|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proizvode
18.2.2010 14:18:43   
jasmina_mm
Cak nece ni slag zato sto je bijel
Donedavno je jeo lina i nesquik pahuljice sa mlijekom ali ni to sada nece.
Ne znam vise sta da radim, sve sam probala od cokoladnih mlijeka, krasa, nesquicka nista nece. Cak sam i u tjesteninu, supe, jaje ubacivala mlijeko nema sanse da to pojede. Odmah povrati.
Ima li i jedan drugi nacin da mu ubacim mlijeko u ishranu ili neki proizvod koji bar donekle moze nadoknaditi kalcij jer stvarno vise nemam ideja. user posted image user posted image user posted image user posted image
Radili smo nalaze i kalcij mu je uredan, cak je i doktorica bila iznenadjena kako mu je dobar kalcij s obzirom da nece nista mlijecno.user posted image


< Poruku je uredio Visnja RR -- 20.2.2010 12:43:24 >


_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Upomoć: moje dijete nece mlijeko i mlijec...
18.2.2010 14:25:34   
mamana
Ne zanm koliko to traje, ali mislim da je to neka faza. Moja djevojčica strašno voli zeljanicu, a šuspajz neće ni da propa, kad joj ponudim isto reaguje nagonom za povračanje. Mlijeko isto neće samo, nego sa neskvikom i to zove čokolada. Mislim da će to proći s vremenom.

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Upomoć: moje dijete nece mlijeko i mlijec...
18.2.2010 14:27:18   
milenium
ma nemoj radi toga vikat ženo upomoć.prepade me.idi tamo na prehranu od 12-18 mjeseci ili od 6 pa nadalje(neznam kolko je tvom).vidićeš da tamo ima dosta djece koja ne piju mlijeko.moj ga isto neće od kad se rodio,a tvoj eto bar prije pio malo.ali zato jede sir i kinder čokoladuuser posted image

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Upomoć: moje dijete nece mlijeko i mlijec...
18.2.2010 14:30:09   
jasmina_mm
Mom sinu sad ce dvije i pol godine, sa dvije godine je prestao dojiti i od tada ni kap mlijeka nije popio, hajd sto nece mlijeko jako me brine sto nece nista mlijecno, ni jogurte ni pavlake, ni sir nistaaa

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Upomoć: moje dijete nece mlijeko i mlijec...
18.2.2010 14:31:33   
jasmina_mm
IZVORNA PORUKA: milenium

ma nemoj radi toga vikat ženo upomoć.prepade me.idi tamo na prehranu od 12-18 mjeseci ili od 6 pa nadalje(neznam kolko je tvom).vidićeš da tamo ima dosta djece koja ne piju mlijeko.moj ga isto neće od kad se rodio,a tvoj eto bar prije pio malo.ali zato jede sir i kinder čokoladuuser posted image


aaaa kinder cokolada mu dosadila user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sad je zivotinjsko carstvo u fazonuuser posted image user posted image


_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Upomoć: moje dijete nece mlijeko i mlijec...
18.2.2010 14:32:51   
Skvo RR
Zasto forsirati mlijeko ako dijete povraca????
Ja imam intoleranciju na laktozu! Iako je dijete ranije konzumiralo mlijeko moze se desiti da vise ne podnosi! Imas mlijeko bez laktoze Dukat - Lagano jutro!
Ja sam od trece godine na pavlaci i jogurtu i nikada nisam imala nikakvih problema!



< Poruku je uredio Skvo RR -- 18.2.2010 14:42:33 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Upomoć: moje dijete nece mlijeko i mlijec...
18.2.2010 14:34:07   
Skvo RR
A, sad citam da nece pavlaku, imas dosta kalcija u brokuli, kelju, svom lisnatom povrcu!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Upomoć: moje dijete nece mlijeko i mlijec...
18.2.2010 14:36:30   
jasmina_mm
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Zasto forsirati mlijeko ako dijete povraca????
Ja imam intoleranciju na laktozu! Iako je dijete ranije konzumiralo mlijeko moze se desiti da vise ne podnosi! Imas mlijeko bez laktoze Dukat - Dobro jutro!
Ja sam od trece godine na pavlaci i jogurtu i nikada nisam imala nikakvih problema!





zaista ga ne forsiram, sa vremena na vrijeme pokusam mu dati nesto mlijecno, ali ga ne natjeram, prevarim ga da pojede jednu kasikicu i ako nece i ne dajem mu. Hvala na savjetu pokusacu mu dati to mlijeko pa cu vidjeti sta ce se desiti


_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Upomoć: moje dijete nece mlijeko i mlijec...
18.2.2010 14:37:20   
milenium
nebi se onda zabrinjavala,tvoj je onda veći.moj neće ni mlijeka ,ni jogurta,ni voćnog jogirta,ni kad mu kraš stavim u mlijeko.nikad nije jeo čokolino,medolino,karmelino,zato što je s mljekom,mlječne kašice isto nije tio. ma neće ni da se napije vode iz bjele šolje jer misli da je mlijeko,šta da ti kažem,pije vode samo iz prozirne staklene čašeuser posted image iz druge neće. a godina ipo mu prošla.ali zato sira pomalo oće,čak i onog iz mišineuser posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Upomoć: moje dijete nece mlijeko i mlijec...
18.2.2010 14:37:42   
jasmina_mm
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

A, sad citam da nece pavlaku, imas dosta kalcija u brokuli, kelju, svom lisnatom povrcu!


vjerovatno mu to i drzi kalcij u granicama, brokulu sam mu prvu dala od povrca i uvijek mu u supice stavim pomalo i kupus jako voli


_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Upomoć: moje dijete nece mlijeko i mlijec...
18.2.2010 14:39:31   
jasmina_mm
IZVORNA PORUKA: milenium

nebi se onda zabrinjavala,tvoj je onda veći.moj neće ni mlijeka ,ni jogurta,ni voćnog jogirta,ni kad mu kraš stavim u mlijeko.nikad nije jeo čokolino,medolino,karmelino,zato što je s mljekom,mlječne kašice isto nije tio. ma neće ni da se napije vode iz bjele šolje jer misli da je mlijeko,šta da ti kažem,pije vode samo iz prozirne staklene čašeuser posted image iz druge neće. a godina ipo mu prošla.ali zato sira pomalo oće,čak i onog iz mišineuser posted image


mislia sam da sam jedina al eto u istoj si situaciji. Mene je strah jer ja imam jako krhke kosti i odavno imam problema pa ne bih zeljela da i njemu bude isto. A mozda je i nasljedno i to mi je doktorica spomenula. MM nece nista mlijecno osim sirnice i vocnih jogurta user posted image user posted image


_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Upomoć: moje dijete nece mlijeko i mlijec...
18.2.2010 14:41:53   
Skvo RR
Evo gdje ima kalcija

"Većinu «prehrambenog» kalcija dobivamo iz mliječnih proizvoda. Ostali dobri izvori kalcija su sardine, losos, alge, zeleno povrće, sušeno voće, orašasti plodovi i tofu. Danas je trend obogaćivanja hrane apsolutni adut prehrambene industrije, te se nerijetko na policama supermarketa susrećemo sa sokovima, mlijekom, jogurtima, pa i žitaricama obogaćenim kalcijem"

user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Upomoć: moje dijete nece mlijeko i mlijec...
18.2.2010 14:44:15   
jasmina_mm
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Evo gdje ima kalcija

"Većinu «prehrambenog» kalcija dobivamo iz mliječnih proizvoda. Ostali dobri izvori kalcija su sardine, losos, alge, zeleno povrće, sušeno voće, orašasti plodovi i tofu. Danas je trend obogaćivanja hrane apsolutni adut prehrambene industrije, te se nerijetko na policama supermarketa susrećemo sa sokovima, mlijekom, jogurtima, pa i žitaricama obogaćenim kalcijem"

user posted image



hvala puno Skvo on vecinu navedenog jede pogotov suseno voce i zeleno povrce. Jos mu nisam probala davati losos ali i to cu probati user posted image


_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Upomoć: moje dijete nece mlijeko i mlijec...
18.2.2010 14:46:04   
milenium
i u breskvi ima kalcija,pa mu ja to često dadnem,ili sok ili voćku.user posted image

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Upomoć: moje dijete nece mlijeko i mlijec...
18.2.2010 14:56:21   
mamina princeza
znam da je nama mamama strasno sto nam djeca ne vole nesto sto je dravo i potrebno organizmu al opet trebamo se i smiriti....
evo ja sam primjer das e tako moze zivjeti.... od druge godine ne volim mlijecne proizvode. mlijeko popijem recimo jednom u 10-20 dana, i to na silu, sir, pavlaka , jogurt i ostale stvari kod mene ne prolaze i izazivaju mi nagon na povracanje. pijem samo ponekad cokoladno mlijeko ili kras ekspres to mi je onako ok. mogu jesti sir u nekim jelim npr u zeljanici , a mlijeko su mi kao maloj najvise davali kroz puding jedino sam tako unosila.

Nikad nisam nista lomila, kosti su mi dakle jos uvijek cvrste... nadam se da se to nece promjeniti sad kad sam polako ostarila :)))

Ni moja curica nije ljubitelj mlijeka i ja joj i dalj edajem oko 300 ml mlijeka kroz dva obroka , jedan u snu na flasicu jedan kad se tek probudi i to ne zna sta pije. al ona voli pavlaku ijogurt pa cak i mladi sir sto je meni nezamislivo. Ja se isto jako trudim da to sto vise jede mlijecne proizvode a moja mama stalno govori e eto sta mislis kako je meni bilo ...... Tesko sigurno


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Upomoć: moje dijete nece mlijeko i mlijec...
18.2.2010 15:01:47   
SailorMoon
Drage moje zenice,

ja sam licno moju mamu izludila sto se tice tog mljeka. Od godinu dana sam ga prestala piti. Nema roba na svjetu koji me je od tada mogo natjerati da pijem mljeko.
Sada imam 26 godina, i uvjek mi mirise prokislo, niti ja znam ukusom jeli ok ili prokislo, i nepijem ga. moze kao kakao, moze kiselo mljeko, moze u kafu ali nikako samo slatko mljeko: I sta da vam kazem, potpuno sam zdrava, nista mi nefali, krvna slika uvjek super.
Znaci, bez brige

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Upomoć: moje dijete nece mlijeko i mlijec...
19.2.2010 23:58:19   
Lejla Ka
Moja je curica taman negdje oko druge godine halalila mlijeko, i držalo je, Boga mi sigurno godinu dana. Ništa nije moglo proć. No ja se nešto nisam baš sekirala, ona je do duše sve ostalo uredno jela, voće, povrće, meso. Kako došlo tako prošlo i od jednom se vratila mlijeku i mliječnim prerađevinama. Ne kaže se đaba "terible two" (užasne dvije).

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Upomoć: moje dijete nece mlijeko i mlijec...
20.2.2010 0:06:41   
Romali
E onda je moj bembo ušao u fazu 'terrible two', mada mu još nisu dvije. Ima mjesec dana neće ni primirisati sir, jogurt, namaze,a mlijeko da ne spominjem. Tješi me što jede 'bobe' s mlijekom. To je inače njegov naziv za sve cornflakes. Naavno, samo slatke dolaze u obzir kod gospodina. Ali nema smisla da mu dajem slatke pahuljice 2x dnevno ??

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 18
   Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proizvode
20.2.2010 11:18:38   
jasmina_mm
IZVORNA PORUKA: Romali

E onda je moj bembo ušao u fazu 'terrible two', mada mu još nisu dvije. Ima mjesec dana neće ni primirisati sir, jogurt, namaze,a mlijeko da ne spominjem. Tješi me što jede 'bobe' s mlijekom. To je inače njegov naziv za sve cornflakes. Naavno, samo slatke dolaze u obzir kod gospodina. Ali nema smisla da mu dajem slatke pahuljice 2x dnevno ??


Draga moja i moj je to jeo donedavno ali sad nece ni to, da li je to inat ili sta drugo ako ga zamolim da nesto proba nema sanse. Neku noc je vidio plazmu sa susenim vocem i trazi. Ja mu kazem sine ovo se pravi s mlijekom (jer znam da nece htjeti) on se smije i govori da hoce i kad sam napravila naravno nije ni okusio....


< Poruku je uredio Visnja RR -- 20.2.2010 12:43:43 >


_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
20.8.2010 9:17:02   
Mirkica
meni jos malo pa 30 godina niakda u zivotu nisma pila mlijeko niti podnosim miris mlijeka , toliko mi se gadi cak i kao beba ga nisam volila hranili su me nekim hapicama tam vam ali cisto mlijeko nisma niakda pila jednostavno mi se gadi , niti volim miris mlijeka u necemu.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
20.8.2010 12:58:49   
Nunu 08
Ni moj sin nece mlijeko.Sada ima 2 godine.Do 14 mjeseci je dojio i poslije toga nije pio nikakvu hapu.Pokusavali smo mu dati mlijeko samo, sa kras expresom, plazom, ali jednostavno nece i nece.Ali zato voli jogurt koji svakodnevno pije.Tako da mu sa jogurtom pokusavam da nadoknadi to sto nece mlijeko.

_____________________________

25.07.2008........na ovaj svijet stigao je moj djecak....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
20.8.2010 13:02:46   
bananica
jogurt je puno bolji i zdraviji od mlijeka, tako da se ne trebas brinuti 

(odgovor članu Nunu 08)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
20.8.2010 13:13:40   
andjela I
Mojoj djevojčici je 11 mjeseci i neće mlijeko na flašicu, jer još doji. Problem je što sam počela radit prije 7 dana. Dojim je ujutro kad krenem, posle jede hapicu od voća u koju dodam 2-3 kašike hipove hapice od jabuke sa ad mlijekom, nakon toga hapicu od mesa i povrća a između nešto gricka (kiflu, pečenjak, smoki itd. U 16 I 30h kad se vratim s posla ponovo je dojim kao i u toku noći.

_____________________________

Naša princeza rodjena 17.09.2009.god. u 13 i 20h.
29.07. 2011. god. rodjen je nas mali princ.
Vole vas mama i tata.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
20.8.2010 13:21:19   
Majčica
Zanimljivo kako djeca koja su dojila vecinom nece mlijeko da piju. Neka to prihvate nakon prekida dojenja, ali evo vidim da ih dosta nece mlijeko. Drugaciji im okus i ko zna koji jos razlozi. Moj nije htio nikad - ni kad je tek ugledao svijet, ni dok je dojio, ni saduser posted image
Mi imamo 19 mjeseci dojenja iza sebe, ne pijemo mlijeko i nista mlijecno osim cokolina ne prolazi. Bila bih totalno zadovoljna kad bi htio jogurt, al' nece i gotovouser posted image .


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu andjela I)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Moje dijete nece mlijeko i mlijecne proiz...
23.8.2010 0:07:52   
Hanady RR
prenos postova

IZVORNA PORUKA: daris

Drage moje evo jedne teme u stvari vise je pitanje....
"STA UCINITI PO OVOM PITANJU ? ? ?" i kako ih prevariti da popiju

IZVORNA PORUKA: ivanak

ako misliš na mlijeko iz tetrapaka, evo nekih ideja.
A šta da mu malo to sa kraš expresom ne zasladiš...
ili možda u hranu slanu koju mu daješ daj malo više mlijeka
ili možda pomiješaj sa čokolinom pa možda bude jeo.
Trenutno mi to pada na pamet pa sad koliko će ti pomoći, ne bih znala.


IZVORNA PORUKA: daris

sto se tice kasica kad pravim to je ok.ali nikako nece flasicu.Ni adaptirano ni kravlje

IZVORNA PORUKA: lely

I kod nas je bila takva situacija,ali nekako smo pregurali.Uvela sam mu vise mlijecnih proizvoda,posto sve voli osim mlijeka.Jogurt je glavni,a u flasicu sam mu stavljala malo neskvika i tako je pio.I dan danas ne voli samo mlijeko,sve isto radim samo neskvik sada pije iz solje jer je vec veliki momak.




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *