|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kako dijete nauciti da samo jede???
16.10.2009 14:51:30   
biscanka
Drage moje molim za pomoc,moj maleni ima 2gi 8mj i jos uvijek lijen nece sam da jede kad ga natjeram pa do placa mora da dodje onda jedva uzima kasikicu i pomalo jede inace zeli da ga ja hranim ono sto se ne jede kasikicom on ce uzeti rukicom malo i ostaviti kao nece vise i kad treba na spavanje on je gladan.Sta da uradim da ga osamostalim ? Mislim da sam ga ja jako razmazila kao sto mi i muz kaze ali sta cu prvo dijete pa sam na sve strepila nad njim...Sad dolazi drugo pa hocu necu moram ga odviknuti..

< Poruku je uredio Visnja RR -- 1.8.2010 14:12:45 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
16.10.2009 18:08:23   
dina_89
nemoj ga bas "tjerati" da pokusas sacekati da malo ogladni pa ce vjerovatno onda sam traziti da jede, pa jos mozda da ga malo stimulises nekog nagradicom ili pohvalom

jos uvjek nemam to iskustvo, ali makar moje misljenje

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu biscanka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
16.10.2009 18:45:08   
dana3
Dvati mu hranu koja je interesanstna da sam jede-kekse ,voce,komade pite i da to izgleda kao hrana.radi to preko dana kad niko nije unoran i napet i gledaj da ne jede sam vec svama zajedno.Moj sin ima 11 mjeseci i vec mu odavno stavljam komadice da sam jede jer to je jedan od uslova da ga prime u vrtic.Moram.Eto pokusaj tako samo bez tjeranja i galame jer neces nista s tim postici,neka ne jede nista izmedju glavnih obroka za pocetak i neka se igra da gubi energiju.Ja to malo sad radim sa mojim pa ide donekle a tvoj je stariji i bolje razumije
sretno.......

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
16.10.2009 18:55:30   
Ilhana RR
i ja mislim da djecu netreba tjerati da jedu, kao sto dina_89 kaze, treba sacekati kad ogladni sam ce doci...

isto i nagradice su dobre, ako zna naprimer da ce dobiti cokoladicu nakon jela al samo ako pojede sve sto mu stavis na tanjir onda ce poceti da jede.

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
16.10.2009 19:15:41   
Anoniman
Ja s tim hvala Bogu nisam imala problem, ali imam sad s malim, ima 16 mjeseci i SAMO HOCE sam da jede, pa mi je malo problem kad je supica u pitanju, ali imaju ove stolice pa je i to rjesivo. Imam jedan savjet, a to je kod mene uticalo na njihovu samostalnost - OBDANISTE. Makar na poludnevni boravak. Jer djeca dosta nauce gledajuci drugu djecu.

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
16.10.2009 20:58:19   
_melina_
Pusti neka mu guza ogladni pa ce onda da jede i sam i sve redom..tako je moja mama moju sestru naucila pameti...
kad guza ogladni onda je daj sta das i onda ce sam da jede...


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
16.10.2009 21:01:02   
amela.srce
Ja sam takodjer Amelu odavno navikavala da sama jede! Meni je takodje prvo dete , ali mislim da je to jako vazno da se deca osamostale.

Mada nezna bas sve odlicno ali eto bude ponekad i neki belaja ali nista strasno, moras imati strpljenja biscanko, jer sa galamom neces mnogo postici.

najbolje je pusti ga da ogladni i videces kako ce sve da pojede kao vuk heheuser posted image ! Tako i moja Amela kada nece da jede ja sacekam i ona posle sama trazi pa sta bilo da joj dam ona sve smaze dusica moja.

Sretno!!!user posted image user posted image


_____________________________

NASA PRINCEZA JE RODJENA 28.10.2007
AMELA:LJUBAV MOJA NAJVECA!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
16.10.2009 22:32:44   
milenium
moj je šnitu petit keksa sam rukom jeo dok nije imao ni jednog zuba,kasnije se to proširilo da drži šnitu kruha,zatim sir  i jede sam itd.s godinu dana uzima i kašikom da jede,nekad promaši nekad pogodi,a najviše završi na podu.
ohrabruj ga i nagradi kao što reče gore jedna forumašica.

(odgovor članu amela.srce)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
2.1.2010 13:36:36   
belmica
meni je nekad problem jer moja curice (13 mj) sve hoce samo sama svojoj rukicom da pojede
ja nekad mislim da je t o malo, ali sta cu, ona nece da je neko "pita"

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
30.7.2010 11:59:44   
škorpija
odnedavno moj bebi koji ima 15 mjeseci sam nabada hranu na svoju malu viljušku i tako jede, a kašice jede kašikom, iako pola prospe, pa ja dopunjavam sa drugom kašikom. on baš voli da bude samostalan i da sma jede, vrišti ako žurimo i pokušamo ga nahraniti na brzinu, a da on ne učestvuje u tome

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu belmica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
30.7.2010 12:03:49   
mamana
Mislim da je još mali da jede samostalno. Moja curuca iam 3 godine i još ne jede sve sama. Ono što je tečno (supa) više prospe nego što stavi u usta.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
30.7.2010 14:23:15   
škorpija
ma ja znam da je mali za to, ali on izgleda ne znauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
30.7.2010 14:30:52   
Trnoruzica
Ja mislim da djecu treba pusttiti da sami jedu. Naravno, vise hrane na pocetku bude oko njih nego gdje treba, ali na taj nacin se dijete nekako uci samostalnosti. Moja djevojcica ima malo jace od 2,5 godine, i sama sve jede. Naravno, ja uvijek dodam, ako ona nesto izmislja (npr kad jede supicu, pokupi samo mrkvicu iz tanjura user posted image ), onda joj ja dodam tecnosti, ali u zadnje vrijeme zaista ne prosipa. Bas se ustelila user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
30.7.2010 14:31:12   
w.pooh

IZVORNA PORUKA: mamana

Mislim da je još mali da jede samostalno. Moja curuca iam 3 godine i još ne jede sve sama. Ono što je tečno (supa) više prospe nego što stavi u usta.


E ja mislim da nije mali user posted image moj je sa 16-17 mjeseci već sam jeo jer je sam to htio, stavim ga u stolicu, stavim mu siper uzme kašiku i jede. Ispočetka je bilo hrane i na njemu i na stolici ali već za mjesec dana je jeo sam..sad sa 23 mjeseca mu se desi da nijednu kašiku supe ne prospe i to traje duže vrijeme. škorpija slobodno mu daj kašiku u ruke, prvi mjesec malo više strpljenja i naučiće user posted image Vidjećeš tog osjećaja kad vaša mala porodica sjedne da ruča i on sjedi sa vama i user posted image jede sam

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kako dijete nauciti da sam jede???
1.8.2010 14:08:43   
dacy
Moj sin sa vilicom stvarno dobro jede, nabada, igra se ali lijepo pojede, dok kada je kašika u pitanju, tada bude haos. Mlati sa njom bilo da je supa ili čorba, više prospe nego pojede ali mu i ja dajem.
Nema veze što prosipaju ili jesu li mali, ja mislim da je bitno da steknu taj osjećaj držanja pribora u ruci, a tehnika će doći nakon nekog vremena

< Poruku je uredio Visnja RR -- 1.8.2010 14:12:21 >


_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kako dijete nauciti da samo jede???
2.8.2010 13:44:46   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: biscanka

Drage moje molim za pomoc,moj maleni ima 2gi 8mj i jos uvijek lijen nece sam da jede kad ga natjeram pa do placa mora da dodje onda jedva uzima kasikicu i pomalo jede inace zeli da ga ja hranim ono sto se ne jede kasikicom on ce uzeti rukicom malo i ostaviti kao nece vise i kad treba na spavanje on je gladan.Sta da uradim da ga osamostalim ?


Nije on lijen nego mu vi niste dali da bude samostalan.
Sada je teško reći: E od danas ćeš sam jesti!
To ne ide tako.
Naročito je pogrešno " tjerati " dijete jer ono nije krivo zato što mu se nije davalo prostora da sam nauči jesti.
Ovo sve govorim iz iskustva.
Stariju sam JA hranila skoro do tri godine.
Prestala sam kad sam skontala da skoro sva djeca njene dobi sama jedu.
Nisam je tjerala, nego sam bih nam servirala ručak.
Njoj tanjir, nama tanjiri.
Njoj kašika, nama kašika.
nekada je htjela, nekada nije. ALi je ubrzo sama jela.
Mlađa je supu bez prosipanja jela sa 18 mjeseci.
Služi se podjednako dobro sa obje ruke.
I ne zato što sam ja htjela, nego zato što od godinu dana nije htela da jede ako nije jela sama.

(odgovor članu biscanka)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
27.8.2010 18:13:12   
Sonja

IZVORNA PORUKA: škorpija

odnedavno moj bebi koji ima 15 mjeseci sam nabada hranu na svoju malu viljušku i tako jede, a kašice jede kašikom, iako pola prospe, pa ja dopunjavam sa drugom kašikom. on baš voli da bude samostalan i da sma jede, vrišti ako žurimo i pokušamo ga nahraniti na brzinu, a da on ne učestvuje u tome

user posted image user posted image
i moj A je poceo da jede sam..ne zna jos supicu ali ima vremena
sve sto ide rukom ili viljuskom on sam jede
cak nece nikako da jede ako u ruci nema kasiku ili viljusku
odmah trci u kuhinju i kaze kaicauser posted image

mislim da to nije uopste rano...zasto sputavati dijete ako hoce da sam jede...i bolje je sto se prije nauci
naravno ne treba ga ni siliti vec ako hoce samo da jede bujrumuser posted image


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
27.8.2010 21:47:40   
veeseelaa
moja mala jede sama, ja imam problem....
sve jede od supe do mesa user posted image   nema sanse da mi da da je nahranim
a kad negdje zurimo ja poludimuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image nije problem sto prosipa koliko sam navikla da sve brzo radimo user posted image jer uvijek negdje zurimo user posted image user posted image user posted image user posted image
sama je pocela da se sluzi viljuskom i kasikom, nesto se ne mogu ni sjetiti da sam je ja ucila user posted image user posted image mislim, nisam luda user posted image u obdanistu jedina ona jede sama od svojih vrsnjakauser posted image user posted image user posted image user posted image i buni se ako joj tanjir pridrzim a ne sta drugo


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
27.8.2010 21:54:54   
Hanady RR
moja mlađa već ima 2 ako ne i tri mjeseca sama jede hljeb, krompiriće i sve one recimo čvrće komade hrane...
supicu ona ima svoju kašiku ali ja joj ubacujem u usta velikom...i ona ''potrefi'' nešto ali to ne nazivam hranomuser posted image
Uglavnom i stariju sam na ovaj način osamostalila rano...
kada se mlađa rodila hanadi je imala 2 god i 8 mjeseci...sama je znala sve pojesti dok ja seku dojim...i nakon toga raspremiti stol...user posted image


meni ovaj naslov malo bezveze...mislim ''natjerati'' nekako mi izraz koji nije prihvatljiv...tačnije agresivan previše.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
27.8.2010 21:58:34   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

moja mlađa već ima 2 ako ne i tri mjeseca sama jede hljeb, krompiriće i sve one recimo čvrće komade hrane...
supicu ona ima svoju kašiku ali ja joj ubacujem u usta velikom...i ona ''potrefi'' nešto ali to ne nazivam hranomuser posted image
Uglavnom i stariju sam na ovaj način osamostalila rano...
kada se mlađa rodila hanadi je imala 2 god i 8 mjeseci...sama je znala sve pojesti dok ja seku dojim...i nakon toga raspremiti stol...user posted image


meni ovaj naslov malo bezveze...mislim ''natjerati'' nekako mi izraz koji nije prihvatljiv...tačnije agresivan previše.user posted image


upravo sam ovo htjela napisati-mozda nauciti.

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
27.8.2010 22:03:32   
acudesa
sve znam, nista ne znam...moj mali nece sam da jede...moze stajati ispred njega 3 sata..
ponekad ga uzmem na neku foru i on to sve lijepo popapa, ko veliki, ne prospe ni kapi...noz i viljuska, plasticni-bez poteskoca koristi, ali sam kad je njemu interesentno...
Znam ga ostaviti da jede supu, fino krene, ja dodjem nakon 10 min-on reda tjesteninu po tanjiru..igra se...
ali, naucit ce, ne sekiram se, mada-kad sam nesto pojede-meni ustedi tonu energije i vremena

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu amela.srce)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
27.8.2010 22:14:12   
R&T@
Glagol natjerati ne mozete realizovati kad su djeca u pitanju...

Ali nauciti mozete...

Samo prvo, sto bi rekla dadada, udahnite, izdahnite...
I obezbijedite se nekim sredstvom za uklanjane mrlja...

Nas cetvero jedemo zajedno za stolom...
Pred svima je tanjir i pribor...

A poslije obroka pokupim barem jedan tanjir hrane i mrva ispod stola...
i mladja trenutno nema nijedan cist bodi...

Ali zato ja imam vremena da nesto ubacim i u ova moja usta...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
27.8.2010 22:32:04   
Anoniman
I moj Andrej odavno sam jede...regularno s viljuskom ili kasikom...u pocetku me malo bilo strah ove viljuske al' bogami nijednom nije fulao ustauser posted image
mada nakon sto on sam "pojede" ja onda uljecem da dovrsimo, jer mozda trecina zavrsi u ustima

sto se supe tice...kupila sam mu onaj plasticni siperak sto je zaobljen pri dnu pa supa vecinom zavrsi u siperku

A sad mu je glavno da se sam posluzi kekson, recimo...kad mu ja dajem nece...moram vratiti keks u kutiju pa mu onda dati da sam izvadiuser posted image

(odgovor članu R&T@)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
27.8.2010 22:33:06   
Visnja RR
zavidim vam user posted image user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: kako dijete najerati da sam jede???
27.8.2010 22:35:00   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

zavidim vam user posted image user posted image


ja bi voljela da ja malenu hranim bar supu
i teta u obdanistu se ibreti sto ona sve sama user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *