|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  132 133 [134] 135 136   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantjelesna oplodnja
9.1.2017 10:53:40   
bimba
el-sa, nalazi se cekaju najmanje 15-tak dana i to ukoliko si narucena, barem sto se endokrinologije tice.

Prolaktin nije problem, hormoni stitne su, jer prvo se moras naruciti, dobijes termin za nekih mjesec-dva sve zavisi pa tek onda ides. Sa dip-om mozes provjetiti imaju li reagens.

Svako ti zelim puno srece.




(odgovor članu el_sa)
Neposredna veza do poruke: 3326
   RE: Vantjelesna oplodnja
12.1.2017 12:42:42   
Emma26
Pozdrav svima,citala sam prethodne komentare i bas ste mi pomogle...Ja sam trenutno u postupku, danas mi je 4dc, i primam od drugog dana Gonal f i pijem femaru.. Je li neko od vas još koristio tu terapiju? Kako ste reagovale? 7dc idem na pregled, pa cemo vidjeti sta dalje...radila sam vec dvije inseminacije, bile su neuspješne, i toliko sam se razocarala i izgubila nadu jer su mi svi govorili bit ce to sve super, mlada si... Ne treba ti VTO, a eto... Stigla sam i do VTO... Toliko me i strah da ne uspije, stalno mislim o tome...user posted image

(odgovor članu bimba)
Neposredna veza do poruke: 3327
   RE: Vantjelesna oplodnja
14.1.2017 12:59:38   
Emma26
I zanima me je li neka od vas imala policisticne jajnike i kako je reagovala na terapiju?

(odgovor članu Emma26)
Neposredna veza do poruke: 3328
   RE: Vantjelesna oplodnja
14.1.2017 16:00:00   
ruza1984
Emma ja sam koristila tu terapiju i dobro sam reagovala. Zelim ti puno srece sa postupkom. Da bude sto vise jajnih celija i da ravnomjerno rastu.

(odgovor članu Emma26)
Neposredna veza do poruke: 3329
   RE: Vantjelesna oplodnja
14.1.2017 16:06:20   
ruza1984
Emma ja sam koristila tu terapiju i dobro sam reagovala. Zelim ti puno srece sa postupkom. Da bude sto vise jajnih celija i da ravnomjerno rastu.

(odgovor članu Emma26)
Neposredna veza do poruke: 3330
   RE: Vantjelesna oplodnja
14.1.2017 16:10:25   
Emma26
Koliko dugo si morala koristit? Mislim, koliko dana? Sta ide nakon toga?

(odgovor članu ruza1984)
Neposredna veza do poruke: 3331
   RE: Vantjelesna oplodnja
14.1.2017 17:38:24   
ruza1984
Ja sam koristila 9 dana kad zavrsis femaru onda su mi ukljucili cetrotide i na kraju ovitrelle. U tom periodu sam imala 3 kontrole nakon trece punkcija zakazana. S tim sto ja imam stvarno redovne cikluse. Koji ti je dan bockanja?

(odgovor članu Emma26)
Neposredna veza do poruke: 3332
   RE: Vantjelesna oplodnja
14.1.2017 17:38:30   
ruza1984
Ja sam koristila 9 dana kad zavrsis femaru onda su mi ukljucili cetrotide i na kraju ovitrelle. U tom periodu sam imala 3 kontrole nakon trece punkcija zakazana. S tim sto ja imam stvarno redovne cikluse. Koji ti je dan bockanja?

(odgovor članu Emma26)
Neposredna veza do poruke: 3333
   RE: Vantjelesna oplodnja
14.1.2017 20:49:28   
Emma26
Danas mi je peti dan... Zadnju sam primila prije sat vremena, i pojavila mi se velika crvena fleka i na jednom mjestu sve poplavilo... Ne znam od cega, nije mi to prije bilo... Danas sam bila na kontroli, i nisu mi nista rekli koliko imam folikula, samo da je sve ok... Sad ja mozgam, koliko i sta i zašto mi nisu rekli koliko... Ne volim kad mi ne kazu. Je li ti bila uspješna vto?

(odgovor članu ruza1984)
Neposredna veza do poruke: 3334
   RE: Vantjelesna oplodnja
14.1.2017 21:00:24   
ruza1984
Podsjecas me na mene kad sam krenula sa svim tim :) Nemoj se zamarati oni sad mjere velicinu folikula oni ce se stvarati i rasti kad naraste par nekih 17 ili 18 mm koliko se sjecam tad ce biti zakazana punkcija. Nemoj se brinuti previse. Samo opusteno, sto se tice tih fleka meni se to nije desavalo, pokusaj nazvati kliniku pa vidjeti. Nisam ja jos uradila transfer zaledili smo ih jer su mi radili histeroskopiju isti dan kad i punkciju pa treba sacekati malo :) Ja sad odmarm malo dok se moji smrzlici mrznu :D user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Emma26)
Neposredna veza do poruke: 3335
   RE: Vantjelesna oplodnja
14.1.2017 21:05:28   
Emma26
Znam, ali takva sam, volim da sve znam hahah, pokusat cu se opustit.. Do sad sam bila na stimulaciji klomifenom par puta, pa sam nakon toga radila dvije inseminacije i doktori su mi uvijek sve detaljno objašnjavali... Ali sad mi ovi nista ne govore, pa me to buni haha.. Hvala ti na pomoći i savjetima, i ako me jos nesto bude zanimalo morat cu te pitati :-D samo da znaš. I zelim ti svu srecu ovog svijeta i da ti uspije :-)

(odgovor članu ruza1984)
Neposredna veza do poruke: 3336
   RE: Vantjelesna oplodnja
15.1.2017 10:20:52   
el_sa

IZVORNA PORUKA: bimba

el-sa, nalazi se cekaju najmanje 15-tak dana i to ukoliko si narucena, barem sto se endokrinologije tice.

Prolaktin nije problem, hormoni stitne su, jer prvo se moras naruciti, dobijes termin za nekih mjesec-dva sve zavisi pa tek onda ides. Sa dip-om mozes provjetiti imaju li reagens.

Svako ti zelim puno srece.







hvala puno na odgovoru, tek sad vidim :(
isla sam prosle sedmice i za hormone stitne su rekli da ce biti za osam dana...
sa svim nalazima idem sutra u kliniku, na 2. dan ciklusa...uopce nemam pojma sta me sad ceka :)


(odgovor članu bimba)
Neposredna veza do poruke: 3337
   RE: Vantjelesna oplodnja
15.1.2017 10:55:07   
Emma26
I sutra ces kod njih vaditi hormone i raditi uzv, i na osnovu toga ce ti odrediti terapiju. Tako je meni bilo... Danas mi je 7 dan ciklusa..u koju kliniku ides?

(odgovor članu el_sa)
Neposredna veza do poruke: 3338
   RE: Vantjelesna oplodnja
15.1.2017 12:31:32   
Srcejunacko
Drage moje, kao prvo zelim da vam pozelim u ng samo user posted image jer to je najvaznije a svega ce biti. Imam jedno pitanje, naime sad pijem mikroginon i u feb idem na ivf ali posto mi je tsh 3.19 dr mi je rekla da cu drugi dan ciklusa uraditi nalaz i ako bude potrebe dace mi neki lijek da ga spusti iako je on uredu. Ali kako ona to planira da isti taj mjesec to uradi zar nije logicnije da se na tom radilo ovaj mjesec msm kako sve te tablete i inekcije iskobinovati. Malo me to plasi jer sam procitala da tsh treba biti 1-2 za ivf. Hmm..jos pijem aspirin 100, ovo mi je prvi ivf i imam 26..pozzz i sve najbolje svima

(odgovor članu Emma26)
Neposredna veza do poruke: 3339
   RE: Vantjelesna oplodnja
16.1.2017 8:48:47   
White rose
Dobra vijest za sve one iz Srednjobosanskog kantona :) Usvojena odluka o refundiranju.

http://www.zzo-ksbsbk.com.ba/index.php/2017-01-13-21-36-54

_____________________________

1. ICSI Sept 2012 Cito, beta 0
2. FET Nov 2012 Cito, biohemijska
3. FET April 2013 Cito, beta 0
4. ICSI Sept 2013 Bahceci, beta 0
5. FET Nov 2013 Bahceci, beta 178 :) koja sada ima dvije godine :)
6. FET Sept 2016 Bahceci, biohemijska

(odgovor članu Srcejunacko)
Neposredna veza do poruke: 3340
   RE: Vantjelesna oplodnja
16.1.2017 18:17:02   
el_sa

IZVORNA PORUKA: Emma26

I sutra ces kod njih vaditi hormone i raditi uzv, i na osnovu toga ce ti odrediti terapiju. Tako je meni bilo... Danas mi je 7 dan ciklusa..u koju kliniku ides?



ja idem u New Life ali zbog posla ne mogu otici ove sedmice nikako... :( vjerovatno ce to poremetiti ovaj kontinuitet...pa cu morati cekati drugi ciklus.
A zna li neko sta znace smanjene vrijednosti aPTT?

(odgovor članu Emma26)
Neposredna veza do poruke: 3341
   RE: Vantjelesna oplodnja
22.1.2017 13:32:26   
Emma26
Radila sam punkciju, izvadjeno je 12JS i sad cekam da mi jave koliko se oplodilo... Ovaj mjesec je odgođen ET jer mi je povisen progesteron... Embriji ce se zalediti i slijedeći mjesec ce mi raditi embrio transfer, ako sve bude uredu..Totalno sam se razocarala, jer sam se nadala da ce to biti ovaj mjesec.. Zanima me je li neko od vas imao takav slucaj sa progesteronom?

(odgovor članu el_sa)
Neposredna veza do poruke: 3342
   RE: Vantjelesna oplodnja
25.1.2017 9:47:19   
bimba
Draga Emma 26, kod mene je bio slican slucaj, samo sto u mene nije bio povisen progesteron nego estradiol. Bolje ti je sto su ti otkazali transfer, jer dok je povisen nesto se desava sa organizmom. Odmori se pa naredni mjesec u nove pobjede. Bez stresa i sikiracije, jer bolje i otkazan transfer nego ne daj Boze neuspjeli ivf. Uvijek bi se pitala je li to bio uzrok. Samo polako.

(odgovor članu Emma26)
Neposredna veza do poruke: 3343
   RE: Vantjelesna oplodnja
29.1.2017 21:30:36   
M1984
Pozdrav za sve .
Treba mi vaša pomoć,kakva su iskustva u klinici NEW Life. Trebala bi da krenem u postupak i u velikoj sam dilemi koju kliniku izabrati. Svaki vaš savjet i informacija su od koristi.Akoimate neku drugu kliniku za preporučit i sl. Hvala vam unaprijed. Pozdrav

(odgovor članu bimba)
Neposredna veza do poruke: 3344
   RE: Vantjelesna oplodnja
2.2.2017 12:54:55   
Mala Selma
http://www.centar.ba/novost/12832/opcina-centar-prva-lokalna-zajednica-u-fbih-koja-sufinansira-troskove-vantjelesne-oplodnje

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu M1984)
Neposredna veza do poruke: 3345
   RE: Vantjelesna oplodnja
14.3.2017 8:04:26   
Muškarac
FERTILITY CENTER PRAHA,

SOKOLOVSKA 304,PRAHA 9,

Nasa koordinatorica je bila Danica Vignjević

email; vignjevic@pragueivf.cz

+420 602 797 081-mobilni

+420 255 707 020-fix.

Posaljite joj email Upoznajte se,ona ce vam poslati uputstva i koje nalaze trebate raditi,sve sto vam ne bude jasno,mozete ju pitati. A evo i mi smo svjezi iz postupka, pa mozete i nas pitati, jer vrlo dobro znamo da svaka pomoc dobro dodje.

Imaju odlican postotak uspijesnosti,eto tamo smo se druzili sa jednim parom i oni i mi smo ostali trudni. A tamo smo otisli na preporuku prijatelja ,pet parova koje poznajemo iz grada su upravo tamo zatrudnili.

(odgovor članu M1984)
Neposredna veza do poruke: 3346
   RE: Vantjelesna oplodnja
20.3.2017 12:23:50   
Magnolie
Takodjer preporucujem PFC, mi smo uspjeli iz drugog puta i spremamo se abd uskoro po jos jednog bebaca user posted image user posted image user posted image Ukoliko je kojoj od clanica potreban smjestaj u Sarajevu za vrijeme IVF postupka imam odlicnu preporuku za apartman, naravno sa popustom user posted image user posted image user posted image
puno vam srece zelimo i da vam se ostvare najvece zelje

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu Muškarac)
Neposredna veza do poruke: 3347
   RE: Vantjelesna oplodnja
28.5.2017 17:08:20   
kokouli

IZVORNA PORUKA: Mala Selma

http://www.centar.ba/novost/12832/opcina-centar-prva-lokalna-zajednica-u-fbih-koja-sufinansira-troskove-vantjelesne-oplodnje

Da li ovo pravo mogu koristiti samo ene nastanjene u Opstini
Centar ili i ostale gradjanke i parovi Sarajeva?

< Poruku je uredio kokouli -- 28.5.2017 17:09:32 >

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 3348
   RE: Vantjelesna oplodnja
9.6.2017 18:25:36   
mimicita
Pozdrav djevojke.
Evo još jednog kolačića :) :(
Danas nakon toliko borbe dočekah negativnu betu :( 10pet, kaže doktor dodji u ponedjeljak mozda upadnem u onih 10-15% onih sretnica kojima se beta okrene u pozitivnu...
Da podijelim sa vama moje iskustvo. Prirodno pokusavam vec 7 godina i nista do dan danas.
Od prosle godine počela sa nalazima. Uradila ama bas sve fizički: UZ u svim dijelovima mjeseca. Pratila ovulaciju, koja je do prije 1,5god bila samo na lijevom jajniku, ali sad se probudio i desni pa imam na njemu PCO (sad oba ovuliraju). Uradila: HSG RTG (uredan), Histeroskopiju na Jezeru (preporučujem dr. Nakaša), bio mali polip (uredna) - ustanovljeno da imam dvorogu matericu sa dva pravilna i zdrava roga.
I na kraju počela sa IVF-om.
Na aspiraciji izvadjeno 20 folikula (doktori prezadovoljni - ja bila u bolovima, dobila zatvor, ...), 16 folikula oplodjeno, 6 prezivjelo i zaledjeno.
Sljedeci mjesec priprema za VTO, čekali prirodnu ovulaciju, i odledjeni mojih 6 smrzlica, od čega samo 2 dozivjela stanje blastociste (5 dana), ostala 4 prestala da rastu :(
Uradjena VTO. Danas 10pet Beta negativna, iako sam uradila testove kuci posljednja 3 dana i bili su negativni, tako da sam ovo unaprijed oplakala.
Kaže doktor dodji u ponedjeljak da budemo 100% sigurni i da vidimo šta dalje...
U toku postupka imala sam bolove u sredini 5pet i 8pet (bili grozni jedva sam zaspala), stomak mi je kao da sam min 5 mjesec trudna, vec mi svi prilaze i pitaju milujuci stomak jesam li trudna user posted image grozno!!!

(odgovor članu bimba)
Neposredna veza do poruke: 3349
   RE: Vantjelesna oplodnja
10.6.2017 12:21:55   
Srcejunacko
Samo polako I smirrno. Ja sam sad radila u maju I nije uspjelo. Prvi put. reci mi za tu histroskopiju jel se radi ppd lokalnom anestrzijom, naime ja imam mali polip pojavio mi se ovaj mjesec ali ne idem zbog njega vec uopsteno da sve pregledaju.

(odgovor članu mimicita)
Neposredna veza do poruke: 3350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  132 133 [134] 135 136   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  132 133 [134] 135 136   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *