|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Polazak u vrtić
26.5.2009 9:13:01   
dana3
IZVORNA PORUKA: mamina cura

user posted image user posted image user posted image
Moguce su demonstracije i poslije prihvacanja ali i to je normalno. Mislim da je bolje da idu u vrtic nego da sjede u kuci sa nanama i dedama.







ne znma sta bih ti rekla na ovo o nanama i dedama.ja moram sina da ostavljam sa godinu dana i to je boravak u vrticu oko 12 sati.dok dodjemo kuci i jedemo nema vremena da se bude zajedno.mnogo toga cu propustiti sa svojim sinom zbog toga i voljela bih ipak da je u kuci sa nanom i dedom nego u vrticu.imamo jos 5 mjeseci da o tome mislimo ali uskoro ce to doci.

daj boze da me otpuste s posla!!!!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Polazak u vrtić
26.5.2009 9:27:49   
Anoniman
joj ja ni sama ne znam šta da mislim kada su u pitanju vrtići...vrtići su dobri jer se djeca druže,upoznavaju,uče razne igre,sve je to lijepo i pozitivno,ali moj problem je taj što ja svoju Asju kome god da ostavim kad odem do grada da nešto obavim ja sam na iglama zašto neznam ni sama,vjerojatno što od kada sam je rodila nisam se odvajala od nje,i nekako samo mislim kako je niko neće znati čuvati ni nahraniti kao ja,to je glupo naravno,ali kad god smo MM i ja razgovarali o vrtiću,meni je samo na pameti bilo to kako će Asja tamo bez mene,hoće li plakati,jesti,itd... s druge strane teta čuvalica,opet treba neko koga Asja poznaje naravno,ali onda nema toliko druženja sa djecom,igre,itd..druženje se svodi na to što je teta odvede u par sahatak vremena,što znači vrtić je opet s neke strane bolji za dijete,ali eto moj problem je taj što neznam kako će Asja reagirati pa sam kontala da je vodim dva -tri puta sedmično na 2 -3 sata u vrtić da se privikava a ja bih je čekala ispred.

(odgovor članu dana3)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Polazak u vrtić
26.5.2009 10:30:02   
HanaBana
I ja sam tako isto radila prvih pet dana, poslije toga sam je ostavljala da spava u vrticu i od trece sedmice je ostajala u vrticu od 8 do 4,30. Imalo smo problema u pocetku, plakala je prvo kada dolazim po nju, pa je onda plakala kada je ostavljam pa je jedan period bila bolesna pa nije isla u vrtic mjesec dana pa je opet isla 7 dana i opet plac pa opet bolesna . Sada smo prosli taj zdravstveno adaptacijski proces i sada je dobro. Ide u vrtic redovno i ne place uopste, obuce pape, poljubi me i ode sa djecom. Kazu vaspitacice da je jedna od najboljih, da super jede, slusa, spava.
Drzim fige novim polaznicimauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Polazak u vrtić
26.5.2009 10:40:04   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: dana3

IZVORNA PORUKA: mamina cura

user posted image user posted image user posted image
Moguce su demonstracije i poslije prihvacanja ali i to je normalno. Mislim da je bolje da idu u vrtic nego da sjede u kuci sa nanama i dedama.







ne znma sta bih ti rekla na ovo o nanama i dedama.ja moram sina da ostavljam sa godinu dana i to je boravak u vrticu oko 12 sati.dok dodjemo kuci i jedemo nema vremena da se bude zajedno.mnogo toga cu propustiti sa svojim sinom zbog toga i voljela bih ipak da je u kuci sa nanom i dedom nego u vrticu.imamo jos 5 mjeseci da o tome mislimo ali uskoro ce to doci.

daj boze da me otpuste s posla!!!!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Moja mala pocinje u vrtic ako Bog da 4 augusta, ja se toga uopste neplasim jer znam da voli da bude sa djecom... ovde su igraone isto kao obdanista samo sto si ti tu sa svojim djetetom... Ja sam dobra sa onom sto radi u igraoni tako da sam ostavljala Lamiju kod nje da je cuva dok ja obavim neke obaveze pa je znala po sat vremena biti sa njom bez ikakvih problema...

A moja mama pocinje sad 15/6 da radi u obdanistu gdje ce Lamija da pocne, ja sam to sama izabrala tako a i ona je radije prihvatila posao. U svedskoj nije narod ko u Bosni, svega se desava. Ja nezelim da moje dijete neko zapostavlja ili da njoj bude lose ni sekunde. Tako da se osjecam sigurna sto moja mama tu radi, to je znaci njena majka (nena) a posto ja radim nekad od 10-19 ja sam mojoj mami rekla da je ona povuce kuci kad zavrsava jer moj muz radi takoder tu smjenu kao i ja... jer radije da je ona kod mojih roditelja nakon par sati provedenih u obdanistu... a i rekla sam u obdaniste, ja nemoram zvati svaki put kad neko drugi ce dolaziti po Lamiju... ovde se napravi mali album ili plakat sa slikama rodbine, da bih osoblje znalo ako bih se neko od njih pojavio tu a i dijete da bolje prepoznava... ja sam im rekla osobe koje su tu na slikama uvijek mogu doci po Lamiju u obdaniste bez toga da ja njih zovem... osobe koje ce biti na slikama su nane, dede, daidza, dinca, tetka i dvije rodice... ko god od njih da ode po Lamiju meni nesmeta...

Naravno nebih da je citav dan sa mojim roditeljima jer ipak volim da je sa djecom... ali ipak moje dijete je najsigurijnije u mojim i muzevim rukama i u rukama nasih roditelja i brata i sestre...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Polazak u vrtić
26.5.2009 11:18:46   
seli
Iz ove perspektive mislim da krize kod moje djevojčice nikada neće proći.Ima 4 god. i već 2 mjeseca ide u vrtić.Period adaptacije joj je težak.Ima prave krize koje dovedu to toga da se i po noći budi i plače.
A da ne spominjem još i to da je svaki virus njen tako da je u stvari ova dva mjeseca više u kući zobg bolesti.
Od ponedjeljka(nadam se )ponovo krećemo i već kriziram.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Polazak u vrtić
26.5.2009 11:55:06   
HanaBana
Seli, moja Hana je upisana vec tri mjeseca u vrtic i od ta tri mjeseca je isla ukupno 20 dana zbog virusa. I sada je to hvata ali u puno blazem stanju tako ja vodimo u vrtic redovno a adptacija mislim da dodje sama po sebi. Hana je isto plakala po noci, pa sma se cak i zapitala sta im rade tamo jer kada dodje iz vrtica isto drugo dijete totalno. Ona je inace mirna i poslusna djevojcica ali desavalo se da dodje i da samo molim Boga da dodje 9 sati da spava jer je bila za neizdrzat. Sada se sve postavilo na svoje mjesto i nema vise takvih problema. Jednostavno im treba vremena nekom vise a anekom manje ali najbitnije da sve to bude i prodje.
Drzim figeuser posted image user posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu seli)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Polazak u vrtić
26.5.2009 12:30:20   
seli
Hana banana,hvala na podršci.I ja se iskreno nadam da će ovo sve jednom biti jučer:))A kako ona krizira tako ti i ja dođem na posao pa na samu pomisao da je tamo plačem.Vrtić i tete su extra.Svako malo se čujemo i kažu mi da je sve ok,da se igra ali i da pita kada ću doći.
Onda me tako počne peći savjest što sam je i upisala kada je ona nesretna i kada je toliko muči pa i sama pomisao na vrtić.Ali kada malo bolje razmislim pa neka je i s djecom u svom okruženju nego s tetom da ide po pijaci i šalterima da plaća račune..

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Polazak u vrtić
26.5.2009 12:37:18   
cibra
znali iko imali ijedan vrtic gdje primaju bebe vec od 6mjeseci?????

(odgovor članu seli)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Polazak u vrtić
26.5.2009 12:39:48   
seli
Cibra,u kojem si gradu?

(odgovor članu cibra)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Polazak u vrtić
26.5.2009 12:40:53   
cibra
u sarajevu

(odgovor članu seli)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Polazak u vrtić
26.5.2009 12:43:42   
seli
onda ništa.Ja sam iz zenice.

(odgovor članu cibra)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Polazak u vrtić
26.5.2009 12:47:27   
moni
Ja koliko znam imaju jaslice, skoro su počele da rade na Otoci, vrtić Dunja. A što tako malu bebu daješ u vrtić?Je li nema ko da je čuva?

(odgovor članu seli)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Polazak u vrtić
26.5.2009 12:59:56   
cibra
moram se vratiti na posao.a nema ko da mi ga cuva znaci tamo da se informisem.cula sam i za neki u luzanima 

(odgovor članu moni)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Polazak u vrtić
26.5.2009 13:09:59   
mamana
Ne znam u kojem si dijelu grada? Vrtić na Mojmilu Dječiji grad ti prima bebe od 6 mjeseci. Ali ja mislim da su tad još premali za vrtić, zašto ne pokušaš sa nekom tetom

(odgovor članu cibra)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Polazak u vrtić
26.5.2009 13:24:59   
cibra
i ja mislim da je premalenuser posted image , neznam neznam ni na kakvu cu naletiti tetu nesto me strah

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Polazak u vrtić
26.5.2009 14:21:41   
mamana
Raspitaj se u kod prijatelja, vjerovatno ima neka fina za tvog bebača.

(odgovor članu cibra)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Polazak u vrtić
26.5.2009 14:29:27   
moni
Nemoj se toliko bojati teta. Ja sam svom malenom našla divnu tetu po preporuci kolegice. I mogu ti reći da sam sada zadovoljna. Sretna odem na posao i rahat.

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Polazak u vrtić
26.5.2009 14:33:24   
cibra
bas mi je drago za tebe voljela bih i ja da imam toliko srece.znas kakve sno mi mame citavo bih vrijeme kontala joj jel fina prema njemu da nije mozda gruba ja vise mislim da sam ja vise opterecena stim pa me zbog toga i strah.a ako nije tajna jest da je nekulturno koliko ti placas tu tetu?posto nisam informisana pa da barem znam odprilike cijene kolike se  krecu

(odgovor članu moni)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Polazak u vrtić
26.5.2009 14:44:54   
moni
Razumijem te u potpunosti i tvoj strah je opravdan.I ja sam se bojala. Ali sad vidim kad teta krene kući on plače za tetom, tako da mislim da je ona fina. Nije tajna za plaćanje, što bi bila. Ja teti plaćam 350 KM i tako ti je obično cijena, bar što moje kolegice plaćaju. Ako te još nešto interesuje, slobodno pitaj.
Pozzz

(odgovor članu cibra)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Polazak u vrtić
26.5.2009 14:46:44   
cibra
to znaci za 8h svaki dan sem vikenda?a jel ti teti vodis dijete ili ona tebi dolazi?

(odgovor članu moni)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Polazak u vrtić
26.5.2009 14:48:16   
moni
Kod mene teta čuva od 7 do 16:30 svaki dan osim subote i nedelje. Ona meni dolazi kući.

(odgovor članu cibra)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Polazak u vrtić
26.5.2009 14:49:41   
cibra
sta mislis da li je bolje da teta dolazi ili da se dijete vodi njoj?

(odgovor članu moni)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Polazak u vrtić
26.5.2009 15:00:33   
seli
evo da se i ja pridružim.
Ja uopšte nisam razmišljala o opciji da vodim dijete kod tete kući iz milion razloga.
Prvo ujutro priuštiš sebi normalno oblačenje i spremanje na posao.Dok ti pored sebe moraš i dijete probuditi i obući nasatje haos.
Dijete ti spava u svom krevetiću,boravi u svom okruženju,igra se svojim igračkama,jede svojim priborom za jelo...
Teta ti je posvećena samo njemu a onako kada je u svojoj kući ona će nesvesno biti razstrzana između kućnih obaveza i tvog djeteta.
I na kraju lakše ti je kontrolisati kada je na tvom terenu.Pri tome mislim i na to koliko puta se presvuće,šta jede...
Moj ti je savjet ni slučajno da vodiš dijete nekome u kuću.

(odgovor članu cibra)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Polazak u vrtić
26.5.2009 15:16:37   
Ilhana RR
Moja dinca je cuvala jednog malog od kako mu je bilo 3 mjeseca po do polazka u prvi razred, ona zivi gdje ima dosta male djece njegovog uzrasta tako da je super mu bilo jer je imao drustvo da se igra... a ona je cuvala njega kod kuce... isla po njega i tako proseta po parku nekom i onda busom sebi kuci ali on je kasnije i nocevao kod nje jer roditelji su imali cudna radna vremena...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu seli)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Polazak u vrtić
26.5.2009 15:28:32   
moni
Slažem se sa Seli u potpunosti. Samo da ti dolazi kući i onda imaš veću kontrolu.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *