|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: zimnica
27.9.2009 23:22:31   
leli§
tursiju pravim u svako doba godine kad mi se prohtije... ja nista ne pravim u velikim kolicinama jer ne pojedemo...tako po jednu teglu od 2-3kg 3 -4max puta godisnje i to je to... sada sam ukiselila 2 glavice kupusauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ne za salate nego striktno za sarmu... ne treba mu puno, znaci mogu svakih 20-ak dana novu turu ako mi bas zapne...ali eno ga stoji vec 15dana nismo ga ni dotakli...

ajvar---ajvar bih pravila bas na veliko ali paprike su jakooo skupe...1kg crvenih babura (nema roga) je oko 4eurauser posted image a za teglicu ajvara mi treba 5kg...znaci tegla ajvara me izadje oko 20eura...posto ajvara nema na trzistu ja ga pravim... pravila sam i sa patlidzanom a i bez... oba puta je ispao odlican a pravila sam po receptu sa:

http://www3.serbiancafe.com/kuvar/11/1380/Ajvar-od-pecenih-paprika?action=shownews&id=11&topicid=1380 mada sma ja promijenila kolicinu paprika ulja i vrijeme kuhanja...5kg paprika 200ml ulja otprilike i kuhala jedno 45 min max...odnosno dok ajvar nije bio gust onako kako je objasnjeno u receptu...

mermelade ne volimo...ja samo jedem jednu od sumskog voca od jednog proizvodjaca...

jako bih volila ukuiseliti paprike..pa ako neko ima neki provjeren recept neka se javne...

< Poruku je uredio leli§ -- 27.9.2009 23:25:18 >


_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: zimnica
27.9.2009 23:26:27   
Anoniman
Ja sam na svoje police ubacila i sok od kupine i drenjka:)

A imam super recept za crvene paprike, moram provjerit pa cu ti javit.

(odgovor članu leli§)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: zimnica
27.9.2009 23:31:01   
leli§
eh super...cekam recept ako Bog dauser posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: zimnica
27.9.2009 23:42:12   
MELLI
Evo i meni je dan prošao u pečenju i guljenju crvenih paprika,ali ja svoje spremam za zamrzivač.user posted image
U idućoj sedmici aBd planiramo sataraš u zamrzivač i još kakvog povrća.

Salate ne pravim(ili vrlo rijetko),nemam ih gdje ni držati ,a iskreno ih i ne jedemo nešto pretjeranouser posted image

Kao i većina forumašica za slatko se "grebem " od mame i svekrveuser posted image

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: zimnica
27.9.2009 23:42:43   
lely
I ja cu sljedece sedmice praviti nesto zimnice,paprike svakako,sto kisele sto sataras neki iz tegle(nasla recept i zvuci mi super),kompot od svjezih sljiva pravim sutra,pravit cu jos kasasti sok od kruske,kompot od krusaka i nasla sam neki recept za slatko od banana i grepfruta pa cu i to probati....
Uh sta ja sve nabroja user posted image ,a daj Boze da pola od ovog napravim user posted image ...salim se ,nadam se da cu uspjeti,bas sam se nameracila...
Sto se tice ajvara,ja imam neke recepte i to;paprika,ajvar od pecenih paprika,od zelenog paradajza i zutih, s patlidzanom i naravno nisam ni jedan recept isprobala ,nekako mi se cini bas zahmetli,a samo ga ja jedem pa kontam bolje kupiti....user posted image

Sto se tice dosadasnje zimnice...imam slatko od sljiva,bestilj,dzem od drenjaka,sok od drenjaka i dzem od kupina i da...sve mi je to mama dala,nista ja nisam pravila ( sram me bilo)...user posted image

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: zimnica
27.9.2009 23:51:01   
Skvo RR
Ja sam tek pocela, sa vocem, za sada sam zaledila trilion malih porcija borovnica i kupina,,,,
Imam namjeru jos da tursiju spremim i dosta od mene!


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: zimnica
27.9.2009 23:51:12   
mama_debeljuca
Vrijednice prave, dobro ja rekoh user posted image ja dobih recept za ajvar od svekrve, njoj bude super, pa ću tako pokušat da napravim, od samih paprika, bez patlidžana. Još planiram da napravim turšiju od paprika,kupusa, karfiola, mrkve, zeleni paradajz, kornišoni( to sve u jedno veću posudu zakiselim). Najlakše mi za napravit, a i mm i ja je volimo. A za slatko se grebemo što od mame, user posted image što od svekrve...

_____________________________

:-)

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: zimnica
27.9.2009 23:53:42   
leli§
pa zene drage pisite te recepte:):):)

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: zimnica
28.9.2009 0:04:33   
mama_debeljuca
Ja ću sutra napisati recept za ajvar, nije mi svekrva napisala koliko soli i sirćeta stavlja, a user posted image meni se mora sve nacrtat. A evo recepta za turšiju : Po 3 kg svog povrća što sam gore napisala
1l vode da prokuha sa 300gr soli i 300gr šećera. Kad se ohladi dodati 9 l hladne vode, 1 konzervans, 2 vinobrana, crni biber u zrnu i 2 l jabukovog sirćeta i preliti povrće.


_____________________________

:-)

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: zimnica
28.9.2009 8:40:26   
tea lana
zaledila jagode,borovnice,kupine,maline,brusnicu,sljive,kukuruz,sljive.
Sataras napravila,zaledila paradaiz i paprike posebno.Roge isto tako ispekla i ogulila te zaledila.Napravila slatko od breskvi po Maidinom receptu.
A kod mame cu praviti ajvar i tursiju kao i kupus i paprike sa kupusom i kajmakom.

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: zimnica
28.9.2009 14:41:58   
lely
E evo ja sam danas pravila kompot od sljiva,a ako nekog zanima evo i recept:
Potrebno je :kilogram sljiva i 150 grama secera ( ja sam stavila oko 2,5kg sljiva i manje secera jer su i sljive pravo slatke).
Nacin pripeme:Zrele i prebrane sljive operite,ocjedite i popolovite;slozite ih u teglu pa svaki sloj pospite secerom;zatvorite i pasterizujte na 80 stepeni 30 minuta...
Ovako pripremljen kompot moze stajati do 12 mjeseci.

Ja sam ga najvise pravila zbog Anesa,jer cesto ima tvrdu stplicu i svi proizvodi od sljiva mu pomognu...

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: zimnica
28.9.2009 14:46:59   
remzy
IZVORNA PORUKA: tea lana

zaledila jagode,borovnice,kupine,maline,brusnicu,sljive,kukuruz,sljive.
Sataras napravila,zaledila paradaiz i paprike posebno.Roge isto tako ispekla i ogulila te zaledila.Napravila slatko od breskvi po Maidinom receptu.
A kod mame cu praviti ajvar i tursiju kao i kupus i paprike sa kupusom i kajmakom.



svaka cast tea lana ,ti pravo vrijedna!!!user posted image user posted image user posted image

ja od svekrve dobijem sve gotovo ,ako se desi da sam i ja u Gradaccu za vrijeme pravljenja zimnice tad im pomognem ,a ako ne oni meni posalju i to sve domace
ajvar,sve moguce vrste dzemova ,pekmeza sa sljivom,jagodama,kaisijama,sipkom,kruskama,visnjama,...sokovi domaci ,zova ,ruza,visnja..
za povrce da i ne govorim ,oni to sve prave i kad god ovamo krenu ponesu nam ,tako da sam od toga oslobodenauser posted image
a i moja mama salje od sebe user posted image

HVALA IM!!!user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: zimnica
29.9.2009 21:56:50   
leli§
vi sve ono sto ja ne volim ---mermelade:(

hocu kiseliiih paprikaaaaa!!!

zene oblijecem ovu temu vec dva dana cekajuci te recepte...zivota cete me kostatiuser posted image hajte to skuckajte dok je dragi horan pomagatiuser posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: zimnica
29.9.2009 22:25:58   
tea lana
remzy hvala.Ma ja to od ove godine samostalno.Za Lanu.
A ostalo se pravi kod mame zajednickim snagama.

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: zimnica
29.9.2009 22:32:11   
Anoniman
Kisele paprike
 
Crvene paprike ispeces i ogulis.
Isjeckas dosta bijelog luka i persunovog lista, posolis i sad zavisi od kolicine paprika, ali ja sam na dvije vrece crvenih paprika stavila jedan fildzan one kiseline, sto je u malim bijelim flasicama, to je bas ona zestoka kiselina.
To pomijesas sa tim lukom i persunom
U ciste suhe tegle stavljas paprike pa na vrh prsta te smjese i tako redas do kraja, pritisnes teglu onim plasticnim poklopcima sto se kupe za salatu i zatvoris teglu. To moze stojat par dana dok ukisne i moze se jesti. Ja bolje paprike u svom zivotu nisam jela.

A ima i drugih recepata, ja sam ove probala prosle godine i toliko mi se svidjalo da sam odlucila samo to napravit, imam jos neku teglu ja mislim da nismo sve pojeli

(odgovor članu tea lana)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: zimnica
29.9.2009 22:36:18   
lely
IZVORNA PORUKA: leli§

vi sve ono sto ja ne volim ---mermelade:(

hocu kiseliiih paprikaaaaa!!!

zene oblijecem ovu temu vec dva dana cekajuci te recepte...zivota cete me kostatiuser posted image hajte to skuckajte dok je dragi horan pomagatiuser posted image


Evo jedan recept po kojem ja mislim praviti,pa se nadam da ce ti odgovoarati,napominjem nisam jos isprobala....

Kisele paprike
 
Potrebno je:

100 komada crvenih ili zutih paprika,3 cehne bijelog luka,1kg mrkve,biber  zrnu,5 litara vode,2 velike solje soli,2 velike solje secera,2 velike solje ulja,1.5 velikih solja sircetne kiseline.

Nacin pripreme:
 
1.Paprike oprati i ocistiti od sjemenki i svaku prepoloviti.
2.Vodu,so secer,ulje i sircetnu kiselinu staviti da prokuha.
3.Kad smjesa pocne kuhati, dodajite jednu po jednu polovinu paprike.
4.Paprike kratko prevrnite u smjesi , vadite i slazite u suhu zdjelu da se ohlade.
5.Ohladjene paprike poredajte u tegle zajedno sa mrkvom,bijelim lukom i biberom u zrnu i na kraju ih zalijte ohladjenom smjesom.
6.Tegle dobro zatvorite i ostavite na tamno i suho mjesto.

Ako ti ovaj ne odgovara,imam jos:paprike punjene mrkvom;filovane pa ukiseljene;...sa sirom;barene paprike;babure punjene crvenim kupusom;u ulju ;u paradajz sosu ;...u senfu;usoljene mljevene paprike i lovacka salata...
 
Pa ako te zanima koji recept javi ...




< Poruku je uredio lely -- 29.9.2009 22:40:20 >

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: zimnica
29.9.2009 22:38:01   
leli§
eh bas ti hvala ... srce siuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: zimnica
29.9.2009 22:43:38   
almai
ovaj recept sto je lely napisala je odlican.Ja sam vise puta jela ove paprike i super suuser posted image user posted image user posted image
Ja bih ih sebi pravila ali mi je to nesto puno paprika.
Lely moze li jos taj recept paprike punjene sirom
tnxuser posted image


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: zimnica
29.9.2009 22:45:38   
lely
IZVORNA PORUKA: Maida RR


A ima i drugih recepata, ja sam ove probala prosle godine i toliko mi se svidjalo da sam odlucila samo to napravit, imam jos neku teglu ja mislim da nismo sve pojeli


Ma ja to smazem sad pa sad,uh cak bi i sad mogla domacih naravno...Maida dobro je da nisam trudna sad bi ti ja na vrata dosla po jednu teglu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: zimnica
29.9.2009 22:52:45   
lely
IZVORNA PORUKA: almai

ovaj recept sto je lely napisala je odlican.Ja sam vise puta jela ove paprike i super suuser posted image user posted image user posted image
Ja bih ih sebi pravila ali mi je to nesto puno paprika.
Lely moze li jos taj recept paprike punjene sirom
tnxuser posted image



almai mozes ti i pola paprika tj. 50 komada,ali i za pola smanjis ve ostalo...
A evo za te paprike sa sirom...
 
Potrebno je:paprike babure,sir mladi,kajmakkuhana slana voda.

Nacin pripreme:

1.Paprike ocistiti od sjemenki,dobro oprati i ocjediti.
2.Svaku papriku posoliti iznutra i puniti izmjesanim mladim sirom i kajmakom.
3.Napunjene paprike redati u teglu i preliti slanom vodom,zatvoriti i drzati na hladnom mjestu.

Za ovaj recepr ne pise koliko cega ide ali se moze onako od oka napraviti ,predpostavljam,jer nije zahmetli...uh zamalo da zaboravim napomenuti da ni ovaj nisam probala kao ni jedan koji sam navela,imam samo recepte pred sobom,mada namjeravam par njih isprobati...user posted image

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: zimnica
4.10.2009 0:13:54   
leli§
lely mozes li mi jos napisati koliko vremean trebaju da stoje ove paprike dok se ne ukisele? i obicne kisele i ove punjene sirom... ja sma ukiselila kao sto rekoh malkice kupusa...sinoc smo malo jeli ali se nije bas ukiselio skroz onako kako ja volim...ali je bio dobar i bas sam sretna jer mi je to bilo prvi put da radim user posted image

< Poruku je uredio leli§ -- 4.10.2009 0:15:33 >


_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: zimnica
4.10.2009 0:14:36   
Nunichi
Ko o cemu,moja Leli o zimnici... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: zimnica
4.10.2009 0:16:54   
leli§
nunichi zezaj...zezaj... kad se budemo jednom napokon skontale za onu kafu od prosle godine ima da dodjem sa teglom "zimnice" user posted image user posted image user posted image tako ces me prepoznatiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: zimnica
4.10.2009 0:18:29   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: leli§

nunichi zezaj...zezaj... kad se budemo jednom napokon skontale za onu kafu od prosle godine ima da dodjem sa teglom "zimnice" user posted image user posted image user posted image tako ces me prepoznatiuser posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image
Dogovoreno draga,uzecu i ja jednu od cika Vegafruita. user posted image user posted image Da mi ne hodas sama sa teglom... user posted image

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: zimnica
4.10.2009 0:21:38   
leli§

IZVORNA PORUKA: Nunichi

IZVORNA PORUKA: leli§

nunichi zezaj...zezaj... kad se budemo jednom napokon skontale za onu kafu od prosle godine ima da dodjem sa teglom "zimnice" user posted image user posted image user posted image tako ces me prepoznatiuser posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image
Dogovoreno draga,uzecu i ja jednu od cika Vegafruita. user posted image user posted image Da mi ne hodas sama sa teglom... user posted image



ne moze Vegafruit...to je varanje...moras sama da "izgazas"user posted image user posted image user posted image moze li ona kasica od sljive ili kruske? ti ponesi teglu a ja i Zarica cemo se pobrinuti da se vratis kuci bez tegle user posted image user posted image user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *