|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Spermokultura
6.3.2009 15:50:18   
ena0002
Mene interesuje procedura kako se radi spermokultura kod nas na DIP-u. Ja sam mislila da to radi Rada na klinici za steriitet, ali u cekaonici sam saznala da se to radi na DIP-u. E pa ko je radio neka nam objasni user posted image . Gdje se daje uzorak, trebali biti apstinencie i sl.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.7.2010 12:50:28 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: spermokultura
6.3.2009 17:39:17   
prevareni
Apstinencija mora biti48 h.i ceka se otprilike 7 dana,tako sa ja upoznat.

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: spermokultura
6.3.2009 17:44:31   
ledy blue
    A molim vas.posto sam neznalica..u cemu je razlika izmedzu spermokulture i spermograma..u kojim slucajevima se radi spermokultura???

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: spermokultura
6.3.2009 20:47:21   
vjestica
spermokultura se radi u slučaju da se sumnja da upalu, slično je urinokulturi
zasije se na odgovarajuću podlogu, stavi se u inkubator i nakon 24 sata se gleda šta je izraslo
ako se pokaže da ima bakterija, radi se antibiogram (ponovno zasijavanja i stave se pločice antibiotika i opet se gleda nakon 24 sata oko kojih pločica jeste, a oko kojih nisu izrasle bakterije tj. na koji antibiotik je bakterija rezistentna, a na koji osjetljiva
znači spermokultura se koristi za utvrđivanje infekcije, bakterije i terapije

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: spermokultura
7.3.2009 13:04:37   
delfin
A gdje se to radi, kako se daje uzorak?

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: spermokultura
7.3.2009 16:08:03   
ena0002
Mene interesuje, ako neko zna, kada se ode na DIP sa uputnicom da se uradi spermokultura, moze li se taj isti dan gore na DIP-u dati uzorak ili ti oni daju bocicu pa da se donese sutra user posted image

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: spermokultura
7.3.2009 16:10:42   
ena0002
Delfin izgleda da se radi na DIP-u ( a ja mislila da radi Rada), a za uzorak kad se daje i gdje ne znam ni ja user posted image
Neko ce nam odgovoriti vec user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.7.2010 12:50:37 >

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: spermokultura
7.3.2009 17:11:26   
meedic
Ne znam da li se na DIP-u spermiogram moze raditi, ali znam da ga radi Rada. Moj muz je to gore u wc-u uradio. Druga mogucnost je da se od kuce donese ali sperma ne smije biti starija od 1 sata i to mora imati odredjenu temperaturu itd. Moje misljenje je da je bolje to gore uraditi, ukoliko ne stanujete u blizini klinike, jer bolje je da je friska sperma a i sigurnije je. Iako je onaj wc gore uzasan :).

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: spermokultura
7.3.2009 17:53:40   
ena0002
Meedic ti vjerovatno mislis na spermiogram. Ja sam namjerno otvorila temu spermokultura, to je skroz drugi nalaz. I mm je radio spermiogram kod Rade. Ovo se valjda radi na DIP-u na mikrobiologiji.

(odgovor članu meedic)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: spermokultura
11.3.2009 12:46:00   
mersiha_g
Moj muz je radio spermokulturu u petak. Radi se na DIP-u uz uputnicu za bolnicu(ona velika). Nisu bitni dani apstinencije. Daju ti bocicu i epruvetu ponese se kuci i uzme se samo bris iz bocice. Nalaz se ceka 10 dana.
Radio je i spermogram kod rade juce i nije dobar nikako. Nisam ponijela da vam napise m vrijednosti pa mozda neko moze da mi objasni sta dalje.
Samo stoji leukospermija, Rada mu je rekla da su patoloski neispravnog oblika spermiji i skroz slabo pokretni.
On sada ceka nalaz spermokulture i onda urologu.
Ali molim vas kojem ako neko zna neka mi da savjet.

Neposredna veza do poruke: 10
   RE: spermokultura
11.3.2009 14:59:27   
ena0002
Mersiha imas temu 'urolog', pa tamo ces dosta naci user posted image

(odgovor članu mersiha_g)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: spermokultura
2.6.2009 19:14:54   
Banana
Muž je danas radio spermokulturu i nalaz je slijedeći:

U kulturi sperme izolovane bakterije identifikovane su kao enterococcus faecalis.
dir.prep - deskvamirane epit. ćelije
(koliko razumijem to su oljuštene epit. ćelije), dosta leukocita, gr + koki u nakupinama (ovo su gram-pozitivne koke), spermatozoidi

Sutra je naručen kod dr. iz porodične pa ćemo vidjeti šta dalje.
Pretpostavljam da i ja imam enterokoke i da bih trebala raditi briseve. Da li mi za to treba uputnica ili mi ginekolog može odmah uraditi? Pitam jer ne mogu odsustvovati sa posla pa da dobro isplaniram ono malo slobodnog vremena. Čini mi se da se u Domu zdravlja u Tuzli to radi samo prva tri dana u sedmici.

I da, ima li iko iskustva sa ovom beštijom?


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: spermokultura
3.6.2009 10:14:29   
Vedica
Kod MM na spermiogramu je bilo 1,9 leukocita, a u spermokulturi je izolovana staphilococcus aureus, i urolog je dao antibiotike (Xiclav) 10 dana, a 2.7. je zakazana operacija variccocoele

_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: spermokultura
3.6.2009 10:17:53   
ena0002
Vedice sretno sa OP i da nalaz bude bolji user posted image user posted image user posted image .
Kod mm je spermokulturom izolovana staphilococcus epidermidis, ali je urolog rekao da je to OK, pa valjda jeste user posted image

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: spermokultura
3.6.2009 10:30:14   
malena27 RR
vedice gdje ce tm raditi operaciju i kod kojeg dr.a?  

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: spermokultura
3.6.2009 13:28:24   
Vedica
Radit ce u Tuzli na UKC, kod dr. Softica (valjda). Na pocetku je bio malo utrtio al' skontao je da moramo i to odraditi za user posted image . Sad je u fazi vadjenja nalaza, zakazivanja termina kod interniste i aBd 2.7. ide gore.

_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: spermokultura
3.6.2009 14:37:28   
Banana
Danas je dobio terapiju, ampicilin 500 mg, dvije tablete svakih 12 sati (tako 4 dana) i nakon 2 dana pauze ponovo da radi spermokulturu.

Čitala sam na netu da zbog ove bakterije može doći do pada kvalitete sperme pa se nekako nadam da će, aBd kad izliječi sve, nalaz spermograma biti bolji.



_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: spermokultura
3.6.2009 15:00:40   
malena27 RR
Banana nadam se da ce tm terapijom uspjeti da poboljsa kvalitet spermica user posted image user posted image user posted image i da ce uspjeti izlijeciti ovu bakteriju antibioticima 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: spermokultura
3.6.2009 17:04:11   
Banana
Hvala malena, i ja sam puna optimizma user posted image

Malo mi je bilo čudno što su u spermokulturi pronašli spermatozoide a ono dijagnoza azoospermija.


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: spermokultura
12.6.2009 13:38:28   
mina minka
i mm je radio spermokulturu i nisu izolovane nikakve bakterije a zato mi je cudno odkud onoliki leukociti u spermogramu 15.ako neko zna sta bi moglo bit nek mi javi

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: spermokultura
12.6.2009 15:40:19   
ena0002
Mina minka i mm je spermokultura sterilna, ali ima jako puno leukocita u spermiogramu. E sad najvjerovatnije je od upale, ali je tesko sanirati. MM je pio par tura antibiotika ali nista user posted image . Moracemo opet urologu pa opet antibiotici user posted image

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: spermokultura
12.6.2009 20:18:34   
mina minka
ena kad cemo se mi tih leukocita rijesituser posted image   imm je pio i ko malo su se smanjili al ih ima jos uvijek previsee.sad smo navalili na vitamine cink selen itd pa cemo vidjet.a kod urologa nismo isli zadugo jer oni preporucuju oper varikokele a balici to ne odobravaju.pa ne znam ni ja.javi nam sta se desava kod vas

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: spermokultura
15.6.2009 18:33:35   
Banana
Nakon udarne terapije ampicilinom nalaz spermokulture slijedeći:

U kulturi sperme nisu izolovane patogene bakterije.
PR - dosta leukocita, dosta spermija, sitni gram negativni bacili

(šta znači PR?)

Meni ovo izgleda bolje user posted image
Sada ćemo tražiti uputnicu za urologa pa ćemo vidjeti šta dalje.

Ako su leukociti uzrokovani upalom (bilokojom) zar se ona ne može otkriti? Nekako mi logično da se zna koji dio je pod upalom. Kako uopšte to saznati?


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: spermokultura
13.7.2009 21:41:41   
delfin
Moželi mi neko reći gdje tačno se radi spermokultura na DIP-i, u kakvoj boci se daje uzorak i do koliko sati se mora predati?

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: spermokultura
14.7.2009 8:30:37   
nesa

Treba imati uputnicu za spermokulturu, donijeti sto ranije ujutro, dole na recepciji te posalju kod medihe na mikrobiologiju i za 3 dana gotovo....tako smo mi uradili, sve sterilno ali na spermiogramu kod mm leukospermia od hronicnog prostatitisa i pored terapija ne smanjuje se...

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *