|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
15.11.2011 13:16:52   
Majčica
To je čaj od korijena bijelog sljeza (ili tako nekako), kupiš ga u apoteci ili nekoj boljoj prodavnici. Na njemu piše kako se potapa i koliko da stoji, mada ja za tu otopinu u nos uvijek pustim da odstoji malo duže.
Mala djeca ne znaju iskašljati šlajm, zato je dobro i da povrate jer ga ne mogu drugačije izbaciti.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu La Alma)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
18.1.2012 15:29:56   
palachinken
Ovako, bebi je 6 mjeseci, vec 2 sedmice pomalo hropti i kasljuca, odnosno bio je prehladjen sedam dana, to se kao smirilo i opet vratilo prije 2 dana. Odemo jutros doktoru, on kaze da su pluća čista i da mu je sve to hroptanje i kašalj od slina i da je ždrijelo crveno. Dobili smo nisita sprej da čistimovnosić, sčaj od sljeza da pije i ampicilin sirup 7 dana.
Ja nesto nisam pobornik antibiotika, pa sam ga odvela privatno da izvadi CRP i krvnu sliku i kaze nalaz CRP je negativan, leukociti 6,7 (od 4-9 su normalni) što bi reklo da nema bakterija?
Sad nisam pametna, da li da mu dajem antibiotik ili ne?

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
18.1.2012 15:34:11   
bebacha
da je moje djete ja mu nebi dala antibiotik.jer ocito upale nema
a ti znas najbolje.ja se bojim savjetovat jer je beba mala.
a vidim da znas o antibioticima i njihovim manama,sigurna sam da ces dobro odlucit


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
18.1.2012 15:37:56   
niki83
Oh palachinken, ja cekam da mi odgovoris na pp, a vidim i tvoj Mahdi bolesnicauser posted image
Ali nije to nista strasno, bit ce tih prehladica jos, mi smo se evo i navikli na njih, nazalostuser posted image ..ali antibiotik nemoj davati ako nije bakterijski..Sretno!


_____________________________

N&N

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
18.1.2012 15:40:53   
palachinken
Ma eto, nismo se dosad sretali s antibioticima. Ja ne zelim bez prije potrebe da dajem, pogotovo ne maloj bebi, ali s druge strane, strah me da mu se sta ne zakomplikuje, nemam iskustva. A da ne spominjem sto me svi nesto pritiscu da kljukam dijete lijekovima, al hajd to na jedno uslo na drugo izaslo.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
18.1.2012 15:42:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: palachinken

Ovako, bebi je 6 mjeseci, vec 2 sedmice pomalo hropti i kasljuca, odnosno bio je prehladjen sedam dana, to se kao smirilo i opet vratilo prije 2 dana. Odemo jutros doktoru, on kaze da su pluća čista i da mu je sve to hroptanje i kašalj od slina i da je ždrijelo crveno. Dobili smo nisita sprej da čistimovnosić, sčaj od sljeza da pije i ampicilin sirup 7 dana.
Ja nesto nisam pobornik antibiotika, pa sam ga odvela privatno da izvadi CRP i krvnu sliku i kaze nalaz CRP je negativan, leukociti 6,7 (od 4-9 su normalni) što bi reklo da nema bakterija?
Sad nisam pametna, da li da mu dajem antibiotik ili ne?
kupi babyvac...izvlaci mu sline non-stop...prije mu ukapaj ili sunce moje malo ili sljez...da se sline odvoje od stijenki...ima puno tog virusa...i moj A. kaslje...ja sam licno protiv antibiotika ako zaista nema bakteriju nikakvu...mislim...antibiotik preventive radi...meni je to nejasno

(odgovor članu palachinken)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
18.1.2012 15:45:31   
henna ze
činko ne bih ni ja dala..pogotovo ako M nema visoku temperaturu...to je najvjerovatnije obična viroza..
hmm joj ako bude imao problema sa tim nosićem..pa to se slijeva niz grlo u pluća..
evo bona meni staroj babi vauda je grlo crveno..kad god odem uza nešto drugo kaže crveno grlo..al opet me ne buba antibioticima...
probaj ti njemu samo čistiti nos..a sirup nek stoji ako ga nisi rastvorila zlu netrebalo...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
18.1.2012 16:01:15   
palachinken
Imam baby-vac i čistim mu nosić. On uopšte nije imao temperaturu, veseo, normalno se ponaša, samo je eto pun šlajma.
A od čega bude bebama drijelo crveno, nismo nita hladno jeli?

< Poruku je uredio palachinken -- 18.1.2012 16:02:36 >


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
18.1.2012 16:10:31   
taurus
palachinken ja isto ne bih dala antibiotik
prije svega dijete nema temperaturu, pluća su čista što je najvažnije a sa crvenim grlom neka se malo imunitet bori
ne daj Bože ako se pogorša odamh ćeš početi sa antibiotikom, ali trenutno ja ne bih

sjećaš da sam pisala da je moja E nekad u septembru takva bila, nos, kašalj, nije imala temperaturu...išli smo kod dr dobili ceclor sirup i ja joj ga nisma dala
na kraju sve bilo okuser posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
18.1.2012 16:11:59   
taurus
ždrijelo ne mora biti crveno samo ako se popije nešto hladno, može biti od bakterija i virusa koje bebe unesu preko svega što stavljaju u usta

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
18.1.2012 18:26:36   
Mya_81 RR
Ma, kakav antibiotik! Joj, nasih doktora user posted image Pa, uradili ste nalaze krvi i on opet da sirup!!!

Mislim da mu mozes davati caj od luka i jabuka. Sve mi se čini da smo ga i mi oko 6.og mjeseca prvi put pili.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
18.1.2012 18:35:52   
Anoniman
ja se nekad majkemi pitam, jesu li ovi svi nasi dr. kupili diplome...pa kad ides nekom logikom samo...ako ti dijete kaslje logicno da je malo grlo crveno...napreze ga...isto je tako nma prepisao antibiotik vrli hecim na malo crveno grlo a ja mu jos fino rekla da je povracao dva puta...sto isto moze biti razlog crvenog grla...i ne znam kako nikome ne padne na um da i od virusa grlo moze biti crveno...od hladnog zraka ili od suhog tj. od grijanja...imas sve nalaze koji ukazuju da nije nikakva upala i opet ti daju antibiotikuser posted image ...ko da je tik-tak

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
18.1.2012 20:57:35   
ladyblue RR
ni ja ne bih dala antibiotik. moju Nsu kljukali antibioticima i što ih je više pila, sve češće je bila bolesna. sada ih više ne dajem, dijete odvedem dr. samo ako ima visoku temperaturu ali antibiotik ne uključujem ako temperatura ne traje duže od 4 dana.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
18.1.2012 21:06:26   
Skvo RR
kakav ti je taj pedijatar.....ne znam sta ti rece, kakva su ti pluca kod bebea...slajm npr. moze biti osnov kod malih beba za razvoj bakterijske infekcije....mi smo jednom isto dobili poslije mjesec dana od viroze radi ne prolazeceg kaslja i sekreta antibiotik.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
18.1.2012 21:08:38   
palachinken
Skvo, reče da su pluća čista i da mu je ovaj kašalj od šlajma i grlo crveno pa zato antibiotik.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
18.1.2012 21:13:42   
Skvo RR
ne znam mislim da ti ga je ukljucio radi slajma...uma je mjesec vucarala slajm, kasljucanje kada je bebara bila, nisga namm nije pomoglo ni narodni lijekovi, ni sirupi protiv kaslja...ako ti dugo bebac ima taj slajm, ja bi dala antibiotik. Moram da napomenem da sam ja teska na davanju antibiotika,, ali mi je ostala u glavi ta situacija sa slajmom i malom bebom.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
18.1.2012 23:12:25   
new mama
Palacinken prati bebu,posebno ako bi dobio turu,slajm moze biti opasan,jer ako se dugo povlaci po grlu,spusti se na pluca i moze dobiti upalu,ja sam se s tim napatila,pa zato ako duze ima slajm probaj da mu izbacis,a prvo probaj prirodniim lijekovima,a  ako  bi imao turu,onda bi ukljucila antibiotikuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
18.1.2012 23:18:54   
Anoniman
Palachinken daj mu caj od luka i jabuke, ja sam Luki davala, a mladji je od Mahdija i to mu je jedino pomoglo da mu se smiri kasalj.

(odgovor članu new mama)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
19.1.2012 9:57:33   
palachinken
Hvala na odgovorima user posted image Napravila sam luk-jabuka čaj, pije i sljez po kašiku 4x dnevno, baby-vacom izvlačim pofine količine. Tek jutros je to onaj gusti zreli šlajm, on kihne, okači mu se do brade.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
19.1.2012 10:14:08   
Anoniman
i kada ti kaslje...stavi ga preko koljena na stomak pa ga tapkaj po ledjima da se slajm fino odljepljuje.

(odgovor članu palachinken)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
19.1.2012 10:17:57   
palachinken
Radim to. dadada, kad si vec tu, ima li neka mjera u koristenju baby-vaca, tipa x puta dnevno ili da ga palim po potrebi?

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
19.1.2012 10:21:05   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: palachinken

Radim to. dadada, kad si vec tu, ima li neka mjera u koristenju baby-vaca, tipa x puta dnevno ili da ga palim po potrebi?


...ja ga oduvijek koristim po potrebi...

obavezno al obavzeno najprije stavi fizilošku ili kapi i nakon korištenja istoga opet stavi kap u nozdrvice...da ne dolazi do isušenja sluzokože previše

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
19.1.2012 10:25:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: palachinken

Radim to. dadada, kad si vec tu, ima li neka mjera u koristenju baby-vaca, tipa x puta dnevno ili da ga palim po potrebi?


...ja ga oduvijek koristim po potrebi...

obavezno al obavzeno najprije stavi fizilošku ili kapi i nakon korištenja istoga opet stavi kap u nozdrvice...da ne dolazi do isušenja sluzokože previše
istouser posted image
znalo se neakad desiti i malo sukrvice...nista strasno...i nista zabrinjavajuce...ako ti se desi...tada stani...pa opet nakon odredjenog vremena

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
19.1.2012 10:29:00   
Anoniman
i js nesto...naravno da ces reagovati ako se stanje ne daj boze pogorsa...samo te zelim pripremiti da ovaj virus jako dugo traje...ja evo kasljem vec 15 dana....A. skoro 10...primjetim da prestaje polako...al rekoh...da ne gubis zivce

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
19.1.2012 10:48:18   
niki83
Upravu si dadada, i moja N i ja smo kasljale, pa sigurno desetak dana, ali osim meda i caja od zove koristili smo jos samo herbifit gel, malo bih nam masirala po prsima pred spavanje..eh sad vidim da ima i nekih boljih balzama..to cemo ostaviti za neki drugi put (daleko bilouser posted image )..

_____________________________

N&N

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *