|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Samostalan odlazak u školu
10.2.2009 0:19:58   
Anoniman
Kćerka nam je prvačić i u produženom boravku bude dok MM i ja ne dođemo s posla po nju. Ja još dugo, dugo ne mogu ni zamiliti da ide sama u školu dok se MM buni već uveliko i smatra da bi bilo ok da od II razreda ide sama u školu.... Ja se ježim na tu pomisao.... Inače živimo na Vracama a ona ide u školu "Kovačići" i do škole ima dvije raskrsnice koje su poprilično prometne tako da me pravo strah.


Kada ste svoju djecu "osamostalili" za odlazak u školu, koliko dugo ste ih vi vodili, jesu li bili u produženom boravku?? 
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Samostalan odlazak u školu
10.2.2009 0:46:24   
triplemama
Moje kćerke sada idu jedna u treći, jedna u drugi razred.
Čitav prvi sam stariju vodila u školu i bila je u produženom.
Kada je mlađa krenula je sam u oktobru dobila bebu, a pošto MM radi čudne smjene morale su ići same.
One nemaju prometne ulice i ustvari samo pređu preko jednog mostića i u školi su, a ja ih cijelo vrijeme vidim sa prozora.
Visila bih na prozoru da bi gotovo ispala, srce mi je pucalu pri samom pogledu na njih.
Ali evo sada ne da se ne brinem ali mi je to nekako normalno i ide.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Samostalan odlazak u školu
10.2.2009 9:28:52   
larina
 moja ce ove godine poci u skolu,ipak mislim prvu godinu je odvoditi i dovoditi sve dok ne vidim da to vise nije potrebno,imam srecu pa mi je skola odma ispred zgrade pa s prozora vidim djecu u ucionici-mislim da cu onda samo virkatiuser posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Samostalan odlazak u školu
10.2.2009 10:12:35   
dinaa
Sin mi ide u prvi razred i kad je krenuo u skolu vodila sam ga samo prvu sedmicu i od tada ide i dolazi sam.Kad izadje iz zgrade mora preci ulicu ali to je jedino mjesto gdje mora preko ulice,inace do skole ima 5 minuta tako da nije daleko,i ja se bojim sto mora preci ulicu ali dosta je oprezan .Neznam on vec skoro godinu dana samostalno izlazi vani da se igra s djecom i ja sam se nekako vodila tim da ako moze sam da bude napolju moze i u skolu,a razumijem i vas sto ne smijete djecu pustiti samu pogotovu gdje djeca imaju raskrsnice da prelaze ili kojima je skola malo udaljenija.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Samostalan odlazak u školu
10.2.2009 10:28:36   
medavi
Moj haris treba preci raskrsnicu oju sjece i pruga i voz saobraca redovno, i jos jednu ulicu kad vec dodje blize skoli...do skole mu treba 10 minuta al je jako prometno skroz do skole.
Vodila sam ga dva mjeseca samo da ga naucim kako da predje tu raskrsnicu jer nekad ni odrsli nisu u stanu da predju klad se spusti rampa pa se skupi auta, inace zivimo na glavnoj prometnici izmedju gracanice i brckog i ovamo saobracaju vozila cak od svakud i ima svakakvog svjeta.
Hari se dobro prilagodio i prilicno je samostalan, onda sam ga vodila  jedno vrijeme a sam je dolazio nazad.
Sad evo vec 3 mjeseca ide sam i u skolu i nazad i bila sam pod strahom i jos uvjek sam al staces moraju se osamostalit kad imam i malog (3.5 god) i nemogu ga ostavljati samog a nit ga mogu izvodit svaki put....
Hari se igra sam vani vec 2 godine i to na ulici ispred kuce koja je toliko prometna a djeca nemaju drugo mjesto za igru, tako da se on brzo nauci sam u skoluuser posted image


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Samostalan odlazak u školu
10.2.2009 16:25:10   
NANICA
Moja kcerka treba ove godine poci u skolu. Uslovno receno nema ni jednu ulicu za preci ali vjerujte ja vec dugo, dugo razmisljam o tome sta da radim. Vodit cemo je svakako ali koliko ne znam (mm takodjer ima cudne smjene, ja se sada trebam poroditi, kad ona podje u skolu ja pocinjem raditi a user posted image  od 6 mjeseci trebam nekome ostaviti na cuvanje). Posebno sto se svasta desava; vidim da neki roditelji vode vec veliku djecu (moja kolegice je sina vodila i u petom razredu) upravo iz razloga sto se svasta desava.
Sve u svemu veselo user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Samostalan odlazak u školu
10.2.2009 22:24:28   
Anoniman
I kod mene će Nanica biti slična situacija. Ja bi se, aBd, trebala poroditi početkom Juna, vratiti se na posao u decembru.... Sara će, aBd, biti II razred a za user posted image  treba naći tetu.... Ma što kažeš veselo pravo... 

(odgovor članu NANICA)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Samostalan odlazak u školu
10.2.2009 22:52:57   
mukica
Moj sin je ll razred i ide u produzeni boravak.Posto mi zivimo na Breki a u skolu ide u Musa Cazim Catic  i pravo mu je daleko. Sad zasad ide u produzeni u Iskricu kod medicinskog faku;teta ali nisam uopste zadovoljna i sljedeci mjesec ga mislim prebaciti u privatni produzeni ovdje na Breki.
A o tome da ide sam u skolu mislim da ga necu ni u petom razredu smjeti poslati samog 

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Samostalan odlazak u školu
10.2.2009 23:00:17   
Anoniman
Mukice, zar nema produženi boravak u školi?? U Sarinoj školi ima produženi i stvano je za 10!! Učiteljice su super a teta kuharica kao da im je mama, svaka joj čast!!!

(odgovor članu mukica)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Samostalan odlazak u školu
10.2.2009 23:03:47   
mukica
Nema mila, on je isao u vrtic Slavuj u Skerlicevoj od jaslica i zbog tog vrtica sam ga i upisala u tu skolu jer je iz vrtica za munut u skoli al ih je vrla direktorica prebacila iz svog hira u Iskricu a ovamo mi je sve bez veze, od teta do objekta.

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Samostalan odlazak u školu
11.2.2009 0:00:56   
NANICA
Enisa_Sara,
gdje ti Sara ide u skolu pa imaju tako dobar produzeni boravak. Obzirom da mi zivimo na Dobrinji i u nasoj skoli ima ali meni nikako nece biti zgodno razmisljam (u stvari uopste i ne znam da li je moguce) da je upisem u skolu u blizini mog posla u gradu.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Samostalan odlazak u školu
11.2.2009 0:16:09   
Anoniman
O.Š. "Kovačići"
Ja sam stvarno zadovoljna sa produženim. Baš mi je bitno prije svega da jede user posted image , jer ona nema vremena za to, ima prečeg posla. Pa im teta kuharica ne da slatkiš ili palačinak dok ne pojedu ručak. user posted image  za teta kuharicu!!
Pa možda ti ne bi bila loša ideja da upišeš dijete u školu blizu posla. Ja radim do 16:30 a produženi do 17:00 pa se svaki dan srkletim dok prođem sve gužve od Stupa do Grbavice da stignem na vrijeme po Laly-ja.... huh.

(odgovor članu NANICA)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Samostalan odlazak u školu
11.2.2009 15:46:16   
hanabanana
Ja se naježim kada pomislim na to da će moja Hana iduće godine u školu.
Nema šanse da ide sama, tako da smo mi sve bliže misli da je upišemo u privatnu školu prva tri razreda, a onda prebacimo u ovu blizu stana.

Inače, ta škola je malo skuplja od plaćanja produženog boravka.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Samostalan odlazak u školu
11.2.2009 15:58:50   
NANICA
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

O.Š. "Kovačići"
Ja sam stvarno zadovoljna sa produženim. Baš mi je bitno prije svega da jede user posted image , jer ona nema vremena za to, ima prečeg posla. Pa im teta kuharica ne da slatkiš ili palačinak dok ne pojedu ručak. user posted image  za teta kuharicu!!
Pa možda ti ne bi bila loša ideja da upišeš dijete u školu blizu posla. Ja radim do 16:30 a produženi do 17:00 pa se svaki dan srkletim dok prođem sve gužve od Stupa do Grbavice da stignem na vrijeme po Laly-ja.... huh.


Hvala ti na info-u. Upravo ta skola bi mi i odgovarala obzirom da i ja radim na Kovacicima. Samo ne znam mogu li je upisati tamo obzirom na mjesto stanovanja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Samostalan odlazak u školu
11.2.2009 16:10:07   
remzy
evo i mene na ovu temu
moja Lamija ide sad u prvi razred i ide u O.Š Isak Samokovlija u Sarajevu tacnije Marijin Dvor kod unitekovi zgrada.
HITNO mi treba djevojka da mi vodi i dovodi Lamiju iz skole, jer mi muz radi na bjelasnici . Radi 7 dana a 14 odmara,tako da mi treba neko 7 do 12 dana mjesecno
MOLIM vas ako neko ima kakvu preporuku neka mi javi
MOLIM VAS!!!!!!!!!!!!!!
HITNO JE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Samostalan odlazak u školu
11.2.2009 18:09:24   
Anoniman
Naravno da možeš samo podneseš zahtjev za upis u njihovu školu. Moja kćerka je po mjestu stanovanja pripadala Grbavici I al vjerovala ili ne O.Š. Kovačići nam je bliža i ima jedan prelaz manje. I ja sam pisala zahtjev i bili su izuzetno ljubazni i zahvalni što smo se opredjelili za njihovu školu user posted image

(odgovor članu NANICA)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Samostalan odlazak u školu
11.2.2009 20:57:52   
NANICA
Hvala ti puno

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Samostalan odlazak u školu
11.2.2009 22:55:28   
Anoniman
Ma nema na čemu!
Samo neš razmišljam, šta kad bude veći, kad bude III, IV, V razred onda ćeš ga prebaciti na Dobrinju? Koliko je "dobra" ta solucija ako si na taj način razmišljala....

(odgovor članu NANICA)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Samostalan odlazak u školu
11.2.2009 23:00:16   
NANICA
Ma iskreno da ti kazem pojma nemam. Vise ne znam sta da radim. Kako se blizi ovaj nesretni Mart sve mi je gore. Osim toga ono je sad nesto po zakonu da djeca koja napune 5,5 01/03 moraju biti upisana i tu imam problem. Moja malena je rodjena 06/10/2003 dakle 01/03 ce imati 5 godina i 5 mjeseci. Ja za taj mjesec nisam u obavezi da je upisem ali onda odose joj svi vrsnjaci (i nekih nasih prijatelja djeca koja su isto godiste kao ona ) a slijedece godine je starija od svih.
Luda sam od razmisljanja user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Samostalan odlazak u školu
11.2.2009 23:07:58   
dinaa
Nanice ako nisi obavezna da dijete upises u skolu nemoj,ja isto sina nisam dala jer su mu falila dva mjeseca i kad je krenuo u skolu imao je skoro sedam godina nije mi smetalo to sto su njegovi malo stariji drugovi posli a on ne,bez obzira sto pricaju da devetogodisnja skola je u pocetku igra vjeruj da nije,a njima niko nece nadoknaditi tu izgubljenu godinu djetinjstva,moj ti je savjet ako ne moras ne upisuj dijete prije vremena u skolu jer za godinu dana ce biti dosta zrelije i bit ce vam i jednom i drugom lakse.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Samostalan odlazak u školu
11.2.2009 23:12:28   
NANICA
Hvala ti na savjetu jer sam zaista u dilemi. Osim toga sve znam iz svog iskustva. Ja sam posla u malu skolu sa 5,5 godina a u Sept. sam napunila 6. Jedino sto je ispalo dobro je ta godina u ratu jer je nisam izgubila a u svakom drugom pogledu mi je nedostajala. Bila sam osmi razred kad sam se igrala gume i barbika  sa drugaricama a onda pred vece izlazile u setnju u grad. (fol trazimo simpatije) 

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Samostalan odlazak u školu
11.2.2009 23:12:33   
Anoniman
Izvini ja sam mislila da je dječak...sorry.
Isti slučaj sam imala. Moja kćerka je rođena 05.10.2002. user posted image  i isto sam razmišljala kao ti. Iskreno ne znam šta da ti kažem.... Slažem se sa dinom s obzirom da ti i bebica uskoro dolazi...
Ma joj ne može čovjek biti pametan nikako.

(odgovor članu NANICA)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Samostalan odlazak u školu
11.2.2009 23:13:41   
NANICA
Kad si ti svoju malenu dala

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Samostalan odlazak u školu
11.2.2009 23:16:24   
dinaa
Neznam uradi kako hoces ja se nisam ni malo pokajala sto ga nisam ranije upisala,razmisli jos je mala.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Samostalan odlazak u školu
11.2.2009 23:16:48   
Anoniman
U septembru 2008. I za to sam morala pisati zahtjev, za prijevremeni polazak u školu. Sad kad razmislim nije mi žao jer je išla u vrtić i dosta toga već zna a i bolje što je krenula prošle god. jer sam ja u septembru zatrudnila. Ovako ne znam kako bih uskladila i njenu školu i bebu i još povrh svega radim.

(odgovor članu NANICA)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *