|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ljubomorno dijete - pomoc!
24.7.2009 8:48:42   
Anoniman
Eh drage moje, jos jedna informacija... Kao u nekim filmovima, radnja se odjednom okrece u skroz suprotnom smjeru... Moja princezica jedva ceka svatove, jedva ceka da obuce kompletic koji sam joj kupila i nove cipele, jedva ceka da vidi mladu u vjencanici da joj pridje i kaze da ona nju puno voli... aaaaaaaaaaaaaaaa... Sinoc sam ostala bez teksta kada mi sve ovo navedeno princezica isprica... Kaze mama tako i tako... Bocko je doziva sa tarase, a ona izlijece na tarasu i strogo mu kaze: nemoj da me zivkas, dogovaram se s mamom kako cemo se obuci za svatove i moramo da budemo lijepe, a i ti bi trebao ici i spremiti sta ces ti da obuces jer moras i ti da budes lijep... haj cao... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  
Mislim stvarno ovo moje dijete, nikad ne znam kad ce i kako ce reagovati na odredjenu situaciju... Eto koliko sam se plasila da ce joj biti tesko, a ona je toliko porasla i toliko pametna da je sve shvatila i da se pomirila s cinjenicom da ce imati jos jednu tetku (a ima ih vala, 6 komada user posted image user posted image user posted image )... Helem, danas nam je veliko spremanje stana i auta, a sutra aBd svatoviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Ljubomorno dijete - pomoc!
26.7.2009 16:49:59   
Anoniman
BOCKO NAM SE OZENIO!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Eh, ovako... Princezica je prvo plakala, jer joj nije haljina dovoljno lijepa za svatova... Pa je prihvatila kompletic (ljubicasti je pa moze)... A onda je plakala jer "ne voli mladu"... user posted image
Ali je zavoljela kada sam joj dala buket da joj ona preda... user posted image Hajd dobro, nekako krenusmo po mladu... A onda taj njen famozni preokret... Cijelo vrijeme dok smo bili u kuci mladinih roditelja, princezica je "cuvala" mladu da je neko ne ukrade... Bila je s njom u sobi pripremala je, pomagala joj itd. itd... user posted image
Svakih 5 minuta je izlijetala iz sobe i Bocku podnosila izvjestaj sta mlada radi i ko je s njom... user posted image user posted image
Vjencanje, ceremonija ma super sve... Eh, valja od tetke uzeti mustuluk, pohitimo mi, princezica ce reci sta treba da kaze... Medjutim, na vratima tajac... Samo tuzni pogled i okice pune suza... user posted image
Kad je pocelo darivanje mlade, pitam ja princezicu jel zeli da ona preda poklon mladoj, na sta ona samo stidno klimne glavom... pratim je ja pogledom i aparatom, prilazi ona lagano u redu do mlade, a onda kad je bila na redu da preda poklon sa distance samo visoko pruzi ruku i kaze joj "evo ti ovo od nas"... tada nastaje tisina, svi prate dalje desavanje i reakciju... ona se okrece da ode, ali se predomisli i vrati se i zagrli mladu i poljubi je... user posted image   a onda gromoglasan aplauz i sve kamere su uprte u nju... wow... ona je s mladom najbolja drugarica... user posted image user posted image user posted image user posted image
Od tog momenta, svako malo bi otrcala do njihovog stola, poljubila oboje i nastavila s ostalom djecom da se igra i plese...
Eh eto, pregrmismo i tu ceremoniju i pitanje kako ce sve da izgleda...
Ali, sto bi rekli stari nasi, jedino je djecija ljubav istinska i prava... Dijete ili te voli ili te ne voli... Moja princezica voli svoga Bocka najvise na svijetu i dalje joj je osoba No. 1 u zivotu... A lagano je prihvatila i mladu kao jos jednu tetku... Voljece i nju...
Morala sam podijeliti ovu pricu s vama, jer sigurno skoro svi dodjemo u situaciju s nasom djecom da ne znamo kako ce reagovati na pojedine situacije i kako ce prihvatiti promjenu stanja sa voljenim osobama...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Ljubomorno dijete - pomoc!
30.7.2009 19:26:23   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Danas nam je i mlada dobila ime, Popi... takodjer lik iz crtanog filma Fifi... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Ljubomorno dijete - pomoc!
30.7.2009 19:41:13   
Nunichi
user posted image user posted image user posted image Za maminu princezu,a i za mamu user posted image zbog ove price u slikama. user posted image user posted image Bas si nam to fino docarala.

Princeza ti je preslatka! user posted image
A eto mlada dobila ime od nje...to je to,nece vise biti problema izgleda. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Ljubomorno dijete - pomoc!
30.7.2009 23:26:51   
dana3
IZVORNA PORUKA: Bambi09

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Danas nam je i mlada dobila ime, Popi... takodjer lik iz crtanog filma Fifi... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image








nastavi nam pisati ,ovo je super serijauser posted image user posted image user posted image .sala mala

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Ljubomorno dijete - pomoc!
30.7.2009 23:31:32   
Lulu_
ovo je tako slatkooooo!!!
bas me razveseli, mada morm reci da mi popi i bocku u fifi crtanom nikako nisu paruser posted image user posted image user posted image
mala je legendarna a ti si super uradila ovaj text popracen slikamauser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Ljubomorno dijete - pomoc!
31.7.2009 7:56:24   
Anoniman
Ma nidje veze, Popi i Bocko, ali to je u princezicinoj glavi spoj godine... user posted image user posted image user posted image  bitno je da prihvata lagano Popi i da se vise ne buni zbog vjencanja... dusa mamina slatka...

dana3, hvala, uskoro se zavrsava ova serija ali zato pocinje druga, slicna ovoj sapunici... kako prihvatiti brata a zeljeli smo seku... user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lulu_)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Ljubomorno dijete - pomoc!
22.12.2010 0:36:21   
dyenita
pozrav svima,drago mi je cuti kako djeca savladaju svoje  napade ljubomore, i sve super prodje...Ja imam slican problem ali se najvise ogleda u kuci,moja djevojcica od 5 godina je jako ljubomorna..na sviju bukvalno...Ako ja i muz sjedimo zajedno ona to ne moze podnjeti,ako pricamo ona se ubacuje,rukama moju glavu okrece i kaze-gledaj samo u mene.Ako on glavu nasloni meni na krilo,njoj nesto hoce da bude,dere se nije on tvoj muz,on je samo moj babo,ja hocu u cijelo tvoje krilo...i sl.ti ispadi nekad su zanemarljivi ali ponkad nam idu na zivce.Jedino nam je dijete i stvarno se trudimo posvetiti joj paznju ali mene iritira sto pored nje ponekad ne mozemo razgovarati normalno.Jasno mi je da privlaci paznju,kako njegovu tako i moju,sad se malo zabavi na kompjuteru,ponekad joj je dosadno ali smo posli u zadnje vrijeme ostro i dosljedno joj pokazivati da ne moze se tako ponasati...da nas ne prekida ako pricamo,trebalo je vremena da nauci da mama i babo spavaju zajedno a ona odvojeno i sl.
Inace smo prilicno bliski,sve troje se igramo zajedno,ganjamo se po kuci,idemo svugdje zajedno...svijet nam se vrti oko nje...a ipak ponekad je tako agresivna prema nama pa onda moramo i mi biti ostri prema njoj....poseban je problem ako imamo goste,privlaci pazju,prekida razgovor,ponekad me je stid ljudi a cesto se desi da muzu pukne film u takvim situacijama i odvede je u sobu,plehne koji put i ostavi samu...a onda dreka.
Imate li vi slicnih iskustva,mi nekad skrenemo temu pa tako nadolazeci napad razgodimo ali nije uvjek lako..
a osim toga ponekad se ponasa kao da ona nama komanduje,kao starmala,kao da je ona nama roditelj a ne mi njoj....tipa: ne zelim to gledati na TV,prebaci mi kanal...nemoj da ti sto puta govorim

i na kraju da vas malo nasmijem: sioc je ona legla na svoj krevet u svojoj sobi a mi u spavacoj se malo glasnije nasmijali. Na to ce strogi glas nase bubice: sta galamite u ovo doba ,mama reci tom malom da spava...user posted image user posted image user posted image

I da vas nasmijem malo

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Ljubomorno dijete - pomoc!
22.12.2010 1:03:33   
milenium

IZVORNA PORUKA: dyenita

sioc je ona legla na svoj krevet u svojoj sobi a mi u spavacoj se malo glasnije nasmijali. Na to ce strogi glas nase bubice: sta galamite u ovo doba ,mama reci tom malom da spava...user posted image user posted image user posted image

I da vas nasmijem malo


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu dyenita)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Ljubomorno dijete - pomoc!
22.12.2010 9:07:09   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: dyenita

Ja imam slican problem ali se najvise ogleda u kuci,moja djevojcica od 5 godina je jako ljubomorna..na sviju bukvalno...Ako ja i muz sjedimo zajedno ona to ne moze podnjeti,ako pricamo ona se ubacuje,rukama moju glavu okrece i kaze-gledaj samo u mene.


Možda si čula nekada nešto o fazama u razvoju dijeteta.
Ako nisi, ovo što opisuješ je faza u razvoju normalnog petogodišnjeg dijeteta.

IZVORNA PORUKA: dyenita

Ako on glavu nasloni meni na krilo,njoj nesto hoce da bude,dere se nije on tvoj muz,on je samo moj babo,ja hocu u cijelo tvoje krilo...i sl.ti ispadi nekad su zanemarljivi ali ponkad nam idu na zivce.


I ovo je normalno, isto kao što će biti normalno da se kroz par godina identifikuje sa ocem, a tebe počne totalo ignorisati.

IZVORNA PORUKA: dyenita

Inace smo prilicno bliski,sve troje se igramo zajedno,ganjamo se po kuci,idemo svugdje zajedno...svijet nam se vrti oko nje...a ipak ponekad je tako agresivna prema nama pa onda moramo i mi biti ostri prema njoj....


Šta znači ovo " prilično smo bliski "?
Sa svojim dijetetom ili imaš blizak odnos, ili nemaš.
Nema sredine.

IZVORNA PORUKA: dyenita

poseban je problem ako imamo goste,privlaci pazju,prekida razgovor,ponekad me je stid ljudi a cesto se desi da muzu pukne film u takvim situacijama i odvede je u sobu,plehne koji put i ostavi samu...a onda dreka.



Ja se svoga dijeteta, naročito ovog od pet godina, nikada ne bih mogla stidjeti.
Ima jedna uzrečica koja kaže: Roditelji se po djeci poznaju kao dan po jutru!
Dakle, ovo više govori o tebi kao roditelji a ne o jednom petogodišnjem dijetetu.
POstoji par rečenica koje nikada ne smijete uputiti svome dijetetu, jedna od njih je: Sramim te se!

Da li muž i tebe par puta plehne kad mu pukne film?
Ili možda ispleha i svog šefa kada mu pukne film?
Kakav primjer daje time kćerki?!



(odgovor članu dyenita)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Ljubomorno dijete - pomoc!
22.12.2010 9:44:13   
Dinkica
dyenita, pod pretpostavkom da je to faza ljubomore ja bih je ipak kontrolisala, za sve što misliš da malena nije upravu i da je pretjerala obrazloži joj da se ne treba tako ponašati, objašnjavanje, objašnjavanje i ponovo objašnjavanje.
Nasmijala si me pravo, simpatična ti je djevojčica ali to kad je muž pucne po guzi vjerujem da je sa razlogom.  Ti najbolje znaš da li je tvoje dijete zaslužilo ili nije, ne mogu se sva djeca odgajati isključivo razgovorom, ne djeluje isto. Pozanici svoju djevojčicu  od 4 godine odgajaju "samo razgovorom" pa u lice mami kaže:BUDALO. Da meni moja tako kaže dobila bi "plehku" po guzi . Za što ju je god dobila nije više ponavljala. Inače objašnjavamo koliko je moguće, poslušna je dosta, ali na okicama ja vidim kad se inati i ispituje granice e onda puc puc po guzi.

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 36
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *