|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vakcine da-ne?
2.8.2013 10:05:38   
Emmy

IZVORNA PORUKA: medic slatki

Samnom je u bolnici bila porodilja, porodila se isti dan kao i ja. Kada su dosli ujutru da pedijatri pregledaju bebe i daju vakcinacije one prve u bolnici...zena je rekla da ne zeli, dr su ispostovali to, ostale bebe vakcinisane, njena nije. Samo je potpisala da ne zeli, niko nije diskutovao.

Pa da, potpis roditelja da imaju pokriće da se ne može teretiti zdravstvena ustanova koja nije provela odredbe Zakona. Dakle ako bi im nekada došla nadležna inspekcija, u tom slučaju neće teretiti zdravstvenu ustanovu, nego roditelja koji je potpisao da svojevoljno ne želi da se dijete vakciniše.

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 751
   RE: vakcine da-ne?
2.8.2013 10:09:13   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Emmy


IZVORNA PORUKA: medic slatki

Samnom je u bolnici bila porodilja, porodila se isti dan kao i ja. Kada su dosli ujutru da pedijatri pregledaju bebe i daju vakcinacije one prve u bolnici...zena je rekla da ne zeli, dr su ispostovali to, ostale bebe vakcinisane, njena nije. Samo je potpisala da ne zeli, niko nije diskutovao.

Pa da, potpis roditelja da imaju pokriće da se ne može teretiti zdravstvena ustanova koja nije provela odredbe Zakona. Dakle ako bi im nekada došla nadležna inspekcija, u tom slučaju neće teretiti zdravstvenu ustanovu, nego roditelja koji je potpisao da svojevoljno ne želi da se dijete vakciniše.


Da.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 752
   RE: vakcine da-ne?
2.8.2013 15:39:00   
Buba.B
Sada mi je sve mnogo jasnije user posted image
znaci-nema sanse da se to izbegne... a da se vadim na odbijanje po verskoj osnovi user posted image ?


(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 753
   RE: vakcine da-ne?
2.8.2013 16:06:38   
Emmy

IZVORNA PORUKA: Buba.B

Sada mi je sve mnogo jasnije user posted image
znaci-nema sanse da se to izbegne... a da se vadim na odbijanje po verskoj osnovi user posted image ?



Da sam ja na tvom mjestu i sa takvim stavom, ja bih pitala nadležne kakve su mi opcije. Ne znam da li i koji zakon omogućava pravdanje po vjerskoj osnovi. Možda da također pitaš da li postoji mogućnost da potpišeš da svojevoljno odbijaš da se dijete imunizira (kao u bolnici kada se potpišeš da izlaziš na vlastitu odgovornost). Svakako provjeri da li i to može imati potencijalne implikacije. Ono što znam iz dosadašnje prakse je da su u RS poprilično rigorozni kada je u pitanju provođenje Zakona i nema previše mjesta za manipulacije. Da li je to što nisu rasparčani na kantone kao mi pa se može naći neka rupa u zakonu ili drugačije tumačenje, ne znam, ali se kod njih sistem pokazao u više navrata efikasnijim kada je u pitanju usvajanje i provođenje određenih zakona. Evo kad pogledaš Federalni i RS zakon koji propisuju isto pitanje, kaznene odredbe i samo formulisanje oblasti koju propisuju je puno jasnije i striktnije u RS slučaju. Kao što rekoh, za početak se raspitaj u nadležnom DZ, fino popričaj s njima, ako je potrebno objasni im svoja ubjeđenja i razloge i tako ćeš jedino znati šta ti je činiti. Sretno........

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Buba.B)
Neposredna veza do poruke: 754
   RE: vakcine da-ne?
2.8.2013 17:13:17   
leona81

IZVORNA PORUKA: Emmy


IZVORNA PORUKA: medic slatki

Samnom je u bolnici bila porodilja, porodila se isti dan kao i ja. Kada su dosli ujutru da pedijatri pregledaju bebe i daju vakcinacije one prve u bolnici...zena je rekla da ne zeli, dr su ispostovali to, ostale bebe vakcinisane, njena nije. Samo je potpisala da ne zeli, niko nije diskutovao.

Pa da, potpis roditelja da imaju pokriće da se ne može teretiti zdravstvena ustanova koja nije provela odredbe Zakona. Dakle ako bi im nekada došla nadležna inspekcija, u tom slučaju neće teretiti zdravstvenu ustanovu, nego roditelja koji je potpisao da svojevoljno ne želi da se dijete vakciniše.


Roditelj moze platiti novcanu kaznu, iako ja kod nas nisam cula za takav slucaja ali jesam za Srbiju i Hrvatsku i ne mora vakcinisati dijete zato sto:
vakcinisanje spada u prevenciju a ne lijecenje i zasnivase na pretpostavci o buducoj bolesti...
roditelj ima pravo da trazi od pedijatra da se potpise na dokument na kojem pedijatar garantuje da se nakon vakcinisanja nece desiti nista lose...i tek nakon toga vakcinisati dijete. ali nijedan pedijatar ovaj dokument nece potpisati
kada potpisete papir da necete da vakcinisete dijete na vlastitu odgovornost, ne mogu se pozvati na to da ne postupate u najboljem interesu vaseg djeteta jer ste doveli zdravo dijete koje zivi u higijenskim uslovima, i lijecite ga kad je bolesno, pogotovo ako imate porodicnu sklonost ka alergijama, astmi, bronhitisu, konvulzijama i sl...

dat cu vam primjer S.A.D-a, gdje je vakcinisanje obavezno i kako su oni postavili stvari - imate izbor da li zelite ili ne da vakcinisete dijete, dakle ne morate ga vakcinisati ali cete ga onda morati skolovati kod kuce jer se nece upisati ni u vrtic ni u skolu. medjutim ako i dalje ostanete pri toj odluci, niko vas ne moze natjerati tj prisiliti da vakcinisete, pa se dosta amerikanaca skoluje kuci.
kod nas se djeca mogu upisati i u vrtic i u skolu bez obzira na primljene vakcine.


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 755
   RE: vakcine da-ne?
2.8.2013 17:30:07   
Visnja RR
znam dječaka koji je primio samo one vakcine kad je tek rođen...nikad više ni jednu ...njegova mama (inace zdravstveni radnik) nije dozvolila... uredno je išao u vrtić i sad će u septembru u školu...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 756
   RE: vakcine da-ne?
2.8.2013 17:38:13   
leona81
http://www.vecernji.hr/vijesti/osloboden-otac-koji-je-svoje-dijete-odbio-cijepiti-protiv-moparu-a-clanak-204065


Postoje teorije i u svijetu i kod nas za i protiv cjepiva, osobito nakon što se nastanak nekih autoimunih bolesti kod djece počeo povezivati s cjepivom. U Sloveniji je cijepljenje obvezno, ali roditelj koji ne želi cijepiti dijete potpisuje da će snositi odgovornost i platiti troškove liječenja ako se ono razboli.

kada sam jednom davno citala o vakcinama, na stranicama njihovih proizvodjaca, mislim, da je slucaj bio sa MMR vakcinom i GSK, pisalo je da im je jeftinije cijepiti djecu jer cjepivo kosta manje od euro, nego da lijece djecu od bolesti kao npr zausnjaka ili rubeole jer ih lijecenje kosta 200 i nesto eura. tako da mislim da ovo sa potpisivanjem najvise znaci to, ako se dijete razboli, potpisao si da neces cjepivo, onda plati lijecenje sam...eto to je ukratko

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 757
   RE: vakcine da-ne?
2.8.2013 17:44:27   
Sandrich
Moj sin ima 18mj,i zadnja vakcina nam je bila druga doza dtp,debelo kasnimo sa ostalim vakicnama.Muku smo mucili sa zubicima,i uvijek se nadje neki razlog da je ne primi,prije svega strah mene i mm,a tu je i dr koja mi je jednom prilikom nabacila 'ma ne sikiraj se nije ni dijete od direktora doma zdravlja primilo sve vakcine,nece nigdje zakasniti' tako da sam se bas zapitala dali da mu ih nastavim davati ili ne,jos u zadnje vrijeme citam razne tekstove grozne u vezi vakcina,pa moja prijateljica logoped koja mi je potvrdila da jedna vakcina moze  izazvati promjene kod bebe,cak i  autizam dokazano,pa covjek ne moze biti pametan u odluci user posted image user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 758
   RE: vakcine da-ne?
2.8.2013 18:08:40   
koka i po
kad citam pojedine postove tacno zahvalim Bogu sto do sada nismo svi pomrli od vakcinacije.
moja djeca su primila sve i jednu...pa cak i onu protiv gripa.ja i svi ostali ljudi,mali i veliki koje poznajem.
jos smo zivi hB

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 759
   RE: vakcine da-ne?
2.8.2013 20:34:46   
vila_7
.

< Poruku je uredio vila_7 -- 2.8.2013 20:42:20 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 760
   RE: vakcine da-ne?
2.8.2013 22:37:33   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: koka i po

kad citam pojedine postove tacno zahvalim Bogu sto do sada nismo svi pomrli od vakcinacije.
moja djeca su primila sve i jednu...pa cak i onu protiv gripa.ja i svi ostali ljudi,mali i veliki koje poznajem.
jos smo zivi hB

isto i kod mene ovako, primamo redovnouser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 761
   RE: vakcine da-ne?
3.8.2013 2:06:12   
leona81

IZVORNA PORUKA: koka i po

kad citam pojedine postove tacno zahvalim Bogu sto do sada nismo svi pomrli od vakcinacije.
moja djeca su primila sve i jednu...pa cak i onu protiv gripa.ja i svi ostali ljudi,mali i veliki koje poznajem.
jos smo zivi hB


i treba zahvaliti Bogu, jer ja u uzoj porodici imam tezak slucaj nakon primljene vakcine DTP, jedan kompletno unisten zivot. nasi prijatelji imaju autisticno dijete nakon MMR vakcine, dokazano u VB. dijete je u ustanovi, i tamo ce ostati do kraja zivota. nazalost tada se nije znalo ovo sto mi imamo priliku da saznamo. svi koji su prosli uspjesno kompletnu vakcinaciju, a tu spadam i ja, i mm, trebamo se zahvaljivati Bogu sto dosad, nismo imali posljedice...


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 762
   RE: vakcine da-ne?
3.8.2013 9:11:22   
almondray
Već sam pisala da nemam m... da odbijem , ali posle svake promljene vakcine bude mi žao.Pa od čega su to moja djeca napravljena da na svaku burno reaguju.Stariji je posle mmr imao konvulzije.Mlađi je malo kasnio u početku sa promanjima ali koju god je primio odreagovao je sa turom , proljevom itd.Trebalo mu je i po 2 sed, da se oporavi.Juče je primio diteper i hib , cijelu noć gori 39,4 rektalno , i jutros isto.Paracetamol slaba vajda.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 763
   RE: vakcine da-ne?
3.8.2013 10:39:08   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: leona81


IZVORNA PORUKA: koka i po

kad citam pojedine postove tacno zahvalim Bogu sto do sada nismo svi pomrli od vakcinacije.
moja djeca su primila sve i jednu...pa cak i onu protiv gripa.ja i svi ostali ljudi,mali i veliki koje poznajem.
jos smo zivi hB


i treba zahvaliti Bogu, jer ja u uzoj porodici imam tezak slucaj nakon primljene vakcine DTP, jedan kompletno unisten zivot. nasi prijatelji imaju autisticno dijete nakon MMR vakcine, dokazano u VB. dijete je u ustanovi, i tamo ce ostati do kraja zivota. nazalost tada se nije znalo ovo sto mi imamo priliku da saznamo. svi koji su prosli uspjesno kompletnu vakcinaciju, a tu spadam i ja, i mm, trebamo se zahvaljivati Bogu sto dosad, nismo imali posljedice...


ovu vakcinu ne bih preskakala,jer su djeca sklona povredama.pisala sam već da je u mom gradu bio slučaj nevakcinisanog dječaka koji je završio u Beogradu jer je zaradio tetanus,što je stanje opasno po život

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 764
   RE: vakcine da-ne?
3.8.2013 11:14:26   
minja_
I meni su tetanus i poliomijelitis glavni motiv zasto smo vakcinisani. Najvise poliomijelitis.
primili smo sve vakcine, imali smo temperature u ocekivanom vremenskom okviru. Da li smo imali srece, ne znam. Svjesna sam drasticnih nuspojava koje su mogle zadesiti moje dijete, ali je to rizik koji smo preuzeli na sebe kao roditelji.
Ne vjerujem da je vakcine neko napravio da reducira svjetsku populaciju. S druge strane, ako uz sansu od 0,01% dobijete fatalnu posljedicu, za vas je to 100% i to potpuno razumijem.

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 765
   RE: vakcine da-ne?
7.8.2013 23:58:08   
leona81
http://www.novi-svjetski-poredak.com/2013/08/07/poznato-cjepivo-unistilo-jajnike-mladih-zena-merck-zaboravio-istraziti-ucinke-cjepiva-gardasil-na-zensku-reprodukciju/

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 766
   RE: vakcine da-ne?
10.8.2013 0:03:32   
djoisa
http://www.youtube.com/watch?v=IN_i2Ezy-i0


http://www.youtube.com/watch?v=_poYIMhLFRE



http://www.youtube.com/watch?v=6j2hY47S78I


http://www.youtube.com/watch?v=4fFEHJOpfFE#at=16

< Poruku je uredio djoisa -- 10.8.2013 0:11:43 >

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 767
   RE: vakcine da-ne?
12.8.2013 9:11:44   
mamina princeza
kao sto ranije napisah ja sam dolucila da se mi vise ne vakcinisemo. moja kcerka je do sada uredno vakcinisana, dosta slabog imuniteta , imala jake dermatitise koji su se posebno pogorsavali nakon primanja vakcine al to tad nisam istrazivala toliko .... sad ima 5 godina nije primila ovu vakcinu sa 5 godina ...i necu je vakcinisati...
nismo jos imali sukob s dokotroicama al ocekujem sada jer vadimo ljekarsko ovih dana za vrtic pa vidjecemo. uglavnom mene ne moze niko ubjediti da je vakcinisem ako ne garantuje da joj nista nece biti. dosta slabog imuniteta , nedavno prelezanu mononukleouz, problemi s krajnicima, herpes...sve nas je to pratilo u poslijednjih godinu dvije i cini mi se da sad malo jacamo i sad da joj na sve to dam vakcinu ne bih vala ...
mladjeg djecaka sam vakcinisala sa prvom dozom one diteper poslije cega je imao jaku reakciju koja me prepala i tada sam i pocela vise da se informisem ...

meni je jedino malo nejasno oko tetanusa... vidim neki odbijaju i to , u slucaju povrede i slicno , mislim da u tom slucaju ne bih mozda dodbila mada s enism dovoljno informisala po tom pitanju.

a mene interesje koliko j eprevidjena kazna koju bi roditelj navodno trebao platiti ukoliko djete nije vakcinisano?

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 768
   RE: vakcine da-ne?
12.8.2013 9:48:40   
Crnkica

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

meni je jedino malo nejasno oko tetanusa... vidim neki odbijaju i to , u slucaju povrede i slicno , mislim da u tom slucaju ne bih mozda dodbila mada s enism dovoljno informisala po tom pitanju.

a mene interesje koliko j eprevidjena kazna koju bi roditelj navodno trebao platiti ukoliko djete nije vakcinisano?

I mene isto ovo zanima,a i sve u vezi problema nevakcinisane djece,mm nije vakcinisan,ja jesam,naše starije dijete rođeno 2005.godine svaku primilo na vrijeme,a sad curica ima 14.5 mjeseci i primila vakcine samo do 3.mjeseca.....kako se rodila nikad nije bila bolesna,čak ni temperaturu nije imala......

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 769
   RE: vakcine da-ne?
12.8.2013 11:15:20   
Hannan
Ja ne znam nikog ko je platio kaznu zbog nevakcinisanja djece,a znam prilican broj takvih, rodjenih 70-ih g.pa do danas.


_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 770
   RE: vakcine da-ne?
12.8.2013 12:53:52   
Buba.B
Mamina princeza, imas na pradhodnoj strani pisalo se o kaznama....
Mi cekao ponovo kontrolu i ubedjivanje od medicinskog osoblja, prosli put su nas terali da potpisemo da odbijamo da bebu vakcinisemo, izvukli smo se na to da cemo razmisliti jos malo. A pojma nemam sta ce do kraja biti!
Ima li neka mama iz R.S. da mi prenese iskustva u vezi nevakcinisanja?

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 771
   RE: vakcine da-ne?
20.8.2013 14:38:22   
Sonja
drage mame nema tog ko vas moze natjerati da vakcinisete.VASE dijete VASA odgovornost potpisete se i gotovo.. niko od njih se nece potpisat da ce odgovarat ako vasem djetetu nesto bude od vakcine..
kod nas NEMA novcanih kazni ..iscitala sam zakon od do i nigdje nema..u hrvatskoj i srbiji ima
kod nas NEMA za fizicka lica. ima za pravna lica znaci za firme i zaposlene u slucaju da izbije neka epidemija a radnici se ne vakcinisu onda imaju novcane kazne.. da ne duzim dalje bezveze

ja sam Darianu odbila vakcinu samo sam se potpisala i cao. i moje 2 drugarice poslije mene takodje i niko ih nije tjerao ni ubjedjivao..
a za skolu i vrtic znam mnoooogo djece koja nisu vakcinisana a bez problema upisana u vrtice i skole
to pricaju samo da vas zaplase
i kod nas u DZ mene stalno prozivaju sestre i govore da mi se djete razbolilo jer nije primilo vakcinu u porodilistu a to nema veze s mozgom..znaci samo plase roditelje...
ali onaj ko je vec odlucio da ne vakcinise prethodno je naucio sve o vakcinama i nema te recenice koja bi ga predomislila.
sorry na greskama mali je konektovan na (.) pa teze tipkan user posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Buba.B)
Neposredna veza do poruke: 772
   [Obrisana poruka]
20.8.2013 15:13:25   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Sonja)
  Neposredna veza do poruke: 773
   RE: vakcine da-ne?
20.8.2013 21:01:46   
vila_7

IZVORNA PORUKA: Iman83

Ni ja nemam hrabrosti reći NE vakcinama...
Mislim da ipak nećemo primiti MMR vakcinu...kao ni revakcinaciju iste za stariju kćer.


Znam da si ti uvijek za vakcine, zasto ovo ?


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 774
   [Obrisana poruka]
20.8.2013 21:09:55   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu vila_7)
  Neposredna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *