|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Recapti,recepti
25.7.2012 12:26:51   
shpagica

IZVORNA PORUKA: Miimy

Imali neko recept za neki fin kolacic ili laganu torticu sa borovnicama samo da neide kisela pavlaka ili sir unutra to ne volimo user posted image


Borovnice skuhas sa secerom i malo vode i dodas instant zelatin, pustis da se ohladi.
Na dno kalupa za tortu stavis biskvit napravljen od mljevenog integralnog keksa i rastpljenog putera (moze i malo mlijeka), i na to prelijes umucenu drOetker kremu za kremsnite (famozna je) i na kraju prelijes borvnicevo koje lagano promijesas kasikom tu itamo da se prosara za zutom kremom. Za ukras odozgo mozes na kraju samo preliti jos malo borovnicama i u frizider da se stisne.

Kolac je famozan a priprema je super brza!

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 1476
   RE: Recapti,recepti
25.7.2012 12:31:15   
madam x
umucenu drOetker kremu za kremsnite (famozna je)


ćemo da probamouser posted image

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 1477
   RE: Recapti,recepti
25.7.2012 17:18:25   
Miimy

IZVORNA PORUKA: shpagica


IZVORNA PORUKA: Miimy

Imali neko recept za neki fin kolacic ili laganu torticu sa borovnicama samo da neide kisela pavlaka ili sir unutra to ne volimo user posted image


Borovnice skuhas sa secerom i malo vode i dodas instant zelatin, pustis da se ohladi.
Na dno kalupa za tortu stavis biskvit napravljen od mljevenog integralnog keksa i rastpljenog putera (moze i malo mlijeka), i na to prelijes umucenu drOetker kremu za kremsnite (famozna je) i na kraju prelijes borvnicevo koje lagano promijesas kasikom tu itamo da se prosara za zutom kremom. Za ukras odozgo mozes na kraju samo preliti jos malo borovnicama i u frizider da se stisne.

Kolac je famozan a priprema je super brza!



hvala puno za recept sutra pravim ako BOgda .. a bas sam se pitala kakve su ove kreme od dr. Oetkera snjuham ih danima na polici al se ne usudjume kupiti....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 1478
   RE: Recepti,recepti
18.8.2012 19:00:53   
Visnja RR
za recept tortilja nase amanullah imamo li fotku?

< Poruku je uredio Visnja RR -- 18.8.2012 19:08:15 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 1479
   RE: Recepti,recepti
20.8.2012 16:12:11   
amanullah
user posted image

_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1480
   RE: Recepti,recepti
25.8.2012 2:18:22   
Hanady RR
Jeli ima neko recept detaljan i proban za tursko jelo kumpiruser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 1481
   RE: Recepti,recepti
7.9.2012 0:53:45   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Jeli ima neko recept detaljan i proban za tursko jelo kumpiruser posted image

user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1482
   RE: Recepti,recepti
7.9.2012 8:47:34   
mamabb
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Jeli ima neko recept detaljan i proban za tursko jelo kumpiruser posted image

user posted image



http://www.coolinarika.com/recept/kumpir-verzija-2/

http://www.kuhar.ba/recepti/predjela/turski-kumpir/

< Poruku je uredio mamabb -- 7.9.2012 8:48:16 >


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1483
   RE: Recepti,recepti
7.9.2012 8:50:30   
Hanady RR
Hvala...ma našla sma i ja ovo...al su mi različiti pa sma mislila jel neko ima aprovjereno proban...
al hajd dok neko svoj ne podjeli ova verzija 2 mi bolje paše...
danas je za ručakuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 1484
   RE: Recepti,recepti
7.9.2012 9:08:39   
djoisa
evo  Rudolph Van Veen daje ovaj recept za to tursko jelo..neki dan je bio i na 24 kitchen - inace stalno ide repriza..

http://tasteoflifetravel.24kitchen.nl/recepten/gepofte-aardappel

holandski ne znam..ne pitaj me za prevod user posted image  ali moze se pogledati video..

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1485
   RE: Recepti,recepti
7.9.2012 9:15:58   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: djoisa

evo  Rudolph Van Veen daje ovaj recept za to tursko jelo..neki dan je bio i na 24 kitchen - inace stalno ide repriza..

http://tasteoflifetravel.24kitchen.nl/recepten/gepofte-aardappel

holandski ne znam..ne pitaj me za prevod user posted image  ali moze se pogledati video..

user posted image user posted image user posted image
zna čika google koliko toliko...
eh naletit ću ja na taj rudolfov kumpor...hvala user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 1486
   RE: Recapti,recepti
18.9.2012 7:37:40   
Mala Selma
Moze li mi neko napisati recept za sutlijuuser posted image .Hvalauser posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 1487
   RE: Recapti,recepti
18.9.2012 8:01:05   
DM
Evo sa druge teme copy-paste
Rižu samo operem mlakom vodom i stavim je da kuha odmah u mlijeko(kuhajući je u vodi gubiš onu njenu dragocjenu sluz-koja je zdrava i dobra za crijevnu floru, i tako je povremeno miješam, dodam šećer i kuham malo duže-zbog toga da bi se što bolje raskuhala -jer volim takvu. Tako da i mlijeko ne bude tečno , nego od te rižine sluzi bude gušće. Ni ja ne volim gustu rižu, nego taj tečni dio koji od riže bude baš ukusan. Ako neću stavljati puding, onda dodam vanilin šećer(sve zavi8si od količine mlijeka-na 1L-jednu kesicu).
Ako dodaješ puding-nemoj onu kol koja piše na kesici-jer ti je već jedna kol mlijkea "uvrela" i biće ti pregusta sutlija-ako si počela sa 2L mlijeka ,dovoljan je jedan puding!

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 1488
   RE: Recapti,recepti
18.9.2012 8:15:06   
Medić*
Ja pravim ovako.

1 l mlijeka

1 solja rize ( srednja )

1 soljica ( mala) secera

Vodom prekrijem dno serpice i ubacim mlijeko. Kada mlijeko prokuha, ubacim opranu rizu, secer i na tihoj vatri pustim da se kuha. S vremena na vrijeme promijesam. Mi ne volimo da nam se raskuha riza vec da osjetimo zrno onako mekano i razabrano. Kada je gotovo ( osjeti se kada je riza kuhana) ubacim komadic maslaca i promijesam.

Zdjelice pokvasim vodom i sipam sutliju. Pospem orasima i cimetom po zelji ( cimet rijetko jer F mi ne voli ) user posted image

< Poruku je uredio medic slatki -- 18.9.2012 8:16:58 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 1489
   RE: Recepti,recepti
18.9.2012 12:56:43   
ena23

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Jeli ima neko recept detaljan i proban za tursko jelo kumpiruser posted image

user posted image


sjednes u sarajevu na avion i pravac istanbul. na aerodromu ataturk sjednes u lagani metro, pravac yusufpasa, na istoimenoj stanici izadjes, sjednes u autobus koji ide za ortakoy, na ortakoyu se iskrcas, i u nizu onih malih ducana kupis najbolji kumpir koji posotjiuser posted image user posted image jedes i uzivas u pogedu na bosfor user posted image

ah gdje me nadje user posted image

ja ti mogu reci jedino da sam gledala u tim malim ducanima kako prave, ispeku u rerni ogroman krompir, popolove, u nega umjesaju ogromnu koliinu putera i trapista i malo soli a kao nadjev ozess tvarno staviti sta ti srce zeli.najbolje ide ruskasalata, nesto kiselo i malene kobasice u paradajz sosu. njaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam

evoi video kakotorade:http://www.youtube.com/watch?v=LlH6y9lNgBM, na turskom je ali sve se vidi kako ciko pravi.


pusti hlandjane, kako ceholandjanin znati napraviti pravi turski specijalitet,c ccuser posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1490
   RE: Recapti,recepti
20.9.2012 10:49:53   
real mama

IZVORNA PORUKA: Mala Selma

Moze li mi neko napisati recept za sutlijuuser posted image .Hvalauser posted image


Ja posebno kuham rizu u vodi (ne previse vode) koliko je potrebno da riza upije i nadodje i skuha se u njoj, a posebno mlijeko zasladjeno i onda skuhanu rizu sastavim sa mlijekom i jos malo kuham u mlijeku. Mjere nisu precizne, nekako od oka sve.

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 1491
   RE: Recapti,recepti
20.9.2012 12:00:48   
Mala Selma
sjednes u sarajevu na avion i pravac istanbul. na aerodromu ataturk sjednes u lagani metro, pravac yusufpasa, na istoimenoj stanici izadjes, sjednes u autobus koji ide za ortakoy, na ortakoyu se iskrcas, i u nizu onih malih ducana kupis najbolji kumpir koji posotji jedes i uzivas u pogedu na bosfor


Nikad necu pojesti vise onakvo jelouser posted image , osim ako me muz ne odvede ponovo u Instambuluser posted image .Oni imaju poseban krompir (kod nas nisam vidjela da ima kupiti).Ja sam pravila nesto slicno, naravno sa nasim osrednjim krompirom i bilo je super.

a hvala za sutliju, pravim veceras.Nema vise moje nane medju zivima, a pravila je najbolju i najljepsu sutliju user posted image
p.s.a je li bude gusta kao pudinguser posted image  ja bih takvu volila (mozda za mrvicu rjedjuuser posted image )

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu real mama)
Neposredna veza do poruke: 1492
   RE: Recapti,recepti
20.9.2012 12:48:47   
canim
Ako ti bude prerjetko sutlija uvijek imas opciju da dodas malo griza dok kuhas i da se zgusne.

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 1493
   RE: Recapti,recepti
25.9.2012 13:27:33   
ena23
sad ja da pitam. zna li ko sta uraditi sa avokadom?

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 1494
   RE: Recapti,recepti
20.10.2012 17:57:54   
bananica
treba mi recept za tortu ili rolat ili kolac , naravno da je dobaruser posted image samo da se ne treba rerna koristiti

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 1495
   RE: Recepti,recepti
20.10.2012 18:01:46   
draguljče
Bananice, što ne probaš Plazmu ili Pijesak tortu? Odlične su obje.

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, pa kad ću onda živjeti?!

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 1496
   RE: Recepti,recepti
20.10.2012 18:05:05   
bananica

IZVORNA PORUKA: draguljče

Bananice, što ne probaš Plazmu ili Pijesak tortu? Odlične su obje.




cini mi se da imam recept za pijesak, a kako ide plazma?

(odgovor članu draguljče)
Neposredna veza do poruke: 1497
   RE: Recepti,recepti
20.10.2012 20:24:31   
bananica
http://tortekolaci.com/torte/brze-torte-torte/coca-cola-torta


je li neko pravio ovu tortu?? kakva je?

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 1498
   RE: Recepti,recepti
20.10.2012 20:27:28   
Medić*

IZVORNA PORUKA: bananica


IZVORNA PORUKA: draguljče

Bananice, što ne probaš Plazmu ili Pijesak tortu? Odlične su obje.




cini mi se da imam recept za pijesak, a kako ide plazma?


Taman ideja za Bajram. Pijesak tortu stalno pravi svidja mi se. Ova plazma torta, moze li recept ? Ja pravim ono sto moje dijete voli user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 1499
   RE: Recepti,recepti
20.10.2012 20:29:07   
bananica
http://tortekolaci.com/torte/brze-torte-torte/denisova-coko-fantazija


evo neke plazma torte

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *