|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   komisija za bolovanje
26.3.2009 8:40:10   
luna77
sto od dokumenata treba odnijeti na komisiju za bolovanje za komplikacije u trudnoći osim uputnice ginekologa naravno
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: komisija za bolovanje
26.3.2009 9:10:15   
new mama
E ovako ja kad sam isla trebalo mi je uputnica za komisiju,nalaz od ginekologa to da pise da cuvam trudnocu,pa sam morala nositi taj nalaz na prepis u dz jer sam vodila trudnocu na klinici i ja sam nosila i ostale nalaze ma sve sto sam imala...user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: komisija za bolovanje
26.3.2009 9:54:50   
Nedi
Ja u Zenici nisam licno isla, neko je mm nosio zdravstvenu knjizicu i nalaz od ginekologa na kojem pise strogo mirovanje. I svaki put kad ides treba novi friski nalaz i cas posla gotovo.

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: komisija za bolovanje
27.3.2009 13:06:31   
Bubica.sa
Ja se javljam iz Sarajeva i nisam sigurna da li se procedura razlikuje od kantona do kantona. Za komisiju mi je pored nalaza ginekologa trebala i uputnica doktora opste prakse, tj.porodicne medicine. Sretno!

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: komisija za bolovanje
27.3.2009 13:19:43   
Atarka
S obzirom da pitas za komisiju, pretpostavljam da si vec 42 dana na bolovanju. Po zakonu, bolovanje do 42 dana ti otvara lijecnik porodicne medicine, na osnovu nalaza ginekologa. Ako postoje opravdani razlozi za nastavak bolovanja, tipa komplikacija u trudnoci, onda ti opet ginekolog napise misljenje i odes istom lijecniku koji ti je prethodno otvorio bolovanje. On ti da uputnicu za komisiju. Znaci, prilozi misljenje ginekologa, uputnicu za komisiju, a ponesi i neke nalaze koje si radila, ako ti zatraze na uvid.
Inace, slobodno posalji muza na komisiju, nece biti nikakvih problema.
Pozdrav!


(odgovor članu Bubica.sa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: komisija za bolovanje
27.3.2009 16:00:50   
luna77
kod nas ginekolog izdaje bolovanje tj doznake nema dr.opće prakse ništa s tim(od1.1.takav zakon u Županiji) pa ću s njegovim misljenjem otići nakon 90 dana je komisija.Očito da je različito od zupanije do zupanije user posted image nista da usuglase

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: komisija za bolovanje
31.3.2009 14:52:51   
Bubica.sa
Luna,
ako mogu biti slobodna da te pitam koliko je kod vas umanjena plata na bolovanju?
Ja sam za bolovanje (zbog mirovanja u trudnoci) do 42 dana primila 90 % plata, a preko 42 dana tj. nakon komisije plata je oko 70%, nisam sigurna koliko tacno jer cu tu platu tek primiti.

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: komisija za bolovanje
31.3.2009 14:55:53   
Bubica.sa
I u kojoj si sedmici? Ja sam u 16.-oj i 5 dana.

(odgovor članu Bubica.sa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: komisija za bolovanje
1.4.2009 15:15:39   
Mače
Bubice zašto ti i s kojim pravom umanjuju plaću? Bolovanje je regulisano generalno Zakonom o zdravstvenom osiguranju(Sl. novine 30/97) i član tog zakona jasno kaže, mislim čl. 47, da se za komplikacije u trudnoći isplaćuje naknada od 100 %-osnovica je tvoja plaća(to je navedeno negdje iznad u Zakonu)!!!! Zato smatram da si ozbiljno oštećena! Kanton je onaj koji ne mora da refundira cjeli iznos poslodavcu, već to određuju kant. propisima, ali tebe to ne interesuje- poslodavac je obavezan da te plaća a oni šta mu vrate! Sramota-nisi ti birala da imaš komplikacije u trudnoći, kako ih nije stid! Molim te provjeri ovo ako hoćeš i iz drugih izvora, ali ovako ti je...Porodiljske naknade su već druga priča, ali ne trebamo dopustiti da nas gaze i u trudnoći kada to već rade nakon poroda!!!

_____________________________

Ljubavlju stvaramo život da bi upoznali istinsku sreću...
Naša uskoro stiže...

(odgovor članu Bubica.sa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: komisija za bolovanje
2.4.2009 16:54:59   
Bubica.sa
Hvala ti Mace puno na informaciji! Nikada ranije nisam bila na bolovanju tako da nisam bila upucena u ovu problematiku. Razgovarala sam sa prijateljima koji su zbog drugih razloga koristili bolovanje i dobila pomenute informacije, sto me je prvo sokirala jer sam mislila da se plata ne umanjuje u slucaju bolesti. Sve se potvrdilo na narednoj platnoj listi- plata umanjena prvi mjesec na 90% tako da sam po automatizmu slijedecu ocekivala jos manju. Juce  sam pronasla Zakon o zdravstvenom osiguranju i kontaktirala firmu na sto su mi odgovorili da nisu bili upuceni i da je doslo do greske jer su mi na doznake unijeli neku drugu sifru bolovanja. Navodno nisu znali da je komplikacija u trudnoci izuzetak. Sada me uvjeravaju da ce naredna plata biti isplacena u cjelosti (da nije bilo mog upita nisam bas sigurna da bi ovo bio slucaj).
Ovim sam samoj sebi potvrdila da sve treba provjeriti i ne prihvatati olako niti jednu informaciju.
Hvala jos jednom, sreca pa imamo jedni druge!

(odgovor članu Mače)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: komisija za bolovanje
3.4.2009 12:44:13   
Mače
Mila baš mi je drago da sam ti pomogla! Ne mogu ti opisati koliko me boli nepravda prema trudnicama i majkama u ovoj državi... A vidim da smo sa terminom porpda negdje u dan-pa možda se sretnemo u porodilištuuser posted image user posted image user posted image
Želim ti puno sreće!user posted image

_____________________________

Ljubavlju stvaramo život da bi upoznali istinsku sreću...
Naša uskoro stiže...

(odgovor članu Bubica.sa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: komisija za bolovanje
3.4.2009 16:22:48   
Bubica.sa
Jako boli i smeta status koji imamo u drustvu, nase drustvu iz dana u dan postaje sve nehumanije. Ja radim vec 10 godina i uzasava me pomisao da cu zbog toga sto ako Bog da postajem majka ostati bez primanja i zivjeti od neke pomoci kantona koja nije dovoljna niti za rezije. Sa novim clanom porodice ti treba samo vise, a ne manje. Ali to odgovorne nije briga...

Moj termin je 10.septembar, a tvoj?  

< Poruku je uredio Bubica.sa -- 3.4.2009 16:24:47 >

(odgovor članu Mače)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: komisija za bolovanje
3.4.2009 19:51:36   
Mače
12 septembrauser posted image user posted image user posted image user posted image   Kažem ti-vidimo se na poroduuser posted image user posted image
A ne znam jesi vidjela temu vezano za novi prijedlog Zakona gdje bi porodilje i majke dobile kao nešto bolja prava-na ovom je pdf-u. Bar se možemo nadati nečem boljem-valjda će ga usvojiti do septembrauser posted image

_____________________________

Ljubavlju stvaramo život da bi upoznali istinsku sreću...
Naša uskoro stiže...

(odgovor članu Bubica.sa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: komisija za bolovanje
4.4.2009 22:39:29   
Bubica.sa
Pozz mace! Cula sam za taj prijedlog jos nekad u januaru ili februaru ali nesto nemam vjere da ce to ici tako glatko i brzo. Jos ova recesija, pa kao kriza, pa kao nema para... Kazem ja daj Boze!
Jesi li odlucila u koju ces bolnicu? Mozda se stvarno sretnemo. Hoces da se cujemo na temi "Drugo tromjesecje", ima toliko stvari koje bih htjela da te pitam? Bas mi je drago sto smo u istom periodu trudnoce! Pusa

(odgovor članu Mače)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: komisija za bolovanje
5.2.2010 14:21:27   
Deseo
Drage moje, da li neko zna da li komisija uvazava nalaze privatnog ljekara? Trudnocu vodim privatno, na bolovanju sam zbog komplikacija i uskoro trebam na komisiju, zivim u Sarajevu. Hvala unaprijed na odgovoru

(odgovor članu Bubica.sa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: komisija za bolovanje
5.2.2010 14:25:24   
Niina
Trebala bi uvazavati, samo je bitno da poneses zadnji nalaz koji nije star i to je to.



_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Deseo)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: komisija za bolovanje
5.2.2010 14:25:53   
Atarka
Nazalost ne. Ja sam zbog toba paralelno vodila trudnocu privatno i u Skerlicevoj. Cijelu trudnocu sam bila na komisijskom bolovanju, a na osnovu nalaza drzavnog ljekara.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu Deseo)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: komisija za bolovanje
5.2.2010 14:27:39   
Atarka
Raspitaj se ipak, nazovi medicinu rada, mada mislim da ne moze, jer bi onda svi bili po bolovanjima.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: komisija za bolovanje
5.2.2010 14:27:56   
Deseo
hvala ti puno na odgovoru. a da li slucajno znas da li ginekolog mora biti iskljucivo iz zavoda za materinstvo ili mogu ici kod nekog ljekara npr. na GAK?

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: komisija za bolovanje
5.2.2010 14:30:35   
Atarka
Dovoljno je da je drzavni ginekolog, a onda ce ti lijecnik porodicne medicine dati uputnicu za komisiju i to kompletiraj pa na komisiju. Sretno, cuvaj se i miruj.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu Deseo)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: komisija za bolovanje
5.2.2010 14:31:22   
Deseo
hvala jos jednom mnogo. veliki pozdrav

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: komisija za bolovanje
22.2.2010 10:57:01   
Paoly


  pozdrav! trudna sam 6 tjedana,imam dijagnosticiran anksiozno-depresivni poremećaj,koji se pogoršava u trudnoći i to radi stresa na poslu i još k tome dvorogu maternicu. što ako mi ginekolog predloži mirovanje? znam da bolovanje do 42 dana uplaćuje poslodavac,a kad se radi o komplikacijama u trudnoći?tad se valjda isplaćuje 100postotni iznos plaće po zakonu o  obveznom zdrav,os.ako isplaćuje zavod za zdrav.osiguranje zanima me vrše li se te uplate redovno u što sumnjam.živim u zapadnohercegovačkom k. hvala! :)

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: komisija za bolovanje
22.2.2010 11:19:10   
mamana
Platu ti ispačuje poslodavac, a onda on taj iznos refundira od Zavoda zdravstvenog osiguranja, nemaš ti ništa sa Zavodom. Po Zakonu jeste 100% plaća za vrijeme čuvanja trudnoće, ali je isto važan pravilnik o radu poslodavca kojim to pitanje može biti drugačije regukisano.

(odgovor članu Paoly)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: komisija za bolovanje
22.2.2010 11:25:00   
Paoly
imamo interni pravilnik o radu koji također kaže da je to 100postotni iznos do 42 dana. za dulje od 42 dana ne postoji nikakva odredba.


< Poruku je uredio Paoly -- 22.2.2010 11:27:15 >

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: komisija za bolovanje
22.2.2010 11:32:16   
mamana
Ako je na doznaci zaokruženo čuvanje trudneće onda cijelo vrijeme bolovanja obračunava plaća 100%, a ako je u pitanju bolest do 42 dana je 80% plaće, a preko 42 dana 90% plaće. Tako je regulisano našim pravilnikom o radu.

(odgovor članu Paoly)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *