|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
2.7.2011 14:55:04   
Doraa
On je ili totalno zlato slatko i nježno dijete ili "divljak" koji ne da prići sebi (uglavnom kad se nekog boji) a što se tiče agresije ona je najčešće izazvana nekom ljubomorom tj.zbog brata ili drugog djeteta. Međutim, u nekim situacijama je puno razumniji od druge djece recimo mogu ga nagovoriti da da igračku dok njegovi neki vršnjaci pratim to neće ili npr.mogu sa njim otići u prodavnicu igračaka ili slatkiša i uprkos njegovim željama uspijem ga uvijek nagovoriti na ono što ja želim bez puno muke,kao odrasla osoba je prepametan i pun razumjevanja kad je ok a kad dođe "taj momenat" (najčešće kad je umoran, pospan a nekad i iz čista mira počne kontrirati i bacati vrištati i sl.)

A to "režanje" je njegov pokušaj da zastraši nekoga i da bude simpatičanuser posted image user posted image


_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
2.7.2011 14:57:00   
Doraa
Nadam se da će se javiti neko i ko je imao ili ima sl.problem ili ko zna nekog psihologa u Zenici da je dobar?


_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
2.7.2011 16:24:59   
Anoniman
e vidiš što ga više opisuješ meni sve više odmiče od ADHD sindroma, ali to neko ipak treba da opservira jer to njegovo ponašanje ne treba zanemariti.
hajde pokušaj se javiti u centar za ranu intervenciju u Zenici, pa ćeš vidjeti šta dalje...

(odgovor članu Doraa)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
2.7.2011 21:43:42   
Idina mama
IZVORNA PORUKA: Doraa

On je ili totalno zlato slatko i nježno dijete ili "divljak" koji ne da prići sebi (uglavnom kad se nekog boji) a što se tiče agresije ona je najčešće izazvana nekom ljubomorom tj.zbog brata ili drugog djeteta. Međutim, u nekim situacijama je puno razumniji od druge djece recimo mogu ga nagovoriti da da igračku dok njegovi neki vršnjaci pratim to neće ili npr.mogu sa njim otići u prodavnicu igračaka ili slatkiša i uprkos njegovim željama uspijem ga uvijek nagovoriti na ono što ja želim bez puno muke,kao odrasla osoba je prepametan i pun razumjevanja kad je ok a kad dođe "taj momenat" (najčešće kad je umoran, pospan a nekad i iz čista mira počne kontrirati i bacati vrištati i sl.)

A to "režanje" je njegov pokušaj da zastraši nekoga i da bude simpatičanuser posted image user posted image



Draga Doraa,

moj sin se znao (i sad to ponekad uradi) bacati, vristati i lupati glavom o pod. Draga moja, bolio ga stomak. Znalo se desiti da to bude i nekoliko puta na dan. Doktori su mi objasnili da mala djeca ne mogu tacno odrediti da ih boli ili gdje ih boli. Zato su nervozna i neraspolozena za igru i pricu kad ih boli. Ne znaju reci sta ih muci.
Ja sam svog sina jako dobro posmatrala i vodila se svojim instinktom. Nisam nikad ni pomislila da je psihicki poremecaj, nego sam znala da je organski. Nakon stotinu pregleda, ponovljenih, uzaludnih, bez dijagnoze, sa otprilike godinu i po su mu ustanovili refluks: mokraca se vraca iz mokracne besike u bubreg i bubreg ga boli. A kad bubreg boli i odrasli se bacaju i vriste. Sa dvije godine su mu (tek i zato sam ljuta jer sam stalno skretala paznju na to) ustanovili da je kozica na penisu tako uska da skoro uopce ne moze piskiti. I to najvjerovatnije od rodjenja se pati. Rekli su mi da ga je jako boljelo kad je piskio. I moguce da je refluks dobio zbog toga.
Krajnici su mu bili ogromni i nije uopce mogao gutati. Polipi (treci krajnik) takodje ogromni da nije mogao distai. Bio je uvijek gladan, pa ga bolio stomak. A i inace se grcevi mogu prenijeti i u drugu, pa i u trecu godinu zivota. Samo roditelji tesko prepoznaju da su grcevi u pitanju, pa se o tome ne govori toliko.
Moj je sin obrezan u aprilu, au junu su mu smanjili krajnike i polipe izvadili. Obje operacije se rade ambulantno, rutinske su. Dijete se ne moze prepoznati. Konacno spava citavu noc, veseo je, jer nije vise pospan i gladan, vec za tri sedmice se toliko udebljao da je dostigao normalnu tezinu....

Zelim ti samo reci da budes oprezna sa doktorima, posmatraj svoje dijete, drzi se svog instinkta i ne iskljucuj organski uzrok.
Ja ne mogu ni blizu postaviti dijagnozu, ali voljela bih da nije nista strasno, mozda je sve u redu.

< Poruku je uredio Idina mama -- 2.7.2011 21:45:27 >

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
2.7.2011 21:43:57   
Medić*
Doraa po meni je sasvim normalno da djeca te dobi ( 3 god ) budu takva kako ti opisujes svoje dijete user posted image

Normalno je da mala djeca budu hiperaktivna, da su stalno u pokretu, da istražuju, da su nemirna. U okvirima normalnog razvoja motorička aktivnost se povećava do treće godine života, nakon čega se aktivnost djeteta smanjuje.

Djeca tog uzrasta jos nisu spremna za otvorenu interakciju sa drugima, plase se i dalje nepoznatih situacija, osoba, cak i poznatima ne zele nekada prici, tesko ih je pridobiti,  pokraj druge djece bave se svojim poslom, slabo stvaraju ineterakciju sa njima. Mozda je sto bi se kod nas reklo samo samo tezeg temperamenta user posted image

I moj trogodisnjak ima slicnih ispada, navala bijesa, neda da ga dr pregleda, izvija se... ja na to gledam tako da dijete jednostavno zna da ce ga dr dirati, plasi se toga, ne da da ga neko drzi i slicno. 

Sama navodis da su takva ponasanja ucestalija dolaskom druge bebe. Jednostavno dijete na taj nacin ispoljava ljubomoru. Razlika je medju njima mala. Znam situavije kada djeca od samog pocetka osjete da je mama ponovo u drugom stanju, osjecaju to, prica im se o tome, pripremaju se a oni to na svoj nacin ispoljavaju. Mozda je to sve rakcija na braca ili seku, time zeli skretati paznju na sebe, takvim ponasanjem zeli dobiti ono sto zacrta. U trenucima gladi ili posponasto vecina djece reagira nervozom, kenkanjem i sl.

Opisana ponasanja po mom misljenju karakteristicna su bas tom uzrastu djece oko 3 god. Nekako mi ne navode na ADHD. Ipak ti najbolje poznajes svoje dijete i vidis njegovo ponasanje i reakcije pa stoga ako si zabrinuta mozes razgovarati sa psihologom user posted image


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
2.7.2011 21:49:09   
Idina mama
Jah, bas htdjedoh reci kao medic slatki i hvala da si ti medic to napisla za mene. I meni sve sto je Doraa napisala izgleda normalno. Hoce li se dijete izvijati i vristati kad ga doktor pregleda zavisi i od doktora. Ne znaju svi sa djecom. 

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
3.7.2011 0:49:23   
veeseelaa
Normalno je da mala djeca budu hiperaktivna, da su stalno u pokretu, da istražuju, da su nemirna. U okvirima normalnog razvoja motorička aktivnost se povećava do treće godine života, nakon čega se aktivnost djeteta smanjuje.


baš tako

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
3.7.2011 2:37:50   
Doraa
Hvala vam puno na pomoći i komentarimauser posted image user posted image user posted image
Drukčije je čuti različita mišljenjauser posted image
Iskreno ja od samog njegovog rođenja znam da ima tešku narav jer je bio huja nevjerovatna i kao novorođenče i svi su govorili gladanuser posted image ja sam od starta znala da nije al kao neiskusna mama koja želi poslušati starije i stručnije uvela sam mu dohranu zatim je uslijedila alergija pa je prestao piti sve osim sojinog mlijeka ali i dalje je tako sit vrištao!!! Kažu grčevi al i nakon 6mj.iako manje i dalje je plakao. Sa 7mj.je obrezan i otad čini mi se počinje strah od doktora i ljudi ili je to jednostavno period kad općenito počinje spoznaja o sebi i drugimauser posted image Znam da je poseban prenježan i ja sam mu se sva posvetila od rođenja se ne odvajam ni pola sata od njega već 3god.i 2mj.
Kad se rodio brat mješala se sreća i sasvim neprimjetna ljubomora međutim činjenica da ja više nemam vremena da ga pripremam pola sata na svaku situaciju i da ne mogu polako i smireno na svaku njegovu viku reagovati mislim da najviše utiče na njega.Otad kad se rodio maleni pa do danas stanje se samo pogoršavalo a sad je vrhunac i kod mene i kod njega. Počinjem shvatati polako: to i jeste problem kod njega što sam od nježnog djeteta napravila još nježnije a onda odjednom nemam toliko živaca niti vremena za njega i ma koliko se trudila nemoguće je da ima "staru mamu".Potražiću savjet dječijeg psihologa kako da sa njim postupim i šta je najbolje za njega popustljivost ili disciplina jer bojim se da će imati kasnije problema ako nešto ne poduzmem.Otkako je maleni prohodao taj gnjev je dostigao vrhunac i bojim se da mu ne naudi jer svaki put ga sve jače udari ili sebi jer više ne može da kontroliše sam sebe i onda počne plakati: ali mama ja sam tužaaan zato što...(neki nebitan trenutni razlog)

U svakom slučaju javim vam ako ga budem vodila i ...hvala vam!


_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
8.1.2013 22:16:59   
ajla86
kako idu kontrole na neuroopedijariji?
ima li gdje privatno i koja je cijena.....

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
8.1.2013 22:52:45   
madame noire

IZVORNA PORUKA: ajla86

kako idu kontrole na neuroopedijariji?
ima li gdje privatno i koja je cijena.....


princip je narucivanja i u slucaju kontrola.
broj neuropedijatrijskog savjetovalista je 566 402
preporucam doktora Zubcevica.
doktor Zubcevic radi i privatno ali kako i gdje zaista ne znam...

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
17.1.2013 22:36:23   
ajla86
bili smo hospitalizirani zbog sumnji na konvulzije.uz mozga i eeg bili uredni ali naravno sumnja i sttrah su mi se uvukli pod kozu.bebi je bilo 2,5 mjeseci.....svega sam se nagledala i naslusala za tih 5 dana.curicu je vodio dr Zubcevic.
ttrebamo na kontrolu,dal se ceka dugo za termin,koliko je kod njega privatno?
sta se radi na kontroli
na sta da obratim paznju....puno pitanja al sta cu sve me zanima

(odgovor članu madame noire)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
9.3.2013 22:06:48   
Dd
ajla 86, ne znam je li kasno sa odgovorm....
Kontrola kod dr. Zubcevica ceka se uzasno duuuugo u neuropedijatrijskom savjetovalistu. Predugo.
On takodjer ima i privatnu ordinaciju (gdje nema cekanja); nalazi se u Starom Gradu, ulica Cemaluca br.6,
a najave se vrse na tel.: 062 255 011. Cijena konsultacija je 60 KM,a sa ocitanjem nalaza EEG-a je 80 KM.
I, moram priznati, dr. Zubcevic je ljubazan na oba mjesta (bar je takvo moje iskustvo), ali imate mnogo
vise vremena za razgovor u privatnoj ordinaciji nego u savjetovalistu, na klinici. I ono najbitnije je da nema cekanja!!!!

_____________________________

Djeca su jedan od mirisnih Dzennetskih cvjetova....

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
10.3.2013 22:36:24   
dipl.defektolog
Postovana, u Zenici Vam se nalazi prvi u BiH Centar za ranu intervenciju. Mozete se javiti kod naseg psihologa koji radi sa djecom predskolske dobi. Svi pregledi i konsultacije su besplatni. Srdacan pozdrav...

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
10.3.2013 22:39:39   
dipl.defektolog
Postovani, ukoliko imate pitanja za strucnjake koji rade u oblasti rane internvencije u sklopu prvog u BiH Centra za ranu intervenciju, mozete poslati vase upite i dobiti besplatno odgovore od vrhunskih strucnjaka. Za one koji dolaze sa podrucja Ze-do kantona sve konsultacije, pregledi i tretmani su potpuno besplatni za djecu od rodjenja do polaska u skolu. Veliki pozdrav i ne zaboravite, mi smo tu zbog vas user posted image

(odgovor članu dipl.defektolog)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
10.3.2013 22:40:05   
ajla86
hvala draga,idem obavezno privatno da odradimo kontrolu da bi se vakcinisali....hvala puno i sto si mi rekla da se na pedijatriji cega dugo bebi je 5 mj nemogu sa njom vazdan čumiti na hodniku i cekati

(odgovor članu Dd)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
11.3.2013 14:23:37   
Dd
Draga ajla86, na zalost, na pedijatriji se ceka dugo da se dodje na red iako imas zakazan termin, a posebna je prica koliko dugose ceka termin. Na primjer: ja sam u novembru zvala da se narucim na kontorlu kod dr. Zubcevica (koja je trebala biti 2 mjeseca po posljednjem pregledu, a sto je odgovaralo februaru 2013.). I zamisli, dobila sam termin tek 10.aprila!!! Nama je svaki dan bitan tako da dajem novce od svog zalogaja kako bih imala blagovremene preglede za mog bebaca. Od novembra smo vec tri puta imali kontrolne preglede koji su uistinu bili potrebni, koji nisu izmisljeni samo da bi neko dobio posao/ pare. Ipak, sve za svoje dijete, pa zato kazem hvala Bogu kad imaju i privatne ordinacije ;). A novac cemo mi roditelji vec nekako "narezati"

Svako vam dobro zelim i bebici posebno

_____________________________

Djeca su jedan od mirisnih Dzennetskih cvjetova....

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
21.3.2013 14:23:48   
ajla86
sve znam draga.....zasto vi idete?mi idemo sad na kontrolu i da vidimo smijemo li se vakcinisati

(odgovor članu Dd)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
21.3.2013 14:36:26   
princeza
Aljla kod kojeg neuropedijatra ides? I mi moramo na kontrolu krajem aprila ovo nam je drugi put isto nam ne daju zeleno svjetlo za vakcinu dok god ima kontrola.Dosad smo bili kod fizijatra ocnog orl uzv mozga

_____________________________

Mamina curica 30.01.2009
Mamin djecak 29.07.2012

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
21.3.2013 20:09:24   
ajla86
mi smo bili hospitalizirani,vodio nas dr zubcevic.danas zvala niko mi se nejavlja.
kod nas zbog sumnje na konvulzije nije primila vakcine one sa 3 mj

(odgovor članu princeza)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
2.6.2017 9:46:43   
vjestica
Da li dr Zubčević još radi privatno i da li se može kod njega privatno uraditi eeg?
Hitno mi je ,a na klinici je na odmoru cijeli ovaj mjesec
toliko dugo ne mogu čekati


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
2.6.2017 9:52:43   
Sunašce2015
Evo ti broj pa nazovi 062 255 011


a privatno mri;

imas privatno, 500KM

http://www.bosna-sunce.ba/usluge-poliklinike-sunce-agram


I promijeni neuropedijatra user posted image

< Poruku je uredio Sunašce2015 -- 2.6.2017 9:55:08 >


_____________________________

Imas ti tako doktora, za male pare poslati ce te na carski rez, al pisati knjige kako dijete treba dojiti. jer je to prirodan, pravilan i zdraviji nacin bebine ishrane

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
2.6.2017 10:00:43   
vjestica
na klinici je na godišnjem, ne javlja se na ovaj broj
i ne treba mi mri, nego eeg, i to za dijete
ne mogu da nađem drugog neuropedijatra privatno

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Sunašce2015)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
2.6.2017 10:05:13   
Sunašce2015

IZVORNA PORUKA: vjestica

na klinici je na godišnjem, ne javlja se na ovaj broj
i ne treba mi mri, nego eeg, i to za dijete
ne mogu da nađem drugog neuropedijatra privatno



Evo, skontala sam (ali kasnoo)user posted image

http://poliklinikasunce.com/index.php?option=com_content&task=view&id=171&Itemid=294 Imas u Zenici


Mi smo sa njim imali velik problem oko tih nalaza, na klinici se dugo ceka, ili dodjes ujutro pa ti kazu da aparat ne radi . Kada smo se prebacili kod Catibusicke, ona nam je i privatne nalaze prihvatila



_____________________________

Imas ti tako doktora, za male pare poslati ce te na carski rez, al pisati knjige kako dijete treba dojiti. jer je to prirodan, pravilan i zdraviji nacin bebine ishrane

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
2.6.2017 10:15:11   
vjestica
hvala
radi li Ćatibušić privatno?
Zubčević nam je ordinirajući ljekar na klinici, ne znam hoće li nas ona primiti

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Sunašce2015)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
2.6.2017 10:16:13   
Sunašce2015

IZVORNA PORUKA: vjestica

hvala
radi li Ćatibušić privatno?
Zubčević nam je ordinirajući ljekar na klinici, ne znam hoće li nas ona primiti

Da, ona u poliklinici suncokret u sarajevu

_____________________________

Imas ti tako doktora, za male pare poslati ce te na carski rez, al pisati knjige kako dijete treba dojiti. jer je to prirodan, pravilan i zdraviji nacin bebine ishrane

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *