|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 11:27:03   
anđelo
ok,naravno

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 11:27:56   
EEDITH
sjećate li se kako smo mi jeli u školi,dali smo nosili salvete...........još će da traže da ih lijepo iskukičamo.uh tek će onda belaj,ko to zna.mene smoriše sva ova pravila-vrtić,pa škola,pa trening.........mažene drage ima li šta normalnouser posted image user posted image

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 11:29:54   
EEDITH

IZVORNA PORUKA: anđelo


IZVORNA PORUKA: gerberka


IZVORNA PORUKA: anđelo

evo još malo pa ću krenut

ako prebacim dijete u drugi razred to je onda mač s dvije oštrice
jer valja se njemu ponovo navikavat

da slažem se da smišljeno provodi politiku

ako se ne dogovorimo ,ja idem pravac direktoru


hajd sretno draga



idem s mm user posted image user posted image user posted image user posted image

sretno draga.........uz tebe samuser posted image user posted image

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 11:33:37   
Vinetu
Nisam čitala sve postove, al'' sam zgranuta učiteljicom i njenim "odgojnim metodama" i još se gđa hvali time. Posmatram ovo i kao prosvjetni radnik i kao dijete prosvjetnog radnika. Dobro se sjećam kad je moja rahmetli mama svakog svog prvačića utopljavala, zakopčavala im jakne i namještala šalove i kape prije izlaska vani. Njena kolegica je kupala u školskom kupatilu romsku djecu. Nije to tako davno bilo! A ova zabranjuje jelo... zbog zaboravljene salvete!!! Strašno!
Ja sam za to da roditelj obavlja razgovor po redu: učiteljica-pedagog-direktor-PP Zavod/Ministarstvo!
Ako ga je željela kazniti (nikako ne volim tu riječ) onda je to mogla na drugi način, a ne da mu uskrati osnovno ljudsko pravo i potrebu!
Ponekad u razredu imam ponekog učenika koji zaboravlja potreban školski materijal (udžbenik, svesku, olovku)... tek ukoliko se ta "zaboravnost" ponovi više puta, zabranim ostalim učenicima da posuđuju svoje stvari tom djetetu. Napominjem da radim u privatnoj školi pa se tu ne radi o materijalnim razlozima! Nikad, nikad, ali baš nikad ne bih zabranila djetetu da jede, taman da me prije toga zbolo nožem!!! Pa i ubice u zatvoru imaju pravo na obrok, a ne jedno slabašno dijete koje je zaboravilo salvetu... kako težak zločin, pa ga je morala tako kazniti!!! user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Vinetu -- 6.11.2012 11:36:50 >

(odgovor članu patrizia)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 11:35:23   
gerberka

IZVORNA PORUKA: Vinetu

Nisam čitala sve postove, al' sam zgranuta učiteljicom i njenim "odgojnim metodama" i još se gđa hvali time. Posmatram ovo i kao prosvjetni radnik i kao dijete prosvjetnog radnika. Dobro se sjećam kad je moja rahmetli mama svakog svog prvačića utopljavala, zakopčavala im jakne i namještala šalove i kape prije izlaska vani. Njena kolegica je kupala u školskom kupatilu romsku djecu. Nije to tako davno bilo! A ova zabranjuje jelo... zbog zaboravljene salvete!!! Strašno!
Ja sam za to da roditelj obavlja razgovor po redu: učiteljica-pedagog-direktor-PP Zavod/Ministarstvo!
Ako ga je željela kazniti (nikako ne volim tu riječ) onda je to mogla na drugi način, a ne da mu uskrati osnovno ljudsko pravo i potrebu!
Ponekad u razredu imam ponekog učenika koji zaboravlja potreban školski materijal (udžbenik, svesku, olovku)... tek ukoliko se ta "zaboravnost" ponovi više puta, zabranim ostalim učenicima da posuđuju svoje stvari tom djetetu. Napominjem da radim u privatnoj školi pa se tu ne radi o materijalnim razlozima! Nikad, nikad, ali baš nikad ne bih zabranila djetetu da jede, taman da me prije toga zbo nožem!!! Pa i ubice u zatvoru imaju pravo na obrok, a ne jedno slabašno dijete koje je zaboravilo salvetu... kako težak zločin, pa ga je morala tako kazniti!!! user posted image user posted image user posted image



svaka ti je rijec na mjestu

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 11:35:48   
Vinetu
Bas me ovo naljutilo user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Vinetu -- 6.11.2012 11:38:20 >

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 11:37:19   
veeseelaa
Drugi put dijete je izvadilo da jede, sjetilo se da nema salvetu , vratilo uzinu i dok ostali jedu, on nije jeo.


joj nije mi dobrouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 11:54:50   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: anđelo

napisah podug post i sve mi nestade

ukratko šta biste vi uradile kada bi učiteljica branila vašem prvačiću da jede u školi za vrjeme malog odmora zato što je zaboravilo svoju salvetu?
napomin jem da se radi o jaaaaaako mršavom dječaku i da ja i mm slavimo user posted image svaki zalogaj pojede....jako mu je salb imunitet pa je i češće bolestan ,stalno neka temp....mm je obavio sa njom razgovor o tome i rekao da mu ne brani jesti ako nekad opet zaboravi jer se radi o izolaciji djeteta ,no danas se ponovilo isto


Ona nema pravo da mu zabrani da jede za vrijeme odmora. Ne jede pod časom.
ako je ponovila opet isto, ja bih ovaj puta išla pisemnim zahtjevom direktoru, njoj se ne bih ni obratila.


Prvi put mu je zabranila.


Ja bih već na ovo reagovala, ali tako da me shvati.
Uloga škole i učiteljice je obrazovna, a odgoj neka prepusti meni.
Moje dijete može i ne mora nositi salvetu, ono što dopuštam jeste da je se pita: gdje je salveta, ali nikako ne da je radi toga odvaja.

IZVORNA PORUKA: medic slatki

Drugi put dijete je izvadilo da jede, sjetilo se da nema salvetu user posted image , vratilo uzinu i dok ostali jedu, on nije jeo.


Iz ovog se vidi da je dječak shvatio poruku, roditelj treba da ispita na koji način.
Da li svoj postupak shvata kao pogrešan?
Da li užinu nije izvadio zato što je shvatio da je prekršio pravilo?
Kako je dijete prihvatilo kaznu?

IZVORNA PORUKA: medic slatki
Uciteljica se nije udostojila da djetetu objasni neke stvari toplo i brizljivo. Dijete se dakle osjecalo postidjeno ( od prosli put ) user posted image Plasilo se ponovne reakcije svoje uciteljice jer nema salvetu.


Moram reći da ja ne bih dozvolila da se moje dijete više osjeća postiđenim radi toga što JA nisam stavila salvetu.
Hebemu salvetu, svaku noć bih je je pride stavljala.
Ali bih uz to dijete napominjala, jesi li stavio sve što trebaš za sutra?

A naravno da bih otišla i učiteljici, ali dijete o tome ne bi znalo ništa.
TE bih se potrudila da me ista ozbiljno shvati.

IZVORNA PORUKA: medic slatki

Jadna je ta uciteljica.


Ma nemam ja problem da učiteljica bude jadna, mahnita, pod PMS....itd....ali brate dragi, u slobodno vrijeme.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 11:58:54   
veeseelaa
Ma nemam ja problem da učiteljica bude jadna, mahnita, pod PMS....itd....ali brate dragi, u slobodno vrijeme.


user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 12:14:13   
Vinetu
Ma nemam ja problem da učiteljica bude jadna, mahnita, pod PMS....itd....ali brate dragi, u slobodno vrijeme.

Aferim!!!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 12:17:32   
Medić*
Hanabanana sve si u pravu. Zato kazem da obostrane saradnje mora biti. Ne opravdavam ni mamu a ni uciteljicu. Trebaju ozbiljno razgovarati.

< Poruku je uredio medic slatki -- 6.11.2012 12:22:13 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 12:31:39   
shpagica

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja bih već na ovo reagovala, ali tako da me shvati.
Uloga škole i učiteljice je obrazovna, a odgoj neka prepusti meni.




Ja se ne bih slozila da je skola iskljucivo obrazovna ustanova. Skola je po definicicji:

"Skola: odgojno-obrazovna institucija u kojoj se obavlja službeni odgoj i obrazovanje."
"Osnovna škola: odgojno-obrazovna ustanova u kojoj se provodi odgoj i obrazovanje"


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 337
   [Obrisana poruka]
6.11.2012 12:36:25   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu shpagica)
  Neposredna veza do poruke: 338
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 12:38:31   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: shpagica


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja bih već na ovo reagovala, ali tako da me shvati.
Uloga škole i učiteljice je obrazovna, a odgoj neka prepusti meni.




Ja se ne bih slozila da je skola iskljucivo obrazovna ustanova. Skola je po definicicji:

"Skola: odgojno-obrazovna institucija u kojoj se obavlja službeni odgoj i obrazovanje."
"Osnovna škola: odgojno-obrazovna ustanova u kojoj se provodi odgoj i obrazovanje"



Ja bih se djelimično složila sa konstatacijom.
Naime definicija je suho slovo na papiru, a praksa je sasvim nešto drugo.
I ono što je važnije, zar dijete od 7 ili 6. godina tek treba da se odgaja u školi.

Ipak je to na roditelju.
Na kraju krajeva postoje ponašanja koje se meni kao roditelju ne sviđaju, a dešavaju se u školi.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 12:44:28   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: shpagica


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja bih već na ovo reagovala, ali tako da me shvati.
Uloga škole i učiteljice je obrazovna, a odgoj neka prepusti meni.




Ja se ne bih slozila da je skola iskljucivo obrazovna ustanova. Skola je po definicicji:

"Skola: odgojno-obrazovna institucija u kojoj se obavlja službeni odgoj i obrazovanje."
"Osnovna škola: odgojno-obrazovna ustanova u kojoj se provodi odgoj i obrazovanje"




Mene ne zanima šta je škola po definiciji, ja sam govorila o svom stavu.
Hoću reći da ja ne dopuštam da mi škola odgaja djecu, za to sam ja tu.
MOžda ima djeca koju treba škola odgajati, ali moju ne treba.

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 340
   [Obrisana poruka]
6.11.2012 12:45:47   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 341
   [Obrisana poruka]
6.11.2012 12:48:15   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 342
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 12:50:41   
hanabanana
Nama se desilo da je učiteljica javno pohvalila par učenika za dobro uradjen test, te je tu djecu prozvala i druga djeca su im pljeskala.

Kako god to mom dijetetu prijalo, ja ću na sljedećim informacijama reći da iz pljeskanja izuzme od sada moje dijete.

Zašto?
Zato što smatram da je učenje i savladavanje njena obaveza, i da joj za to ne treba pljeskati.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 12:50:55   
veeseelaa
zar dijete od 7 ili 6. godina tek treba da se odgaja u školi.


baš tako, dijete se odgaja malo ranije

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 12:51:00   
shpagica

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: shpagica


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja bih već na ovo reagovala, ali tako da me shvati.
Uloga škole i učiteljice je obrazovna, a odgoj neka prepusti meni.




Ja se ne bih slozila da je skola iskljucivo obrazovna ustanova. Skola je po definicicji:

"Skola: odgojno-obrazovna institucija u kojoj se obavlja službeni odgoj i obrazovanje."
"Osnovna škola: odgojno-obrazovna ustanova u kojoj se provodi odgoj i obrazovanje"




Mene ne zanima šta je škola po definiciji, ja sam govorila o svom stavu.
Hoću reći da ja ne dopuštam da mi škola odgaja djecu, za to sam ja tu.
MOžda ima djeca koju treba škola odgajati, ali moju ne treba.


Ovo vjerovatno ima veze sa skolom i profesorima koje si ti imala u svom zivotu. Ja se mogu pohvaliti sa uciteljicama, nastavnicama i profesoricama koje su me kroz cijelo skolovanje naucile mnogo cemu nevezanom za predmet koji su predavale i 1000000 stvari pamtim i dan danas jer su nam te osobe zaista primjer i autoritet u smislu da vjerujemo i priznajemo da znaju vise od nas i da su tu da nas uce. Mene su moje uciteljice i profesorice ucile i toplini i ljubavi i prijateljstvu i bontonu u najsirem smislu te rijeci! Skola ne smije biti suhoparno 2+2=4!
I ne mislim da sam ja najpametnija i jedina dovoljna za odgoj svoje djece. Hvala svakom ko ucestvuje u odgoju svojim primjerom, kako nanama i dedama, rodbini i prijateljima, tako i uciteljici!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 12:51:05   
Anoniman
Vala ga Hanabanana i ti pretjera.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 346
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 12:52:50   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

zar dijete od 7 ili 6. godina tek treba da se odgaja u školi.


baš tako, dijete se odgaja malo ranije

Dijete se odgaja od rodjenja pa do...hm....cijeli zivot, a najintenzivnije sve dok traje skolovanje.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 347
   [Obrisana poruka]
6.11.2012 12:54:42   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 348
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 12:55:03   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: shpagica


IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: shpagica


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja bih već na ovo reagovala, ali tako da me shvati.
Uloga škole i učiteljice je obrazovna, a odgoj neka prepusti meni.




Ja se ne bih slozila da je skola iskljucivo obrazovna ustanova. Skola je po definicicji:

"Skola: odgojno-obrazovna institucija u kojoj se obavlja službeni odgoj i obrazovanje."
"Osnovna škola: odgojno-obrazovna ustanova u kojoj se provodi odgoj i obrazovanje"




Mene ne zanima šta je škola po definiciji, ja sam govorila o svom stavu.
Hoću reći da ja ne dopuštam da mi škola odgaja djecu, za to sam ja tu.
MOžda ima djeca koju treba škola odgajati, ali moju ne treba.


Ovo vjerovatno ima veze sa skolom i profesorima koje si ti imala u svom zivotu. Ja se mogu pohvaliti sa uciteljicama, nastavnicama i profesoricama koje su me kroz cijelo skolovanje naucile mnogo cemu nevezanom za predmet koji su predavale i 1000000 stvari pamtim i dan danas jer su nam te osobe zaista primjer i autoritet u smislu da vjerujemo i priznajemo da znaju vise od nas i da su tu da nas uce. Mene su moje uciteljice i profesorice ucile i toplini i ljubavi i prijateljstvu i bontonu u najsirem smislu te rijeci! Skola ne smije biti suhoparno 2+2=4!
I ne mislim da sam ja najpametnija i jedina dovoljna za odgoj svoje djece. Hvala svakom ko ucestvuje u odgoju svojim primjerom, kako nanama i dedama, rodbini i prijateljima, tako i uciteljici!


Ja i dana danas sa veliko radošću srentem svoju učiteljicu kada odem u rodni grad.
user posted image

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: problem sa uciteljicom
6.11.2012 12:58:51   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

zar dijete od 7 ili 6. godina tek treba da se odgaja u školi.


baš tako, dijete se odgaja malo ranije


I šta onda...s 6 ili 7 godina sve znaju...prestajemo ih odgajati...i mi i učitelji.

Stvarnouser posted image


ne prestajemo, to nikako
nego kažem do tada bi trebali znati već mnogo toga

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *