|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vrtici u BiH
28.9.2010 11:38:32   
hanabanana
čupavice, poslala sam ti pp. user posted image

(odgovor članu čupavica)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Vrtici u BiH
29.9.2010 9:32:05   
R&T@
Moje djevojcice idu u vrtic Skenderija...
Iako mislim da je ovaj tvoj problem za temu Privikavanje na vrtic, odgovorit cu ovdje...
Nisam psiholog, vec samo mama, ali reci cu ti sve sto znam, a tice se spomenutog vrtica...

Ako tvoja djevojcica ima 3,5 godina, ona nije u grupi sa mojom starijom...
Vjerovatno je u drugoj sobi desno...

Tete, koje su ove godine sa tom grupom, su divne...
Jedna od njih je bila sa mojom tajrom u jaslicama...
Ja ne mogu vjerovati da ti se ona obrati sa jednom recenicom...
Nama je podnosila bukvalno detaljan izvjestaj: koliko je pojela, da li je spavala, sta i kako se igrala...
Cak je i odvikla od pelena vrlo brzo i uspjesno...

Ti imas veliko dijete koje ce ti sve reci...
Ali mozes i moras pitati i tete...

Mozda da pitas i za mogucnost da predje u malo stariju grupu...

Aktivnosti u vrticu ima mnogo...
Na zidu u hodniku imas pismo roditeljima za tekuci mjesec (razlicito za svaku grupu)...procitaj ga... naucit ces mnogo...

Ispred ulaza u njihovu sobu, iznad ormarica je izlozba njihovih radova...
pogledaj rad svog djeteta i znat ces sta su ucili...

I da, moja tajra je u periodu sa 3,5 godine postala cudna...
ja sam to pripisala ljubomori na sestru, a sad mislim da nije to bilo u pitanju, vec samo faza... jer se isto desilo i prijateljima sa djetetom koje nema sestru...

U svakom slucaju ti zelim da obje budete sretne i zadovoljne, bez obzira u kojem vrticu bile...


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Vrtici u BiH
29.9.2010 9:51:27   
taurus
čupavice evo i ja ti mogu reći kakve su aktivnosti u vrtiću u koji ide moj dječak a takođe je JU Djeca Sarajeva
učiteljice su prije par mjeseci organizovale nešto kao dan otvorenih vrata i taj dan su roditelji mogli prisustvovati njihovim dnevnim aktivnostima i vidjeti kako djeca provode vrijeme

doručak je od pola 9 do 9

dnevne aktivnosti od pola 10 do pola 11 i to podrazumijeva razgovor sa djecom na određenu temu, učiteljica im ispriče neku priču ili uče pjesmicu, postavlja im pitanja a oni se javljaju i odgovaraju

nakon toga imaju pola sata kao praktičnog rada gjde oni crtaju ili nešto prave od raznih materijala a vezano je za temu o kojoj su govorili taj dan

iza toga je pola sata slobodnih aktivnosti

ručak je od pola 12 do 12

spavanje od 12 do 14

užina od 14 do 14 i 30

i nakon toga slobodne aktivnosti, gdje se djeca igraju, crtaju ili ako je lijepo vrijeme izađu vani

kao što ti Taira reče imaš na oglasnoj ploči teme i plan za tekući mjesec, izložbeni prostor sa crtežima ili drugim radovima djece
imaju dakle plan i program koje im daje ministarstvo i moraju se njega držati
a ti naravno kad dođeš po dijete ili kada je ostavlješ ujuto ne možeš vidjeti njihove aktivnosti
na kraju školske godine bude završna priredba na kojoj djeca pokažu šta su sve naučila u toku godine
a imaš još dodano da upišeš djete na ples i kurs engleskog
nekada ih vode na predstavu ili u obilazak nekih ustanova (apoteka, stomatološka ordinacija) ili npr, pekara, frizerski salon i sl. gdje djeca vide i upoznaju praktično ono o čemu su im govorile učiteljice

ja samo mogu reći da sam zadovoljna njihovim načinom rada sa djecom, a naravno da imam i primijedbi, ali to nije do učiteljica već do onih koji finasiraju JU Djeca Sarajeva

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Vrtici u BiH
29.9.2010 10:58:41   
DZANINI
evo da i mi malo upadnemo u diskusiju....mi smo sokirani ali bukvalno svim sto se tice JU...naime curicu smo upisali u jaslicku grupu u vrticu Slavuj....i bilo je uzas sve najgore imam da kazem nazalost kazem...:-(....moja curica ima 19 mjeseci i ispisala sam je naravno a zasto i samo se pitam po kojem kriterijumu su uopste dobili odobrenje da imaju jaslicku grupu...kad sam vidjela da nemaju gdje djete da operu sokirala sam se pa poslal sam je da djete opere i rukice kad je vrijeme jela....zatim 6 puta sam u jednom danu u razlicitom periodu dolazila....ne namjerno nego naravno morala sam a i drago mi je sto sam...moje djete sjedi i gleda televiziju djete od jos nepunih 19 mjeseci....zatim modrica na njoj ujeda....pogubljenih mendzusa...nervoze ...hrana je uzas nisam znala da djeci tako maloj daju ponedeljkom przenice jel im hljeb od petka ostaje...ama drage mame ja sam zgrozena...i ima jos dosta toga navodim da smo i prije toga isle u vrtic...ali smo morali promjenit jel smo se preselile...nadam se da me necete pogresno svatit ali tri dana za redom curica mi je dolazila sa podocnjacima krvavim ocima,gladna i sa temperaturom od 40 stepeni c.
ispisala sam je a da ne kazem docek kakav joj je bio....to je uzas tete ili neznaju ili nece...a stalno nove teta...to mi se bas ne svidza tako da sad je cura kod mene jos koji mjesec pa cemo opet negdje drugo naravno gdje su uslovi za malu raju pocet da idemo.,...

pozz svim mamama...

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Vrtici u BiH
29.9.2010 11:07:23   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: taurus


doručak je od pola 9 do 9

dnevne aktivnosti od pola 10 do pola 11 i to podrazumijeva razgovor sa djecom na određenu temu, učiteljica im ispriče neku priču ili uče pjesmicu, postavlja im pitanja a oni se javljaju i odgovaraju

nakon toga imaju pola sata kao praktičnog rada gjde oni crtaju ili nešto prave od raznih materijala a vezano je za temu o kojoj su govorili taj dan

iza toga je pola sata slobodnih aktivnosti

ručak je od pola 12 do 12

spavanje od 12 do 14

užina od 14 do 14 i 30

i nakon toga slobodne aktivnosti, gdje se djeca igraju, crtaju ili ako je lijepo vrijeme izađu vani



ovako je i kod moje malene iako se radi o privatnom vrtiću

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Vrtici u BiH
29.9.2010 12:18:21   
maja78 RR
Evo sad cula informaciju koja me je sokirala pa da je podijelim sa vama:

Sinoc moja drugarica isla na roditljeski u vrtici kazu im da ima 38 djece u grupi, jedna je teta i njena asistentica (sta god to znacilo)
znaci 2 zene aa 38 djece od 4 godine ????????????????????????????????
Jos kaze rekla joj zena da malena dobro jede, a dijete slab apetit ima vec godinama i nista ne jede, niti se to promijenilo, e sad jedino instat u odanistu jede a kuci i dalje nista
mada kaze tete su fine, hrana je dobra (ako je pojede), sve je to divno
ali ono 38 djece mi je uzas

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Vrtici u BiH
29.9.2010 12:19:37   
Lejla Ka
Moja curica ide u vrtić Bajka na Vrbanjuši. Radi se o malenom vrtiću, imaju jednu mješovitu grupu od nekih 25-tak djece svih uzrasta. Ja sam zadovoljna. Tete su dobre, u vriću su još i teta kuharica i spremačica, ali se sve one brinu o djeci tako da je uvijek na to 25-tero djece minimum 2 tete. Naravno da nije savršeno, no grupa je to djece, iz različitih sredina i ne može se ispunjavati svaka pojedinačna potreba djeteta, ali to nije ni cilj boravka djeteta u grupi. Moja curica npr. jako puno stvari ne voli da jede. Ja bih najradije rekla učiteljicama neka je puste da ne ruča u opće, ali znam da to nije moguće jer će onda i ostala djeca zahtjevati isto, i ode sve u haos. Drago mi je što se uvijek traži neki kompromis. Ako Bog da, namjeravam upisati i sina, njemu će biti 2 godine i par mjeseci. Pratila sam ovih godina nekoliko jasličaraca u grupi i vidim da su svi uspješno odrasli user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Vrtici u BiH
29.9.2010 12:20:37   
M kao Mama
Majo, vjerovatno nisi upratila moje postove, u L. grupi je bilo upisano 33, tete su mi govorile isto tako kako ona jede, mada to ne najbolje na njoj vidjelo, zadnji mjesec, tačnije sedmicu u vrtiću izgubila je 3 kg, njene učiteljice su bile divne žene, ali su imale vezane ruke. 

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Vrtici u BiH
29.9.2010 12:23:43   
M kao Mama
JAo, Lejla KA, pa to je moje obdanište, sad bih plakala, ja zaista nosim najljepše uspomene iz tog perioda, i danas se sjećam obdaništa kao da je jučer bilo, i ljeta i zime, i spavanja i igre i učenja,i našij zajedničkih obroka, nikada bolje čuftice nisam jela nego u obdaništu, a i danas pravim griz sa kraš ekspreom kao u vrtiću, odlazaka na ljetovanje, zimovanje, divan period mog djetinstva

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Vrtici u BiH
29.9.2010 12:26:39   
maja78 RR
ja mislim da je i isti vrtic u pitanju Alma
ovo je SOS
ma ja bi instant ispisala, ne ocekujem ja da dijete neko tetosi, ali moze te misliti koliko te zene imaju mogucnost (koliko god to htjele) uopste imati svu djecu na oku, a kamoli sta drugo

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Vrtici u BiH
29.9.2010 12:29:29   
M kao Mama
L. je išla u Dječiji grad na Mojmilo, ma to je taj, garant, samo kod njih grupa može biti tako mnogobrojna, a u SOS-u je drugačija situacija i mnogo bolja 

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Vrtici u BiH
29.9.2010 12:45:36   
Lejla Ka
Alma, vjerovatno je sad ipak drukčije, ali ja sam zaista zadovoljna, najprije tretmanom djece, a onda i ostalim. Moja je curica jedan mjesec išla u privatni vrtić. U Bajci su neke stvari čak i bolje nego u privatnom, a u pola cijene. Naravno da su tu i neke stvari na koje se ljutim, da se ne može iznači sredstava (mada tu ne bi trebalo da se išta iznalazi) da se vrtić okreči, ali učiteljice se maksimalno trude, i preko mogućnosti da boravak bude najkvalitetniji mogući. Od sebe i uz pomoć roditelja organizuju izlete, posjete, najčešće roditelji ulete za prevoz jer službeni kombi jako teško dobiju. Učiteljice ih povedu i u šetnju i obilazak. S obzirom da znam u kakvim uslovima rade (ovdje mislim isključivo na žene iz našeg vrtića) ja im kapu skidam na trudu. I nije mi teško ponekad donirat bojice i fazone za kreativne stvari, i nema mi ništa draže odnijet im gajbu voća iz bašte, pa onda kčer priča kako su svi jeli jabuke koje im je teta Taiba izrezala i ogulila i kako su svi tražili viška. Znam da je generalno situacija u JU Djeca Sarajeva nezadovoljavajuća, ali ja smatram da nivo usluge u našem vrtiću najviše održavaju tete svojim trudom.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Vrtici u BiH
29.9.2010 12:48:23   
maja78 RR
ma pitala sam je evo i drugi put

valjda SOS- drustveni centar (ovo sam kopirala njen odgovor)

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Vrtici u BiH
29.9.2010 12:55:58   
M kao Mama
E, svašta, pa oni su bili normalni po pitanju prijema djece, strašno, koji god da je 38 djece u jednoj grupi, nemam riječi

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Vrtici u BiH
1.10.2010 9:20:01   
čupavica
drage mame
tako mi je drago što sam naučila a i što će mnoge mame naučiti iz mog primjera da je sve bilo stavar navikavanja kako njenog tako i mog!!!!

preko noći sve se okrenula i za nepovjerovati sad je toliko sretna što ide u vrtić da bih joj najrađe "po guzi dala" koliko me je samo uplašila

kao i svaka mama u potpunosti sam bila obavještena svim informacijama putem oglasne ploće a i otvorenim razgovorom sa učiteljicama, te mi je drago što sam saznala od pojedinih mama da su zadovoljne vrtićem "Skenderija" što mi je poprilično olakšalo cijelu stvar

hvala vam svima

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Vrtici u BiH
1.10.2010 9:26:19   
R&T@
Bas mi je drago...
Za djevojcicu user posted image user posted image user posted image
Za mamu user posted image user posted image user posted image



_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu čupavica)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Vrtici u BiH
25.11.2010 12:23:50   
mamica87
Mame iz Tuzle da li ima koja iskustva s vrticem Aladin?

_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Vrtici u BiH
27.11.2010 14:12:56   
Arijana2
Pozdrav,da li je nekom poznato da li jos radi vrtic Nemo jer ne mogu da nadjem njihov kontakt niti web stranicu :(

(odgovor članu aniss)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Vrtici u BiH
1.12.2010 13:42:43   
Alma 2009
Pozdrav,

Prvi put se javljam na ovaj forum. Naime, imam sinčića od 16 mjeseci i počinjem razmišljati o ideji da ga upišem u vrtić (poludnevni boravak). Stanujemo na Dobrinji, tako da mislima da on pripada vrtiću "Dječiji grad" na Mojmilu. Na moju veliku radost, koliko sam mogla vidjeti uglavnom su pozitivna iskustva kada je ovaj vrtić u pitanju.
Da li je neka od vas vodila dijete ovog uzrasta u ovaj vrtić? Kakva su vaša iskustva i koliko košta poludnevni boravak?


(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Vrtici u BiH
2.12.2010 12:30:49   
M kao Mama
Moja kćer je išla u Dječiji grad, što se tice teta iz naše grupe bile su predobre, zaista svaka čast, međutim objektivno problem je što je u njenoj grupi bilo upisano 33 djece. Uvjek je neko bilo bolesno, i mislim da je to problem ovog vrtića jer je najveći u Kantonu, te samim tim ima i velike grupe, mislim ogromne i nerealne, a jedna je teta. Nikada ih nije bilo 33, ali 28 i 30 jeste, na prostoru od nekih 25  kvadrata.

Poludnevni boravak mislim da je 100 KM.

Ispisali smo se iz vrtića u maju ove godine  sa strašnim traumama, nikada do prije dvije noći nije željelea o vrtiću da priča. Uvijek bi oplakala tu temu.

Prije dvije noći mi je saopštila da želi u vrtić u Vogošći, kasnije sam shvatila kada mi je pokala reklamu da je riječ o vrtiću u Wog centru. Malo im je cijena povelika, 290 KM, ali poslala sam im upit i čekam odgovore, pa ćemo vidjeti, mislim da sam svebliže realizaciji ove ideje da ide u ovaj vrtić.

Da li ima neka mama koja je čula nešto o ovom vrtiću u Wog-u

(odgovor članu Alma 2009)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Vrtici u BiH
4.12.2010 22:48:59   
Malisa 23
da li ste culi za jedan vrtic koji ima jelovnik kakav nema ni jedan restoran u gradu(al fakat), dijete ne da je pocelo sve da jede sto do tada nije, nego se udebljala i popravila krvnu sliku...svaka cast kazem osoblju svaki dan kad dodjem po djevojcicu...otkrit cu vam, vrtic Pony (sorry ako je reklama) ali samo da pomognem roditeljima pri izboru, sami se mozete uvjeriti...a osoblje i program rada s djecom fenomenalni...

pozdrav


(odgovor članu remila)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Vrtici u BiH
21.12.2010 10:38:34   
maja78 RR
Prenos posta:

IZVORNA PORUKA: emi7908

Može li mi iko dati informaciju o dobrom vrtiću na području Ilidže, Nedžarića? Na Stupu znam za jedan ali voljela bi dobiti još koju informaciju...



_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Malisa 23)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Vrtici u BiH
21.12.2010 14:13:46   
babina beba
Malisa 23, gdje se nalazi taj Pony?  Hvala!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Vrtici u BiH
21.12.2010 15:10:43   
shpagica
Malisa 23, i mene zanima Pony? Mozes li nam reci malo vise? Koliko djece je u grupama, izlaze li napolje, malo vise detalaj molim te?

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Vrtici u BiH
25.12.2010 0:43:59   
N_N
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

Prenos posta:

IZVORNA PORUKA: emi7908

Može li mi iko dati informaciju o dobrom vrtiću na području Ilidže, Nedžarića? Na Stupu znam za jedan ali voljela bi dobiti još koju informaciju...





Kao što ti je već vesela napisala moj sin ide u Caroliju, u Nedžarićima. Ako ti bude trebalo više info, javi se user posted image
Najbolje da posjetiš par vrtića user posted image  Sretno!

< Poruku je uredio N_N -- 25.12.2010 0:44:53 >


_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *