|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta pravite kada vam se najave gosti?
22.8.2011 11:50:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Cenzura

pahuljicina pita s piletinom

Može li neko dati link sa receptom?


http://www.ringeraja.ba/forum/m_12063/mpage_32/key_/tm.htm Evo nasla  sam kako su to nase forumasice pravile.
ja tu pitu(tj slani rolat) pravin na milion nacina
I nacin: Potrebno je 500g lisnatog tijesta(ja koristim Sprind i Ledo, Klas mi se ne razabere najbolje), 1 kesica zamrzn. povrca za francusku salatu, sira(Edamer, Gauda, Livadski..), nesto od mesa(mozes oko 200-250g fasiranog, ili filete sitno isjeckane, tunjevinu...sta zelis)
Razvijes lisnato, pospes s povrcem (koje si prethodno malo obarila), naribas sira, pospes mesom(ako koristis fasirano ili sitno isjeckane filete...onda moras malo izdinstati na luku). Zavijes rolat, izrezes ga dok je nepecen, premazes zumancetom i pospes nekim sjemenkama...ja koristim susam.
II nacin:Sve isto, samo  je fil zelje i naribani sir(mada mozes i fil obicne zeljanice).
III nacin_ sve isto, ali je fil obicne sirnice itd

mogu se razne varijante praviti i dodavati sastojci koje volite, tj. sta imas uu frizideru (sampinjoni, salama i sl.) Pece se na 250 stepeni dok malo ne porumeni, poslije se smanji na 150 i pece se ukupno oko 25 min.


(odgovor članu Cenzura)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Sta pravite kada vam se najave gosti?
22.8.2011 11:56:40   
Anoniman
A sad da odgovorim  shodno temi...user posted image

Kuham kako kome i kako sam raspolozena, tj. ako imam vremena.user posted image
Najcesce je to
moj rolat
francuska salata
rolat od fasiranog mesa
razne dekoracije od kuhanih jaja
dekorisano suho meso, sudjuk, sir
kiflice

Mada znam ljude docekati, ako se nisu plaho ranije najavili, i sa kafom sokom, vocem, slatkom iz prodavnice i obicnom mezomuser posted image

Ne volim biti rob nikakvim pravilima.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Sta pravite kada vam se najave gosti?
22.8.2011 13:15:03   
emma.L
Kako kome. Pošto sam ovdje vidjela i običaj poslije našeg vjenčanja i u vrijeme babina da se ljudi čoporativno po 3 obitelji najavljuju 'jer oni svugdje zajedno idu', u tim situacijama je meza, eventualno napravim kolač, neku salatu (tjestenina ili francuska ili celer) i dodam Ledo lisnate kiflice. 
A ako dolaze neki bliži prijatelji i u normalnom broju, pravili smo i večere od-do user posted image .
A ako je iznenada, može samo kava i kolači iz Kupa user posted image .  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Sta pravite kada vam se najave gosti?
2.11.2011 17:40:09   
Sandrich
meni od 16 valja docekivat goste sto smo se uzeli, pa sam pokupila par fora sa rr, jer ne mogu dugo stojati i zamarati se user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Sta pravite kada vam se najave gosti?
2.11.2011 19:11:56   
alea
ja onako za prezalogajit pravim razne kanapee.. sa razlicitim namazima, sirevima, mesom suhim, sudzukom, salatama, tunom, razlicito dekorisano,, ponekad pravim i pizze, salate sa tjesteninom i tunjevinom dekorisanu sa malim paradjzom, krastavcima, i sl. ili svjezu salata sa razlicitim sosevima uz neko meso.... 

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Sta pravite kada vam se najave gosti?
6.8.2012 22:23:03   
mamma mumi
Drage moje ima li ko kakvu ideju za napraviti gostima. Naime, dolaze mi sa posla njih 4-o, oko 15 h, dakle vrijeme rucka, na babine. Nebih pravila klasicni rucak, vec nesto laganijeuser posted image , vreline ove da im ne pozliuser posted image . Mislila sam umjesto kolaca sladoled, jel bezze?

(odgovor članu alea)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Sta pravite kada vam se najave gosti?
6.8.2012 22:25:37   
milenium
možeš i sladoled,meza sa suhim mesom i sirom,ako imaš kiflica ili onih malih pizzeta ili tako nečeg.ta nećeš im sad paprike filovaneuser posted image

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Sta pravite kada vam se najave gosti?
6.8.2012 22:30:02   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Drage moje ima li ko kakvu ideju za napraviti gostima. Naime, dolaze mi sa posla njih 4-o, oko 15 h, dakle vrijeme rucka, na babine. Nebih pravila klasicni rucak, vec nesto laganijeuser posted image , vreline ove da im ne pozliuser posted image . Mislila sam umjesto kolaca sladoled, jel bezze?



rizoto je lako i brzo napraviti i jos puno salate ... i eto
http://www.coolinarika.com/recept/736375/

da ja dolazim u goste uvjek moze sladoled user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Sta pravite kada vam se najave gosti?
6.8.2012 22:31:12   
mamma mumi
Ma necu suho, ubit cu ih na vrelini, mislila sam kiflice sa sirom,neku salatu laganiju, i male sendvicice

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Sta pravite kada vam se najave gosti?
6.8.2012 22:32:41   
milenium
još kad bi ja znala šta je pirinačuser posted image i ne piše jel se povrće prvo dinsta pa onda piletinu ubacimo ili odmah sve zajedno.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Sta pravite kada vam se najave gosti?
6.8.2012 22:33:34   
milenium

IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Ma necu suho, ubit cu ih na vrelini, mislila sam kiflice sa sirom,neku salatu laganiju, i male sendvicice


pa eto onda.što pitaš user posted image

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Sta pravite kada vam se najave gosti?
6.8.2012 22:35:30   
Skvo RR

IZVORNA PORUKA: milenium

još kad bi ja znala šta je pirinačuser posted image i ne piše jel se povrće prvo dinsta pa onda piletinu ubacimo ili odmah sve zajedno.

google translateuser posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Sta pravite kada vam se najave gosti?
6.8.2012 22:44:38   
mamma mumi
Pa pitam da vidim ima li ko sta jednostavnijeuser posted image , a efektno. Dobra ideja sa pirinacom- Rizom( goggle translate)user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Sta pravite kada vam se najave gosti?
6.8.2012 22:50:54   
Skvo RR
A sada ozbiljno..

ja pravim obicno..kiflice sa sirom, male sendvicice pa ih ukrasim pola sa lososom i maslinama, pola sa jajima i mini paradajzicima, pa onda najbolja slana torta (to bas izgleda efektno) sa tostom...pa piletina sa meksickim ledo i tortilje...pa sokici...sta znam..ja volim da se igram sarenila..i obicno je sve, veselo ukraseno...ljubitelj sam takvih jela...

< Poruku je uredio Skvo RR -- 6.8.2012 22:51:32 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Sta pravite kada vam se najave gosti?
6.8.2012 22:57:27   
animagical
dobar slani rolat, npr od mljevenog mesa i jaja, probala sam i onu strudlu s piletinom, isto je jako fina, zatim enchilade, palacinke, mini sendvice sa sirom i maslinama, ono na trokute od hljeba, kiflice sa sirom, lisnato sa bilo cime, mini pizze...ja volim,ako vec palim rernu po vrucini da svasta ispecem, inace se bez veze grijemouser posted image a za zasladiti moze neko voce sa sladoledom,npr banane, borovnice i preko koja kugla sladoleda i vocni preljev za sladoled....ili mafini s borovnicama...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Sta pravite kada vam se najave gosti?
6.8.2012 23:01:48   
mamma mumi
Skvo kako pravis slanu tortu?Ideje su vam odlicne , hvala

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Sta pravite kada vam se najave gosti?
6.8.2012 23:04:23   
Skvo RR
cekaj da to nadjem link po kojoj ja pravim..izvrsna je

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Sta pravite kada vam se najave gosti?
6.8.2012 23:06:19   
Skvo RR
Evo po ovom..
izvrsna je..ali mozes mjenjati filove...ja sada po sistemu krh iz frizidera cega imam...user posted image

http://www.coolinarika.com/recept/785441/

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Sta pravite kada vam se najave gosti?
6.8.2012 23:10:35   
animagical

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Evo po ovom..
izvrsna je..ali mozes mjenjati filove...ja sada po sistemu krh iz frizidera cega imam...user posted image

http://www.coolinarika.com/recept/785441/

koji tost koristis? jel moze onaj bezvezni klasov? odlicna je ideja, a moj lokalni granap jedino taj tost ima...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Sta pravite kada vam se najave gosti?
6.8.2012 23:12:13   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Evo po ovom..
izvrsna je..ali mozes mjenjati filove...ja sada po sistemu krh iz frizidera cega imam...user posted image

http://www.coolinarika.com/recept/785441/

koji tost koristis? jel moze onaj bezvezni klasov? odlicna je ideja, a moj lokalni granap jedino taj tost ima...


može taj...provjernouser posted image

ima negdje na temama recept naše amele rr...u slikama ...isti ovaj fazon slane torte...smao malo dekoracija lijepo pojašnjena...ja pravila nekoliko puta...lagano, brzo, preukusno a bogami i izgledom vrlo efektnouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Sta pravite kada vam se najave gosti?
6.8.2012 23:13:00   
Skvo RR

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Evo po ovom..
izvrsna je..ali mozes mjenjati filove...ja sada po sistemu krh iz frizidera cega imam...user posted image

http://www.coolinarika.com/recept/785441/

koji tost koristis? jel moze onaj bezvezni klasov? odlicna je ideja, a moj lokalni granap jedino taj tost ima...


Ma koji nadjem..koristila sam i klasov..svakako se on u biti i ne osjeti kada fil upije..user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Sta pravite kada vam se najave gosti?
6.8.2012 23:18:02   
mamma mumi
Super izgleda slana torta, samo sta bih umjesto majoneze mogla, kako vi pravite?

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Sta pravite kada vam se najave gosti?
6.8.2012 23:19:52   
teacher75
ja pravim pahuljicinu pitu od lisnatog, rizu na japanski nacin ili sa mexickim povrcem, ponekad fasirane snicle i cesto gljive sa vrhnjem za kuhanje kao sosuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Sta pravite kada vam se najave gosti?
6.8.2012 23:20:22   
Skvo RR
bez majoneze tesko..ne znam koliko bi ti se drzala pri rezanju....sto izbjegavas, osim sto je nezdrava?hahhahahha..salim se mislim da moze svjezi sir jedan fil recimo sa krastavcima....ma ne znam...meni bas ukusno sa majonezom..mozda se neko javi sa tom light varijantom.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Sta pravite kada vam se najave gosti?
6.8.2012 23:20:48   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: Cenzura

pahuljicina pita s piletinom

Može li neko dati link sa receptom?


http://www.ringeraja.ba/forum/m_12063/mpage_32/key_/tm.htm Evo nasla  sam kako su to nase forumasice pravile.
ja tu pitu(tj slani rolat) pravin na milion nacina
I nacin: Potrebno je 500g lisnatog tijesta(ja koristim Sprind i Ledo, Klas mi se ne razabere najbolje), 1 kesica zamrzn. povrca za francusku salatu, sira(Edamer, Gauda, Livadski..), nesto od mesa(mozes oko 200-250g fasiranog, ili filete sitno isjeckane, tunjevinu...sta zelis)
Razvijes lisnato, pospes s povrcem (koje si prethodno malo obarila), naribas sira, pospes mesom(ako koristis fasirano ili sitno isjeckane filete...onda moras malo izdinstati na luku). Zavijes rolat, izrezes ga dok je nepecen, premazes zumancetom i pospes nekim sjemenkama...ja koristim susam.
II nacin:Sve isto, samo  je fil zelje i naribani sir(mada mozes i fil obicne zeljanice).
III nacin_ sve isto, ali je fil obicne sirnice itd

mogu se razne varijante praviti i dodavati sastojci koje volite, tj. sta imas uu frizideru (sampinjoni, salama i sl.) Pece se na 250 stepeni dok malo ne porumeni, poslije se smanji na 150 i pece se ukupno oko 25 min.



user posted image user posted image spasila si me na babinama ove godineuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *