize ruka kad trebaju nesto reci (ovo je Farah vec znala, ali mnoga druga djeca ne), kako se mirno sjedi na nastavi. Jeli su uzinu. Mi, roditelji, smo jucer u 18h imali roditeljski sastanak. Dobili smo more uputa i informacija. Uciteljica nam je divna da divnija ne moze biti (sad za sad, ne urekla se). Ima ih 16 u razredu i I1 je razred. Ove sedmice su druga smjena (od 13.30-15h), iduce druga. Skola je sva zastrta, uredna, nova...izuvaju se. Et' user posted image
Mama je preponosna.
Sretna.
Tuzna.
Zabrinuta.
Osjecam se kao da mi se udaje...ode pile mamino ispod mog krila...sama leti.

Neka su nam samo zivi, zdravi da da ih dragi Allah cuva...kako moju, tako sve.

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 494
   RE: Prvačići
6.9.2012 11:43:28   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Pitanje za mame prvačića:
imaju li vaša djeca zadaće za rad?
Kod nas nema i učiteljica mi reče, da neće biti još zadugo domaće zadaće, jer treba da se prvo djeca adaptiraju na okolinu i obaveze.

Imaju. Trebali su neke tackice da spoje i obojiti onda.

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 495
   RE: Prvačići
6.9.2012 11:45:13   
D_K

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


IZVORNA PORUKA: D_K

jeste li bolje drage mamice?
jeste li se malo opustile?


Bolje je nego prije 10-tak dana, ali osjećam da sam izgubljena, pođem po jednu stvar ujutro, a kad dođem do nje, shvatim da mi je nepotrebna, ili nemam pojma šta sam htjela. :(


dusa moja user posted image user posted image
ja te nesto tjesila a isto se osjecam.. juce sam se gusila u kancelariji, reko samo da izadjem da prosetam, hoce mi lose biti user posted image user posted image


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 496
   RE: Prvačići
6.9.2012 11:47:18   
D_K

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Pitanje za mame prvačića:
imaju li vaša djeca zadaće za rad?
Kod nas nema i učiteljica mi reče, da neće biti još zadugo domaće zadaće, jer treba da se prvo djeca adaptiraju na okolinu i obaveze.


Jbt gdje sam ja dijete upisala u školu.
Moja Hana je imala zadaću od prvog dana....plus dvije vannastavne sekcije....hm...
Ali fakat me nervira taj različit plan i program od naselja do naselja.


i nasa je jako brzo pocela sa zadacama..
takav nam grah pao..


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 497
   RE: Prvačići
6.9.2012 11:48:14   
Blue rose RR
Sve kontam proći će, ali eto ne odlazi taj zbrkani osjećaj.

Pahuljice, izgleda da je kod svake učiteljice različit pristup. Meni je drago što je kikica krenula da mi prepričava šta su radili, kako je ona to uradila (što nije bio slučaj sa vrtićem-i to me izluđivalo). Za sada ima tri neka smajlija, uglavnom crtaju, i pričaju o ctežima.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 498
   RE: Prvačići
6.9.2012 21:54:12   
taurus
i kod nas ima zadaća svaki danuser posted image

ovo izgleda svaka učiteljica radi kako joj se sviđa
i naša je na prvi pogled ok...prvai dan nam je rekla da im za početak trebaju smao tri male sveske i pernica
neće odmah ni raspored dobiti da se ne optrerećuju, knjiga naravno nema i rekla nam je da nema potrebe ni za roditeljskim
meni je taj prvi dan izgledalo da će sve ići onako ležerno
međutim drugi dan su odmah imali zadaću, zapravo da ponovo prepišu ono što su radili u školi
da napišu naslov BOJE i da nacrtaju po jedan predmet karakterističan za tu boju
sutradan crtali loptu, macu i cuku i za zadaću da pored slike napišu ko št radi npr. cuko laje itd i na kraju da obavezno stave tačkuuser posted image
danas učili duže i kraće i pored da to i napišu
a dobili su radni list iz moje okoline i na njemu pitanja vezana za povrće na slici tipa koje povrće raste u zemlji a koje na zemlji
e sad mi nije jasno da li je to ona njih pitala ili im je ona objasnila gdje šta raste

ne znam....meni se ovo baš i ne sviđa

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 499
   RE: Prvačići
6.9.2012 22:01:00   
Hanady RR
o taurususer posted image

pa to prava zadaća...
čuj da prepišuuser posted image
da pišu cuko laje i tačkauser posted image

meni to malo puno...
mislim pa djeca nisu učila slovauser posted image

crtanje ok...al ono što nisu učiliuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *