|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Forsiranje talenta kod djeteta
17.10.2010 14:49:38   
iv@ncica
IZVORNA PORUKA: Blue rose

Ne bih da ponižavam ničiju djelatnost bavljenja, niti sport, niti umjetnost ... ali to je "razonoda, zdrav način življenja" ... ali od toga nema hljeba.
Haj brate pljuni u šake, prihvati se knjige i opleti po školi.
A tenisa ćemo, i sličnih baletsko-slikarsko-gimnastičarskih pokreta poslije škole.


ne  bih  se  slozila...ipak  ako  djete ima  zelji  i  izrazen  talent  za  pjevanjem,  glazbom,  umjetnoscu,  sportom..treba ga  podrzati i  razvijati...naravno  da je  i  sve  ostalo  bitno  ,  ali  da  nema  i  takvih  zvanja  pa  onda  bi  nam  u  drzavi  bili s amo  pravnici, pedagozi,  ekonomisti  i  sl...nikakva  kreativna  i  sportaska grana  koju  vi  smatrate hobijem  i rekreacijom,  pa  onda  ne  bi  postojali  koncerti, kulturna  zbivanja,  izčlozbe,  sportska  događanja i  euforije, opera,  balet,  ples...user posted image  osobe  koje  grade spomenike,  prekrsne  građivene,  filmska  umjetnost  nije s ve  to  hobi...to  je  umjetnost, i  vecina  vas  i  ne  primjeti  koliko  je  sve  to  utkano  u  nase  zivote,  zamislite  da  nema  tih mastovitih  prekrasnih  ljudi  koji  sve to  rade,  pa  i  neki  prekrasan  trzni  centar  je  netko  osmislio,  i  oddjecu  je  netko  dizajnirao, namjestaj,  aute,  mobitele...sve  je  to  umjetnik  oblikovao .....mene  nisu forsirali...isla sam  u r edovnu  skolu,  a za  svoju  dusu  i  u  drugu  skolu  - likovnu..tako da  su  svi  duhovi  bili  mirni...  nije  istina  da  se  ne  moze  zivjeti  i  raditi  od  toga...  pa ja  im moj  m  zivimo  od  toga..oboje  smo  zavrsili  likovnu  akademiju,  i  cak  sta  vise  nase  zvanje  je  raznovrsno  i  mozemo  raditi  u  vise  bransi....radimo  kao  profesori  u  skolama,  radimo  i  clanovi  smo  raznih  udruga, vodimo  seminare i  tecajeve...bavimo  se  dizanjnom (  grafickim,  a po  potrebi  i  kako  nam  zatreba  ulijecemo  i  prijeteljima  pomazemo u  poslu  vezano  za  interijere  i sl )...,,radimo  privatno  kuci...uvijek  imamo  opciju za  zaraditi  sa  strane...u  svakom  slucaju  smo  kreativni  pa radimo  i  od  nakita  pa sve  do raznih  ukrasa  za  razne  prigode..cak  nam  nude  posla  i  u  dekorativnom  smislu..pogotovo  meni uređenje  i  dekoracija  raznih  proslava,  vjencanja  i  slicno... sto  da vam  kazem,  ali  mislim  da  ja  svoje  zvanje  dobro  iskoristavam    za  razliku  od  toga  sto  je  doktor -  doktor,  odvejtnik- odvjetnik  isl....a  sta  bi  bilo od  svega  da  nema   sportasa  i  glazbenika  ovoliko  te  ostalih  ljudi  koji  se  trude..ne  kazem  da  su  svi  dobri..ali  svi  koji nesto  hoce  i  tu  moraju  zasukati  rukave i  raditi   vise  nego  u ostalim  strukama , jer  su  olako  shvaceni.  Nije  svak  talentiran  i  nije  fino  nesto  na  silu  guratim , ali  ako  vidite  da  djete za nesto  zanima  i  voli nemojte  mu  to  oduzimati..pa  postoje  profesionalci  i  u  plesu,  pjevnaju,  glumi ,  umjetnosti,  sportu,  filmu,  dizajnu..ali  treba raditi  za to user posted image  joj  svasta  sam  napisala..ali  mislim  da  shvacate..i  meni s u  govorili  da  ot  toga  nema  kruha....no  ne  znam  bas user posted image ,  razmislite  malo,  davno  je  proslo  vrijeme    Van Gogha   koje  je   nakon  smrti  postao  poznat...danas  je  vrijeme  drugacije  i  umjetnost razgranatija  i  postoji  toliko  opcija..samo  treba  raditi...i  zivjet  ces  super..a  ne  moras  biti  extra  poznatuser posted image

< Poruku je uredio maja78 RR -- 17.10.2010 16:39:54 >


_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Forsiranje talenta kod djeteta
17.10.2010 14:51:36   
iv@ncica
sorryyy  na  dugom   OT..ali  sam  morala  neke  stvari pojasniti svima user posted image ..ipak  je  meni  moja  struka  stalno  zanimljiva..nema  one  monotonije..vec  nam  je  stalno  zivo  i  drugacije...
ipak  ne  treba  nikoga  forsirati...sve  po zeljama  djeteta  i  malo  mu  objasniti  kako  mu  poslije  moze  biti  zao..ali  nikad  ne  zapostaviti  neciji  talenat  zato  sto  od  toga  nema  kkruhauser posted image ..vremena  se  mjenjajuuser posted image

< Poruku je uredio maja78 RR -- 17.10.2010 16:40:12 >


_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Forsiranje talenta kod djeteta
17.10.2010 15:15:15   
koka i po
Ja isto razmisljam kao ti.
Moj muz je samouki slikar i radi ulja na platnu i akvarele.
Od prodaje jedne do dvije slike zaradi svoju mjesecnu platu.
Samo sto je u danasnje vrijeme jako tesko naci ljude koji su u mogucnosti da kupe sliku.

< Poruku je uredio maja78 RR -- 17.10.2010 16:40:30 >


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Forsiranje talenta kod djeteta
17.10.2010 16:14:19   
bebbe RR
Dijete ne bih ni tjerala, niti forsirala... Uglavnom, djeca pokažu talenat, i obično uživaju u bavljenju onim za šta ga imaju. Tu bi pružila, kao što sam uvijek pružila, svu podršku... A forsirala - niti slučajno. Takodje, svojoj djeci bih željela omogućiti da se bave onim što će ih činiti sretnim, a ne onim od čega jamislim da će imati više para. Život je jedaan, nema generalne probe i zato ljudi treeba da se bave onim zanimanjem koje ih usrećuje. Ako je to totalno neprofitabilno - podržavam. Ako ih usrećuje parali zanimanje - takođe.

< Poruku je uredio maja78 RR -- 17.10.2010 16:40:44 >


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Forsiranje talenta kod djeteta
17.10.2010 16:52:42   
škorpija
što bi rekla dadada apropo ove temeuser posted image , gledam jutro na tv hayat onu neku emisiju mali talenti ili nešto slično, e pa nažalost dvije trećine te djece nemaju pojma o pjevanju, zavijaju, nemaju glasa, nemaju sluha i pomislila sma da li stvarno dijete trbea pustiti da s eblamira na tv, pogotovo što je većina u osjetljivom predtinejdžerskom dobu.
ne znam, ja bih nekako svoje dijete na blag način pokušala odvratiti od nečega, ako vidim da nema talenta za to

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Biste li tjerali svoje dijete
17.10.2010 17:42:53   
shejla
IZVORNA PORUKA: Blue rose

Ne bih da ponižavam ničiju djelatnost bavljenja, niti sport, niti umjetnost ... ali to je "razonoda, zdrav način življenja" ... ali od toga nema hljeba.
Haj brate pljuni u šake, prihvati se knjige i opleti po školi.
A tenisa ćemo, i sličnih baletsko-slikarsko-gimnastičarskih pokreta poslije škole.


Ovo uopce nije tacno!
Samo da bi bio uspjesan mora se BAS isticatii talentom i zeljom i voljom za radom i spremnoscu na odricanja (cijelog zivota).

S druge strane, koliko je samo onih koji su "opleli" po skoli pa sad nemaju posla...

Eh sad, mislim da neko sa 14 godina razmislja o svemu osim o svojoj buducnosti i tome kako ce i od cega zivjeti...ali isto tako ako vise nije toliko zagrijan za tenis (ili bilo sta sto trenira, vjezba...) tesko da ce postici vrhunski rezultat. Tako da ja ne bih silila dijete, svakako bih pokusala vidjeti zasto je izgubio interes i procijenila bih jesu li razlozi prolazni (tipa: zaljubio se, drug mu ide na fudbal...itd) i onda bih ga mozda i ubjedjivala...ako je, jednostavno izgubio interes, ne voli vise ici na treninge, onda ne bih ni pokusavala da ga natjeram, jer bi sa tim, ja mislim, postigla kontraefekat.



< Poruku je uredio shejla -- 17.10.2010 17:43:42 >


_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Biste li tjerali svoje dijete
17.10.2010 19:15:30   
jasmin
Ja o nekim stvarima koje su mi daleko ne zelim uopce sad da razmisljam,ali eto,mozda to i nije daleko koliko se meni cini.
Zasto bih tjerala dijete ako ono nece?Da to onda radi preko svoje volje i samo zato sto mama tako hoce?Ja nisam za to.
Svakako da dijete treba `zaposliti` necim korisnim sto ce ga skloniti sa ulice i svega negativnog na ulici,ali nikako preko djetetove volje.To je prisila,more suza,gorcine i mrznje prema onome na sto je prisiljeno.I mozda,ako je djetetu poljuljana licnost takvim pritiskom,mozda ce mami reci da ide trenirati,a ustvari put ulice.Ne znam,ali u svakom slucaju protiv sam prisiljavanja.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Forsiranje talenta kod djeteta
17.10.2010 21:51:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: iv@ncica

IZVORNA PORUKA: Blue rose

Ne bih da ponižavam ničiju djelatnost bavljenja, niti sport, niti umjetnost ... ali to je "razonoda, zdrav način življenja" ... ali od toga nema hljeba.
Haj brate pljuni u šake, prihvati se knjige i opleti po školi.
A tenisa ćemo, i sličnih baletsko-slikarsko-gimnastičarskih pokreta poslije škole.


ne  bih  se  slozila...ipak  ako  djete ima  zelji  i  izrazen  talent  za  pjevanjem,  glazbom,  umjetnoscu,  sportom..treba ga  podrzati i  razvijati...naravno  da je  i  sve  ostalo  bitno  ,  ali  da  nema  i  takvih  zvanja  pa  onda  bi  nam  u  drzavi  bili s amo  pravnici, pedagozi,  ekonomisti  i  sl...nikakva  kreativna  i  sportaska grana  koju  vi  smatrate hobijem  i rekreacijom,  pa  onda  ne  bi  postojali  koncerti, kulturna  zbivanja,  izčlozbe,  sportska  događanja i  euforije, opera,  balet,  ples...user posted image  osobe  koje  grade spomenike,  prekrsne  građivene,  filmska  umjetnost  nije s ve  to  hobi...to  je  umjetnost, i  vecina  vas  i  ne  primjeti  koliko  je  sve  to  utkano  u  nase  zivote,  zamislite  da  nema  tih mastovitih  prekrasnih  ljudi  koji  sve to  rade,  pa  i  neki  prekrasan  trzni  centar  je  netko  osmislio,  i  oddjecu  je  netko  dizajnirao, namjestaj,  aute,  mobitele...sve  je  to  umjetnik  oblikovao .....mene  nisu forsirali...isla sam  u r edovnu  skolu,  a za  svoju  dusu  i  u  drugu  skolu  - likovnu..tako da  su  svi  duhovi  bili  mirni...  nije  istina  da  se  ne  moze  zivjeti  i  raditi  od  toga...  pa ja  im moj  m  zivimo  od  toga..oboje  smo  zavrsili  likovnu  akademiju,  i  cak  sta  vise  nase  zvanje  je  raznovrsno  i  mozemo  raditi  u  vise  bransi....radimo  kao  profesori  u  skolama,  radimo  i  clanovi  smo  raznih  udruga, vodimo  seminare i  tecajeve...bavimo  se  dizanjnom (  grafickim,  a po  potrebi  i  kako  nam  zatreba  ulijecemo  i  prijeteljima  pomazemo u  poslu  vezano  za  interijere  i sl )...,,radimo  privatno  kuci...uvijek  imamo  opciju za  zaraditi  sa  strane...u  svakom  slucaju  smo  kreativni  pa radimo  i  od  nakita  pa sve  do raznih  ukrasa  za  razne  prigode..cak  nam  nude  posla  i  u  dekorativnom  smislu..pogotovo  meni uređenje  i  dekoracija  raznih  proslava,  vjencanja  i  slicno... sto  da vam  kazem,  ali  mislim  da  ja  svoje  zvanje  dobro  iskoristavam    za  razliku  od  toga  sto  je  doktor -  doktor,  odvejtnik- odvjetnik  isl....a  sta  bi  bilo od  svega  da  nema   sportasa  i  glazbenika  ovoliko  te  ostalih  ljudi  koji  se  trude..ne  kazem  da  su  svi  dobri..ali  svi  koji nesto  hoce  i  tu  moraju  zasukati  rukave i  raditi   vise  nego  u ostalim  strukama , jer  su  olako  shvaceni.  Nije  svak  talentiran  i  nije  fino  nesto  na  silu  guratim , ali  ako  vidite  da  djete za nesto  zanima  i  voli nemojte  mu  to  oduzimati..pa  postoje  profesionalci  i  u  plesu,  pjevnaju,  glumi ,  umjetnosti,  sportu,  filmu,  dizajnu..ali  treba raditi  za to user posted image  joj  svasta  sam  napisala..ali  mislim  da  shvacate..i  meni s u  govorili  da  ot  toga  nema  kruha....no  ne  znam  bas user posted image ,  razmislite  malo,  davno  je  proslo  vrijeme    Van Gogha   koje  je   nakon  smrti  postao  poznat...danas  je  vrijeme  drugacije  i  umjetnost razgranatija  i  postoji  toliko  opcija..samo  treba  raditi...i  zivjet  ces  super..a  ne  moras  biti  extra  poznatuser posted image

Ja cu potpisat moju kolegicuuser posted image ...ruzno mi sama rijec "razonoda"...koliko sam ja krvi (ali bukvalno), znoja i suza za tu "razonodu" prolila da mi je bas trnu u oku

jest da razumijem sta blue rose zeli reci...nazalost...ovo je razmisljanje vecine nasih ljudi...to i jest jedan od razloga zasto se kod nas umjetnost slabo cijeni..zasto je malo ljudi koji su na tom polju zaista nesto postigli...ovo se odnosi i na sport

(odgovor članu iv@ncica)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Forsiranje talenta kod djeteta
17.10.2010 22:07:40   
Visnja RR
primjer:
djecak 15 g ...talenta za fudbal...iz jedne eropske drzave dosli da ga "kupe" ...ali mama nece ni da cuje...jer djete jos nije zavrsilo srednju skolu.... odugovlacili ...na kraju ovi odustali... pa ima jos djecaka talenata...
mali pao u depresiju... jedva zavrsio srednju... fakultet upisao preko stele... nece ga nikad zavrsiti... itd, itd...unisten talenat i mozd nejgov sretan zivot jer mama htjela diplomu na zidu ili regalu....
ovo je samo jedna prica koju znam

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Forsiranje talenta kod djeteta
18.10.2010 0:39:40   
iv@ncica
daaada  i  visnja-  upravo  tako.....slazem  se   sa svakom  rijeci..samo  od  bruke  nismam  mogla  vise  pisatiuser posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Forsiranje talenta kod djeteta
18.10.2010 10:01:40   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: iv@ncica

IZVORNA PORUKA: Blue rose

Ne bih da ponižavam ničiju djelatnost bavljenja, niti sport, niti umjetnost ... ali to je "razonoda, zdrav način življenja" ... ali od toga nema hljeba.
Haj brate pljuni u šake, prihvati se knjige i opleti po školi.
A tenisa ćemo, i sličnih baletsko-slikarsko-gimnastičarskih pokreta poslije škole.


ne  bih  se  slozila...ipak  ako  djete ima  zelji  i  izrazen  talent  za  pjevanjem,  glazbom,  umjetnoscu,  sportom..treba ga  podrzati i  razvijati...naravno  da je  i  sve  ostalo  bitno  ,  ali  da  nema  i  takvih  zvanja  pa  onda  bi  nam  u  drzavi  bili s amo  pravnici, pedagozi,  ekonomisti  i  sl...nikakva  kreativna  i  sportaska grana  koju  vi  smatrate hobijem  i rekreacijom,  pa  onda  ne  bi  postojali  koncerti, kulturna  zbivanja,  izčlozbe,  sportska  događanja i  euforije, opera,  balet,  ples...user posted image  osobe  koje  grade spomenike,  prekrsne  građivene,  filmska  umjetnost  nije s ve  to  hobi...to  je  umjetnost, i  vecina  vas  i  ne  primjeti  koliko  je  sve  to  utkano  u  nase  zivote,  zamislite  da  nema  tih mastovitih  prekrasnih  ljudi  koji  sve to  rade,  pa  i  neki  prekrasan  trzni  centar  je  netko  osmislio,  i  oddjecu  je  netko  dizajnirao, namjestaj,  aute,  mobitele...sve  je  to  umjetnik  oblikovao .....mene  nisu forsirali...isla sam  u r edovnu  skolu,  a za  svoju  dusu  i  u  drugu  skolu  - likovnu..tako da  su  svi  duhovi  bili  mirni...  nije  istina  da  se  ne  moze  zivjeti  i  raditi  od  toga...  pa ja  im moj  m  zivimo  od  toga..oboje  smo  zavrsili  likovnu  akademiju,  i  cak  sta  vise  nase  zvanje  je  raznovrsno  i  mozemo  raditi  u  vise  bransi....radimo  kao  profesori  u  skolama,  radimo  i  clanovi  smo  raznih  udruga, vodimo  seminare i  tecajeve...bavimo  se  dizanjnom (  grafickim,  a po  potrebi  i  kako  nam  zatreba  ulijecemo  i  prijeteljima  pomazemo u  poslu  vezano  za  interijere  i sl )...,,radimo  privatno  kuci...uvijek  imamo  opciju za  zaraditi  sa  strane...u  svakom  slucaju  smo  kreativni  pa radimo  i  od  nakita  pa sve  do raznih  ukrasa  za  razne  prigode..cak  nam  nude  posla  i  u  dekorativnom  smislu..pogotovo  meni uređenje  i  dekoracija  raznih  proslava,  vjencanja  i  slicno... sto  da vam  kazem,  ali  mislim  da  ja  svoje  zvanje  dobro  iskoristavam    za  razliku  od  toga  sto  je  doktor -  doktor,  odvejtnik- odvjetnik  isl....a  sta  bi  bilo od  svega  da  nema   sportasa  i  glazbenika  ovoliko  te  ostalih  ljudi  koji  se  trude..ne  kazem  da  su  svi  dobri..ali  svi  koji nesto  hoce  i  tu  moraju  zasukati  rukave i  raditi   vise  nego  u ostalim  strukama , jer  su  olako  shvaceni.  Nije  svak  talentiran  i  nije  fino  nesto  na  silu  guratim , ali  ako  vidite  da  djete za nesto  zanima  i  voli nemojte  mu  to  oduzimati..pa  postoje  profesionalci  i  u  plesu,  pjevnaju,  glumi ,  umjetnosti,  sportu,  filmu,  dizajnu..ali  treba raditi  za to user posted image  joj  svasta  sam  napisala..ali  mislim  da  shvacate..i  meni s u  govorili  da  ot  toga  nema  kruha....no  ne  znam  bas user posted image ,  razmislite  malo,  davno  je  proslo  vrijeme    Van Gogha   koje  je   nakon  smrti  postao  poznat...danas  je  vrijeme  drugacije  i  umjetnost razgranatija  i  postoji  toliko  opcija..samo  treba  raditi...i  zivjet  ces  super..a  ne  moras  biti  extra  poznatuser posted image

Ja cu potpisat moju kolegicuuser posted image ...ruzno mi sama rijec "razonoda"...koliko sam ja krvi (ali bukvalno), znoja i suza za tu "razonodu" prolila da mi je bas trnu u oku

jest da razumijem sta blue rose zeli reci...nazalost...ovo je razmisljanje vecine nasih ljudi...to i jest jedan od razloga zasto se kod nas umjetnost slabo cijeni..zasto je malo ljudi koji su na tom polju zaista nesto postigli...ovo se odnosi i na sport



Ja ovo kažem za svoje dijete. U njenom životu će prioritet biti škola, a ne vannastavne aktivnosti. Ja shvatam da je umjetnost nešto najljepše u našem životu, ali isto tako znam da mali broj ljudi ima "hajra" od nje. Poštujem ljude koji
žele da ostave nešto iza sebe, u vidu dobre pjesme, knjige, filma, slike ... itd.
Što se mene tiče ona se time može baviti u svom životu, (nakon svog primarnog posla), ali mislim da mi nismo društvo gdje se to cijeni.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Forsiranje talenta kod djeteta
18.10.2010 10:04:17   
veeseelaa
moj rodjak je takodje završio likovnu akademiju i baš kao što kaže dadada može se baviti raznim poslovima, trenutno je direktor Bosansko Perzijskog koledža, divno zar ne

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Forsiranje talenta kod djeteta
18.10.2010 10:07:44   
veeseelaa
S druge strane, koliko je samo onih koji su "opleli" po skoli pa sad nemaju posla...


dobro je oplesti po školi al neki ljudi samo za to i znaju a pored njih prolaze vozovi
Kad ni na kakvom polju nisi onda je škola i jedini odabir a ne znači da ćeš biti situiran uopćeuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Forsiranje talenta kod djeteta
18.10.2010 10:10:26   
veeseelaa
gledam jutro na tv hayat onu neku emisiju mali talenti ili nešto slično, e pa nažalost dvije trećine te djece nemaju pojma o pjevanju, zavijaju, nemaju glasa, nemaju sluha i pomislila sma da li stvarno dijete trbea pustiti da s eblamira na tv, pogotovo što je većina u osjetljivom predtinejdžerskom dobu.


ni ja ovo ne kontam, pa videl ti roditelji toliko antitalent user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Forsiranje talenta kod djeteta
18.10.2010 10:39:48   
snijeg
Nemam namjeru da je sputavam, ukoliko iskaže talenat. Srednja škola je zakonom obavezna i završetkom iste će prestati moje forsiranje njenog "opštepriznatog i opšteprihvaćenog" opismenjavanja.
Logično mi je da moje dijete upiše Akademiju scenski umjetnost, likovnih ili muzičku akademiju ako posjeduje navedene talente nego da je ja tjeram da bude pravnik, doktor, ekonomista samo zato što tu ima "hajra". Meni moji roditelji nisu birali profesiju, neću ni ja njoj. Na kraju, valja gledati svoje dijete čitav život kako radi posao koji ne voli, koji je ne ispunjava i znati da smo nekome stali na put ispunjavanja "snova". Koliko su ti poslovi cijenjeni u društvu je druga priča, u ovoj državi nema škole niti profesije koja je poštovana od strane većine. Mi smo takav narod da nam u cjelini ništa nije dovoljno dobro da bi bilo vrijedno hvale user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Forsiranje talenta kod djeteta
18.10.2010 10:56:58   
hanabanana
Moja H. zadnjih par mjeseci želi biti glumica.
Htjela je ona biti i frizerka i doktorica.
A nešto malo bi radila i posao koji joj mama radi.

Ja za sada samo pratim. I osluškujem.
Ono što bih ja voljela jeste da nastave školovanje van zemlje.
I ono na čemu je inzistiram je učenje stranih jezika.
ONa sada sigurno ne zna za što joj služi učenje njemačkog, ali će jednom nadoći. user posted image

< Poruku je uredio hanabanana -- 18.10.2010 10:58:48 >

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Forsiranje talenta kod djeteta
18.10.2010 11:00:54   
milenium

IZVORNA PORUKA: iv@ncica


ne  bih  se  slozila...ipak  ako  djete ima  zelji  i  izrazen  talent  za  pjevanjem,  glazbom,  umjetnoscu,  sportom..treba ga  podrzati i  razvijati...naravno  da je  i  sve  ostalo  bitno  ,  ali  da  nema  i  takvih  zvanja  pa  onda  bi  nam  u  drzavi  bili s amo  pravnici, pedagozi,  ekonomisti  i  sl...nikakva  kreativna  i  sportaska grana  koju  vi  smatrate hobijem  i rekreacijom,  pa  onda  ne  bi  postojali  koncerti, kulturna  zbivanja,  izčlozbe,  sportska  događanja i  euforije, opera,  balet,  ples...user posted image  osobe  koje  grade spomenike,  prekrsne  građivene,  filmska  umjetnost  nije s ve  to  hobi...to  je  umjetnost, i  vecina  vas  i  ne  primjeti  koliko  je  sve  to  utkano  u  nase  zivote,  zamislite  da  nema  tih mastovitih  prekrasnih  ljudi  koji  sve to  rade,  pa  i  neki  prekrasan  trzni  centar  je  netko  osmislio,  i  oddjecu  je  netko  dizajnirao, namjestaj,  aute,  mobitele...sve  je  to  umjetnik  oblikovao .....mene  nisu forsirali...isla sam  u r edovnu  skolu,  a za  svoju  dusu  i  u  drugu  skolu  - likovnu..tako da  su  svi  duhovi  bili  mirni...  nije  istina  da  se  ne  moze  zivjeti  i  raditi  od  toga...  pa ja  im moj  m  zivimo  od  toga..oboje  smo  zavrsili  likovnu  akademiju,  i  cak  sta  vise  nase  zvanje  je  raznovrsno  i  mozemo  raditi  u  vise  bransi....radimo  kao  profesori  u  skolama,  radimo  i  clanovi  smo  raznih  udruga, vodimo  seminare i  tecajeve...bavimo  se  dizanjnom (  grafickim,  a po  potrebi  i  kako  nam  zatreba  ulijecemo  i  prijeteljima  pomazemo u  poslu  vezano  za  interijere  i sl )...,,radimo  privatno  kuci...uvijek  imamo  opciju za  zaraditi  sa  strane...u  svakom  slucaju  smo  kreativni  pa radimo  i  od  nakita  pa sve  do raznih  ukrasa  za  razne  prigode..cak  nam  nude  posla  i  u  dekorativnom  smislu..pogotovo  meni uređenje  i  dekoracija  raznih  proslava,  vjencanja  i  slicno... sto  da vam  kazem,  ali  mislim  da  ja  svoje  zvanje  dobro  iskoristavam    za  razliku  od  toga  sto  je  doktor -  doktor,  odvejtnik- odvjetnik  isl....a  sta  bi  bilo od  svega  da  nema   sportasa  i  glazbenika  ovoliko  te  ostalih  ljudi  koji  se  trude..ne  kazem  da  su  svi  dobri..ali  svi  koji nesto  hoce  i  tu  moraju  zasukati  rukave i  raditi   vise  nego  u ostalim  strukama , jer  su  olako  shvaceni.  Nije  svak  talentiran  i  nije  fino  nesto  na  silu  guratim , ali  ako  vidite  da  djete za nesto  zanima  i  voli nemojte  mu  to  oduzimati..pa  postoje  profesionalci  i  u  plesu,  pjevnaju,  glumi ,  umjetnosti,  sportu,  filmu,  dizajnu..ali  treba raditi  za to user posted image  joj  svasta  sam  napisala..ali  mislim  da  shvacate..i  meni s u  govorili  da  ot  toga  nema  kruha....no  ne  znam  bas user posted image ,  razmislite  malo,  davno  je  proslo  vrijeme    Van Gogha   koje  je   nakon  smrti  postao  poznat...danas  je  vrijeme  drugacije  i  umjetnost razgranatija  i  postoji  toliko  opcija..samo  treba  raditi...i  zivjet  ces  super..a  ne  moras  biti  extra  poznatuser posted image


i ja potpisujem našu ivančicuuser posted image

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Forsiranje talenta kod djeteta
18.10.2010 11:35:00   
Amrino
Mnogo sam razmisljala o ovome i opet na kraju ne znam...Mislim da je kod nas "skola" precijenjena...Svi su danas zavrsili kojekakve fakultete a niko nema pojma ni o cemu...Skoluju te i ocekuju da na kraju znas sve da radis a nisu te nista konkretno naucili . Mislim da nema nimalo istine u onome da covjek ne moze da zna cime zeli da se bavi dok ne odraste...Mislim da se to od najranijih nogu moze vidjeti a razmisljati o buducem zanimanju nakon zavrcene srednje skole (kao sto je kod nas slucaj)- mislim da je vec kasno.
Kod nas su i sport i umjetnost praaaavo tanki...Ako neko osvoji bronzu na nekom tamo lijevom takmicenju to nam je za ibreta. Mislim da se covjek treba posvetiti svom najvecem talentu, strasti u potpunosti da bi nesto postigao a kasnije sve ostalo moze da nadoknadi.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Forsiranje talenta kod djeteta
18.10.2010 11:54:08   
snijeg
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Moja H. zadnjih par mjeseci želi biti glumica.
Htjela je ona biti i frizerka i doktorica.
A nešto malo bi radila i posao koji joj mama radi.

Ja za sada samo pratim. I osluškujem.
Ono što bih ja voljela jeste da nastave školovanje van zemlje.
I ono na čemu je inzistiram je učenje stranih jezika.
ONa sada sigurno ne zna za što joj služi učenje njemačkog, ali će jednom nadoći. user posted image


Nadoći će H. sigurno, kad bude izvodila "Hamleta" na njemačkom jeziku reći će hvala mama što si me forsirala da učim njemački i što si bila ponosna na mene kad sam recitovala i izvodila predstave koje tad nisu imale nikakvog smisla, a ti si bila vjerni gledalac i redovno me nagrađivala dugim aplauzima user posted image user posted image user posted image

Šalu na stranu, živimo u takvom vremenu kad je poznavanje minimalno jednog stranog jezika osnovno obrazovanje...

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Forsiranje talenta kod djeteta
18.10.2010 11:56:27   
veeseelaa
najbolje je kad dijete ima talenat za biznis, e to je nešto user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Forsiranje talenta kod djeteta
18.10.2010 12:08:19   
Hanady RR
ja nebih forisaral u smilu da je djnom rekla želim biti glumica i ja od malena vodam po audicijama, tražim šterlu za reklame i nazor pravim glumicu.

Ali nikada nebih gušila ono što želi....
sve ću im dati da porbaju...hoćeš tenis ...evo, neću tenis...nemoj brate....
hoću gitaru...evo...neću da sviram...ko te tjera....

Ali ako bude recimo uzela gitaru ozbiljno...tipma godinama priča ići će u školu itd...pored redovne škole dobiće i tu mogućnost...dok je drži neka ide...sama sebe neka forsira dokle može...ja je tjerati neću.

A ono što ću je natjerati je da ide u školu i da je zvrši i da bude obrazovana u skladu sa svojim intelektom. Neću pustiti da trune u gimnaziji ako se pokaže da bi bila dobra slikarka...umjetnička škola je isto škola.

Nebih je ni forisrala li ne bih je ni sputavala.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Forsiranje talenta kod djeteta
18.10.2010 12:34:16   
henna ze
ja isto ne bih svoje dijete prisiljavala ni na što..niti to radim...svi mi govore pa ona je već velika curica što je ne upišeš na neki sport...jako je visoka..Elvir joj stalno govori hena imš još godinu kod mene ćeš na trening..a ona se samo smješka..
ima izuzetan talenat za jezike..bez problema govori i razumije engleski i njemački..uči sad i arapske harfove...ima veliki talenat za pjevanje....odlično pjeva..i super pleše..ali baš super ( eto nešto od mame naslijedila)..sa tri godine je počela da trenira ples..bila bolesna pa smo prestali...sad neće ni da čuje..pleše sa mnom po kući ali neko treći da vidi neće..pa hajde hoćeš košarku..hoćeš karate..neće ništa..hoćeš muzičku školu..neće..dobro nemoj..kako god hoćeš...zar da djetetu pravim traume da se ono pojavljuje pred masom ljudi ( a to sve ovo donosi) ako ona ne želi...jer je takva stidljiva i povučena..
a ja...ja sam se 8 godina bavila plesom..roditelji me nisu podržavali...zračna opasnost na snazi a ja trčim preko kamberovića na trening....da su mi dozvolili daleko bi dogurala..ali ne zamjerim im...učinili su mnogo toga dobrog za mene..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 47
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *