|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tuta i kako naučiti!?
14.12.2010 10:26:43   
maja78 RR
e jest mi drago da imam i ja sta ovdje pisati hehehe
od neki dan kad je poceo piskiti u tutu to se nastavilo, ja mu i dalje drzim pelenu jer on ne trazi tutu ali kad mu ponudim piski, ponekad kad ga presvlacim kaze daj tutu. Jutros nakn budjenja presvlacim i vidim malkice je piskio, reko hoces tutu kaze hocu i palo pisnu, ja sklonim kaze daj opet i onda se bas ispiskio, pravo jutarnje tako da sam ponosna
a i par puta je sjedio na tuti i to sam od sebe kao kaki

OT jesmo mi mame opicene (bar ja) odusevljavam se jer je dijete pisnulo, a i jos u detalje vama prenosim


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 926
   RE: Tuta i kako naučiti!?
14.12.2010 10:29:24   
sheri
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

e jest mi drago da imam i ja sta ovdje pisati hehehe
od neki dan kad je poceo piskiti u tutu to se nastavilo, ja mu i dalje drzim pelenu jer on ne trazi tutu ali kad mu ponudim piski, ponekad kad ga presvlacim kaze daj tutu. Jutros nakn budjenja presvlacim i vidim malkice je piskio, reko hoces tutu kaze hocu i palo pisnu, ja sklonim kaze daj opet i onda se bas ispiskio, pravo jutarnje tako da sam ponosna
a i par puta je sjedio na tuti i to sam od sebe kao kaki

OT jesmo mi mame opicene (bar ja) odusevljavam se jer je dijete pisnulo, a i jos u detalje vama prenosim


kako opicene, pa mi sve preglewdamo boju, kolicinu, strukturuuser posted image user posted image user posted image
i ja sve pratim, bas mi nista ne smije promaciuser posted image user posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 927
   RE: Tuta i kako naučiti!?
14.12.2010 11:06:41   
ziki
user posted image user posted image ja i mm zovem da pogleda kad mi je nešto nije uobičajeno

< Poruku je uredio ziki -- 14.12.2010 11:12:52 >


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 928
   RE: Tuta i kako naučiti!?
14.12.2010 14:11:17   
gvendolina
drage mame moj A ima 19,5 mjeseci pokusavali smo malo sa tutom ali nikad nista nije obavio u nju. Neki dan mi govori piski,kaki i ja mu donesem tutu. Skinem ga ali kad sam ga htjela staviti nece da sjedne. Poceo je plakati i trazio da mu stavim pelenu,tek nakon toga je kakio. Ocito je spreman za tutu jer je svjestan kad treba kakiti i zna to reci. Imate li neki savjet kako da ga navedem da sjedi na tutiuser posted image Razmisljala sam da uzmemm onu tutu kao stolica ili mozda onaj pokopac za WC solju,jer mu se ova tuta ne svidja


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 929
   RE: Tuta i kako naučiti!?
14.12.2010 14:31:13   
sheri
gvednolina, ostavi mu tutu da se igra sa njom. nek sjedi na njoj kad hoce, obucen, nema veze. nek se "povezu"user posted image user posted image user posted image , aonda kasnije ce mozda htjeti sjesti i kad ga skines. ne znam nista drugo, niti znam hoce li ovo pomoci, ali eto meni to palo na umuser posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 930
   RE: Tuta i kako naučiti!?
14.12.2010 21:12:15   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

e jest mi drago da imam i ja sta ovdje pisati hehehe
od neki dan kad je poceo piskiti u tutu to se nastavilo, ja mu i dalje drzim pelenu jer on ne trazi tutu ali kad mu ponudim piski, ponekad kad ga presvlacim kaze daj tutu. Jutros nakn budjenja presvlacim i vidim malkice je piskio, reko hoces tutu kaze hocu i palo pisnu, ja sklonim kaze daj opet i onda se bas ispiskio, pravo jutarnje tako da sam ponosna
a i par puta je sjedio na tuti i to sam od sebe kao kaki

OT jesmo mi mame opicene (bar ja) odusevljavam se jer je dijete pisnulo, a i jos u detalje vama prenosim



Čestitke našem Andreju!

A kod nas... Već gotovo dva mjeseca je tuta u redovnoj upotrebi, a zadnjih dana se desi da se ukaki ili upiski u gaćice... Čitala sam da se ta faza dogodi i da prođe, ali eto nešto sam se nadala da nas je mimioišla, pa nije... Uglavnom, kaže svaki put da će naredni put tražiti tutu i moli da joj ne vratim pelenu...


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 931
   RE: Tuta i kako naučiti!?
16.12.2010 15:44:18   
emma.L
IZVORNA PORUKA: gvendolina

drage mame moj A ima 19,5 mjeseci pokusavali smo malo sa tutom ali nikad nista nije obavio u nju. Neki dan mi govori piski,kaki i ja mu donesem tutu. Skinem ga ali kad sam ga htjela staviti nece da sjedne. Poceo je plakati i trazio da mu stavim pelenu,tek nakon toga je kakio. Ocito je spreman za tutu jer je svjestan kad treba kakiti i zna to reci. Imate li neki savjet kako da ga navedem da sjedi na tutiuser posted image Razmisljala sam da uzmemm onu tutu kao stolica ili mozda onaj pokopac za WC solju,jer mu se ova tuta ne svidja



Imamo tutu kao stolica, imamo nastavak za šolju, imamo i obične tute kod nane i dede, svjesni smo oooodavno i znamo reći sve i kakimo samo u pelenu, a tuta nam je za ujutro i uvečer user posted image . Ako išta pametno skontaš, javljaj.
Tuta i kako naučiti? Nikako user posted image .


_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 932
   RE: Tuta i kako naučiti!?
16.12.2010 17:46:41   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: emma.L

IZVORNA PORUKA: gvendolina

drage mame moj A ima 19,5 mjeseci pokusavali smo malo sa tutom ali nikad nista nije obavio u nju. Neki dan mi govori piski,kaki i ja mu donesem tutu. Skinem ga ali kad sam ga htjela staviti nece da sjedne. Poceo je plakati i trazio da mu stavim pelenu,tek nakon toga je kakio. Ocito je spreman za tutu jer je svjestan kad treba kakiti i zna to reci. Imate li neki savjet kako da ga navedem da sjedi na tutiuser posted image Razmisljala sam da uzmemm onu tutu kao stolica ili mozda onaj pokopac za WC solju,jer mu se ova tuta ne svidja



Imamo tutu kao stolica, imamo nastavak za šolju, imamo i obične tute kod nane i dede, svjesni smo oooodavno i znamo reći sve i kakimo samo u pelenu, a tuta nam je za ujutro i uvečer user posted image . Ako išta pametno skontaš, javljaj.
Tuta i kako naučiti? Nikako user posted image .



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

znaci da se okanem corava posla...ma valjda ce do skole nauciti user posted image Maleni od djevera isto tako nije htio na tutu vec je odmah naucio na solju, a imao je vise od 2 god
ako nesto pametno skontamo,javicemouser posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 933
   RE: Tuta i kako naučiti!?
17.12.2010 8:36:13   
sirnica
Moj vam je savjet da ne pokušavate neko vrijeme ako dijete ne želi. Napravite pauzu, pa opet pokušajte kasnije. Moj nije htio, dva puta sam pravila pauze i kad smo treći put pokušali baš je lijepo prihvatio, i čini mi se da smo za 5 dana mogli skinuti pelenu jer je sjedao kad god ga ponudim, a i jako brzo počeo sam da traži. Sretnouser posted image

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 934
   RE: Tuta i kako naučiti!?
24.12.2010 23:54:11   
kaktuscic
I mi smo kupili tutu, znam da je jos uvijek rano ali eto nek se druzi s njom. Sjedi na njoj za zivo cudo, inace nikad ne miruje. Jedno jutro sam ga stavila na tutu i on je malo sjedio zatim ustao i piskio pored tute, i kaze mi mama kaka. Jednom dok smo ga kupali isto je piskio a govorio da kaki, sto je jasan pokazatelj da on ne zna sta je sta. Sad kad kaki trci po tutu (jer je ona medju igrackama) uzima je i sjeda i govri kaka, a vec obavio poso On mrzi pelenu i cim moze skida je, dreka je uvijek kad je stavljamo. Puno prica, i sve ponavlja za nama, zna za sto tuta sluzi cim je uzima kad se ukaki, eh sad ne znam da li da ga ujutro stavljam na tutu ili da sacekam jos malo pa da skinemo pelenu skroz i kad vidi da je mokar valjda ce poceti traziti prije nego obavi poso Joj tako su mi pelene omrzle, jedva cekam da ih se rijesimo, a nesto bi mi lakse bilo zimi jer vise smo u kuci, vani smo krace pa i da je mokar za 10-ak smo min. u kuci.

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 935
   RE: Tuta i kako naučiti!?
26.12.2010 16:01:20   
Vinetu
Moja kćerka je počela koristiti tutu već iza prvog rođendana.  Ubrzo je znala i tražiti tutu kada treba kakiti.  Već sa godinu i po počeli smo je stavljati i na wc šolju pa se znalo desiti i da je traži kad treba piškiti.  Nisam je forsirala da se skroz riješi pelena jer sam mislila da je suviše mala.  Kako je krenula u vrtić sa 20 mjeseci, prioritet nam je bio da se navikne na njega, pa smo tutu stavili u drugi plan.  Planiram sve to ponovo intenzivirati tokom januara, kad ću biti na godišnjem, pa ni ona neće ići uvrtić.  Tad će joj već biti dvije godine.
Da li mislite da je zimski period nezgodan za totalno odvikavanje od pelena ili bih trebala čekati do ljeta?  Da li je kasno da čekam ljeto, jer će malena tada imati dvije i po godine... a mislim da je zrela za odvikavanje jer je do polaska u vrtić bila na dobrom putu ka tome?

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 936
   RE: Tuta i kako naučiti!?
26.12.2010 16:22:49   
maja78 RR
ako ti je toplo u stanu/kuci nema razloga da ne ides ka tom cilju

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 937
   RE: Tuta i kako naučiti!?
13.1.2011 1:51:37   
Adana
Kao sto Maja rece ako ti je toplo u stanu/kuci nemas brige. :) I naravno ako iams uslove da brzo osusis mokar ves jer bi ga moglo biti. :)
A i ako odlucis da cekas ljeto, nije kasno. :)
mada ja vjerujem da cete vi to brzo odraditi obzirom da malena vec to zna, samo treba ponoviti gradivo. :)

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 938
   RE: Tuta i kako naučiti!?
13.1.2011 9:23:52   
Lady26
Lana ima 13 mjeseci, i teta je vec skoro mjesec dana stavlja na tutu. I piski skoro svako jutro i ponekad je uspije "uhvatiti" poslije spavanja. Jos uvijek je ne trazi ali hoce sjediti i po 15 minuta, ne buni se...ja mislim da je to bas uspjeh. Jos nije kakila nijednom ali ima vremena, mislim da je bitno da ne bjezi od tute, cak uzme pa je voza po kuci i nosa je, mase s njom i igra se (cak je zaradila modricu na obrazu igrajuci se  user posted image )....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 939
   RE: Tuta i kako naučiti!?
13.1.2011 22:29:30   
Vinetu
Jako je bitno da djeca ne dožive tutu/šolju kao nešto ružno.  Moja malena se ne buni što je svakih 30-60 minuta zovem da idemo piškiti.  Uzme me za ruku i idemo zajedno.  Ja sjednem na stoličicu pored nje i zajedno se igramo WC papirom.  Kad piški ili kaki, samo joj mirnim glasom kažem: Bravo, svaka časti, piškila si/kakila si.  Negdje sam čitala da ne treba pokazivati ni pretjerano oduševljenje kada dijete piški ili kaki, (kao što ne treba ni kritikovati kad dijete to ne uradi!)... pa se držim toga.  Svaku njenu radnju imenujem jasno, da i ona zna povezati radnju sa imenicom, a na taj način i brže shvatiti kako da me obavijesti kad mora u WC.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 940
   RE: Tuta i kako naučiti!?
13.1.2011 22:54:31   
N_N
Mi smo kupili tutu, B ne želi ni pod razno da sjedne. Eno je među igračkama user posted image user posted image  Ja evo 2 dana pitam hoće li na tutu, samo odgovori NE user posted image  Neka je, doći će i ona na red user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 941
   RE: Tuta i kako naučiti!?
13.1.2011 22:58:10   
Apotekarka
Moj A nece ni da cuje u dnbevnoj je u igrackama ali kad ga pitam hoce li kaze necei kad sam ga par put pokusala stzaviti ukocio se da nije bilo moguce to ni izvesti

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 942
   RE: Tuta i kako naučiti!?
13.1.2011 23:02:54   
Adana
Duse drage :)))

Ja sam pljeskala i hvalila Asju na pocetku balade zvane TUTA. :) I dobijala je neki slatkis koji voli kada fino trazi tutu ili obavi sto treba u nju. :)

Moja jaranica bi ispod tute stavljala onu cokoladicu malenu Najljepse zelje, i kada krenu da isprazne tutu, malac je digne i vidi poklon. :D

Ima kupiti tutu koja zasvira kada dijete obavi nuzdu u nju, nekima s epokazala bas korisnom i primamljivom djeci.
A Asji je sada zanimljiva solja, ima svoj nastavak koji uredno ona sama stavi :) i onda sijelo pocinje. :D hehehehehe

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 943
   RE: Tuta i kako naučiti!?
13.1.2011 23:04:43   
Adana
IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Moj A nece ni da cuje u dnbevnoj je u igrackama ali kad ga pitam hoce li kaze necei kad sam ga par put pokusala stzaviti ukocio se da nije bilo moguce to ni izvesti


Pa misic jos nije spreman. :) A i nema veze, jos malo pa ce proljece i lijepo vrijeme, pa ce se onda mozda htjeti druziti sa tutom. :) Stavi nekog medu ili neku igracku da piski, mozda i njemu bude zanimljivo. :) Ili probaj na solju. A mozes i da vidi tebe ili tm u toaletu. ;o)
Mada nema zurbe. :)))
:*:*

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 944
   RE: Tuta i kako naučiti!?
13.1.2011 23:26:01   
shejla
ja sam Lamiju stavljala sa 8 mjeseci... Sa godinu i nekih 1-2 mjeseca, smo dosli do faze da nam pelena ni ne treba. Ujutro iz kreveta na tutu - kaki... U toku dana ona kaze "brzo...brzo....", kad hoce na tutu i tako ja taman se pripremam da joj pocnem preko dana, u kuci, oblaciti samo gacice.... kad ono sad....jedva ufatimo nekad nesto u tutu. Skreoz je prestala da trazi...kad je putam hoces tutu, kaze "nece".... stavljam je, onako, otprilike kad bi mozda trebala, pa ponekad nesto ufatimo... ali opet trosimo po 4-5 pelena dnevno...hehe

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 945
   RE: Tuta i kako naučiti!?
21.1.2011 13:07:38   
manuela RR
Evo i mi smo počeli sa tutom,i zasad nam ova 3 dana ide dobro bilo je par nezgodica ali s obzirom da je tek početak ja zadovoljna.
Preko noći mu stavljam platnenu pelenu,da osjeti da je mokar i da mu počne to smetati,jer kontam ako mu ponovo budem stavljala onu pelenu kad piški biće suh,mislim da bi to moglo djelovati malo zbunjujuće na njegauser posted image user posted image user posted image ovako čim ustane kaže mama E mokar hoce bizo tutu pa mislim da nam dobro ideuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 946
   RE: Tuta i kako naučiti!?
22.1.2011 22:52:26   
new mama
Evo da se i mi javimo,poceli smo ozbiljno sa navikavanjem,sad zasad ide dobro,mada je prvi dan kad sam je stavila piskila u tutu i poslije toga u roku pola sata tri puta u gaciceuser posted image ,ali evo danas je par puta piskila u tutu i cak je imala pelenu poslije popodnevnog spavanja,ali mi je sama trazila tutu,hoce da piski i ja je stavim i ona obavi  u tutu,nadam se da cemo uspjeti,makar dnevne da se rijesimo,pa onda polako i nocneuser posted image
Sretno i drugim mamicama sa odvikavanjemuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 947
   RE: Tuta i kako naučiti!?
22.1.2011 23:04:33   
reallove
ja sam danas probala opet da |Emin stavim na tutu,ali nema sanse...ustao i usao u tutuuser posted image stoji i smije se....ako kaki dodje meni i kaze mi da ima kaka,zna to ali na tutu nikakouser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 948
   RE: Tuta i kako naučiti!?
23.1.2011 12:30:41   
w.pooh

IZVORNA PORUKA: manuela

ovako čim ustane kaže mama E mokar hoce bizo tutu pa mislim da nam dobro ide




IZVORNA PORUKA: new mama

cak je imala pelenu poslije popodnevnog spavanja,ali mi je sama trazila tutu,hoce da piski i ja je stavim i ona obavi u tutu



To je to user posted image samo nastavite i ubrzo će svaki put tražiti tutu user posted image

Mi smo se riješili pelena, sad je veliki dječak user posted image

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 949
   RE: Tuta i kako naučiti!?
23.1.2011 16:23:25   
Anoniman
Moj nema šanse da traži tutu sam, kad ga ja stavim on će sjediti pa možda i piškiti...Morat ću pokušati i ja sad sa platnenim pelenama jer ove definitivno ne želi skinuti, čim ga skinem on plače da mu vratim pelenu...
Joj w. pooh blago tebi

(odgovor članu w.pooh)
  Neposredna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *