|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pušenje i začeće
16.1.2009 14:17:32   
vjestica
Utjecaj pušenja na reprodukciju žena: Sve znanstvene studije slažu se da pušenje negativno utječe na plodnost. Postotak neplodnih žena sve je veći, a vrijeme do začeća kod pušačica u usporedbi s nepušačicama je također duže. Aktivno pušenje bilo kojeg partnera ima loš utjecaj, a dokazano je da je utjecaj pasivnog pušenja tek nešto manji nego kod aktivnog. Istraživanja pokazuju da pušenje šteti jajnicima, a stupanj štete ovisan je o količini i dužini pušenja. Čini se da pušenje ubrzava gubitak jajnih stanica i reproduktivne funkcije te može ubrzati dolazak menopauze za nekoliko godina. Tvari u duhanskom dimu smetaju sposobnosti stanica u jajnicima pri stvaranju estrogena i predisponiraju jajne stanice za genetske abnormalnosti. Pušenje je usko vezano s povećanim rizikom spontanog pobačaja te ektopičke trudnoće. Trudne pušačice vjerojatnije će imati prerani porođaj i dijete niske porođajne težine. Postatak sindroma iznenadne dojenačke smrti (SIDS) veći je u obiteljima u kojima netko puši.

Utjecaj pušenja na ishod medicinski potpomognute oplodnje: Parovi koji puše moraju se skoro dvostruko više puta podvrgnuti postupku izvantjelesne oplodnje da bi ostvarili trudnoću.
Studije pokazuju da pušačice trebaju veće doze gonadotropina za stimulaciju jajnika, imaju niže vrijednosti estradiola, manje punktiranih jajnih stanica, više otkazanih postupaka u prirodnim, nestimuliranim, ciklusima, manje stope implantacije i veći broj postupaka s nedovoljnom fertilizacijom nego nepušačice. Negativan utjecaj pušenja izraženiji je kod starijih žena. Općenito govoreći, smanjenje prirodne plodnosti povezane s pušenjem možda se ne može premostiti metodama potpomognute oplodnje.
Utjecaj pušenja na plodnost muškaraca: Muškarci koje puše imaju manji broj spermija, slabiju pokretljivost i povećane nenormalnosti u obliku i funkciji spermija. Utjecaj pušenja na mušku plodnost teže je proučavati jer je teško kreirati studije koje proučavaju to pitanje. Iako utjecaji pušenja na mušku plodnost ostaju nedorečeni, štetnost pasivnog pušenja na plodnost ženskih partnera i dokazi da pušenje negativno utječe na kvalitetu spermija ukazuju da bi se pušenje kod muškaraca trebalo smatrati rizičnim faktorom neplodnosti.

Prestanak pušenja kao pitanje liječenja kod parova koji prolaze kroz terapiju medicinski potpomognute oplodnje: Studije su pokazale kako prestanak pušenja barem dva mjeseca prije postupka izvantjelesne oplodnje značajno povećava šanse začeća. Iako dugoročno pušenje može imati nepovratni utjecaj na funkciju jajnika, štetni utjecaj na ishod liječenja djelomično je preokrenut ako se prestane pušiti prije početka terapije.

Zaključak: Najbolji znanstveni podaci kojima trenutno raspolažemo pokazuju da pušenje snažno doprinosi neplodnosti. Oba bi partnera s dijagnozom neplodnosti ili višestrukih spontanih pobačaja trebala prestati s pušenjem jer bi na taj način mogli poboljšati svoju prirodnu plodnost i povećati uspjeh liječenja neplodnosti.
Prevela: Kristina P.

Izvor:

Američko društvo za reproduktivnu medicinu

Informativni listić za pacijente

< Poruku je uredio malena27 RR -- 20.7.2011 10:38:31 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: pušenje i začeće
16.1.2009 14:20:25   
vjestica
ovaj tekst je mene naveo da prestanem pušiti (mm i ja smo prestali pušiti prije pola godine user posted image ) a ovu temu sam zamislila kao topic podrške za buduće bivše pušače user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: pušenje i začeće
16.1.2009 14:30:32   
Anoniman
svaka čast vještice!
neka tvoj trud bude nagrađen!user posted image

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: pušenje i začeće
16.1.2009 15:04:34   
Aquarius
Ma sve ja to znam, draga moja. Mislim da su svi pušači svjesni posljedica svoje ovisnosti. Ali kako prestati ?
Znam da ima ljudi koji jednostavno kažu sebi NE, bace cigare i nikad više ne zapale. Nažalost, ja nisam, odnosno nemam taj karakter.user posted image Kad me uhvate živci, ja je moram zapaliti. Ovo će nekome možda zvučati smješno, ali stvarno je tako.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: pušenje i začeće
16.1.2009 15:13:33   
emy
Kad me uhvate živci, ja je moram zapaliti. Ovo će nekome možda zvučati smješno, ali stvarno je tako.

Prijavljujem se i ja user posted image
Nas dvoje smo se dogovorili da prestanemo pusiti radi user posted image
Mm prestao (uopste nema zelju za cigarom, a pusio 10 godina ) a ja izgleda samo pojacala user posted image

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: pušenje i začeće
16.1.2009 15:37:47   
batterfly
I ja sam pusacuser posted image ,ali ne strastveni.....Mislim da bi se mogla lahko odvici,bez problema,...jer evo npr. upravo sam sad pripalila prvu cigaretu danas i to uz kafu....

Bila sam u drugom stanju dva puta,i ni u jednoj svojoj trudnoci nisam pusila,...Ali sam poslije nastavila....Jednostavno mi je to cejf....

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: pušenje i začeće
16.1.2009 15:43:30   
vjestica
IZVORNA PORUKA: Aquarius

Ma sve ja to znam, draga moja. Mislim da su svi pušači svjesni posljedica svoje ovisnosti. Ali kako prestati ?
Znam da ima ljudi koji jednostavno kažu sebi NE, bace cigare i nikad više ne zapale. Nažalost, ja nisam, odnosno nemam taj karakter.user posted image Kad me uhvate živci, ja je moram zapaliti. Ovo će nekome možda zvučati smješno, ali stvarno je tako.user posted image


i ja sam identično tako razmišljala
sebe sam percipirala kao pušača i nikako drugačije
a onda sam se suočila sa neplodnošću i počela sam drugačije razmišljati
i naravno da nije bilo lako
mm i ja samo pokušavali godinu dana dok nismo prestali
i lakše mi je bilo kad sam skroz bacila cigare, nego kad sam smanjivala
i kad sam restala, par puta sam bila nervozna i pomislila e da mi je sad zapaliti
onda sam sama sebi rekla da ta cigara neće smanjiti moju nervozu i neće nestati problem ako ja zapalim tu cigaru
prvo treba odlučiti i reći sebi ja to mogu
onda tek možeš probati prestati
nikotinski flasteri nisu loša pomoć, smanje hiponikotinsku krizu
sretno cure user posted image

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: pušenje i začeće
16.1.2009 15:47:15   
tikica_69
Ajde probajte ovako...kad vas uhvati zelja za cigaretom, vi se sjetite koliko ljudi je prestalo pusiti i recite samoj sebi: "Pa dobro, sto sam ja stvarno toliko jadan karakter da ja to ne mogu? Ja to mogu i bolje od drugih i svima cu nbas sad pokazati da mogu!!!"
Mozda vam samokritika pomogne. user posted image

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: pušenje i začeće
16.1.2009 16:48:53   
Snjeguljica
Tikice, svaka čast, samo treba biti oštar prema sebi kao što znamo biti oštri prema drugima!!!!Samo treba sebe kritikovati i vidjećete da rezultati neće izostati, ali ima izuzetaka, naravno.LP

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: pušenje i začeće
18.1.2009 15:54:52   
ena0002
E cure moje ja sam vam pasivni pusac. Ja ne pusim ali zato mm i svekrva puse i dodje mi ga ko' da i ja pusim. I najvise me nervira sto mi odjeca i kosa uvijek smrde na duhan, fuj user posted image . A sto se tice prestanka, imam osjecaj da to mm ne bi nikada uspjelo user posted image . On kad povuce dim cini mi se da svaki milimetar onog dima uvuce user posted image

(odgovor članu Snjeguljica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: pušenje i začeće
18.1.2009 19:06:58   
balasgirl
Evo ja pušim ali se ne smatram strastvenim pušačem (kutija mi traje 2-3 dana). Ali ima dana kad mi se cigara gadi. Evo upravo dok ovo tipkam, zapalila sam cigaretu, razmišljam da je ugasim, ali opet, vuče me. Ne kažem da nemam jak karakter da bih prestala, već jednostavno ne želim da prestanem pušiti. Bar ne još. Svakodnevnica mi je puna stresa tako da mi cigareta "pomaže" da bar za trenutak zaboravim na sve to, a budući da nikotin aktivira dopamin (hormon sreće i ugode) ne želim sebi da uskratim te male trenutke sreće u jednom obavezama uzavrelom danu. A priča tipa: "Vi ste pušaći ovisnici, vi ste slabići,......" smatram glupim. Neka svako radi ono što misli da je za njega najbolje. Ja kad budem trudna naravno da neću pušiti i naravno da ne bih zapalila u društvu u kojem ima djece i naravno da kad sam gost u nekoj kuću uvijek pitam smijem li zapaliti, jer poštujem pravila,...... Opet kažem, svakom na volju.

Jedino što ne volim je vidjeti kada neko puši ulicom, pogotovo ŽENSKU OSOBU. To mi je dno dna.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: pušenje i začeće
19.1.2009 23:31:09   
ena0002
Jedino što ne volim je vidjeti kada neko puši ulicom, pogotovo ŽENSKU OSOBU. To mi je dno dna.

E to ti je sad na zapdu normalna pojava jer su im zabranili pusenje u restoranim i kaficima. A i meni je pravo odvratno kad vidim nekoga da ide ulicom i pusi.

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: pušenje i začeće
20.1.2009 12:31:41   
Čarobnica
Svi smo svjesni štetnosti pušenja, a pogotovo kod nas trudilica. Pušim i stalno govorim sutra prestajem, ali to sutra nikako da dođe. Nažalost, slaba volja, karakter ili ko zna šta. Užas! Znam da bi bilo bolje da odmah prestanem pušiti nego kada budem zatrudnila. Možda zvuči glupo, ali kako da to napraviiiiiiiimmmmmmmm. Šmrc

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: pušenje i začeće
22.1.2009 13:54:22   
Ninica1709
haj , pozdrav svima , evo ja mogu reći za sebe od kad sam u drugome stanju , pa negdje 7 tj.evo zgadila mi se kava a i cigareta , i pušući isto , mislim usmislu onaj miris cigarete , odma me tjera na povračanje...

(odgovor članu Čarobnica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: pušenje i začeće
2.2.2009 0:00:33   
Vizionarka
drage buduce mame, meni je puno pomogla ona knjiga "konachno nepushach" kad sam se odluchila prestati pushiti. hB uspjelo je. imate ju kupiti (bilo je ranije) u titovoj ulici, na stolu chovjek prodaje knjige ispred one kapelice.
pozzzz

_____________________________

Moli kao da djelovanje nije dovoljno.
Radi kao da molitva nije dovoljna.

(odgovor članu Ninica1709)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: pušenje i začeće
2.2.2009 18:01:03   
majolina
evo ja sam prestla pusiti prije 1 mjesec a prije sam mislila da nikad necu moci prestati ali kad sam cula da pusenje postice neplodnost  jednostavno sam rekla neču vise i jos nism imala ni krizu nisam vjerovala da je ovako lako

(odgovor članu Vizionarka)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: pušenje i začeće
2.2.2009 18:03:23   
mamy Sabina
Svaka ti čast na karakteru  i voljiuser posted image
moj je ko pura u tom pogleduuser posted image ,stvarno moram i ja nešto po tom pitanju uradititiuser posted image


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu majolina)
Neposredna veza do poruke: 17
   Pušenje i začeće
2.2.2009 18:36:24   
majolina
ja bih svakom preporucila ja se već osjećam bolje ako nista bar ujutro nema onog odvratnog iskašljavanja,
a cula sam da pomaže  ko ima policisticne jajnike kao ja user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 20.7.2011 10:39:08 >

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *