|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   koliko vremena provodite s djecom oko pisanja...
5.10.2009 23:02:29   
minica81
Drage moje : moja djeca su poljena da uće i  da rade zadaću. Svakodnevno ih moram podsječivati  za zadaću i da uće.Pošto imam dva džaka provedem sat do dva  s njima , što uto vrjeme ubrajam i šiljenje olovaka , bojica , rada lektire i t.d .Čim ja to malo popustim , odmah se to osjeti. kod mojih nekih drugarica je isto kao i kod mene , a kod nekih  je to odlično . One se uopšte ne brinu za zadaću  , niti ih moraju napominjati za to. Sva su djeca različita. Mojim dječacima da je igrati fudbalauser posted image
pa željela bih da mi napišete kako je to kod vas ?


< Poruku je uredio mama alma RR -- 5.2.2010 13:37:48 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
5.10.2009 23:17:11   
dinaa
Hehe i moj sin bi da igra fudbal aliii mora se znati neki red.Kod nas je to ovako:posto ide u drugu smjenu nastava mu pocinje u 12.45 a kuci je u 16.30. i ne trazim da odma radi zadacu ali obavezno kaze sta je za zadacu da kojim slucajem ne zaboravi.Pustim ga da ide malo vani da se igra i kad dodje bez problema uzme da radi zadacu.Zadacu radi sam ako mu nesto zapne tu smo da pomognemo ali uglavnom on to uradi sam a ja ili MM to pregledamo u slucaju greski on to ispravlja.Nisam htjela daga ucim da zajedno s njim radim zadacu ali sam jasno rekla tu sam ako zapne.Sad za sad je dobro nadam se da ce tako i ostati.A olovke i bojice kako-kad nekad zasiljim ja nekad on.

< Poruku je uredio mama alma RR -- 5.2.2010 13:38:15 >


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu minica81)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
13.10.2009 9:36:41   
dana3
Dinaa ti je odgovorila malo oko toga-znaci mora postojati sema rada,kad ce se ta da radi i od toga ne odustajati.Ima vikend za igru ali radni dan je da se radi zadacajer se to MORA.Ne znam koliki su djecaci ali im objasni da u zivtu ima stvari koje ´se MORAJU raditi i stvari koje se ZELE raditi.
MM ima sina u prvom razredu i jako je nezaintresiran za skolu i samo da je vani i ganja loptu,ali kad je kod nas ima plan koji se postuje i tacka.
Zadaca se radi u toliko sat i toliko vremena,pomognemo ako treba,sa citanjem pomazemmo obvezno!
Gledanje TV je toliko i tacka,Igrice na kompjuteru su ugavnom diakticke tako da i tada uci i isto je ograniceno vrijeme.Pokusali smo njemu pustiti na volju i tad nije ni prisao ormaricu sa sveskama tako da je sad nas rezim.

< Poruku je uredio mama alma RR -- 5.2.2010 13:38:56 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
27.10.2009 18:16:27   
mamaajna
IZVORNA PORUKA: minica81

Drage moje : moja djeca su poljena da uće i  da rade zadaću. Svakodnevno ih moram podsječivati  za zadaću i da uće.Pošto imam dva džaka provedem sat do dva  s njima , što uto vrjeme ubrajam i šiljenje olovaka , bojica , rada lektire i t.d .Čim ja to malo popustim , odmah se to osjeti. kod mojih nekih drugarica je isto kao i kod mene , a kod nekih  je to odlično . One se uopšte ne brinu za zadaću  , niti ih moraju napominjati za to. Sva su djeca različita. Mojim dječacima da je igrati fudbalauser posted image
pa željela bih da mi napišete kako je to kod vas ?


To sto kazu da nemoraju misliti o zadaci ,ma nek nepricaju.djete je djete zeljno igre

< Poruku je uredio mama alma RR -- 5.2.2010 13:38:38 >

(odgovor članu minica81)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
19.2.2010 21:48:31   
elamsa
Moja kćerka ide u prvi razred.Zadaća je uvijek problem,učenje i ostalo.Pokušali smo bez režima ali ne ide.Sada sa režimom sve funkcioniše.Za učenje imaju puno kao da su u srednjoj.

(odgovor članu minica81)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
14.9.2010 21:55:30   
voljena
Podižem temu jer ludim user posted image

Moj dječak je drugi razred osnovne škole, a zadaće imaj kao da je drugi srednje...user posted image I jučer i danas smao zajednički radili zadaću po skoro 3 satauser posted image
zamislite danas 4 čas i 4 predmeta i za svaki predmet zadaća za kod kuće i to jaaaako puno zadaće.... Danas na primjer prepisati čitavu jednu priču...Uraditi 5 zadataka iz matematike... Nacrtati nešto iz vjeronauke... Odgovriti na pitanja iz Moje okoline....user posted image Mnogo brate i odraslom
dajte svoja skusrtva..
Napominjem da su zadaće tako obimne da zbog koncentracije sjedim s njim i pratim ga jer se ne bi posliej II smjene u školi uvečer mogao koncentrirati a ujutro ostaje sam kad smo ja i mm na poslu te ga nema ko nadgledati kako ej uradio i onda to radimo popodne....
Izvinjavam se ako sam malo preobimna lai to su moja iskuistva ima li ko sličnih....

_____________________________

Ja imam sebi dva dječaka!!! Nek su mi živi i zdravi!!!

(odgovor članu elamsa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
14.9.2010 22:24:41   
Honey3
voljena moja starija kcerka je imala uvijek puno,puno zadace ali joj je bio stari ucitelj i valjda naucio po onom starom sistemu tone zadace i sve pjesmice napamet uciti a kod sina mi mlada uciteljica i on tek sad u cetvrtom razredu ima malo vise zadace...

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu voljena)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
14.9.2010 22:29:57   
Dida79
Moj sin je sad 6 razred i vise nemam nikakve obaveze kada je u pitanju njegova zadaca...ali se sjecam kako je bilo da 4 razreda gotovo ni jednu zadacu nije sam uradio uvijek mm ili ja samo bili sa njim i zajedno radili...u svemu napredujemo ali u skolovanju nikako djecu gotovo da iz pelena salju u skolu neshvatajuci da su oni jos uvijek male bebe plus ih natovare udzbenicima pa jos traz sveske sa debelim koricama niko ne misleci na to kako taj sav teret utice na njihovu jos uvijek nerazvijenu kicmuuser posted image


(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
14.9.2010 22:32:40   
Honey3
Dida draga bas tako previse knjiga nose ali to je sve jedan biznis veliki,bas ih briga sto skoro sva djeca na sistematskom imaju krivu kicmu nismo im je mi kuci iskriviliuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
14.9.2010 22:36:35   
Dida79
Veliki biznis ali preko ledja nase djece user posted image
A kako tome stati u kraj user posted image
Ja imam sutra roditeljski sastanak i prvo upoznavanje sa razrednicom mog malog prvo sto cu je pitati zasto se zahtjevaju sveske sa debelim koricama i to jos velike pa zar na danasnjem vaktu nije sreca da djete ima svesku user posted image

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
14.9.2010 22:39:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dida79

Moj sin je sad 6 razred i vise nemam nikakve obaveze kada je u pitanju njegova zadaca...ali se sjecam kako je bilo da 4 razreda gotovo ni jednu zadacu nije sam uradio uvijek mm ili ja samo bili sa njim i zajedno radili...u svemu napredujemo ali u skolovanju nikako djecu gotovo da iz pelena salju u skolu neshvatajuci da su oni jos uvijek male bebe plus ih natovare udzbenicima pa jos traz sveske sa debelim koricama niko ne misleci na to kako taj sav teret utice na njihovu jos uvijek nerazvijenu kicmuuser posted image


samo da znas da i svabe ratove vode oko tezine skolskih torbi...pa se zato sad u velikom broju koriste torbe ovog tipa..pogotovo oni skroz mali limaci

user posted image

(odgovor članu Dida79)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
14.9.2010 22:40:56   
Dida79
Torbe su superuser posted image user posted image
A kuda djete da vozi takvu torbu barem ovdje kod nas...zamisli samo koliko bi zvaka i ostalog raznoraznog smeca trebalo skidati sa nje svaki danuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
14.9.2010 22:41:41   
Honey3
to mi je bas previse,cuj traze sveske sa debelim koricamauser posted image meni je previse i sto za svaki predmet ide radna sveska,nama nisu trebale pa smo eto svasta naucili,dosta im obicna sveskauser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
14.9.2010 22:41:41   
Anoniman
ko o kome dadada o švabama hahhahah

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
14.9.2010 22:52:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Breskva

ko o kome dadada o švabama hahhahah
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
to mi i moj muz govori...tj. zeza me stalnouser posted image user posted image user posted image user posted image a ja valjda kako sam dugo s njima zivjela postali mi pojam dobre organizacije i pametnih rjesenja..a boga mi i kvaliteteuser posted image user posted image user posted image

vazda on meni...ma ja to svabo napravio...mora valjatuser posted image user posted image user posted image a ondauser posted image kad se desi neko sr... ko sto je bilo s nekakvim sirom posalje mi da vidim "svoje" svabeuser posted image user posted image

necu vise...majkemiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
24.9.2010 14:40:44   
voljena
Opet ja sa zadaćama ali i teškim orbama
Svaki dan 4 časa i svaki dan za svaki čas knjiga + radna sveska + teka
kad je likovno masa pribora i onda torba teška i odraslom a nekamoli djetetu
inače zadaće su i dalje ogromen i jedva čekam da se vidim s učitljicom i da vidim je li baš to mora toliko i zašto im ej tako zahtjevan taj plan user posted image
što se tiče torbi na slikam odlične su samo moj sin nije htio ni da ih pogleda kad smo kupovali torbu
kaže nismo na aerodromu user posted image



_____________________________

Ja imam sebi dva dječaka!!! Nek su mi živi i zdravi!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
24.9.2010 14:42:23   
voljena
i još mi kaže da su šminkerske user posted image


< Poruku je uredio voljena -- 24.9.2010 14:43:22 >


_____________________________

Ja imam sebi dva dječaka!!! Nek su mi živi i zdravi!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
24.9.2010 14:44:47   
koka i po
Ja imam tu srecu da NIKADA nisam morala pisati zadacu sa svojim sinom.
Jednostavno to nije bilo potrbno jer je uvijek sve rjesavao sam a ja bih samo prekontrolisala(PAMET MAJKINAuser posted image )

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu voljena)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
24.9.2010 14:55:26   
Blue rose RR
Meni je užasno žao djece koja se sukobljavaju sa današnjim zahtjevima prosvjetnih radnika. mnogo brate knjiga, mnogo sveski, mnogo zadaće .. ipak su to djeca koja treba da uživaju u prvim danima škole, a ne da je odmah zamrznu.

Kada vidim onu dječicu kako nose torbetine, kao da su pošli u srednju školu, srce mi se cijepa, jer i mene to čeka.

Mi već odavno dnevno provodimo po pola sata do 40 - minuta pišući slova, i radeći matematiku. Već je naučila sva slova, i prešla knjigu matematike za predškolsko obrazovanje. Mnogo joj je zanimljivo da se igra sa matematičkim izazovima, i nekako joj liježe ta dnevna obaveza da se "igra škole"...

Kako će biti kasnije ne znam.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
24.9.2010 15:41:39   
vjestica
obaveza u školi sve više, a znanje sve manje user posted image
djeca dođu u srednju totalno nepismena
ma dođu na fakultet nepismena, a kamoli  srednju
moja beba je mal i ne znma kako ću aBd kad krene u školu, ali me zanima zašto radite zadaću sa djecom?
zar ne bi trebala sama djeca raditi svoje zadaće?
mi smo ih uvijek sami radili (mislim svi koje znam) ev. smo prepisivali jedne od drugih, ali ja ne znam u moje doba da se radila zadaća sa roditeljima user posted image
ili je to do novog plana i programa u školi
ali ja barem smatram da djeca trebaju sama raditi svoju zadaću, da se neuče da je to njihova obaveza i odgovornost i da tu trebaju učiti samostalnosz
opet napominjem ne znma kako ću ja kad moja aBd krene u školu i ne znam kakvi su sad planovi i programi, ali to je nešto što sam primjetila u zadnje vrijeme pa me baš zanima
isto tako sam primjetila da u zadnje vrijeme roditelji idu sa djecom da se upišu u srednju školu user posted image
u moje doba ja sam išla sa drugaricama i bilo bi mi ofirno ići sa mamom da se upišem u srednju
jel to novi trend nesamostalne djece, drugačije potrebe sada nego prije ili se meni samo čini?


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
24.9.2010 15:51:31   
hanabanana
Moja malena je tek krenula u školu.
Koliko ja vidim oni nemaju previše zadaće.
Ono što ima to je da nacrta nešto i napiše max dvije rečenice ( ukupno 5 riječi ).

Ja ne radim s njom zadaću, prekontrolišem samo.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
24.9.2010 15:54:50   
Blue rose RR
Neka je sretno Hani.

Dvije djevojčice mog kolege su prošle godine krenule u prvi razred, i prvo polugodište je bilo haman pa nikako zadaće, ali su zato sve nadoknadile u drugom polugodištu.user posted image



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
24.9.2010 15:58:27   
hanabanana
Koliko sam ja upratila, u drugom počinju učiti slova i pisati.
( zvanično, a nezvanično su neki dan imali zadaću u kojoj su trebali nacrtati UPOSLENIKE U ŠKOLI ).

Ja bih imala dosta reći za sistem rada.
Mislim, uče pisati tek od drugog polugodišta, a sada trebaju u zadaći napisati UPOSLENICI U ŠKOli, i nacrtati iste. user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
24.9.2010 16:02:40   
D_K
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Koliko sam ja upratila, u drugom počinju učiti slova i pisati.
( zvanično, a nezvanično su neki dan imali zadaću u kojoj su trebali nacrtati UPOSLENIKE U ŠKOLI ).

Ja bih imala dosta reći za sistem rada.
Mislim, uče pisati tek od drugog polugodišta, a sada trebaju u zadaći napisati UPOSLENICI U ŠKOli, i nacrtati iste. user posted image


o da - kaze meni jedna uciteljica few years ago - djeca ne trebaju znati slova kada krenu u skolu.. ok.. onda kaze kako ona napise SKOLSKI RAD na tabli i kaze im da to prepisu u svesku.. pa kako kad ne treba da znaju slova?! pa kaze ona, nemam pojma, ja im kazem i oni prepisu user posted image user posted image
ko je lud ovdje user posted image user posted image


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: koliko vremena provodite s djecom oko pis...
24.9.2010 16:13:19   
DM
E ovako-nemam djete u školi,ali imam dosta iskustva u tome(mm radi u školi kao nastavnik E.J. a ja sam strudirala na PA uSarajevu-i meni se čini da su svi u našem odgojno-obrazovno sistemuk'o lud , zbunjen, normalan!
Moja profesorica nam je pričala(a inače je bila doktorant stipendista u Sloveniji)da su tamo vrlo dugo imali experimentalne škole za bilo koji novitet koji su mislili uvoditi u odg.obraz. proces, pa su nakon dobivenih rezultata radili , a ovi naši -s neba , pa u rebra:hajmo 9-god obrazovanje(a nikakvog plana i programa adekvatnog(zato se i susrećemo sa svim potreškoćama, ali k'o da njihbriga),hajmo predškol. obrazovanje, a evo još u školama nisu učionice opremili...hajmo vjeronauku u vrtićei šklole, a plan i program za iste prave sami nastavnici, a savjetnike gotovo da i ne vbiđaju , a kamoli da ih savjetujuuser posted image
Sve mi se više čini da ćemo sami školovati svoju djecu(kao što to već i čine mnogi roditelji)-mislim učićemo ih više mi nego učitelji!
Nisam protiv kadra u školama, nego protiv onih koji  su im servirali sve to!
Jedan učitelj ili nastavnik se mora voditi planom i programom koji mu je serviran, a one "gore" boli briga kolik je on primjeren za djecu tog uzrastauser posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *