|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 15:34:18   
Misica84
Dobro ja se slazem s vama, ali kao sto ste rekli, to je kod svakoga drugaci. Ja dok sam mila mladja nisam imala kontakta s nasim narodom. Zato sto je moj babo bio bolestan mi smo od prvog dana zivili sami u stanu a ne kao mnogu i zvanim hajmovima, pa citava porodica u jednoj sobi. Tako da sam i uskolu isla gdje nasih nije bilo. Sve se drusila sa njemcima. Tek negdje od 16/17 godine sam pocela se i s nasim narodom druziti. Ali moram reci da je to teze nego s njemcima.
...

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 3.10.2009 21:46:06 >

(odgovor članu indy_26)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 15:34:46   
Hocu bebu
user posted image user posted image user posted image treba da se voli svoje i da se ne stidi svoga! Nikad svoju djecu necu ucit da je tudje ljepse i da je tudje bolje! Moze tudje i da bude najbolje, to ce da bude tudje! Mogu da se rode amo, krv im je BosansKa, ta se djeca ne moraju stidjeti sto su Bosanci, mogu oni ovdje zivit radit, radjat djecu, ali neka znaju odakle su potekli!
Mogu oni da prime sta im pase od ove drzave u smislu obicaja i kulture, ali svoju kulturu ne smiju zaboravit ni zanemarit, jer ako mi necemo svoju djecu ucit ko su i sta su, izumrijet cmo i mi i nasa Bosna!
Kom je stalo, a kom nije, ne mora...

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu indy_26)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 15:37:23   
Hocu bebu
Ja pstujem tebe i tvoje misljenje, znam kad meni muz prica kako je njemu nezgodno ni amo ni tamo ne pripada, znam i da su nasi ovdje cudni, i u pravu si, zaosto narod user posted image kako ko bogami, ali jeste tako
Svako ima svoje misljenje ja samo zagovaram da se nasa Bosna ne zaboravi
user posted image user posted image

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu Misica84)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 15:40:23   
mube
uh samo da bosna udje u EU vracam se ja aBduser posted image

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 15:46:48   
indy_26
ma ja se vala ne vracam mada mi ne dostaje i nas jezik i nasi ljudi ali to vise nije pitanje naroda nego same vlasti u bosni i politike koja je fuj i dovodi bosnu do propasti. Hvala dragom Bogu da nisam dole. Ova drzava mi je dala mnogo vise nego ona u kojoj sam rodjena i odrasla i sretna sam ovdje ali naravno kultura i obicaji i nas mentalitet mi je u srcu cega se ne bih odrekla ni radi cega na svijetu. takodje i svoju djecu cu tako vaspitati.

_____________________________

indy_26

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 15:47:45   
Hocu bebu
To je to! user posted image user posted image

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu indy_26)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 15:50:44   
mube
indy neznam koliko dugo si u holandiji,divim se tvom razmisljanu,ja se iskreno nadam da cu i ja nekad tako razmisljati,cisto radi sebe i mira svoje duse,bojim se da mi zivot nepostane naporan zbog silne nostalgije za mojima,zato se nadam,ponavljam,da cu se barem priblizno osjecati kao ti,mada nikad necu odustati od povratka ali da  sam mirna bar dok sam ovdje

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 16:06:26   
indy_26
mube nisam dugo ovdje tek sam dobila papire prije 4 mjeseca ali sam bila dovoljno dugo u Bosni tako da znam kako je dole. Dole sam bila samohrana majka  i da mi nije bilo roditelja koji su mi pomogli mogla sam da prosim na ulici. Drzava mi nista nije pomogla imala sam djeciji doplatak od 28 maraka i to je to. Bila uredno prijavljivana na biro za posao a posla nema. Sreca pa sam ga sama nasla. A na poslu si isto kao u robovlasnickom dobu sve radis i niko te ne pita mozes li i kako ti je. Primas minimalac i ne znas kako zivjeti od toga dodjes kuci prespavas i tako stalno. Ovo pricam u globalu opet sam ja imala srecu sto su mi roditelji pomagali u svemu. A znam nije ni ovdje lako normalno ali ovdje bar imas neku sigurnost. A da ti ne pricam jos o  sluzbenim radnicima na salterima gdje god odes svi su neljubazni itd. Ma sve u svemu nagledala sam se svega i sve mi se zgadilo dole. Sreca moji zive u njemackoj i blizu su mene tako da nemam nikog skoro dole a i muzevi su u holandiji. Ali pravimo dole kucu da imamo gdje otici za odmor ali samo kratko.

_____________________________

indy_26

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 16:11:05   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: dadada

ma ilhana bona ti si svedjankauser posted image ...ti si od svoje , jel' ono 9., tamo...sta ti je...kakvo varcanje


hehe intresantno, kad sam bila mala babo me zvao svedjankom radi kose i ociju... zamisli sto mi nasluti hehehe =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 16:11:31   
mube
ma nisam ni ja zadovoljna situacijom u bosni,nisam imala posao,para uvijek falilo,sad je ovdje sve drugacije,nemozes uporediti s bosnom,sve je organizovano,svi su ljubazni,kad nesto krenes zavrsavati znas da ces to odraditi u roku a ne kao kod nas,ali tu je uvijek ono ali...neznam ,mozda samja samo previse sentimentalna i ja priznajem da patim za roditeljima i njihovom blizinom a ne za zgradami i bosnom kao drzavom

(odgovor članu indy_26)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 16:11:55   
indy_26
i jos nesto da dodam tako je postalo opasno da ne smijes hodati na ulicama sigurno droga na sve strane ludi ljudi koje ne zatvaraju u ustanove. Zenama je cak dozvoljeno da mogu nositi sprej u torbicama u sluucaju samoodbrane. E pa hvala svima ali ja u takvoj drzavi ne bi volila da zivim mozda nekada kad se Lijepa Bosna oparavi od svega i zalijeci svoje rane i postane normalna drzava e tada bi se sigurno vratila. Ali nemam sada za sada namjeru.

_____________________________

indy_26

(odgovor članu indy_26)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 16:17:22   
Ilhana RR
Sto je najzalosnije, ovde ako te neko podje da siluje ti ga udaris ili ozlijedis tom kretenu ce zena morati da plati ostetu radi ozlijede....

tako da najbolje je sama nigdje nehodaj nakon padanja mraka ;)

< Poruku je uredio Ilhana -- 30.9.2009 16:22:01 >


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu indy_26)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 16:20:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ilhana


IZVORNA PORUKA: dadada

ma ilhana bona ti si svedjankauser posted image ...ti si od svoje , jel' ono 9., tamo...sta ti je...kakvo varcanje


hehe intresantno, kad sam bila mala babo me zvao svedjankom radi kose i ociju... zamisli sto mi nasluti hehehe =)


od sada cu te zvati Ingeborguser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 16:21:08   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: Ilhana


IZVORNA PORUKA: dadada

ma ilhana bona ti si svedjankauser posted image ...ti si od svoje , jel' ono 9., tamo...sta ti je...kakvo varcanje


hehe intresantno, kad sam bila mala babo me zvao svedjankom radi kose i ociju... zamisli sto mi nasluti hehehe =)


od sada cu te zvati Ingeborguser posted image user posted image user posted image user posted image



gjde nadje bas to ime? ova jedna sto je odvratna, nevoli strance na poslu mom se tako zove hahahahaha :P

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 18:26:12   
Tidzi
Ja mogu reci da se zasigurno necu vratiti. Da li volim Bosnu, ne bih to mogla reci. Volim mjesto gdje sam se rodila, odrasla. Volim Bosanske obicaje, i onaj osjecaj tokom Ramazana i Bajrama koji ovdje nemam. A drzavu kao drzavu, ne volim. Politika koja upravlja drzavom, nista nije uradila da se narod u Bosni moze nadati boljem sutra. Praktikujem nase obicaje i tako i dijecu ucim. To necu dozvoliti da se ugasi. Moraju znati ko su i sta su, odakle im je porijeklo, ma gdje god bili.
S godinama sam se navikla i na ovaj zivot ovdje, tradiciju, obicaje. Sa Svicarcima s kojima se druzimo smo u super odnosima. Mi postujemo njihovo, oni nase. Obavezno im otvaramo vrata za vrijeme Bozica, Uskrsa, a oni nama za vrijeme Bajrama. Doduse, ima i onih nacista koji ne vole strance. Ne samo Jugoslovene, nego i sve druge strance.
Ono sto mi se najvise svidja, jest to sto je sve sredjeno i uredjeno u svakom smislu, pocevski od razvrstavanja smeca pa to zdravstvenog osiguranja koje je i najbitnije. Ovdje se osjecam sigurnom u svakom smislu, dok u Bosni nisam nimalo sigurna. Ne vidim nikakvu buducnost dole.
Isto tako, kada odemo MM i ja u penziju, u tome ce doci i unucadi, ako Bog da, pa zar tada treba da se vratim? Da moja dijeca lupaju glavom o zid kao mi sada ko ce nam cuvati dijecu? Zar treba da ostanem zeljna svoje dijece, unucadi kao moji roditelji mene i mog brata i nase dijece? Sigurno necu!
Idemo u Bosnu kad mozemo i koliko god mozemo, samo da bih vidjela roditelje. Muzeva gotovo sva familija je ovdje. Lijepo mi je tih nekih 3-4 sedmice, ali na kraju jedva cekam da dodjem svojoj kuci ovdje. Cesto razmisljam i kazem muzu, da su mi roditelji ovdje, brat i sestra, mozda bih u Bosnu otisla jednom u 2-3 godine. Ovog brata u Francuskoj vidjam cesce i to nam je super.


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 18:47:08   
indy_26
tidzi user posted image user posted image user posted image  potpisujem svaka ti je zlatna i na mjestu

_____________________________

indy_26

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 18:54:36   
aicha
E Wallahi ja nikada ne bih otisla vani *osim ako bi me poput nekih zena ovdje teska muka otjerala,teska neimastina i sl.*. Bili smo za vrijeme rata u svicarskoj i to mi je dosta za cio zivot. Ma ne bih dala ove svoje dzamije i namaza u njoj i EZANA za ne znam sta,moju familiju,roditelje koje svakodnevno vidjam,moje haverice,bosansku kahvu,bascarsiju pa cak i ove nase BOSANSKE PROBLEME..radje imati za komad hljeba ali u rahatluku neko kao moj tetak u svicarskoj kojeg gazda sa noge na nogu bukvalno suta i vrijedja...
jeste ovdje tesko pocesto i strasno neorganizovano, korumpirano ali kakav narod takva i vlast..kada mi budemo bolji bice nam i bolje...zato treba nasu djecu skolovati i odgajati da oni budu bolji od nas a ne dati ih strancima da CRPE NAS NAJVRIJEDNIJI RESURS/ A TO JE LJUDSKI, oni nam i namecu ovakvo stanje, sam sistem su oni kreirali da ne mozemo bez njih i da smo neorganizovani i nesposobni,stavili su svoje placenike na celo nasih kompanija i crpe nase prirodne i svake druge resurse  i jos nam nase ljudske potencijale izvukose...e sto je previse,previse jeuser posted image
radicemo ovdje da punimo budzete i da nasi stariji imaju od cega zivjeti, da popravimo ovo koliko toliko sto je unisteno i da smanjimo unistenje i zlo pa neka nam je Allah na pomoci

ps.ovo je moje misljenje,neka se niko ne vrijedja..svako ide gdje osjeca da pripada

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 19:04:29   
zvecka
Hej indy_26 jel si u holandiji?ako jesi u kojem si gradu???

Ja volim BOSNU I HERCEGOVINU PUNOOOO!!!!

Zivim u holandiji i nije mi lose,,,imam sve potrebno u zivotu,,,,dok sam zivjela u bosni i dole mi je bilo  dobro,,imala posao,,,kad je skripalo roditelji tu i super mi je gdje god da sam,,,,,user posted image ,,,,danas zivim za svoju djecu i mm i za mjesec dana koji naj vise volim u godini a to je kad idem u bosnu na godisnji i u tom vremenu se druzim sa roditeljima,,,sekom,bracom i prijateljima,,,,

A o uredenju bosne i ovih zapadni drzava je suvisno pricati,,,mi balkanci oni ustogljeni narodi i puni prepuni pravila pa se i sami odluce za neku drugu drzavu i zivot u drugoj drzavi,,bar je takva holandija.
zapad i prednosti na zapadu su jedino sto mozes i imas priliku raditi za razliku od bosne,,,a inace nema boljih ljudi od bosanaca!!!user posted image

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu indy_26)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 19:22:50   
indy_26
Hej zvecka ja sam u Zaandamu i super mi je bas sam se navikla sada trebam da krenem u skolu za jezik i jedva cekam.

_____________________________

indy_26

(odgovor članu zvecka)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 19:27:36   
indy_26
IZVORNA PORUKA: aicha

E Wallahi ja nikada ne bih otisla vani *osim ako bi me poput nekih zena ovdje teska muka otjerala,teska neimastina i sl.*. Bili smo za vrijeme rata u svicarskoj i to mi je dosta za cio zivot. Ma ne bih dala ove svoje dzamije i namaza u njoj i EZANA za ne znam sta,moju familiju,roditelje koje svakodnevno vidjam,moje haverice,bosansku kahvu,bascarsiju pa cak i ove nase BOSANSKE PROBLEME..radje imati za komad hljeba ali u rahatluku neko kao moj tetak u svicarskoj kojeg gazda sa noge na nogu bukvalno suta i vrijedja...
jeste ovdje tesko pocesto i strasno neorganizovano, korumpirano ali kakav narod takva i vlast..kada mi budemo bolji bice nam i bolje...zato treba nasu djecu skolovati i odgajati da oni budu bolji od nas a ne dati ih strancima da CRPE NAS NAJVRIJEDNIJI RESURS/ A TO JE LJUDSKI, oni nam i namecu ovakvo stanje, sam sistem su oni kreirali da ne mozemo bez njih i da smo neorganizovani i nesposobni,stavili su svoje placenike na celo nasih kompanija i crpe nase prirodne i svake druge resurse  i jos nam nase ljudske potencijale izvukose...e sto je previse,previse jeuser posted image
radicemo ovdje da punimo budzete i da nasi stariji imaju od cega zivjeti, da popravimo ovo koliko toliko sto je unisteno i da smanjimo unistenje i zlo pa neka nam je Allah na pomoci

ps.ovo je moje misljenje,neka se niko ne vrijedja..svako ide gdje osjeca da pripada

Uh kako si samo dala sebi za pravo da napises muka i neimastina natjerala neke od nas da idu a napisala si neka se neko ne vrijedza. Isla bi ti draga moja trceci da ti se pruzi prilika i ne foliraj. Pa nismo mi otisle radi neimastine ima se za pojesti i popiti bilo gdje niko ne bi umro od gladi. A imam i dzamiju 100 metara ispred zgrade i skoro mi je 80 % komsija muslimani turci. pPa nije valjda da ne znas da postoje i dzamije na zapadu a i haverice itd sto si nabrojala.


_____________________________

indy_26

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 19:40:48   
zvecka
bas mi je drago da nas ima u holandiji i bumbalu je ovdje,,,,user posted image user posted image ,,,

moram vidjeti gje tacno bude zaandam????koja je provincija,,,???ja sam u Eindhoven.user posted image

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu indy_26)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 19:45:25   
reallove
indy ja se slazem sa tobom..nijedna od nas nije otisla zbog neimastine jednostavno sudbina..i ja dok sam bila u bosni zivjela sam super imala posao,sve,nista mi falilo nije ali sam upozala svog sadasnjeg muza,zavoljela ga i bila spremna sve to ostaviti,a sto kazes i ja ovdje imam damiju a svakom koraku,ezan,drustvo i ostalo,sve u svemu lijepo mi je

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu indy_26)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 19:58:32   
indy_26
Zvecka ja sam 10 min do Amsterdama. Moj grad je blizu Amsterdama. I ja sam svog muza upoznala i zaljubila se i sudbina uzeli se i eto tako dodjoh u holandiju a i drago mi je sto sam dosla i sretna sam. I ja sam imala posao u Bosni i to nije bilo kakav nego super i platu dobru i stan itd. a da nisam bila snalazljiva i imala roditelje koji su me dodatno pomagali  mogla bi bukvalno sa djetetom da umrem na ulici  kao samohrana majka niko se od nadleznih ne bi potrudio da pomogne naravno. e pa to me i ubijalo tamo nepravda i situacija takva kakva jeste sto mi svi vrlo dobro znamo samo neki ne priznaju to i foliraju. I doticna je napisala da pune budzet za starije e pa ne bih bas tako rekla punite vi budzete za kriminalce i onima koji su na vlasti a ti stariji jadni kasni im bjedna penzija po nekoliko mjeseci  od koje ne mogu ni lijekove da kupe e pa to bas neces nikada vidjeti u ovim zemljama to ima samo u bosni.

_____________________________

indy_26

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 20:02:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ilhana


IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: Ilhana


IZVORNA PORUKA: dadada

ma ilhana bona ti si svedjankauser posted image ...ti si od svoje , jel' ono 9., tamo...sta ti je...kakvo varcanje


hehe intresantno, kad sam bila mala babo me zvao svedjankom radi kose i ociju... zamisli sto mi nasluti hehehe =)


od sada cu te zvati Ingeborguser posted image user posted image user posted image user posted image



gjde nadje bas to ime? ova jedna sto je odvratna, nevoli strance na poslu mom se tako zove hahahahaha :P


pa to ime mi je odmah asocijacija na svedjanku

user posted image

user posted image ...daj mi jos neko tipicno svedsko ime

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 20:03:16   
zvecka
Evo sad sam trazila gdje je Zaandam i nasla sam,,,imamo mi kuma u amsterdamu zivi.

Odakle si ti inace iz bosne?

Nek si ti dosla svome mm i da ste skupa,,,tesko je biti daleko od mm.user posted image

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu indy_26)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *