|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kada dati dijetetu vode iz cesme
30.6.2009 14:26:19   
Lulu_
pozdrav mame!
zanima me kada ste vi dale svojoj dijeci obicnu vodu i jeli bilo problema
Naomih ima sada 15 mjeseci dajem joj olimpiju,ali mislim da polahko trebam da joj pocnem davati i ovu koju mi pijemo?!

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
30.6.2009 14:54:39   
Lulu_
ovdje izgleda nitko nema sta reci


_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
30.6.2009 14:56:35   
Chuchi
Trebala bi poceti davati naravno, ali probaj svaki dan pomalo, da se djete navikne.
Moras znati da moze dobiti proliv, ili bolove u stomaku, ako joj voda ne odgovara. Jer nasi stomaci su se vec
navikli na razne bajgude u toj vodi iz cesme, ali njen mali tibo treba vremena.. pozz user posted image

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
30.6.2009 14:58:53   
Romali
Ja mom user posted image dajem vodu s česme s vremena na vrijeme, kad nestane Jane user posted image
Do 1.godine mu nikad nisam dala.

Mislim da joj možeš početi davati pomalo da vidiš kako pupa reaguje.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
30.6.2009 14:59:31   
Skvo RR
Ja ti nemam neko iskustvo..Uma od pocetka konzumira Janu, ali ja joj kada napuni godinu, namjeravam dati vodicu iz cesme...vjerovatno u pocetku u malim kolicinama.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
30.6.2009 15:01:07   
Golubica
Ja sam pocela Asji davati Janu, onu u malim flasicama, Junior. Ponekad joj cak dam i onu koju ja pijem, kada nema prokuhane ili te u flasici.
Malo je OT, u Maglaju se voda sa cesme ne pije, nije za pice (za kuhanje, pranje i sl. jeste) pa se snalazimo, ili kupujemo ili sa izvora koji su stalno pod kontrolom. Ja sam Asju od provog dana kupala tom vodom sa cesme, jer se mora priviknuti na te uslove i  nikada nije bilo problema, ali evo za koji dan cemo i mi dobiti pitku vodu na cesmama.
Lulu_ pokusaj joj davati.
Nisam mala ali znam kako je zenicka voda pitka, hehehehe. Bila sam ja jedno vrijeme ZENICANKA.


_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
30.6.2009 15:03:31   
Romali
IZVORNA PORUKA: Golubica

Ja sam pocela Asji davati Janu, onu u malim flasicama, Junior.




Moj Omar nikad nije skontao kako piti iz dječije bočice pa jedino tako konzumira vodu. Kupimo Janu junior, ima dobru pipu i rahat .


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
30.6.2009 15:10:19   
Lulu_
a naomij popije700 ml. bas iz te jane juniro
ja sam tako sretna zbog toga
TO JE SKORO LITRA CISTE VODE a za sve je zasluzna ta pumpicauser posted image od te flasice
valjda joj je zanimljivo

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
30.6.2009 15:11:09   
Okarica
Do prije dvadesetak dana sam otkuhavala, a onda počela da kupujem Janu u malim flašicama. Ne znam šta da ti kažem, budući da nam vodovodne cijevi i nisu baš u najboljem stanju, možda bi i nama odraslima bilo bolje preći na flaširanu vodu.
Nemam namjeru žuriti sa vodom iz česme. Vjerovatno joj neću davati dok ne napuni dvije godine, a i tad samo u slučaju nužde.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
30.6.2009 15:15:08   
jassa
Ja svojoj bebaci dajem Janu veliku od sestog mjeseca. sve do tada sam prokuhavala. janu super podnosi , zadovoljna sam.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
30.6.2009 15:28:16   
Lulu_
okarice to je upravo ono sto me brine
i ja licno pijem olimpiju ali evo trenutno je nestala i cekamo tatu da dodje da je donese...ili kad smo negdje dje nema vode...onda joj zelim dati iz cesme a ne znam dali je to okuser posted image
ne bih ni ja prelazila sada skro na ovu iz cesme...meni je licno znalo doci lise od nje.kad sam bila trudna nikada je nisam pila

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu jassa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
30.6.2009 15:51:06   
Adana
Asja uglavnom pije flasiranu vodu. Zna se desiti da nam nestane, a negdje smo gdje ne radi granap u to doba ili tako nesto, pa joj dam vode sa cesme, i do sada nije imala problema.
A i ponekd joj naspem vodu sa cesme pored neke dzamije, dok ne dodjemo do prodavnice ili tako nesto. I hB nisam primjetila da joj pravi probleme, bar ne one tipa proliva i sl. E sada kako djeluje na bubrege... user posted image
Ona sada ima 11,5 mjeseci.

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
30.6.2009 17:40:49   
adannn
Mojoj mrvici uopšte ne smeta voda iz česme,a počela je piti odmah poslije prvog rođendana....A do tada Janauser posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
30.6.2009 20:32:26   
Chuchi
Ne bih preporucila da djeci dajete vodu sa izvora, bar ne cesto. Voda na izvorima moze biti puna pjeska, a da to ne znate.
Djeciji bubrezi su jako osjetljivi, ako im ne dajemo slano, upravo zbog bubrega, zasto i pjeskovitu vodu?.. znamo posljedice toga!

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
30.6.2009 22:14:50   
almai
Naravno da smijes,pa dijete se mora naviknuti na ovu nasu voduuser posted image

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
30.6.2009 22:17:30   
veeseelaa
ja malenoj od prvog dana dajem vodu s česme prethodno prokuhano, tom vodom joj pravim i aptamil a nekad onako malko naspem u flašicu i dam joj da popije
Jel to nisam smjela?????

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
30.6.2009 22:20:00   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja malenoj od prvog dana dajem vodu s česme prethodno prokuhano, tom vodom joj pravim i aptamil a nekad onako malko naspem u flašicu i dam joj da popije
Jel to nisam smjela?????

mislimo na ne prokuhanu vodu.
a prokuhanu to se zna...

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
30.6.2009 22:21:56   
veeseelaa
uh prepadoh se, vidim niko ne spominje prokuhano/ne prokuhano pa se trznuhuser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 30.6.2009 22:22:35 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
1.7.2009 8:35:26   
simba
Naravno da mu možes davati vodu iz česme.....Ja sam svome počela davati kada je navršio godinu dana a do tada je pio prokuhanu vodu....nema nikakvih promijena.....Mislim da se mora navikavati....Ponekad mu dajem i flaširanu ali češce ovu iz česme....

_____________________________

Moj sin RIAD, Moj zivot novi!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
2.7.2009 0:42:33   
smarty
svom malom sam uvela vodu sa cesme otprilike kad je imao 13 mj..sada ima 2 god i nikad nisam imala problema sto se toga tice...preferiram da mu dajem janinu flasiranu vodu ali nije obaveza...mislim da dijete treba navikavati na swe kako se kaze da "ocvrsne"sto i ja to praktikujem...ewo primjer: dok je bio mali nikad mu nisam dala nesto hladno da pojede.popije swejedno..wodu mu prokuhavala...al bezobzira na swe to moj mali je konstantno imao upalu grla,nahladu,zapusen nosic itd...kada sam prestala toliko paziti na njega i ja sam odahnula...cijelu zimu mi jede sladoled,,hladno mlijeko direkt iz frizidera pije a vec 8 mj nije kahnuooooo a pogotovo da se razbolio!!!!

(odgovor članu simba)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
3.7.2009 15:53:34   
aazra
Mi pijemo a dajemo i Bilalu vodu iz briteuser posted image

Ja dajem bebi vodu od 6. mjeseca obavezno nakon slanih kasica, naravno popije tek nekoliko kasikica.

Inace dok nismo kupili britu pili smo flasiranu dosta smo uzimali tesanjsku vodu, ili ilidzanski dijamant.
Nije mi jasno zasto svi kupuju stranu vodu kad je nasa kvalitetnija i nase vode svake godine dobiju toliko medjunarodnih nagrada. Nije ovo tema za to, ali eto ne mogu da ne iskazem svoje misljenje.

U Hrvatskoj se nase vode jedva mogu naci u prodavnicama, a mi kupujemo njihovu "janu" koja je od nase bolja samo zato jer ima bolju reklamu. Ne ljutim se ni na kog samo mislim da je to zalosno.

< Poruku je uredio aazra -- 3.7.2009 15:55:07 >


_____________________________








(odgovor članu smarty)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
3.7.2009 16:20:42   
Okarica
IZVORNA PORUKA: Okarica

Do prije dvadesetak dana sam otkuhavala, a onda počela da kupujem Janu u malim flašicama.


Tek sam sad vidjela da sam napisala da sam vodu "otkuhavala" umjesto "prokuhavala". Umirem od smijehauser posted image user posted image user posted image

Što se Jane tiče, ja je kupujem isključivo zbog malih bočica koje su jako praktične.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
3.7.2009 17:52:26   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: aazra

Mi pijemo a dajemo i Bilalu vodu iz briteuser posted image

Ja dajem bebi vodu od 6. mjeseca obavezno nakon slanih kasica, naravno popije tek nekoliko kasikica.

Inace dok nismo kupili britu pili smo flasiranu dosta smo uzimali tesanjsku vodu, ili ilidzanski dijamant.
Nije mi jasno zasto svi kupuju stranu vodu kad je nasa kvalitetnija i nase vode svake godine dobiju toliko medjunarodnih nagrada. Nije ovo tema za to, ali eto ne mogu da ne iskazem svoje misljenje.

U Hrvatskoj se nase vode jedva mogu naci u prodavnicama, a mi kupujemo njihovu "janu" koja je od nase bolja samo zato jer ima bolju reklamu. Ne ljutim se ni na kog samo mislim da je to zalosno.


nazalost si u pravu.trebalo bi nAS BITI STID

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
3.7.2009 22:48:40   
aazra
Meni je dobra i "vitinka" iz Banja Luke, "tesanjski dijamant", "ilidzanski dijamant"...
Da ne spominjem "oazu" koja je jedne godine bila 1. u svijetu!

Nije bitno iz kojeg dijela je BiH ali ako je nasa drzava toliko bogata izvorima i toliko kvalitetnih nasih voda ima
na trzistu ne pada mi na pamet da uzimam "janu"user posted image

_____________________________








(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
5.7.2009 9:35:19   
kana
Tarik ima godinu i 16 mj i odavno vec pije vodu iz cesme,mada je pustim da ostoji na sobnoj temperaturi i cijeli dan mu je dajem.Nema nikakvih problema zbog toga :)


_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *