|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Brojne porodice
22.3.2011 12:15:15   
Yuna
Ovako, zanima me kakvo je stanje s porodicama koje imaju više djece, da li ih država potpomaže, da li se dobiva kakva pomoć za treće i više djece kao u Hrvatskoj ili ne?
Ima li takvih ovdje na forumu koji znaju nešto više o tome?


_____________________________

09.08.2007. veći
27.01.2010. manji
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Brojne porodice
22.3.2011 14:26:55   
mama75
Mislim da imaju onaj djeciji doplatak ali samo ako su roditelji nezaposleni ili imaju skroz niska primanja. Takodje ono sto znam sigurno je da imaju olaksicu ako djeca idu u vrtic JU, tako sto 1. dijete placa punu cijenu (140KM), 2. dijete 100KM, a za 3. je besplatno. I imaju one pomoci kada se tek dijete rodi, ali mislim da to nema veze sa brojem djece, to svako dobije ko ne radi i sl. 

(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Brojne porodice
22.3.2011 14:33:07   
Lejla Ka
Jel ovo 1. 140KM, 2. 100KM vazda ili samo za trojne? Ja imam dvoje, u istom vrtiću i nikad mi nije naumpalo da pitam imam li olakšicu?



_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Brojne porodice
22.3.2011 14:33:51   
veeseelaa
neznam kako je to regilirano u državnim vrtićima al u privatnim uvijek umanjuju cijenu za dvoje djece

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Brojne porodice
22.3.2011 14:34:32   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Jel ovo 1. 140KM, 2. 100KM vazda ili samo za trojne? Ja imam dvoje, u istom vrtiću i nikad mi nije naumpalo da pitam imam li olakšicu?



joj ja sad čitam i kontam kako ja ovo ne znam...ja ću obe u rvtić...niko mi ovo ne rečeuser posted image

sad me baš zanima...taman pošla d aih zovem...da se ne ofiram bezeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Brojne porodice
22.3.2011 14:34:56   
bebacha
i kod nas je vrtic  jeftinij kad je dvoje i vise djece.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Brojne porodice
22.3.2011 14:42:32   
Lejla Ka
Hanady, hajde se ti izofiraj, ti si prodornija :) A i tek upisuješ. Moji idu već tri mjeseca, sramota me kako sam glupa.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Brojne porodice
22.3.2011 14:44:23   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Jel ovo 1. 140KM, 2. 100KM vazda ili samo za trojne? Ja imam dvoje, u istom vrtiću i nikad mi nije naumpalo da pitam imam li olakšicu?




moja je sestra uvijek placala manje za drugo dijete u djeca sarajeva
joj ja sad čitam i kontam kako ja ovo ne znam...ja ću obe u rvtić...niko mi ovo ne rečeuser posted image

sad me baš zanima...taman pošla d aih zovem...da se ne ofiram bezeuser posted image


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Brojne porodice
22.3.2011 15:14:52   
ziki
Za plaćanje obdaništa ako imaju opciju da se smanjuje cijena za više djece to odmah kažu. Kod nas ima moja koleginica kad je bila na razgovoru za blizance odmah su joj rekli da za dvoje djece plaća 240 km. 

< Poruku je uredio ziki -- 22.3.2011 15:23:57 >


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Brojne porodice
22.3.2011 15:47:23   
Mala Selma
U vrticima JU Djeca Sarajeva, za jedno djete se placa 140KM, a za drugo 100KM ( znaci za dvoje djece ukupno 24oKM).
U vrijeme koristenja godisnjeg odmora roditelja, potrebno je najaviti termin odmora, i za taj mjesec ( tj. da dijete ne boravi u vrticu najmanje dvije sedmice u kontinuitetu) ostvaruje se popust za  u iznosu od 50% ( ovo pravo se moze korisiti 1 godisnje).
Takoder, ukoliko je dijete bolesno vise od 5 dana uzastopno, troskovi za taj period bit ce umanjeni u iznosu od 30%, a roditelkj je duzan priloziti ljekarske doznake.
ZA VRIJEME ODSUSTVA DJETATA BEZ NAJAVE I PRAVDANJA, IZNOS MJESECNE CIJENE SE NE UMANJUJE.
p.s. prepisala sam iz Ugovora kojeg sam danas potpisala

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Brojne porodice
22.3.2011 21:10:29   
Hanady RR
drage moje pošto ja svoje piliće aBd dajem u vrtić ''iskricu'' koji pripada Ju djece sarajeva da vam kažem što sma ja dobial kao info kod njih pa i u direkciji danas....

Ovaj popust za drugo dijete se ostavruje putem službe za rad i socijalnu politiku opštine u kojoj živite u vidu subvencije. A subevnicju u tim službama ostavruju oni gje je jedno nezaposleno, gdje ima RVI najmanje 80% al u oba slučaja ne smije imati na sebi prijavljeno posjedovanje automobila od dtrane jednog od ukućana na kućnoj listi. Mislim cirjus...
elem ko ima pravo na dječiji doplatak ima i na ovo, kratko rečeno...
Ja nemam pa nemama ni ovaj pospust...znala sam ja, nema šanse da mene strafi kakav popustuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Brojne porodice
23.3.2011 1:02:40   
mama75
Bas beza ovo sto citam. Bila sam sigurna da daju svima popust za 2 djece. U privatnim vrticima daju, ali oni su svakako skuplji od Djece Sa. Ma mene samo tuga uhvati kada malo procackam o ovim stvarima. Cudi me da se vise iko odlucuje da radja djecu! user posted image  

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Brojne porodice
23.3.2011 9:45:22   
Yuna
Znači ništa od pronatalitetne politike u BiH?
A onda moramo seliti user posted image .


_____________________________

09.08.2007. veći
27.01.2010. manji

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Brojne porodice
23.3.2011 9:49:22   
Yuna
A besplatni školski udžbenici itd? Jel ima toga?
Stvarno me zanima kako preživljavaju roditelji koji imaju 4 i više djece?
Pogotovo jer u tom slučaju majke najčešće ne rade.
Jel uopće moguće održati neki normalan standard?


_____________________________

09.08.2007. veći
27.01.2010. manji

(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Brojne porodice
23.3.2011 11:26:50   
R&T@
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

drage moje pošto ja svoje piliće aBd dajem u vrtić ''iskricu'' koji pripada Ju djece sarajeva da vam kažem što sma ja dobial kao info kod njih pa i u direkciji danas....

Ovaj popust za drugo dijete se ostavruje putem službe za rad i socijalnu politiku opštine u kojoj živite u vidu subvencije. A subevnicju u tim službama ostavruju oni gje je jedno nezaposleno, gdje ima RVI najmanje 80% al u oba slučaja ne smije imati na sebi prijavljeno posjedovanje automobila od dtrane jednog od ukućana na kućnoj listi. Mislim cirjus...
elem ko ima pravo na dječiji doplatak ima i na ovo, kratko rečeno...
Ja nemam pa nemama ni ovaj pospust...znala sam ja, nema šanse da mene strafi kakav popustuser posted image


Sto mene ne pitaste sinoc...
odmah bi vam rekla: NeJma popustauser posted image user posted image user posted image user posted image

Hanady, na ovaj iznos 2x140 dodaj i 20 KM za casove plesa i engleskog jezika user posted image user posted image user posted image

Taman da zaokruzis na 300 KMuser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Brojne porodice
23.3.2011 11:36:04   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: mama75

Bas beza ovo sto citam. Bila sam sigurna da daju svima popust za 2 djece. U privatnim vrticima daju, ali oni su svakako skuplji od Djece Sa. Ma mene samo tuga uhvati kada malo procackam o ovim stvarima. Cudi me da se vise iko odlucuje da radja djecu! user posted image  


Sve je to OK, ali ako smo realni i saberemo realne troškove, 140KM je stvarno povoljno, da povoljnije ne može biti.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Brojne porodice
23.3.2011 11:42:18   
R&T@
Slazem se da cijena od 140 Km nije mnogo...
Ali to je iznos koji placaju roditelji. Kanton vrticima uplacuje razliku do pune cijene boravka...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *