|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena?
11.6.2013 11:47:00   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: ananas_ze


IZVORNA PORUKA: leona81

joj fore i govana(da izvinete)

sad ce tebi opomne ap ss izvinjavaj user posted image
kad je veliko vjencanje kad je bal nek je i maskembal i tada sam ZA da se vjencanica kupi, zasto se ne bi prenosila iz generacije u generaciju? vremenom ce dobiti na zncaju i vrijednosti
ja sam imala malo vjencanje onakvo kakavo sam zeljela i nisam se udala u vjencanici nego maturskoj haljini, da sam imala vremena sila bih drugu haljinu ovako sam svjedno bila lijepa user posted image


ma meni nije jasno kako ovo mjerite...
evo recimo ko započinje tu tradicijau...user posted image
ja il moja mama il moja nana...
a sad zamisli u današnjem modernom vrmenu jednu mladu kojoj ja za 50 godina nudim svoju vjenčanicu...majkemi moje toliko izbora svega u današnjem vaktu...pa to je njen dan, stilovi različiti mogu smao da dovedem je u nezgodnu poziciju il da je uzme mimo svoje volje i ne bude sretan jer nije hodala po salonima i sebi birala...il da me odbije pa da se ja ''namočor'' urvijedim, ko je ona da prekine tradiciju...

mislim kontaš...user posted image

kontam, svejedno je ko pocne tradiciju,tradicija se uvijek moze prekinuti,bez da iko bude namcor a od haljine se uvijek moze nesto dodati ili oduzeti, kako se moda vraca,ja bih se udala u maminoj user posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena?
11.6.2013 11:48:50   
Hanady RR
ma meni je ta ideja o generacijskom prenošoljenju liepa...al da meni niko isto ne namaće...
eh sad ako kreneme do sebe ne bih vala boljela ni ja kćeri da nametnem...

a pazi sad ovo...
situacije

kod mladođenje tamo mama isto ima tu generacijsku ideju...
vako ja kao majka djevojke imama istu...
jadno mi dijete u ludilu....čiju tradiciju da poštuje user posted image user posted image user posted image
a na sve to zamilite da ste na njenjom mjestu i ne dopoda joj se ni jedna od te dvije hoće svoju...a dava namćora joj ''seru'' i njenom danu koji čeka recimo godinama i zamišlja gauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena?
11.6.2013 11:50:17   
Medić*
ma meni je ta ideja o generacijskom prenošoljenju liepa...al da meni niko isto ne namaće...
eh sad ako kreneme do sebe ne bih vala boljela ni ja kćeri da nametnem...

Slazem se.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena?
11.6.2013 11:50:40   
Galicia
Pa nece valjda od svekrve haljinu obuci?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena?
11.6.2013 11:51:41   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: medic slatki

ma meni je ta ideja o generacijskom prenošoljenju liepa...al da meni niko isto ne namaće...
eh sad ako kreneme do sebe ne bih vala boljela ni ja kćeri da nametnem...

Slazem se.


evo fino smo se našle...

vidite ja i moja prija broj 2 tj medić slatki svaka imamo po vjenčanicu svoju u ormaru...zamislite sad da mi hoćemo generacijsko prenošenje i jedna id ruga...koju moja F da obuče recite vi meni sada a da s eniko ne uvrijediuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena?
11.6.2013 11:54:20   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Galicia

Pa nece valjda od svekrve haljinu obuci?


user posted image user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena?
11.6.2013 11:54:44   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Galicia

Pa nece valjda od svekrve haljinu obuci?


pa šta znaš ti...
šta mladoženji mama priča cijeli život...recimo ona ima dva -tri sina i kaže ko se prvi bude ženio poklanjam vjenčanicu njegovoj ženi...
žena sva ponosan, sretna da snahi to učini...u principu u toj nekoj tradicji i jeste da mladoženjima strana opremi mladu...
i moju vjenčanicu je platio mm...nemama svekrve i svekra...
a i mojoj seki su platili sve svekrva i svekar
vjeruj mi io ovome slabo ko priča i taj isti momak dok ne dođe do samoga vjenčanja...
e kad stanu pričat kasno marko na kososvo stigo...i eto ti belaja...suze, vrijeđanje...
ma bjež...

jok jok svako sebi nek kupi il iznajmi il sašije..što je sigurno sigurno je

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena?
11.6.2013 11:55:14   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: medic slatki

ma meni je ta ideja o generacijskom prenošoljenju liepa...al da meni niko isto ne namaće...
eh sad ako kreneme do sebe ne bih vala boljela ni ja kćeri da nametnem...

Slazem se.


evo fino smo se našle...

vidite ja i moja prija broj 2 tj medić slatki svaka imamo po vjenčanicu svoju u ormaru...zamislite sad da mi hoćemo generacijsko prenošenje i jedna id ruga...koju moja F da obuče recite vi meni sada a da s eniko ne uvrijediuser posted image


user posted image user posted image

Prijo kako cemo..prijatelju lako cemo user posted image user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena?
11.6.2013 12:00:06   
tajra26
bas ste me nasmijale user posted image nego ja imam prijedlog kad ste već kod vjenčanica. ja imam jedno bar 10 haljina koje sam kupila za svadbe (razne) i sad opet imam svadbu i ne mogu ni jednu od tih haljina obući (mislim mogu ali već me sva rodbina u tome vidjela i uvijek mi nesto novo moramo obući ko žene... najbolje bi bilo da napravimo neku vrstu razmjene svečane robe... user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena?
11.6.2013 12:00:53   
snijeg
U ovom slučaju možemo okačiti tradiciju mačku o rep. Ja nisam htjela nositi vjenčanicu koju je nosila moja svekrva, niti moja mama....nisu bile ono što sam ja željela za taj dan - čista nebuloza iz ove perspektive.

Mišljenja sam da vjenčanica nije (ne bi trebala) biti odraz naših osjećanja, htjenja, ljubavi i želja kao takva i da njeno "trajno posjedovanja" ne treba biti dokaz za sve navedeno niti služiti kao "živući spomenik" velikog dana i velike ljubavi.
Iz ove perspektive, a razmišljajući o svom vjenčanju svega se radije i više sjećam nego haljine i cipela, čak s njom nisam dočekala kraj derneka jer me sputavala...a bila je prekrasna, ja je birala po svojoj želji i debelo platila iznajmljivanje...

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena?
11.6.2013 12:02:34   
Nedi
Kupila sebi vjenčanicu. I ima da je snaha koju moj sin dovede obuče. Valjda neće biti bucka i moći ce stati u nju

Odoh sad umrijet od smijehauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena?
11.6.2013 12:02:39   
Galicia
Zato ja ne volim tradicije.
Covjek se izgubi u njima, a najmanje sebi udovolji na kraju.
Dok dodje nana/tetka/mama/tata/svekrva/komsija na red, ti se izgubis.

Neka brate, kad se one budu vjencavale opet, mislim te svekrve user posted image nek nose od svoje pra pra nane haljine, boli me briga.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena?
11.6.2013 12:03:15   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: tajra26

bas ste me nasmijale user posted image nego ja imam prijedlog kad ste već kod vjenčanica. ja imam jedno bar 10 haljina koje sam kupila za svadbe (razne) i sad opet imam svadbu i ne mogu ni jednu od tih haljina obući (mislim mogu ali već me sva rodbina u tome vidjela i uvijek mi nesto novo moramo obući ko žene... najbolje bi bilo da napravimo neku vrstu razmjene svečane robe... user posted image


otkada se ja kanim da dođem u te haljineuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena?
11.6.2013 12:05:41   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Nedi

Kupila sebi vjenčanicu. I ima da je snaha koju moj sin dovede obuče. Valjda neće biti bucka i moći ce stati u nju

Odoh sad umrijet od smijehauser posted image user posted image user posted image


nadam se da za jedno 20-al godina nece postojati mogucnost da se ove teme izvuku iz arhiveuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena?
11.6.2013 12:06:09   
tajra26

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: tajra26

bas ste me nasmijale user posted image nego ja imam prijedlog kad ste već kod vjenčanica. ja imam jedno bar 10 haljina koje sam kupila za svadbe (razne) i sad opet imam svadbu i ne mogu ni jednu od tih haljina obući (mislim mogu ali već me sva rodbina u tome vidjela i uvijek mi nesto novo moramo obući ko žene... najbolje bi bilo da napravimo neku vrstu razmjene svečane robe... user posted image


otkada se ja kanim da dođem u te haljineuser posted image


bujrum kad god hoćeš user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena?
11.6.2013 12:07:40   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: Nedi

Kupila sebi vjenčanicu. I ima da je snaha koju moj sin dovede obuče. Valjda neće biti bucka i moći ce stati u nju

Odoh sad umrijet od smijehauser posted image user posted image user posted image


nadam se da za jedno 20-al godina nece postojati mogucnost da se ove teme izvuku iz arhiveuser posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena?
11.6.2013 12:09:19   
Hanady RR
sad ja nešto kontam...
moja H malo malo moli da joj dam malo vjnečanicu...
ono kad je zračim i pregledam ona bi ko da je malo obuče...ja joj sve govorim kad porasteš...šta li moje unutrašnje misli ustavri njoj poručuju...
e neću više...fino ću joj dati nek se dijete poigra jer kad poraste kupit će njoj svekrva i svekar ljepšeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena?
11.6.2013 12:11:41   
Nedi

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: Nedi

Kupila sebi vjenčanicu. I ima da je snaha koju moj sin dovede obuče. Valjda neće biti bucka i moći ce stati u nju

Odoh sad umrijet od smijehauser posted image user posted image user posted image


nadam se da za jedno 20-al godina nece postojati mogucnost da se ove teme izvuku iz arhiveuser posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image



Pa dogovorili smo se da ce biti veliko spremanje od subote nemojet eme sad zezatuser posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena?
11.6.2013 13:02:57   
bebana27
iznajmljena jer nova je preskupa

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena?
11.6.2013 13:04:54   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Nedi


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: Nedi

Kupila sebi vjenčanicu. I ima da je snaha koju moj sin dovede obuče. Valjda neće biti bucka i moći ce stati u nju

Odoh sad umrijet od smijehauser posted image user posted image user posted image


nadam se da za jedno 20-al godina nece postojati mogucnost da se ove teme izvuku iz arhiveuser posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image



Pa dogovorili smo se da ce biti veliko spremanje od subote nemojet eme sad zezatuser posted image

user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena?
5.1.2014 23:06:20   
dana.i
Ni ja ne shvacam zasto bi neko nosio tudju vjencanicu niti zasto neko ocekuje da druga osoba to obuce. Svako sebi bira sto mu stoji i vremna i moda se mijenja, Ako bas neko zeli da drzi do tradicije, neka uzme bisere, ogrlicu, prsten ili nesto sto ne utice toliko na cjelokupan izgled. Ja sam sokirana uopste da dans neko pomisli da obuce haljinu od mame ili svekrve.


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena?
6.1.2014 12:33:40   
Lejla Ka
Ja nisam htjela bijelu vjenčanicu, pa sam šila. Muž i njegovi tradicionalno platili user posted image . Nije mi više mogla nakon godinu i pol braka (brak mi je jako prijao user posted image )
Kćer će biti visoka da joj dužinom pristaje (aBd) negdje u 6.- 7. razredu, bojim se da će joj krajem 9. već biti kratka. Nešto mislim da ni sinu neće saputnica bit baš malešna kao ja, tako da je mojoj vjenčanoj haljini sudbina da stoji u ormaru, i da kčer u njoj zamišlja da je princeza :D

Ja sam za to da mlada odabere šta joj se sviđa, novo, iznajmljeno (ovo naravno koliko se mogu protegnuti), posuđeno, retro, ultra moderno ...

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu dana.i)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena?
6.1.2014 12:41:06   
salmy
Ja sam morala iznajmiti jer nije bilo druge opcije....Sjecam se da je kostala 150 KM.Zajedno smo isli ja i mm da probam i on je platio..ratno vrijeme ratne cijene u Saracima kod nase Taneuser posted image dusa draga kako je to dobra zena bila..Eto zivot je nepredvidiv i neki dan je umrlauser posted image


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena?
6.1.2014 12:59:37   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: salmy

Ja sam morala iznajmiti jer nije bilo druge opcije....Sjecam se da je kostala 150 KM.Zajedno smo isli ja i mm da probam i on je platio..ratno vrijeme ratne cijene u Saracima kod nase Taneuser posted image dusa draga kako je to dobra zena bila..Eto zivot je nepredvidiv i neki dan je umrlauser posted image




i moja je iz tanine radnje bila...ona je donijela iz Njemačke i rekla ja ih imama dosta ti probaj al ova je za tebe...i bila je u pravu...

divna Tana...baš me vijsest o smrti pogodilauser posted image
u njoj je bilo života za tri nečijauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Vjencanica - nova ili iznajmljena?
17.1.2014 14:59:40   
dana.i
Ja sam bila šokirana cijenama vjencanica. Nisam mogla da vjerujem da iznajmljivanje moze da kosta 800km. Pa skoto za tu cijenu mozes da kupis haljniu.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *