|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: zimnica
17.8.2010 23:49:44   
sara.at
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: sara.at

negdje sam u gostima jela paprike u vrhnju kiselom il je to bio jogurt neznam i to je kao salata
mislim da se to zove kisele paprike u vrhnju i recept dolazi iz crne gore, e sad pitanje jel netko to poznaje i
recept da mi napise jer rado bi to pravila user posted image user posted image  
ako netko zna pleaseeeeeee

ooooooo znam ja al to je malo kompikovanije al napišem ti kasnije recept



Ako ti nije tesko molim teuser posted image  cjelu trudnocu mi se jede al nema to ni za kupiti,pa ni kod turcina,mm sve radnje obisao niko nezna dok mi jedan iz firme nije donio malenu teglicu iz Sandzakauser posted image  mislim da tu ide dosta sira,fetta,jogurta i vrhnje bar tako ukus ima user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: zimnica
17.8.2010 23:51:10   
Hanady RR
e de mi odgovori na moje durgo pitanje molim teuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: zimnica
17.8.2010 23:51:54   
sara.at
hanady ako nije tesko pisi oboje ako nebude meni trebalo sigurno ce nekoj trebati da pravi a mozda i ja obje vrste probam.....
ja sam jela sa cjelim paprikama al sad neznam jesu bile punjene,ajd recept pisi pa da se orjentisem user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: zimnica
18.8.2010 0:14:20   
Hanady RR
e ovako.....

to što si ti jela zove se ovčevina...
te paprike punjene su mladim ovčijim sirom...dobro poznatim u sandžaku...
sada u modernijem vremenu i oni to rade sa mladim kravljim sirom....

i evo sada recept za 1.

PAPRIKE PUNJENE SIROM

potrebno 1 vrećica žutih paprika ( cca 7 kg)
1 kg žutih ljutih paprika
5 kg mladog sira kravljeg
1,5 kg kajmaka mladog ( ja stavljam punomasnu pavlaku jer tada dobijem taj okus kao da je vrhnje unutra)
300 gr soli

15 litara mlijeka slatkog otprilike...ali iz 3 ture..objasnit ću u receptu

paprike očistiti od peteljki i unutrice...voditi računa da se sve košpice povade....
pomješati zajedno ljute i one koje nisu

u veliku zdjeli pomješati sir i pavlaku i 100 gr soli

uzeti veliku posudu ( kanta plastična ili manje bure)
ja to radim u drvenoj kaci jer je imam
ono što je bitno mora se imati na dnu te posude mala česma ili ti rupica za prtok mlijeka


u posusdu opranu na dno staviti po malo mješavine sira sa kašike pa onako baciti kroz šaku soli onda puniti paprike tom mješavinom i slagati u redove....pri slaganju paprika puniti mješavinom rupice između paprika....

nakon 2 reda ponovo baciti soli i sve tako dok se ne potoše ili paprike ili sir ili oboje najbolje...paprike nemoraju biti totalno pune sirom znači ne treba naguravati sir u njih da ga bude što više već onako da dišu kada se napune....

na vrhu završavamo sa soli naravno...
uzmemo jednu gazu sterilnu i stavimo je na vrh i poklopcem manjeg obima o dposude poklopimo jako pritisnemo da se to dole malo spljošti i onda zalijemo mlijekom toplim skuhanim...toliko toplo da može izdražti prt toplinu istog...
moramo zaliti da prekrije sve znači jedno pola centimetra iznad nivoa naslaganih paprika u nivou sa poklopcem...

zatvoriti posudu/kacu  i ostaviti je u hladnom porstoru....

nakon 48 sati pustiti prvo mlijeko na dole napravljeni porstor i nažalost baciti i nasuti drugu turu mlijeka....

nakon 5 dana porsuti drugu turu mlijeka i bav+citi i nasuti treću turu mlijeka...
nakon 10 dana pustiti treću turu mlijeka i to sve dok kapa iz posede...ostaviti da stoji dok ne nadođe....

e meni u mojoj garaži koja je po prilično savršen porstor za zimnicu niti je puno hladna niti puno topla treba još nekih 10 dana da ovo bude gotovo i spremno za jelo...

a 2.
rezane paprike sa sirom

potrebno

žutih paprika oko 10 kg
slatkog mlijeka kravljeg 10 l
malo soli
1 konzervans
pola litra jogurta

paprike oprati i očistiti i narezati na manje komadiće...nasoliti sa nekih 150 gr soli i sitaviti u cjediljku da prenoće....

mlijeko skuhati, sklinuti mu kajmak pa onda  lad je toplo onoliko da prst može izfdražati toplotu usuti jogurt i izmješati kašikom dobro...
kako je 10 l u pitanju
ja to radim u 2 šerpe

kad naspem jogurt šerpe zatvorim i i dobro ih zamotam u velike stoljnjake da ih utoplim pa ostavim na toplom da se jogurt ukiseli tj.usiri...
ja ovaj porces pravljenja jogurta radim 48 sati

ne režem paprike prije toga da mi ne propadnu ili pormjene boju

kad se ukiseli uzmeme velike gaze sterilen tj. velike pelene pamučne i stavim na cjediljku pa u pelen istresem jogurt...3 pelene ptprilike budu potrebne...i ostavim malo da se okapa....

u kantu plastičnu redam...

podjelim količinu paprika na 3 nivoa....
pa stavim 1 nivo paprika
pa jogurt 1 pelena
2 nivo paprika
jogurt
3 nivo paprika
jogurt

svaki jogurt solim kroz šaku...otpilike 1 1,5 supena kašika soli

na vrh istresem jedan konzervans

stavim sterilnu gazu i soatvim na toplom u kuhinji na podu da stoji....

svako 2 večeri gazu skinem operem a stavim drugu na vrh...da kupi vodu

nakon 10 dana odnesem u garažu pa za otprilike 10-tak dana promjenim gazu opet i stavim u frižider..
nakon 48 sati u frižideru gazu skidam i počinjem sa jelom.

user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: zimnica
18.8.2010 0:27:03   
sara.at
e ja mislim da je prvi recept i to cu da pravim aBd user posted image
 
hvala ti Hanady user posted image user posted image user posted image  sacuvala si oko od jacmera user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: zimnica
18.8.2010 0:28:31   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: sara.at

e ja mislim da je prvi recept i to cu da pravim aBd user posted image
 
hvala ti Hanady user posted image user posted image user posted image  sacuvala si oko od jacmera user posted image


e nek nema jačmira vazda sam ih mrzila....user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: zimnica
18.8.2010 0:30:33   
anidla
malo ot..

hanady, ziva bila haj odgovaraj na pitanje tema porodiljska naknada user posted image user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: zimnica
18.8.2010 0:32:15   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: anidla

malo ot..

hanady, ziva bila haj odgovaraj na pitanje tema porodiljska naknada user posted image user posted image


odouser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: zimnica
18.8.2010 17:08:26   
magnolija*
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

e ovako.....

to što si ti jela zove se ovčevina...
te paprike punjene su mladim ovčijim sirom...dobro poznatim u sandžaku...
sada u modernijem vremenu i oni to rade sa mladim kravljim sirom....

i evo sada recept za 1.

PAPRIKE PUNJENE SIROM

potrebno 1 vrećica žutih paprika ( cca 7 kg)
1 kg žutih ljutih paprika
5 kg mladog sira kravljeg
1,5 kg kajmaka mladog ( ja stavljam punomasnu pavlaku jer tada dobijem taj okus kao da je vrhnje unutra)
300 gr soli

15 litara mlijeka slatkog otprilike...ali iz 3 ture..objasnit ću u receptu

paprike očistiti od peteljki i unutrice...voditi računa da se sve košpice povade....
pomješati zajedno ljute i one koje nisu

u veliku zdjeli pomješati sir i pavlaku i 100 gr soli

uzeti veliku posudu ( kanta plastična ili manje bure)
ja to radim u drvenoj kaci jer je imam
ono što je bitno mora se imati na dnu te posude mala česma ili ti rupica za prtok mlijeka


u posusdu opranu na dno staviti po malo mješavine sira sa kašike pa onako baciti kroz šaku soli onda puniti paprike tom mješavinom i slagati u redove....pri slaganju paprika puniti mješavinom rupice između paprika....

nakon 2 reda ponovo baciti soli i sve tako dok se ne potoše ili paprike ili sir ili oboje najbolje...paprike nemoraju biti totalno pune sirom znači ne treba naguravati sir u njih da ga bude što više već onako da dišu kada se napune....

na vrhu završavamo sa soli naravno...
uzmemo jednu gazu sterilnu i stavimo je na vrh i poklopcem manjeg obima o dposude poklopimo jako pritisnemo da se to dole malo spljošti i onda zalijemo mlijekom toplim skuhanim...toliko toplo da može izdražti prt toplinu istog...
moramo zaliti da prekrije sve znači jedno pola centimetra iznad nivoa naslaganih paprika u nivou sa poklopcem...

zatvoriti posudu/kacu  i ostaviti je u hladnom porstoru....

nakon 48 sati pustiti prvo mlijeko na dole napravljeni porstor i nažalost baciti i nasuti drugu turu mlijeka....

nakon 5 dana porsuti drugu turu mlijeka i bav+citi i nasuti treću turu mlijeka...
nakon 10 dana pustiti treću turu mlijeka i to sve dok kapa iz posede...ostaviti da stoji dok ne nadođe....

e meni u mojoj garaži koja je po prilično savršen porstor za zimnicu niti je puno hladna niti puno topla treba još nekih 10 dana da ovo bude gotovo i spremno za jelo...

a 2.
rezane paprike sa sirom

potrebno

žutih paprika oko 10 kg
slatkog mlijeka kravljeg 10 l
malo soli
1 konzervans
pola litra jogurta

paprike oprati i očistiti i narezati na manje komadiće...nasoliti sa nekih 150 gr soli i sitaviti u cjediljku da prenoće....

mlijeko skuhati, sklinuti mu kajmak pa onda  lad je toplo onoliko da prst može izfdražati toplotu usuti jogurt i izmješati kašikom dobro...
kako je 10 l u pitanju
ja to radim u 2 šerpe

kad naspem jogurt šerpe zatvorim i i dobro ih zamotam u velike stoljnjake da ih utoplim pa ostavim na toplom da se jogurt ukiseli tj.usiri...
ja ovaj porces pravljenja jogurta radim 48 sati

ne režem paprike prije toga da mi ne propadnu ili pormjene boju

kad se ukiseli uzmeme velike gaze sterilen tj. velike pelene pamučne i stavim na cjediljku pa u pelen istresem jogurt...3 pelene ptprilike budu potrebne...i ostavim malo da se okapa....

u kantu plastičnu redam...

podjelim količinu paprika na 3 nivoa....
pa stavim 1 nivo paprika
pa jogurt 1 pelena
2 nivo paprika
jogurt
3 nivo paprika
jogurt

svaki jogurt solim kroz šaku...otpilike 1 1,5 supena kašika soli

na vrh istresem jedan konzervans

stavim sterilnu gazu i soatvim na toplom u kuhinji na podu da stoji....

svako 2 večeri gazu skinem operem a stavim drugu na vrh...da kupi vodu

nakon 10 dana odnesem u garažu pa za otprilike 10-tak dana promjenim gazu opet i stavim u frižider..
nakon 48 sati u frižideru gazu skidam i počinjem sa jelom.

user posted image user posted image user posted image user posted image





user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

zeno draga svaka cast !!!!! naklon svim zenama koje pored svih mogucih svakodnevnih obaveza okko kuce, djece i posla imaju zivaca i vremena i ovake zimnice spremat !!!!

bravo !!

btw, ovo zvuci pravo ukusno, prvi put cujem za ovu kombinaciju user posted image


_____________________________

E. vole te mama i tata !!!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: zimnica
18.8.2010 23:58:59   
leli§
eh vala ste se osevapile user posted image sad ima da se zadamo da pravimo zimnicu ali cu ja neke stvari ostaviti tek sa kraj oktobra kad malo ohladni...bas vam hvala na ovim receptima iznad

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu magnolija*)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: zimnica
19.8.2010 0:31:14   
Hanady RR
žene nema na čemu....
ja oba recepta spremam za svaku zimnicu elem ja tako volim...
istina mene pravljenje zimnice košta i živiaca i halalim obično 2 vikenda...al volim da je imam :)

e sad iščitah ovu temu....
nema nešto puno recepata....

ja ću da budem vrijedna pa da vas namusaletim da ove godine krenete u ozbiljne pripreme iste....

vrijeme je već da neke stavri budu urađene...njie valjad da niste zaledile voće koje nam prolaziuser posted image user posted image user posted image

ja sam zaledila:
maline, borivnice, kupine, jagode, višnje

napravila sok od borovnica i džem od istih
napravila sok od rezedelija
napravila džem od jagoda
napravila marmeladu od drenjka i sok od istog
napravila ušećerene višnje i kompot od višanja

e sad u zamrzivač sam već stavila
4 lese buranije žute puterice ( napominjem domaća iz moga vrta)
3 kese buranije zelene olovka ( iz vrta moje komšinice)
3 kesice paradajza
5 flaša paradajza ( sos paradajz) (paradjz je domaći od komšije koji drži staklenik)
2 kese tikve narezane na kockice
3 kutije plastične ( sladoled quatro) narezani peršun i celer list i korijen i mrkva...sve na kockice ( sve iz moje bašte)
4 kese paprika za punjenje žutih ( komšijin plastenik izvor istih)


e spremila sam...tačnije nabrala i osušila:
zova, jagorčevina,
moram i u šipurke i smreku

eh sad čekam šljive...pa da se njima posvetim na 3 načina
bestilj, kompot i zalediti čitave

a onda kisele krastavice
pa kisele paprike
pa pečene roge
pa kisele roge
pa paprike sa paradjzom
pa turšija
pa kiseli kupus
pa ribani kupus
pa ove paprike sa sirom i kajmakom na dva načina

eh tako...imam plan....

a biću fina pa ću svaku aktivnost sa vama da djelim uz naravno pirpadajući receptuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: zimnica
19.8.2010 7:39:54   
taurus
dosta draga Hanady, ne nabijaj nam komplekseuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

evo da i ja nabrojim šta obično pripremim za zimu:
već sam zaledila
tri kese buranije žute
nekoliki paketa paprika za filovanje i planiram još jer to volimo
svježi paradajz, domaći, koji kasnije naribam u hranu
do sada dva paketa pohovanih patliđana za musaku i moram još jer mi je to pravo praktično za ručka ili gostiju
3-4 paketa pečenih i oguljenih žutih paprika
čekam i crvene roge pa da i njih ispečem i zaledim
2 paketa domaćeg graška
3 kesice mrkve narezane na kolutiće
svježi peršun

što se tiče čajeva i trava pobrala sam i osušila kunicu, nanu i majčinu dušicu, pa to bude super mješavina planinskog čaja
čekam i šipurak pa ću i njega sušiti

ove godine nisam ništa od voća ledila, ne znam ni ja zašto

i naravno u oktobru pravim turšiju

kupus ne kiselim ja, jer ga baš i ne volimo previše, a onoliko koliko meni treba u toku zime za sarmu i salatu dobijem od svekrve jer ona me svake godine uplanira u svoje količine kupusauser posted image user posted image user posted image user posted image

ajvar nikada do sada nisam pravila, jer zvući mi prekomplikovano i previše truda za nekoliko tegli, ali imam bazu u kojoj se snabdijevam sa domaćim ajvaromuser posted image user posted image user posted image

jedino razmišljam da napravim kisele paprike punjene sirom po receptu naše drage Hanady, ali naglašavam da još uvijek razmišljam user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: zimnica
19.8.2010 8:09:54   
veeseelaa
što se tiče ovih paprika punjenih sa sirom, paprike se nakon čišćenja odnosno vadjenja sjemena posole krupnom solju i ostave tako da prenoće.... ja bar tako radim

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: zimnica
19.8.2010 8:10:51   
maja78 RR
zimnica - sta je to?

zene ja vam se divim, ali stvarno

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: zimnica
19.8.2010 8:12:13   
veeseelaa
hahhah kraljica si

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: zimnica
19.8.2010 8:14:18   
Dida79
Ako se u zimnicu ubraja vreca kiselog kupusa par kesica olovka buranije i nesto malo paradajza,mrkve i persuna sve zaledjeno u mojoj skrinji eto onda i ja pravim zimnicuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: zimnica
19.8.2010 8:14:47   
veeseelaa
ja i mm baš nešto i nismo kući a bebara je mala nama zimnica u nekim količinama i ne treba
a može se sve tokom cijele zime kupiti jest da je malo skuplje al kome se ne da praviti.... nek kupi

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: zimnica
19.8.2010 8:49:20   
Trnoruzica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


a može se sve tokom cijele zime kupiti jest da je malo skuplje al kome se ne da praviti.... nek kupi


Meni user posted image

Hanady, koliko vas to ima kuci, i koliki ti je frizider?? user posted image

Mi cemo samo ajvar praviti. Kupovni ne voli, bas je totalno drugacijeg ukusa, ali je zato domaci.. mmmm

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: zimnica
19.8.2010 8:57:27   
taurus
kod mene nisu neke velike količine, a dobro mi dođe zimi kada nemam ideju za ručak ili kada imam goste
a nema mi ništa draže nego kad vani snijeg pada a kod mene se kuhaju punjene paprike ili musaka od patliđana, mmmmmmm
a oko ovih paprika nema nekog posla, samo ih operem, očistim od sjemenki i zaledim i tako zaleđene filujem i pravo u šerpu- za čas user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: zimnica
19.8.2010 9:14:54   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Zenice, imam pitanje: Namjeravam praviti marmeladu od šljiva bez šećera koju ću želirati agaragarom. To do sada nikada nisam radila na taj način, pa me zanima ima li iko iskustvo s ovim sredstvom za želiranje?
Hvala svima.


ja marmeldu pravim tako što voće želiram samo šećerom. dodavanjem šećera u zavisnosti koje je voće želira se marmelada.
pa sad žao mi je sa ovim nemam iksustav....
ja sam neki dan pravila od borovnica
ja ne koristim nikakve konzervanse samo prirodno stelirisanje tegli, ukuhavanje šećera i čuvanje u tamnom papiru na tamnom mjestuuser posted image



Hvala, Hanady. Ove godine hoću da izbjegnem upravo šećer, hoću da mi je u marmeladi 100% udio voća. Vidjećemo da li će mi uspjeti. Agar agar je alga koja se upotrebljava kao sredstvo za želiranje i konzervans u jednom. Osim toga, meni se svidja ideja jer je biljnog porijekla, a sredstva za želiranje su često od životinjskih (goveđih i svinjskih) kosti.
Nego, odoh se sada spremiti pa po agar agar. Marmeladu ću praviti za vikend, pa ću vam javiti može li i na ovaj način.
Pozdrav.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: zimnica
19.8.2010 9:16:56   
M kao Mama
Pravili zimvu, polomimo se svekrva i ja i na kraju pojede se malo, onaj veliki ostatak dijeli komšiluku ili na smeće, e neće Alma ove godine, samo ajvar, a sve ostalo se može kupiti, u zimnivu ne računam nekoliko kesica crvenih paprika, borovnice, višnje, jagode, to je meni standardno.

E, za buraniju, da Vam sene bi čula na zamrzivač, kada je obarite zavisno koliko vas je u kući, punite je u plastične flaše i zatvorite i bude super.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: zimnica
19.8.2010 9:41:52   
w.pooh
Ja nikada nisam spremala zimnicu user posted image user posted image Ove godine imam želju da napravim ribani kupus i onu turšiju(mrkva, karfiol, čitavi krastavci, četvrtine kupusa i ne znam šta još ide user posted image ), pa bih zamolila nekoga da mi napiše na koji način sve ovo da pripremim i šta mi sve treba (al imajte na umu da to nikada nisam radila user posted image user posted image ). Mnoooogggooo zahvalna user posted image

Eh i kako stavljate to voće u zamrzivač?

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: zimnica
19.8.2010 9:52:01   
magnolija*
Hanady, ti stvarno nabijas komplekse ovim zenama user posted image

Ja ni nemam skrinju, tako da se i ne sekiram oko zimnice user posted image

Hanady kako pravis dzem od borovnica?


_____________________________

E. vole te mama i tata !!!

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: zimnica
19.8.2010 9:58:38   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

što se tiče ovih paprika punjenih sa sirom, paprike se nakon čišćenja odnosno vadjenja sjemena posole krupnom solju i ostave tako da prenoće.... ja bar tako radim

ja ne mislim ja znam kako napraim....user posted image

doduše sigurna sam nebi škodilo...
ali zamješanp se posoli...i soli se kad se reda....

ovaj drugi recept kad se režu nasoljavam i prenoći ali ove čitavne ne zato što mi tako ostanu dosta čvršće u odnosu na naraezane....


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: zimnica
19.8.2010 10:01:49   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Trnoruzica


IZVORNA PORUKA: veeseelaa


a može se sve tokom cijele zime kupiti jest da je malo skuplje al kome se ne da praviti.... nek kupi


Meni user posted image

Hanady, koliko vas to ima kuci, i koliki ti je frizider?? user posted image

Mi cemo samo ajvar praviti. Kupovni ne voli, bas je totalno drugacijeg ukusa, ali je zato domaci.. mmmm


ja ne pravim zimnicu iz razloga cijene kupljenoga u nkoj trgovini.....
ja je pravim jer koristim dosta domaćeg voća i pravim većinu bez konezrvansa i sa vrlo malo esencije.....

a nas u kući ima ja i mm sa dvoje djece...
ali imamo dosta gostiju i često i mami i seki i mlađoj zaovi dam po 1-2 tegle da porbaju...
količine koje ja praviom nisu velike ali svega napravimuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *