|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kad škljoca čeljust
24.7.2011 13:10:44   
damma
pozdrav svima na ovom forumu, nova sam ovdje!
ja imam problem sa čeljusti, škljoca mi kad jedem i kad pokrećem u stranu zatvorenih usta. bila sam kod maksilofacijalnog hirurga, kaže da mi se taj zglob troši, zbog povađenih šestica sav teret je na njemu. dao mi neke vježbe da radim, ništa posebno mi nije olakšo.
danas idem i kod ortodonta, malo se bojim.
ako ima neko iskustva s tim, molim vas pišite.


_____________________________

2004.
2008.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kad škljoca čeljust
24.7.2011 13:15:09   
R&T@
Meni se isto desava, ali zbog toga sto mi nikada nije nijedan umnjak, tj. osmica, iznikao...
Ja imam preko 30 godina, ali nisam umna...user posted image user posted image user posted image

Lijeka nema, a upozorena sam da se ne iznenadim ako previse "skljocne" pa ostanem otvorenih ustauser posted image
i zabranjene su mi zvakace gume i sve vrate bombona, a ne bi trebala nista zagristi...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kad škljoca čeljust
24.7.2011 13:25:53   
koka i po

IZVORNA PORUKA: damma

pozdrav svima na ovom forumu, nova sam ovdje!
ja imam problem sa čeljusti, škljoca mi kad jedem i kad pokrećem u stranu zatvorenih usta. bila sam kod maksilofacijalnog hirurga, kaže da mi se taj zglob troši, zbog povađenih šestica sav teret je na njemu. dao mi neke vježbe da radim, ništa posebno mi nije olakšo.
danas idem i kod ortodonta, malo se bojim.
ako ima neko iskustva s tim, molim vas pišite.




imas dvije opcije,vjezbe ili operacija.
ja imam iscasen zglob vilice godinama.
kad se "previse pomakne" radim vjezbe i vratim ga.
ne ocekuj zeljeni rezultat odmah.vjezbe se moraju redovno raditi cak i godinu dana,
ja sam ih radila tri puta dnevno.prvo po pet minuta da bi "nabila" minutazu do 15 min.
ako osjetis bol,nista strasno.to je znak da se vilica vraca.
kloni se propuha,zijevanja i pranja kose pa izlazenja vani nakon toga.
sretno.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kad škljoca čeljust
25.7.2011 8:31:24   
damma
bila sam kod ortodonta juče. naručila aparatić koji trebam nosit oko godinu dana. od lošeg zagriza vilica je otišla na stranu i sad je treba vratit.

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kad škljoca čeljust
25.7.2011 8:36:11   
vila_7
joj i meni skljoca vilica- i sad evo u zadnje vrijeme opet malo vise,a jedno vrijeme sam bila vratila jednostavnom vjezbom-guranje brade s rukom prema nazad ili npr.kad gledam TV ili sjedim za racunarom-nalaktim se i glavu na ruku i opet guram donju vilicu unazad.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kad škljoca čeljust
25.7.2011 10:22:18   
damma
idi odmah dr, i meni je prije samo škljocala a poslije počeli nesnosni bolovi. sad ne mogu ništa da jedem, samo kašasto, vjeruj da crko od gladi. ako više škljoca više boli.

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kad škljoca čeljust
25.7.2011 10:25:11   
vila_7
damma ma ja to vucem od srednje skole znaci nekih 15 godina al mi nikad hB nije skljocala da boli,i kazem kad radim te vjezbe redovno cim se skljocanje malo vrati - prestane.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kad škljoca čeljust
25.7.2011 11:38:53   
damma
koka a kakve si vježbe radila? jel ono da staviš jezik na nepce i toliko otvaraš i zatvaraš usta ili neka druga vježba?

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kad škljoca čeljust
25.7.2011 11:48:46   
M kao Mama
Moja tetka je živi paćenik sa ovim, mada mislim da je kod nje neki najgori oblik, ona 40 godina kuburi sa tim, ni sama ne zna koliko operacija je imala, jednostavno njoj ispadne vilica i tu nastaje haos, po vrh svega što ne može da jede ima nesnosne bolove. Sad ju je opet to uhvatilo, jadna napola je skrenula, opet mora na operaciju. Nadam se da su kod vas puno blaži oblici, i stoga mislim da ne treba gubiti vrijeme već da treba odmah kod dr.

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kad škljoca čeljust
25.7.2011 18:39:05   
koka i po

IZVORNA PORUKA: damma

koka a kakve si vježbe radila? jel ono da staviš jezik na nepce i toliko otvaraš i zatvaraš usta ili neka druga vježba?

upravo ta s time da malo dlanovima pritisnes vilicu kad otvoris usta kao da se uklopi.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kad škljoca čeljust
26.7.2011 21:15:38   
damma
evo me danas mi ortodont postavio aparatić pa sam strašno nervozna. nadam se da ću se priviknut na njega i da će mi bit od koristi. u razgovoru s drugim osobama koje su imale isti problem kažu da nošenje proteze zaista pomogne. nadam se da će i meni bit tako, ipak košta 400 KM.

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kad škljoca čeljust
9.6.2013 22:00:49   
amra_sa
Jutros sam ustala ne mogu usta otvoriti. Mm me zezao, kaže fala Bogu da i ja šutim i ne zvocam, da odmori malo. user posted image
Inače godinama imam problem sa škljocanjem čeljusti, a onda mi nešto zapne pa usta ne mogu otvoriti, baš ružan osjećaj. Nekad me bude stid kad jedem a vilica škljoca, pa sama sebi ličim na konja dok jedem. user posted image
Šta da radim, koje vježbe ?

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kad škljoca čeljust
9.6.2013 22:16:50   
vila_7
ja sam radila vjezbu koju mi je najlakse bilo na poslu - dok sjedim za racunarom,nagnem bradu na ruku (lakat na stol) i tako znaci pritiscem bradu prema unutra samo svojom tezinom (onoliko koliko sam naslonjena) - i ako redovno radim-zna mi to skljocanje prestati po godinu dana.....

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kad škljoca čeljust
9.6.2013 23:33:59   
amra_sa
Probala sam danas, evo sad nemam problema osim škljocanja, sad je čeljust u ležištu. user posted image Onako kad iskoči tegobno, ne mogu ništa.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kad škljoca čeljust
10.6.2013 9:30:37   
Skvo RR
znalo se i meni desavati..izludjivalo meuser posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *